Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Felsuma madagaskarská - nežere

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Felsuma madagaskarská - nežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 22:03 elegans1 Re: Pogona
Jo,udělal jsi pokus u gekončíků,kteří se tímto typem krmení běžně živí.Takže když to funguje u gekončíků,půjde to u všeho.On je ten gekončík takový barometr obtížnosti chovu.Když to zvládne gekončík,tak je to dobré třeba pro kalotesy nebo felsumy.To je celkem divná logika.
Taky jsem kdysi červama krmil.Výsledek byl,že většina zvířat je vyblila nebo z nich odešli jen natrávení.Jo,pouštní zvířata s tím problémy neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2011 21:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Já celý život prokládám čvrčky tím, že krmím červy, spousta mláďat mi i na červech vyrostla ( proto jsem udělal i ten článek, abych ukázal, že je to jen mýtus, kteří hlupáci o červech šíří ).
Někdy krmím červy i několik týdnů ( jako momentálně ), takže vím a dám ruku do ohně za to, že když jsou dobře krmení, poslouží i jako hlavní krmení spoustě ještěrů,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2011 21:56 elegans1 Re: Pogona
To je nějaký argument?Když budu sedm týdnů denně chlastat,tak taky za těch 7 týdnů nedostanu cirhózu.
Já červama nekrmím vůbec,nějak nevidím jediný důvod,proč jim je dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2011 21:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Rozdíl mezi nimi je, nicméně zastávám názor, že když budu pít hodně piva, budu mít velkej pupek. Když pohnojím zahrádku, budu mít větší kedlubnu než soused, který nehnojí a když budu krmit moučňáky obden "zdravou" stravou, předají vitamíny a minerály z této stravy do těla ještěrů,.....

na okraj - 23. srpna jsem byl na operaci rukou a od té doby krmím všechny ještěrky ( včetně grandisek ) JEN červy a zofobáky,..... tzn. 7 týdnů a vše je OK ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 21:41 elegans1 Re: Pogona
Nemyslíš,že je trochu rozdíl mezi gekončíkem a felsumami?pro gekončíky takové krmení bude celkem přirozené.Ono v biotopech kde žijí,toho moc nežije a různí potemníkovití brouci budou tvořit zřejmě podstatnou část jídelníčku.Zatímco felsumy se s tímto typem potravy nikdy nesetkají.Dát felsumě sem tam červa je v pohodě,ale krmit ji tím pořád je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2011 21:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Sice nejsem odborník na chytin a podobné nesmysly, ale všechny ještěrky po molitorech rostly a prospívaly, vč. těch z mého článku o chudácích moučných červech...... dle mého se s nimi dá krmit i dlouhodobě,...... a mám to vykoušené a zdokumentované,.........

terarka.net/bezobratli/clanek/84-moucni-cervi-a-myty-o-jejich-vyzivove-hodnote--podloZenY-pokus-ii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 21:26 elegans1 Re: halaly
Moučňáci pro felsumy moc vhodné krmení nejsou.Jednou za čas to nevadí,ale na trvalejší krmení vhodní nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 21:25 Muž halaly [25] - Ještěři
Proč jen tak na chuť? Kukla také obsahuje stejné množství chitinu jako larva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:18 elegans1 Re: halaly
Klidně,kukly žerou rádi.Brouky už ne.Každopádně je to krmení jen tak na chuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:05 Muž halaly [25] - Ještěři
Teď se mi zakuklili skoro všichni mouční červi. Můžu dát kukly jako žrádlo? Nebo taky brouky?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:29 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Tak už jsou v teráriu.
Před půl hodinou se jim zhaslo. Teplota kolem dvaceti, ale chtěl jsem se jít podívat, co ve tmě dělají. No přišel jsem k teráriu a uviděl je obě u sebe a jsou vlepení na přední stěně terária :-D
Čím to může být? Svítím naproti počítačem, tak že by chtěli ještě světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:36 Muž Sewer [151] - Ještěři
Stačí, pokud ti to provizorium dostatečně vyhřeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 14:23 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Jo já zapomněl, že UVB zářivka vyzařuje UVA záření :-D No zatím mě UVBčko v provizoriu stačí.
Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 14:16 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: halaly
pokud vím, tak UVA vyzařuje všechno co svítí.. svíčka obč žárovka atd. tím pádem i to čím v teráriu topíš (je li to žárovka) a taky to světlo co ti vyzařuje UVB ;-) shrnuto: dle mého nnic přidávat nemusíš ;-) ale raději ještě počkej na rady zkušenějších :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 12:51 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Nechci zakládat nové téma. Ale prosím pro rychlou odpověď.
Teď se mi poprvé začla svlékat felsuma. Jenže jejich terárium dávat dokupy tak je mám v nádobě se 2ma bambusama a UVB zářivkou. Jak se svléká, tak je zatím zalezlá na bambusu u UVBčka.
Můj dotaz je, jestli jim tam mám dát i UVA (někde sem četl, že je to pro správné zbarvení apod.) tak jestli to má vlvi na svlečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 18:15 Muž halaly [25] - Ještěři – Felsuma madagaskarská - nežere
Tak jsem pro felsumku koupil v Tescu plastovou krabici a doma jsem zjistil, že je skoro stejně velká jako terárko :-D
No už ji v té krabici mám cca 2. den a dneska jsem koupil prckovi maličké cvrčky - na krabičce je fixou napsáno buď M nebo H, nevím. No hned jak jsem dorazil dom, tak jsem otestoval a prcek sežral svého prvního cvrčka za dobu, co ho mám smich
Jsem šťasten!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 06:34 elegans1 Re: halaly
Je tam obyčejná žárovka 15w.U mláďat UV nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 22:18 Muž halaly [25] - JeštěřiRe: elegans1
Jo, až povyroste, tak aspoň budu znát pohlaví a koupím protějšek.
Jinak elegans1: To v tom květináči máš UVBčko nebo obyč žárovku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 12:10 Žena Vini [34] - SavciRe: halaly
Nevadí. :-) tak až trochu povyroste, můžeš k ní přikoupit další stejně velikou aby to nebylo tolik riskantní..a určitě se zadaří a tvoje felsumka bude ráda za nějakou společnost...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 11:33 Muž halaly [25] - Ještěři – Felsuma madagaskarská - nežere
Tak jsem teď zjistil, že jestli zemřela ta aktivní, tak ta druhá - plachá - se ťed docela rozjela a pořád lozí po skle a vyhřívá se. No to pozná, až jí dám nažrat.
Jinak šlo vidět, že i tacoví tvorečci mají k sobě nějaký vztah. Když jsem totiž tu mrtvolku odklízel, ta druhá byla pořád u ní a vše sledovala. Škoda no :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 11:05 Muž halaly [25] - Ještěři – Felsuma madagaskarská - nežere
Tak asi ne zavřené, ale přivřené. Prostě jako by je měla zavřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 10:56 Muž Jirka [45] - Ještěři
Třeba agamy oční víčka mají ale gekoni ne,proto si je také často olizují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 10:41 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
Fakt? Já tedy viděla ještěrku se zavřenými očky a byla živá...jak je to ale u gekonů to nevím..hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 06:39 elegans1 Re: halaly
Zavřené oči?To je divné,protože gekoni nemají oční víčka,tudíž oko jaksi zavřít nemůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2011 22:49 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
Jedeš do Hammu? :-) Taky bych se tam chtěla někdy zajet podívat, vidím to tak za 1-2 roky pokud se pořádá pravidelně...:)
halaly - nic si z toho nedělej, to se prostě bohužel občas stane a je to běžné nejen v oboru teraristiky..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 22:11 Muž Jirka [45] - JeštěřiRe: halaly
Určitě pokračuj!A nebuď z toho zklamaný,slabší jedinci z pravidla nepřežijí má to určitě nějaký svůj hlubší význam ;-) Mě se třeba stalo,že sem si přivezl 6 lygodactylusů od jednoho chovatele,takřka v zubožených podmínkách,vypadalo to,že se jim tam i líbilo,poté co jsem si je ale převezl dom do krásného terárka s kvalitním UVB a množstvím potravy,mi zbyl pouze jediný sameček :-( Je to ale opravdový krasavec a tomu se daří krásně :-) Někdy to prostě nevyjde,určitě to však není důvod k házení flinty do žita ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 20:57 Muž halaly [25] - Ještěři – Felsuma madagaskarská - nežere
Tak dneska mi jedna umřela sad Vůbec nevím proč, ale po večeři jsem se šel na ně podívat a jedna byla pod výhřevnou žárovkou a měla zavřené oči. Nemohl jsem ji probudit.
Jsem z toho zklamaný a teď nevím, zda-li mám v teraristice pokračovat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 15:50 elegans1 Re: halaly
Nechávám je tam do doby,než se prodají.Samozřejmě,musí se to hlídat a případné samce oddělovat.Semtam tam dojde k nějaké rvačce,ale to je u felsum běžné.To je jen jedno z mých odchovných terárií,ty mláďata musí být velikostně přibližně stejná,při nedostatku místa jsou s nimi i jiné druhy,třeba oedury.Bordelu v teráriu si nevšímej,příští týden pojedou do Hammu,vyčistím to až potom:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 15:44 Muž halaly [25] - Ještěři – Felsuma madagaskarská - nežere
Kurník, žádný takové terárko nebo box nemám. Musel bych vyhodit nasazené masožravky. hmm
Jak nanejvýš staré felsumy necháváš v tom malém terárku? Já mám zatím tak 10cm potvůrky.
Snad něco seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 15:35 elegans1 Re: halaly
Fotka k příspěvku Červy jim nedávej.Já jen občas všem dospělým felsumám velkých druhů dávám zophobasy.Nejsou nutní ani mikro cvrčci,čerstvě vylíhlé mládě zvládne bez problémů 0,5 cm velkého cvrčka.Dát Nutrimix do vody a si moc nepomůže,nejsem si jistý,jestli je ve vodě rozpustný.Zeptej se původního majitele,jaké vitamíny používal.Já ale spíše vidím problém ve velkém teráriu.V takovém prostředí jsou mláďata plachá a bojí se.
Takto odchovávám felsumy já.Je to terárium 30x40x40 cm.Momentálně je tam asi 12 mláďata cca 13 cm velkých.Jsou tam grandis,kochi,madagascariensis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 15:08 Muž halaly [25] - Ještěři – Felsuma madagaskarská - nežere
Tak to jsem nevěděl, že to jsou až takové potvory :-D
Zkusím jim tam dát pár moučných červů a v pondělí nebo v úterý by měli dojít do zverimexu mikro cvrčci, tak pak zkusím je.
Jinak nemám ani zkoušet dát ten Nutri Mix Rep do rozprašovače?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2011 14:51 elegans1 Re: halaly
Jestli máš ty felsumky ještě malé,problém bude ve zbytečně velkém teráriu.Nech je být na pokoji,hlavně se je nesnaž nakrmit násilím,krmení jim naházej do terária.Určitě začnou žrát samy,grandisky jsou nenažrané popelnice,které žerou všechno.Já mladé odchovávám v malých teráriích o hraně cca 25 cm,přehledně zařízených.Žádné rostliny,jen 2 tyčky bambusu.Zkus jim dát en hmyz neobalený,možná nejsou na nutrimix zvyklé.Můj dospělý samec grandis nežere hmyz obalený v nějakém přípravku vůbec.Může hladovět třeba 14 dnů.ale obalený hmyz nevezme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 14:21 Muž halaly [25] - Ještěři – Felsuma madagaskarská - nežere
Čau,
někde jsem tu viděl vlákno o tom, jak mláďata v novém prostředí nežerou, ale nemohu ho za Boha najít.
Mám problém s tím, že mi mláďata nežerou. Teda spíš jedno.
Ve čtvrtek mi došla 2 mláďata felsumy. Dal jsem je tedy do terárka, porosil a nechal je být. Na druhý den (včera) jsem je zkusil nakrmit malýma cvrčkama, nechtěly ani jednoho. Tak jsem ještě koupil moučné červy (jelikož jsou menší). Obalil v Nutri Mix Rep a jedna felsumka na něj reagovala (zkoušeno z pinzety), pak na něj asi 2x zaútočila a něco si vzala - jenže ne celého. Pak odmítala a jak jsem se s pinzetou přibližoval, tak utekla. Potom jsem zkoušel nakrmit druhé mládě, jenže je skoro pořád zalezlé na nejvyšším stinném místě blízko žárovky (teplo tam má). Zdá se mi, že se ještě hodně bojí, začnu rosit a utíká, na sklo ani moc neleze, ale někdy se přijde vyhřát. Rozdrcené skořápky od vajec mají v mističce na dně terária, ale nevzaly si ani jedna. Obě pijou kapky, dneska si ta první vzala dokonce i trochu přesnídávky.
Obě felsumy jsou zatím dost plaché, takže se je bojím brát do ruky a zkusit je krmit trošku násilím.
Terárium mají 70x35x35 i je na délku. Někdy na zimu plánuji větší terárium, teď jaksi jsou jiné výdaje. Rostliny jsem dal Aloe Vera, ibišek a potos. Na šplhání mají bambus a pozadí.
Teplota uprostřed terária je 26C, okolo žárovky cca 30-35C, noční teplota 18-20C. Vlhkost mám okolo 70%. Zdroj UVB Repti Glo 5.0 13W vedle žárovky z výšky cca 5-10cm.
Nechci, aby mi felsumy umřely na nedostatek vitamínů. Napadlo mě dát do rozprašovače vitamíny Nutri Mix Rep spolu s vápníkem alespoň do začátku, než začnou žrát. Ale radši se poradím se zkušenýma.
Děkuji za odpovědi.
T.M.
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1184x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/606-felsuma-madagaskarska-nezere?od=101