Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chameleon - terárium

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chameleon - terárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 12:02 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: JiKo
Bylo to zde již mnohokrát popisované. Stačí si pročíst linky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2019 02:37 Muž JiKo [0] – ubytovna pro chameleona jemenskeho
Dobrý den, vím že spousta informací na které se budu ptát se dá dohledat a také jsem spoustu z nich dohledal, ale názory se mnohdy liší a proto se obracím na Vás jako na uživatele terarka.net. Věřím, že spousta odpovědí na mé otázky vyvolá i reakce opačné a proto doufám, že se argumenty dopátráme toho jak bude vy výsledku terárium, které plánujeme vypadat. Zvažujeme koupi chameleóna jemenského nejdříve někdy začátkem příštího roku. Máme pro něj připraven prostor v140 x š110 x h50 cm. Je to vcelku velký prostor a jelikož nemáme zkušenosti s chovem, tak bych tímto poprosil o radu kolik je potřeba přivést ze stropu žárovek a jaké wattáže, aby byla jistota, že se tak velký prostor dostatečně prohřeje (ze tří stran bude zateplen polyesterovým pozadím). A dále jestli stačí UVA a UVB žárovky pouze nahoře, nebo je při takové výšce nutné je přidat i třeba ze stran? Dále bych se chtěl zeptat jestli můžeme do dolního rohu umístit louži s vodopádem ústícím cca 40-50cm nad ní, jde mi o to abych chameleónovi v teráriu nezpůsoboval přílišnou vlhkost (vodopád by byl na spínacích hodinách a jel cca po 1h a to 2x denně - hodinu ráno a hodinu přes odpoledne)? A na závěr bych chtěl poradit jestli může být větrání uděláno sítí do oken po celém stropě (110x50cm), což je původní záměr aby nebylo při pohledu do terária vidět (ale je to pouze 20cm od stropu), nebo jestli je lepší aby bylo z boku (pak bych ho tedy dal na zadní část terária. A jestli síto zepředu 110x10cm může být umístěno až ve výšce 40 cm ode dna terária (v tomto případě mi jde o to aby mi jej děti náhodou neprotrhli a tak jsme chtěl do této výšky umístit tabuli skla, jelikož je to výška akvária, které máme a mám zkušenosti že mi tato výška ještě umožní bezproblémovou údržbu) pokud je to příliš vysoko, musel bych síto nahradit vrtaným plechem (či něčím jiným co mi doporučí zkušenější chovatelé). Předem všem děkuji za rady JiKo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 19:09 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Lucie
Taky jsem řezal strop a nahrazoval ho půlku pletivem, protože větrání bylo žalostně malé. Nechal jsem stropní desku naporcovat u sklenáře (ta moje byla z jednoho kusu, malé mřížky byly v rozích), polovinu plochy jsem nahradil pletivem. Sklo zůstalo jen mezi perforovanými plechovými rohy a pak úzký proužek vpředu, kde držel pohromadě konstrukci. Taky jsem dělal jednu půlku dvířek síťovou, protože, můj typ terárka postrádal přední větrání a výrobce spoléhal na mezery mezi šoupačkama. Půlku dvířek nahradil rám slepený z modelářských dřevěných nosníků a pletiva. Sklo a vrchní pletivo je lepený silikonem, dvířka kanagomem a drží to už přes tři roky. Demontáž silikonových spojů žiletkou je běžnej postup, ale poslouží jakákoliv ostrá a tenká čepel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 09:45 Lucie Re: cadaverous
OK, zkusím ten vršek oddělat žiletkou :) Moc děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2016 09:16 Muž cadaverous [22] Re: Lucie
Myslím, že by demontáž zadní části stropu a nahrazení muším pletivem stačila. Ta přední část Vám to udrží pohromadě, pokud to nebude nějak diletantsky slepené.
To větrání místo dvířek by asi také šlo, ale je to taková nouzovka, když nejde nic jiného. Do toho bych se nepouštěl. když odříznete tu vrchní část a nahradíte pletivem, budete mít plnohodnotné terárium a bude to ne pořád. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 08:56 Lucie Re: cadaverous
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posílám foto - 1. je fotka přední části - u pojezdů na dvířka a 2. je zadní část skla... obě horní skla jsou stejně velká a uprostřed je pruh na odvětrání.
Stačilo by demontovat jen tu zadní část s tou mřížkou a nahradit pletivem?
Popř. kdybych byla jóó vystrašená, nestačilo by odvětrávání místo předních dvířek? - podle zmiňovaného návodu v předešlém příspěvku?
Děkuji :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 15:41 Muž cadaverous [22] Re: Lucie
Takhle přes forum těžko říct. Většinou drží zbytek terária celkem dobře. Ale lepší by bylo to vyfotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 14:57 Lucie Re: cadaverous
Dekuju za odpoved - vetrani na vrchu je fakt uzke....Ano - je celosklenene. Myslite, ze se mi pak terarium nerozpadne, kdyz sundam vrchni cast skla? Kousek skla - u dvirek by zustal a vice nez 3/4 vrsku by bylo tedy pletivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 11:56 Muž cadaverous [22] Re: Lucie
Chtělo by to fotku terárka k posouzení. Ale pokud je dole pruh větrání, tak by bylo asi nejlepší žiletkou odříznout vrchní desku (předpokládám, že jde o skleněné terárium) a nahradit celý strop muším pletivem, které tam můžete přilepit například silikonem, nebo tavnou pistolí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 00:41 Lucie – terárium - jak zlepšit odvětrávání
Ahoj, mám koupené, za velice výhodnou cenu skleněné terárium na chameleona 60*45*80 s tím, že po celé délce je pod dvířky větrací mřížka (60*3cm) a ve vrchní části uprostřed je také po celé délce: 60*4cm. Ty 4 cm na šířku ve vrchní části se mi zdají žalostně málo...Máte nějaký nápad, jak u chamíka zlepšit větrání? Našla jsem zde návod na výrobu větrání ve dvířkách - stačilo by? terarka.net/jesteri/clanek/127-vyroba-vetrani-do-spatne-vetraneho-teraria

Nebo mám zkusit třeba půlku vrchního skla odmontovat a nahradit mřížkou? Popř. zkoušel to někdo? Aby se mi pak terárko nerozpadlo celé tone

Předem děkuji za nápady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 12:50 Žena Indy [3]
Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 12:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Indy
Gratulujeme !! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 11:37 Žena Indy [3]
Hurá smich je nahoře potlesk je super mít rodinu, kteráje ochotná pomoct love dnes nebo zítra hodím fotku, ale ještě neni hotový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:43 Žena Nadka [214] Re: Indy
tak hodně štěstí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:06 Žena Indy [3] Re: Nadka
SKLA JSOU PRYČ A VŠECHNO OSTATNÍ JE NA PEVNO VĚDĚT DÁM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:32 Žena Nadka [214] Re: Indy
Ještě bych rozebrala,co jde,aby se odlehčilo.Pokud jdou dát skla pryč,stěhovala bych je zvlášť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Indy
Jasný držím palce, pak nám dej vědět.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:00 Žena Indy [3] Re: Landvir
S váhoune, ale s uzkýma schodama mož.naá jo, ale co se nezkusí se ani nezjistí.













 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 17:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Indy
Jedině opravdu vzít do "teplejch" a tři chlapy nemůžou mít problém, 100kg moc není... ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 16:23 Žena Indy [3] Re: Pasyok
dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 16:22 Muž Pasyok [37] Re: Indy
V tom prípade popruhy alebo ozaj odniesť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 16:05 Žena Indy [3] Re: Pasyok
Celoskleněné není je z lamina a zadní stěna z OSB + montážní pěna polystyren a květináče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 15:51 Muž Pasyok [37] Re: Indy
Najlepšie je ako by to niesli normálne na rukách 2-3 ľudia...s iným prenášaním terárií nemám skúsenosti. A potom tie popruhy sú šikovné, prenášajú sa s nimi aj chladničky a veľké kusy nábytku, ale osobne by som sa obával prasknutia terária(na základe toho, že s tým nemám skúsenosť), ak je celosklenené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 15:04 Žena Indy [3] Re: Nadka
Ty by možná šli, ale mám strach aby rodičům neruplo v zádech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 14:44 Žena Nadka [214] Re: Indy
A co popruhy,jako mají stěhováci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 13:41 Žena Indy [3] – stěhování
Potřebuji poradit jak vynést terárium(š*v*h 85*200*60 +- 100 kg) ze sklepa do prvního patra, aby se nikdo nezranil. Rudlem to nejde a ani háky má někdo nějaký rozumný nápad? Dík Indy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 21:54 lubosturbak
A napriklad neaky gekon alebo nieco take slimaky hadi misi pavukyja nechcem a nasi nechcu ani o tom pocut :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 20:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
V jeho případě jediné možné řešení... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2016 20:05 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: lubosturbak
Oblovka jim vadit nebude a bude tě stát minimum. A z terarijních je asi nejpřítulnější :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 15:36 lubosturbak
Viem ze to tu nepatri ale budte taky dobry a poradte mi ake ine male pritulne zvieratko ktore by nevadilo rodicom (nie napriklad had pavuk mis a taķe divne stvorenia zijem na dedine. A zvieratok je tu dost
A este nenarocne na chov -moze byt minimalne narocne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 12:03 lubosturbak
Ok asi sa na chamika vikaslem lebo nasi mi ho nedobolia a oni ss presvedcit nedaju :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 11:29 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lubosturbak
Nestačí, nemá nic společného s UVB, zbytečně vyhozená eura... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 11:21 lubosturbak
Ok vetranie viriesim a nestaci taka ziarovka shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 09:37 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lubosturbak
Větrání musíš udělat minimálně půl stropu, raději víc, chameleonovi pořiď kvalitní UVB a taky obyčejnou žárovku jako výhřevnou! Samotné UVB nestačí!! Dosvítit to můžeš těma LEDkama.

UVB alespoň toto: www.spokojenypes.cz/…

A na topení klasickou 25-45W bodovku, musíš si teploty změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 08:06 lubosturbak
Ahoj chcem. Opitat ze ci chameleonovi bude rano v mojej decke stacit okolo 15-18 stupnou ? Teraz velmi netopime lebo vonku je uz teplo
A ci bude chameleonovi stacit iba uv ziarovka a zbitko dosvietim led pasom ?bude mu to stacit ?:-)
Uv ziarovka vilucuje teplo aj uv ziarenie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 21:57 lubosturbak
Fotka k příspěvku Budu stacit tieto vetrace otvori -ruzova farba cierna by bol polkop a dole kolajnicky po ktorich by sa posuvalo sklo zelene je sklo a biela sipka sner otvarania moze to funfovat ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 17:58 lubosturbak
Ja ho zajtra spravim z nuka aspon pojdem na prechadzku a najdem dake pekne tenke konare a hotovo mozem dat na te konare mach zo stromu ? Predca zvisuje vlhkost pondelok vyrobim krit na terarko a zajdem do sklenara aby mi vyrezal dvierka a mam vyrieseny bitik pre chamika a ako ich presvedcit . Dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 17:31 lubosturbak
Kolko moze stat chameleon a aky druh :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 14:32 lubosturbak
Fotka k příspěvku Oni mi ho nechcu dovolit lebo ich kamosi mali chameleona a stasne smrdel tak ho nakonie vihodily :-(
Dajte mi radu ako ich presvedcit ja spravim terarko a potom kupim chameleona a bude to ked ma nevihodia s nim s domu :-)
Druha vec musim predat akva alebo si ho necham aqua musim najst nove miesto alebo rybky dam do mojeho maleho aqua kkuchni a aqua predam .:-)
Do terarka budem musiet virobit neaku 3D stenu alebo staci dnu iba neake vetvy a rastliny ?lebo ja mam stenu taku fosforovo-zltu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2016 13:00 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lubosturbak
Ok pak by to nebyl problém, pro samici chamika by to mohlo stačit, když se terárium dobře vybaví, tj.větve rostliny apod. Jinak každý zvířátko svým způsobem voní, ale když je čisté terárium, tak chameleoni jsou bez zápachu. S tím rodiče nemusí mít problém. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 12:38 lubosturbak
Fotka k příspěvku Vrch biela farba by som to sklo dal prec a z dreva spravil poklop v ktorom by som spravil vetracie otvori to tou ciernou by boli kolajnicky po ktorych by sa otvaralo a zatvaralo terarko :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 12:19 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lubosturbak
Jak vyřešíš větrání v akváriu na výšku?? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 12:13 lubosturbak
Hallooo odpoviete mi na otazku? tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 09:36 lubosturbak
Us som si to precital a moje akva ma na dlzku 70 a na sirku 40 a vysku 40 ja bi som ho postavil a spravil stoho terarko a na tu stranu kde neje sklo tak vi som spravil posuvne dvierka zo skla mohlo bi to neako tak bit

Ps nasi mi chamika nechcu dovolit ze vraj to smrdi je to pravda ?
Diki za info musim uch dajak presvecit
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2016 20:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lubosturbak
Zkus si přečíst tohle, než budeš pořizovat nějaké zvířátko..
terarka.net/jesteri/atlas/chameleon_jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 20:51 lubosturbak Re: Landvir

Ahoj chci kupit chameleona do toho akva jaky je vhodny - nenáročný druh ' dosud chovám ribicky a nemam zkušenosti s Chameleon budte taky laskavý a povecte mi podrobněji co vyzaduje a ci se vyplatí to akqa chci prerobit na teratko prox se nehodi akva pro chameleony v shope jich ma v akqa prerobene na terarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 20:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lubosturbak
Napiš tady prosímtě ČESKY co po nás chceš, s tvojí gramatikou nevím vůbec co chceš??
Jinak akvárium se nehodí pro žádné terarijni zvíře, natož pak chameleona. no hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 20:10 lubosturbak – lubosturbak
Fotka k příspěvku Ahpj cemi kupit chameleona do toho akva aky je vhodny - menarocny druh ' doteraz chovam ribicky a nemam skusenosty s chameleonom budte taky laskavy a povecte mi podrobnejsie co vyzaduje a ci sa oplati chovat cenovo a aka je cena v akqa diki za odpovede
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 12:14 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: r0b1nh0
Ahoj, na takto velké terárium bude potřeba alespoň 60W refektorová/bodová žárovka + nějaké uvb buď reptiglo 26W (5/10) nebo kombinovat výhřev s uvb v jednom. Jinak to vyvětvení není dobře udělané a je ho málo. Terárium je temné(rozuměj tmavé stěny) tím to bude pohlcovat mnoho světla, proto by bylo lepší ho mít ve světlejších odstínech.Výkřev bych použil nad terárium nad větrání. Jinak 1/2 stropu a alespoň 1/3 jedné strany. Nedělej ve dvouch stranách větrání bude tam vznikat nežádoucí průvan.

Vím ale, že chamíci potřebují být nad úrovní očí.

Nepotřebují 125 výška je v pohodě, nech to tak.

Vyvětvení : www.chameleonidas.com/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 774x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/519?r=72