Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Felsuma madagaskarská - nežere

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Felsuma madagaskarská - nežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:45 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – dobrý den
dobrý den i když se toto netýká jídla tak bych se chtěl zeptat jestly do terárka pro phelsumu mad. grandis mužu dát břečtan i když je trochu jedovatý ne bo ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:00 Muž halaly [25] - Ještěři
Díky moc, konečně mám párek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:58 elegans1 Re: halaly
To bude samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:56 Muž halaly [25] - Ještěři
Mam ji ve větším rozlišení imageshack.us/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:42 elegans1 Re: halaly
Chtělo by to lepší fotku,na té horní noze se mi zdá,že tam má řadu perforovaných šupin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:37 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Prosím prosím rychle.
Je to samička? Mládě 5 měsíců
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:11 Muž halaly [25] - Ještěři
Kluci, už to tady vypadá jako na tera poradně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:19 Muž Evil [15] - Ještěři
já bych řekl že by tam k němu měl dát 5 legodactylů a třeba ještě jemeňáka s agamou a gekončíkem a ještě líp nějakou krajtu ať je to pestré smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 22:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Možná kdyby tam dal těch lygodactylů aspoň 5, pak by se domluvili a přeprali tu grandisku :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 22:10 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jo a pak si ještě pořiď krokodýla a k němu králíčka...
Proč furt všichni chtěj nacpat do jednoho terárka několik druhů zvířat?
Proč nepořídíš další felzumu madagaskarskou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:53 elegans1 Re: Monster
Jasně,dej ho tam.Grandiska má dospělá tak 25 cm,lygodactyl tak 10.Myslím,že tam možná i pět minut přežije,grandisky malé gekony rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:13 Monster – Dotaz
Potřeboval bych poradit zda bych mohl k Felzumě madagaskarské dát do terária třeba tohoto ještěra:

www.youtube.com/…

nebo nějakou žábu nebo něco jiného krom druhé felzumy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:27 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak to je v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:27 elegans1 Re: halaly
Tak kolem 15 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:24 Muž halaly [25] - Ještěři
Mohl by mi prosím někdo napsat délku Grandisky v pátém, šestém měsíci?
Zdá se mi, že mi málo roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 12:52 elegans1 Re: elegans1
Kdo někdy viděl po vylíhnutí třeba klemmerku tak ví,že odchovat ji do dospělosti je trochu jiná liga než grandisky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 12:50 elegans1 Re: elegans1
Fotka k příspěvku Jak odchovávám mláďata velkých felsum jsem tady už někde uváděl.Takto odchovávám mladé malých druhů.UV nepoužívám,nedávám jim ani combinal.Nikdy žádné problémy a všechny mláďata jsou v top kondici.V těch krabičkách je po jednom mláděti a momentálně tam jsou Phelsuma nigristriata,robertmertensi,seippi,hielscheri,klemmeri a Sphaerodactylus elegans.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 12:36 elegans1 Re: Pogona
Jo,u mláďat Uv nepoužívám a znám dost felsumářů,kteří UV nepoužívají vůbec.Nikdy jsem neměl jediné mládě,které by mělo rachitis.
Proč je ta želva hrbatá netuším,většinou je to způsobené špatným krmením,po kterých zvířata pyramidují.Na to ale UV vliv nemá.
Co se týká roboranu.Ta zvá teorie o mizivém obsahu AD3 v sypkých přípravcích celkem pokulhává.Celkem zásadní problém je,že combinal není určený k použití přímo do tlamky,má se rozpouštět v pití.Kolik asi jednotek bude v mililitru roztoku po rozpuštění 6 kapek v litru?Nikdo soudný ho přece koncentrovaný nanapatlá přímo na tlamku třeba klemmerce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 08:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
To bych musel odcitovat půlku této diskuze a hromadů "prohlášení" typu :
" UVB u mláďat nepoužívám" a " stačí obyč. žárovka, udělá stejnou službu " ;-)

Nicméně jsi mi nevysvětlil ( po tak důkladné přednášce o OBROVSKÉM obsahu AD3ky v Roboranu ) v jiné diskuzi, proč tedy má moje "služebně" starší želvička počínající rachytidu, když jí Roboran byl od mala podáván - to nějak pořád nechápu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 00:09 elegans1 Re: Pogona
Kde jsem mpsal ,že UVB je zbytečnost?Reaguju na to,že lineární UVB zářivky jsou ještě horší než klasické spirálové.A i ty nejsou žádná sláva.Jinak hermanka patří ven na slunko,pak nemusíš zářivku řešit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 19:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Měření UVB trubic je např. tady :

www.euzelva.cz/…

je potřeba ale brát s rezervou, většinou co série - to trochu jiné hodnoty.
Jinak bych v takovém umístění problém neviděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:57 Muž halaly [25] - Ještěři
Jo, to už jsem poznal, že se hašteříte. potlesk
Jinak on to nejspíš nemyslel tak, že UVB je zbytečnost, ale právě že Repti Glo jsou jako trubicové zářivky horší jak spirálovky.
Já to osobně nevím, neměřil jsem. Ale ty trubice by mě hodně zajímaly.
BTW: Mohl bych mít trubicovou zářivku po celé boční stěně? Totiž mám jen šíři stropu 35cm a taková zářivka snad neexistuje, tak rád bych dal na bok (70cm) nějakou tu zářivku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Nene, reaguju na tvrzení, že zdroj UVB je "zbytečnost" a že obyč. žárovka udělá stejnou službu ;-)
My se totiž s kloegou Elegansem na některých věcech prostě nikdy neshodneme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:06 Muž halaly [25] - Ještěři
Nespletl sis téma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Fotka k příspěvku Oproti tomu mám i další želvy, ty mám od malinka a krom zmíněné zásobárny AD3ky a vápníku jsou od malinka pod UVB výbojkami ( žádná ReptiGla ) a světe div se, žádná rachytida, plochý, krásný rovný krunýř ( viz. foto ). Já tedy nechápu, jak je to možné :-o když UVB je zbytečné.

Takže v tom mám trochu zmatek, jakto, že UVB je zbytečnost a proč je používají všichni moji známí co chovají a odchovávají želvy, chamíky, agamy atd.,........

Pokusím se v PC najít i fotky vousatek či grandisek, mláďat, která jsem měl možnost vidět u jednoho začínajícího chovatele z Kostelce, ten mláďatům sypal všechno Roboranem, nepoužíval UVBéčka a jeho mláďata byla jedna velká rychytis,..... takže teď su z toho zmatený, co dělal špatně....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Fotka k příspěvku Tak pokud je UVB zbytečnost, jak tvrdíš, potřeboval bych poradit, proč jedna z želv na fotce ( kterou vlastním ) se ke mě dostala před lety od známých, kteří ji chovali od mala v nevyhovujících podmínkách, tzn. pouze pod žárovkou, v létě měla možnost občas pobýt venku.
Krmená byla dobře a krmení jí bylo od mala sypáno Roboranem, NutriMixem ve kterém je spousta vitamínů AD3 i vápníku a želva má i přes to počínající rachytidu, jak je vidět na fotce???
Takže mi to nějak neleze do hlavy, jak je možné, že jí má???? Když Roboran je zásobárna AD3ky a vápníku - víc želvy nepotřebují...... resp. pokud mají obojího dostatek nemají křivici, kdežto tato ji KUPODIVU má,......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:49 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak jsem zjistil, že to jsou 2 samci. Nemá někdo o jednoho zájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 16:37 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Druhá
Obě felsumy mají těsně za kloakou na ocasu ty dvě tečky a obě mají ten jakoby hřebínek (?) Takovou jednu lajnu docela výrazných dutinek s jakoby miniaturními černými tečkami.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 16:36 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tak prckové se začli trošku hádat, a tak by mě zajímalo, co je to zač.
Oba jsou staří cca 5 měsíců.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 20:19 elegans1 Re: halaly
Nevyplatí,ta trubice nevydává skoro nic.Jestli tam nebude,nic se nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:35 Muž halaly [25] - Ještěři
Mě jde o UVB a jestli se to vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:29 elegans1 Re: halaly
Tohle jsou vyhozené peníze.Dej tam obyčejnou zářivku,udělá stejnou službu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 10:34 Muž halaly [25] - Ještěři
Chci se zeptat, jestli bych mohl dát UVB zářivku - tu dlouhou - na bok terária - takže by se vlastně svítilo úplně všude. Např. www.robimaus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:23 elegans1 Re: Narejka
Guzmanii ti ožerou cvrčci.Měl jsem je v teráriu u Sphaerodactylus elegans a cvrčci cca 3 mm velcí ji úplně zničili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:22 elegans1 Re: Narejka
Sanseviery používají všichni felsumáři.Já je mám roky u grandisek a teď v teráriu u Phelsuma seippi.Nikdy žádný problém a nikdy jsem ani neslyšel,že by nějaký problém byl.Klidně je tam dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:58 Žena Narejka [0] - Hadi
Aha, tak ten radši nechci, kousne do toho cvrček, cvrčka sežere phelsum a katastrofa je na světě, tak tam radši dám tu guzmaniu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:57 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak ten tchýnin jazyk jedovatý je. Jenže felsumy jsou hmyzožravci, takže bych se nebál, že by si kously listů. Jinak jestli ji budou ožírat cvrčci, to je potom jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:54 Žena Narejka [0] - Hadi
Taky teď pořizuju phelsumy (příští týden bude hotové terárko)... Není ta kytka sanseviery jedovatá nebo tak? Já mám vybranou guzmaniu, nemůžete mi poradit, která je lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:12 elegans1 Re: halaly
No tak to záleží kde je kupuješ.V nějakých hobbymarketech to moc levné není.Poptej se po rodině,tam většinou nějaké kytky objevíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:08 Muž halaly [25] - Ještěři
No a za jakou cenu? (aspoň těch 50-60cm) bez květináče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:07 elegans1 Re: halaly
Buď budeš muset počkat až kytky vyrostou nebo si prostě takové vzrostlé koupíš.Pro grandisky jsou asi nejlepší sanseviery,běžně se dají koupit už pěkně rostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 19:56 Muž halaly [25] - Ještěři
Tam už mám nové terárko (70x35x30) a mám jednu jeden dotaz.
Kde proboha vzít tak vysoké kytky, aby mi sahaly až do stropu? coze
Je to fakt hrozné dívat se na terárko, kde půlka je zarostlá a zbytek je holá zeď s bambusem...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 21:36 Muž halaly [25] - Ještěři
A to, že kálí všude :-D to je fakt. I když mě pořád kálejí jen na kamen, co je pod UVBčkem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 21:36 Muž halaly [25] - Ještěři
Já mám právě teď terárium na délku a felsumy jsou pořád u stropu na pozadí (mám ho vyrobeno z pěny + rašelina) a opravdu tam jsou pořád zalezlé (teda pokud se nevyhřívají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 21:33 elegans1 Re: halaly
Felsumy žádné pozadí nepotřebují.Ke všemu nejsou dvakrát čistotné a čistit nějaké pozadí by se mi nechtělo.Kdysi jsem měl grandisky v teráriu s pozadím vyrobeným z nějakého lepidla na obkladačky a nikdy jsem je na tom neviděl sedět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 21:27 Muž halaly [25] - Ještěři
Jo, to pozadí z bambusu jsem taky viděl, ale moc se mi nelíbí.
Taky jsem přemýšlel, že bych tam nic nedělal a nechal to tam hladké kvůli cvrčků, ale nevím nevím no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:45 elegans1 Re: halaly
Já bych pozadí nechal tak z důvodu lepšího čištění.Jinak jsem někde viděl a celkem se mi i líbilo pozadí z rozpůlených tyček bambusů přilepených asi silikonem.Bambus je hladký a dobře se čistí.Bude s tím asi piplačka a bude se to muset udělat tak,aby se mezi nedostali cvrčci,jinak si užiješ slušný koncert.
S grandiskami nechovej nic,vzhledem k jejich velikosti by to dobře nedopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:16 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Tak prckové chcou většinou cvrčky nebo kukly. Červi moc nechcou...
Už mám objednané terárium z OSB desek.
Rád bych udělal pozadí, ale nevím, jak by mělo vypadat. Mám k dispozici prakticky všechno - pěnu v neomezeném množství, kůry, kameny apod. Jak by ale mělo vypadat, abych jim co nejvíc přiblížil domovské místo? Jakým materiálem "potáhnout" pozadí?
Taky bych se chtěl zeptat, jaké zvíře můžu dát ještě k felsumám. Rád bych něco pozemního, třeba nějaký obojživelník nebo tak něco, aby terárko trochu žilo a bylo opravdu věrné pralesu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 22:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
Právě jak jsem psal, článek a pokus jsem udělal na základě toho, že po červících vše dobře šlo a většinou se člověk dočetl bejkárny o tom jak je ten červ nevhodný a nebezpečný,.....a já s nimi takhle řadu let krmím a žádný problém nebyl,....ťuk, ťuk, ťuk,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 22:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Jak jsem psal, dlouhodobě ( i mláďata ) jsem s nimi krmil jak u "obyčejných" pogon, calyptráků, maculárů,....pak ale i chlamydosaurů, serratusů, grandisek, scincoides speciesky, pardalisů, crothapytuse, timorensise,..... a problém nebyl ( a nezdá se mi, že calyptrák je typicky pouštní ještěr,.... ) :-P

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1184x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/606-felsuma-madagaskarska-nezere?od=51