Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončíci noční jak chovat...

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Gekončíci noční jak chovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:14 Muž Evil [15] - Ještěři
neodolal jsem a hodil jsem jim do mističky pár červíků uvidíme ráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:10 Muž Evil [15] - Ještěři
to znám jenom doufám že ty tři gekončice které byly inkubované na holky nebudou kluci to bych měl pak celkem zmatek ve jménech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Evil
ajéje.. promiň .. mám v tom zmatek doma mám agamu Čakinku - kluka, a brácha má křečka Piškota - holku :-D měli jsme kocoura Andulu.... a mohla bych pokračovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:01 Muž Evil [15] - Ještěři
já doufám že dojde jinak gekončíci jsou v pohodě okamžitě si všichni nalezli do kokosu párkrát vylezli se napít a zase zalezli mám je dneska nakrmit přes noc nebo počkat na jindy a verčo já jsem kluk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 19:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Já nestraším, jen píšu vlastní zkušenosti a fakta. A nepřeju si nic jiného, než aby terárko došlo v pořádku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:14 Žena Verčák [112] - Ještěři
no tak ji tolik nestrašte ;-) třeba terárko výjmečně příjde neporušené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 17:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Tak tak, sestřenice pracuje na poště a sama říkala, že označení "křehké" je proto, aby s tím pošťáci schválně mlátili ( když se třeba pošták blbě vyspí, nebo jen tak z nudy ),.......
Upřímě si myslím, že u kurýrních služeb je to lautr to samé, ne-li horší :-(
Poslal jsem v životě asi 5 terárií 25*20*20 a 30*30*30 a jen jedno došlo v pořádku ( a že malá terária jsou poměrně bitelná ),.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 15:15 Muž Evil [15] - Ještěři
on to posílá kurýrem tak nevím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 14:58 Žena katsim [9] - Bezobratlí
No to oni dělaj schválně... tone Zvlášť, když je na tom nálepka "křehké" tak s tim majznou o zem... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 14:39 Muž Evil [15] - Ještěři
fakt? no já mám prodejce co říkal že s tím zatím neměl problém tak nevím :(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 14:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Pozor, pozor, terária doručuje Česká pošta zásadně na několik dílů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 14:29 Muž Evil [15] - Ještěři
takže mám je už doma všechno bylo inkubováno na samice malinkatí no prostě super převoz přežili zítra budu sledovat poštu jestli už nedojde terárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:43 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Bohužel (jak jsem už uvedl ve svých prezentacích), rozbil se mi foťák a nový je v nedohlednu ;-) . Rozhodně ale tenhle cca šestinedělní "cvrček" vypadá (krom chybějícího článku druhého prstu přední tlapky po nevydařeném svleku) jako dokonale zdravé mládě s hodně tlustým ocáskem. Pokud ho tedy nesrovnáme s jeho obrovitým sourozencem, který už má asi dvanáct centimetrů...
Tihle dva jsou naprosto prvními gekončíky, se kterými jsem měl kdy co blíže k dočinění, tak ani nevím, jaký vzrůst je u takto mladých normální (není třeba Dírka na svůj věk extrémně veliký?). Holt jsem zase v něčem absolutní začátečník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:30 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
vyfot ho a dej sem fotku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Hele, on tenhle prťousek je sice fyzicky slabší (to má po mamince, která byla taky záprtek a uhynula krátce po své druhé snůšce - bez nějakých zjevných příčin), takže ho/ji ani výhledově nezapojím do chovu, povahou je ale doslova okouzlující a naše malá ho miluje. Díky tomu má už teď navzdory svým dispozicím status opečovávaného mazla, tak se ho pokouším udržet za každou cenu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Zophobáka by asi nedal. Stále totiž ještě vzrůstem nedosahuje ani délky ruličky od hajzlpapíru, co má jako domeček. A jeho mnohem větší brácha (?) "Klíčová dírka" jej neutlačuje ani v nejmenším a ani mu nebere žrádlo, spíš se k sobě hodně mají ;-)
Mj. zatímco Dírka loví sám a se mnou se rozhodně nekámoší, maličký Puntík vždy přiběhne, jen co otevřu terko, a pak mi baští na ruce rovnou z pinzety, dokud nemá bříško jako buben naducané. Pak si oba zalezou do společné díry a dají si tam šlofíka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ještě doplním, že bych se nebál obalit zofáka v olivovém oleji a pak až v NutriMixu,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Oddělit a přejít na Zophobasy - ty jsou tučnější a gekončík po nich přibere ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:46 Muž Felix [754] - Ještěři
Přátelé, jak byste postupovali u mrňouska gekončíka, co je poloviční než jeho sourozenec (sice z jiné matky, tátu ale mají společného a vylíhli se ve stejný den), který, ačkoli dostává vitamíny a minerálie ve správném poměru a denně se láduje co se do něj vejde (i ocásek má správně baňatý), přesto se bez mé pomoci nedokáže ani svléknout a dokonce si i při předposledním svleku zlomil zadní nožičku! (naštěstí mu fraktura srostla během několika málo dnů - a to docela dobře).
Patrně by tenhle prťous v přírodě nepřežil svůj první týden, v terku je to ale trošku jinak. Narozdíl od svého bojovného sourozence, co hlasitě piští a pokouší se mě "sežrat" při každé příležitosti jen co vstrčím ruku do terka, je navíc "Puntík" přímo přátelský a vstřícný... a tak bych o něj nerad přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:40 Muž Evil [15] - Ještěři
super už se nemůžu dočkat hop
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Přesně tak, vydrží ;-) Když jedou prodejci např. do Hammu, mají i několik dní zvířata v krabičkách, že by se člověk divil, že se do nich vejdou ;-)
Pár dní či týden, vydrží v podstatě i v roličce od toaleťáku... ( smozřejmě tím nechci nikoho nabádat, aby ubytovával gekončíky v krabičce od sirek ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 17:46 Muž krysikmouse [32] Re: Evil
vydrží udelej úkryty zajisti teplo ... a v klidu
Já jsem byl dneska v Liberci a byli tam pěkný gekončící e-macularius.wbs.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 17:40 Muž Evil [15] - Ještěři
takže zítra jedu do ostravy na burzu a mám velký problém ještě mi nedošlo terárko takže se chci zeptat když jim v menším akvárku(vím že to není vhodné)přichystám něco do té doby než dojde mělo dojít v pátek oni ho poslali ale jak znám poštu tak to někdo vozí v autě rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 12:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Skupina tří gekončíků se bude mít v tomto rozměru dobře, pokud vytvoříš spoustu úkryů, třeba z dutých cihel, zvýšíš tak "obytnou plochu" a můžeš si pořídit i čytři gekončíky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 09:34 Muž Evil [15] - Ještěři
super a ještě bych se chtěl zeptat kolik max gekončíků by se do toho terka(60x55x40)dalo vejít nebo spíš ještě komfortně žít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 20:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Určitě, smýkaný hmyz je super. A ty mouchy jsou dobré tak pro chamíka, a ještě jich musí být 100 na den. Já bych je ale stejně nedával, buhví na co kde sedají, jaké v sobě mají chemikálie a škodlivé látky, dnes už to nejsou "čisté" mouchy z louky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 13:04 Muž Evil [15] - JeštěřiRe: Pogona
jo a ty sarančata a takové mohl bych je třeba ulovit na louce? :-D a nějaký chovatel psal že krmí mouchami když mu nějaká vlétne do domu je to vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 08:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Právě proto, že ti moučňáci nejsou tak "výživní" pak i v dospělosti. Pokud bys krmil cvrčky, sarančaty a jiným "vhodnějším" hmyzem, tam bys pak krmení omezil v dospělosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 07:18 Muž Evil [15] - Ještěři
i v dospělosti protože jsem viděl že pak mám omezit přísun potravy tak teť nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 20:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Nasyp jim do misky a tu udržuj stále tak nějak plnou, když budou mít hlad, "zobnou si".
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 09:38 Muž Evil [15] - Ještěři
jasně já budu krmit hlavně moučňákama protože nikde nemůžu najít cvrčky :( ale to nevadí a kolik těch moučňáků jim dávat jak jsou malí na netu je to pokaždé jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Postačí krmný hmyz 2 - 3krát týdně obalit ve vápníku či NutiMixu ;-)

Moučňáky uchovávat v odvětrávané krabičce, někde v temnu, při teplotě cca 15 - 20C - při vyšších teplotách se ti brzo zakuklí a budeš mít hromadu brouků ;-)
Nezapomenout jim občas hodit krmení ( šlupky jablek, mrkev, rajče,...... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:20 Muž Evil [15] - Ještěři
ještě by mě zajímalo jaké vitamíny jim podávat a jak přechovávat moučné červy kterými je chci krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 19:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Já používám klasický říční písek nebo tzv. betoňák ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 19:07 Muž Evil [15] - Ještěři
pardon za duplicitní příspěvek nejde mi odstranit :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 19:06 Muž Evil [15] - Ještěři
takže dočetl jsem se že substrát bude nejlepší písek z pouště :-D a pozadí bych chtěl udělat podle tohoto návodu výsledek mě celkem zaujal gekko.webnode.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:21 Muž Evil [15] - Ještěři
jo a ten substrát jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:09 elegans1 Re: Evil
Lepší je nechat ji v květináči.
jak jsem psal,pro kaktusy jsou podmínky v teráriu nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:05 Muž Evil [15] - Ještěři
já mám takový prťavoučký z lidlu a tu rostlinu dát do nějakého květináče nebo zasadit a jaký by měl být podklad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:51 elegans1 Re: Evil
Kaktus tam nedávej,do terárka je ho škoda.Kaktus potřebuje hodně světla a hlavně potřebuje zimovat,jinak dříve nebo později chcípne.Pokud terárko nasvítíš zářivkou,půjdou ti tam sanseviery,ty vydrží hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 17:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Nevím co si představit pod pojmem "normální" kaktus, ale kaktusy - ty živé, bych tsm nedával, hrozí poranění či dokonce úmrtí z poranění především u mláďat, která se lehce zraní, ale i dospěláků,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 16:47 Muž Evil [15] - JeštěřiRe: Pogona
no ja mám v jedno květináči normální kaktus šlo by to tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 15:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 15:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Z rostlin spíš nějaké sukulenty, příp. umělé kaktusy, nicméně do pouštního terária se nic moc zeleného ani nehodí ;-)
Co se týče dalších otázek, bylo možná lepší dát si inzerát na i-faunu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 15:02 Muž Evil [15] - Ještěři – Gekončíci noční jak chovat...
Ahoj chtěl bych začít chovat nějaké terarijní živočichy nejdříve jsem chtěl užovku červenou ale na netu jsem zjistil že potřebuje velké terko tak jsem se rozhodl pro Gekončíky noční. Chtěl bych je chovat v teráriu o rozměrech: 60x55x40(d,h,v) A jsem ze zlínského kraje chtěl bych se zeptat jestli nevíte o nějakém chovateli z tohoto kraje nejdál bych si pro gekončíka dojel možná i do ostravy, ale dál už ne. Jo a taky nevíte někde v okolí Rožnova pod Radhoštěm kde by se dali koupit cvrčci a kolika cvrčky je krmit(na internetu je to pokaždé jinak). Jo a v teráriu bych chtěl chovat gekony 3 a asi samičky jelikož nechci je pářit a samci by se prali. A ještě jaké rostliny by byly vhodné do terárka. Díky za odpověď :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1251x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/637-gekoncici-nocni-jak-chovat?od=101