Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Terarijní skříň - stěna

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Terarijní skříň - stěna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 12:38 Muž halaly [25] - Ještěři
Takže za sebe můžu napsat, že Solar Raptor UVB 5.0 už asi nikdy nekoupím. Nejenže málo svítí, ale chameleon byl pod ní tmavší a moc se mu nechtělo temperkovat. Včera se mi trubice (8W) vysrala asi po 2 měsících. Z ničeho nic přestala svítit. Vrátil jsem tedy nazpět do terária obyčejnou 6500K zářivku, která svítí víc a chameleon se pod ní začíná zelenat a modrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 18:51 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
No na druhou stranu sameček se začíná trošku vybarvovat

Jen jestli to nebyli oba dva samečci...škoda že už tu "samičku" nemáš.

Jak může být starý při velikosti cca 25cm?

To taky záleží kolik má amputovanýho toho ocásku.....jinak dospěláci maj tak kolem 35-40 cm (1,5-2 roky), ale taky záleží kus od kusu,na podmínkách chovu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 07:31 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak samička už není. Není už od středy, což byl 3. den v nové ubikaci. Bohužel jsem nebyl celý týden doma, tak jsem ji nemohl ani vidět a ani nic.
Matka ji našla pod kamenem mrtvou v křeči. Nejevila vůbec žádné známky života. Takže je teď už zahrabaná někde na zahradě. Kdybych byl v tu dobu doma, určitě udělám rozbor nebo ji pošlu na pitvu a napíšu prodejci + sken zprávy, případná reklamace. Byl to import, takže jsem i s tímto musel počítat.
No na druhou stranu sameček se začíná trošku vybarvovat, krásně žere cvrčky a sarančata, dokonce i z pinzety a už se naučil olizovat kamen, který porosím. Takže stačí jít okolo terária s rozprašovačem a on už ví, co ho čeká. Je hodně zvědavý, takže často pozoruje v blízkosti (vlastně před sklem), jak mu připravuju cvrčky.
Jak může být starý při velikosti cca 25cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 11:16 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Nekrmím zeleným....nikdy o to neměli zájem...každopádně 1 měsíčně jim nabídnu nějakou tu pampelišku či jetel, ale nikdy si toho ani nevšimnou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 22:26 Muž halaly [25] - Ještěři
HomerJay (: :) ): Krmíš zeleným? Jak často, kolik % je toho v jídelníčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 20:40 Muž halaly [25] - Ještěři
Díky kluci.
Terárium na výšku nemám, pouze 70x35x30 (na výšku), ale to jistě neocení. :)
Budu se snažit sehnat nějakou větev a klacky, aby mohli lozit. Jenže vyhřívání to asi nad zemí nedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 20:25 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: halaly
Parádní úlovek palec . Toho ocásku je škoda, ale s tím nic nenaděláš, agamu to naštěstí příliš neomezí a v rámci odchovů ten hadicap vyvážíš vrchovatě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2012 18:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Gratuluji ti k těmto úžasným ještěrům...jsou to výborní lovci a dravý ještěři s kterýma se nebudeš nudit...každopádně dle lokality a vzhledu by jsi měl mít Agama a.a. , já mám Agama A. Lionotus ... jinak taky jsem zrovna v sobotu dokupoval samce...jinak jsou to ještěři kteří ocení terárium hlavně do výšky, tedy vlastně nejen...nejlépe alespoň dle mých zkušeností pro pár/trio 80/50/100,na zemi tráví čas pouze tehdy když třeba loví potravu...takže nejlépe podle toho vše zařídit...rádi se vyhřívají samozřejmě také nad zemí...je to petrikolní druh agamy... Tak ať se dílo daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2012 15:06 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tak jsem nakonec vzal něco, nad čím jsem vůbec v poslední době neuvažoval. Ubytovaná měla být buď krásně vybarvená agama vousatá nebo kvartet gekončíků nočních. Bohužel ani jedno neměli dnes na brněnské burze.
Agama Agama 1,1. Moc jsem si tím při koupi nebyl jist, ale teď se ukazuje, že je dominantnější. Je i větší a mohutnější. Samozřejmě import (údajně z Ghany). Bohužel samec má trochu amputovaný ocas a nejspíš poslední svlek neměl nejlepší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 11:05 Muž halaly [25] - Ještěři
Pochybuju, že ten zvuk jich bude rušit. To máš slyšet, jak vrčí spínací hodiny ;-)
Větrák bude vyhánět vzduch z terária ven, tudíž ho bude nasávat zevnitř. Stejně jako u PC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 10:54 Žena TerkaS [12] - Ještěři
taky jsem s vetranim mela problem a udelala sem dalsi dvirka a dala do nich pletivo a uz je to dobry.. vetrak tam stejne bude prohanet jenom ten vzduch, co uz tam bude, pokud nebude ve stene nebo ve vetrani. A bude to zvira rusit - ten vitr, i ten zvuk z vetraku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 10:39 Muž halaly [25] - Ještěři
Kdybych měl na bocích více větracích otvorů, tak ho tam dávat nebudu. Jenže mám na každé straně jeden.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 10:02 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: halaly
Ještě zbývá dodělat osvětlení a ventilace (větráček)

na ten bych se vybodla, zvířata moc průvan nemusej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:38 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku HJ: Jasně, to jsem napsal já. 40W opravdu u mě topit nejde. Chameleon je stejně půl dne cca 10-15cm pod žárovkou. Víc už se dostat nemůže, popálil by se o mřížku. Jak jsem psal, žárovku mám teď mimo tera a na substrátu je 22°C. :-)

Tak jsem udělal trochu blbost.
Udělal jsem trochu užší výběžky (na hloubku), než je zdrávo. Stejně nejspíš budu dělat novou stěnu, tady vidím dost nedostatky s málo vrstvami lepidla, dále určitě použitý písek a teda ty úzké výstupky.
Uhodnete, co mám v plánu?
Ještě zbývá dodělat osvětlení a ventilace (větráček), na to se vrhnu o víkendu.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 17:00 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Nikdo ti neřekl, že jsi někde psal hňupoviny....jen mi to přijde zbytečný topit 60W když můžu použít 40W tomu už říkám hňupovina....až budeš mít těch terárek 10 nebo víc a v každém budeš používat o 20W více než bys musel, tak si to rychle rozmyslíš. Jinak k tomu halogenu ... tento halogen při dobrém odvětrání vydrží minimálně půl roku....jinak používám od sylvanie tyto a ty topí ještě víc a i více svítí a ty mi vydrží + - rok.

www.terashop.cz/…

www.terashop.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:39 Muž halaly [25] - Ještěři
Proč bych tady psal hňupoviny, nemám to zapotřebí a už vůbec ne kvůli zvířeti. :-)
Tak halogen je něco jiného jako obyč žárovka. Taky jsem si koupil halogena Solar Raptor a hřál při 40W jako 60W bodovka (ne halogen). Přesně mám tuhle: www.elektro-paloucek.cz/…
S tím tvým odkazem... Někde jsem dost četl, že jsou dobré, ale zase ta cena... Jak dlouho prosím tě vydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 21:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Já ti nevim...teď jsem měřil tento Halogen(50W),jelikož mi to nedalo ... mám ho nad stropem...přesně 32 cm od substrátu a naměřil jsem dvouma teploměry nezávisle na sobě 49 stupňů C ...

www.terashop.cz/…

A doma máme taky kolem 25 st. C a v tom tera je komplet odvětranej celej strop.


Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:22 Muž halaly [25] - Ještěři
Jasně ;-)
Větrání mám perfektní (alespoň dle mého mínění). Vždy, když vlezu do terária, nic necítím. Což se nedalo říct o teráriu předchozím a jednom skleněném, kde byl puch jak o ropuch a musel jsem mít pořád otevřené okno. Od předělání zvířat do tera stěny, je vše bez problémů. Mám v pokoji i 25°C přes den a věř mi, že ta 60W je akorát. Na substrátu je 22°C, uprostřed kolem 26°C a na místě přímo pod lampou je 38°C. Chameleon se zdržuje v horním prostoru, ne přímo pod lampou, ale těsně vyhřívaného místa. Tam může být teplota kolem 34°C. Navečer jsem zkoušel dát lampu mimo terárium. To bych potřeboval tak 75 a víc watů. Strašně moc tepla bere mřížka ve stropě.
Terárium vlevo má prakticky stejné podmínky (jak v teplotě, tak ve vlhkosti), přesto je tam 40W obyč. v květináči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:16 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
To mi neřikej že je to akorát 68W uvnitř tera 100x60x50 kterou zleva ohřívá ještě další tera...mě se to zdá v těchto vedrech celkem palba na pardála v těchto vedrech....zdá se mi to dost pokud to tera nemáš ve sklepě a navíc jsem se díval že tam nemáš skoro žádné odvětrání...to je jen takovej postřeh, neber to jako nějakej attack ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 15:16 Muž halaly [25] - Ještěři
Žárovka je v teráriu, ale v klidu, teplotu měřím.
Šváby z rodinných důvodů nemůžu - máti má strach z rozmnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:42 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
To světlo se mi zdá dost 60 w a kor teď na léto v těch vedrech ale to máš někde nad mřížkou nad teráriem ještě kus ? Jinak já jsem na radu začal používat reflektory R80/40w/E27 a jako zdroj tepla super a světla v kombinaci s RG 5.0 26W je to OK .Moučňáky bych nedával chameleonům skoro vůbec a zkusil bych i šváby...třeba mají rádi panchlora nivea ...nebo můžeš zkusit jiné nějaké nelezoucí po skle já třeba dávám klasické dubie a co milujou tak jsou sarančata všežravá...Já vit. používám reptivite a biomin H...to co ty používáš to exo terra AD3 neznám...A samozřejmě dobře gutloadovat cvrčky.....dávej hlavně pampelišky a jiné byliny z luk jako zdroj vody...což je dobře že jim dáváš nějaký svůj gutload...jsou určitě lepší recepty ale to jen tak mimo...určitě to jsou ty geny jak jsem již psal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:09 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak teď jsem ho vytahl na slunko a vypadá to líp před 2-3 týdny. Zelená barva se začíná objevovat po celém těle, i když jen zatím náznaky.
Světlo má takové jak jsem psal - 60W bodovka + 8W trubice Solar Raptor 5.0
Potrava cvrčci a jednou měl moučné červy.
Vitamíny směs: Roboran + Exo terra AD3, calcium + mletý vápenec (tam je toho většina). Jestli nepodávám tuhle směs, tak potom Nutrimix Calci plus. Někdy také podávám jen samotnou exo terru AD3, calcium.
A cvrčky krmím směsí kukuřičného šrotu, granulovanými bylinami (sušené byliny slisované do granulí), granule pro dobytek a nakonec sušené mléko. Jako zdroj vody saláty, ředkvičky nebo mokré listy ibišku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 13:46 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Jo a abych nezapomněl to nejdůležitější k těm barvičkám jsou....kvalitní geny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 13:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Ty fotky znám...věřim tomu že to tak je...mám podobnou zkušenost s jedním samcem pardála...ale zas na druhou stranu vím že i špičkový chovatelé pardálů nepoužívaj nějaký speciální světla a chamíci jsou krásně barevní...podle mě to jde ruku v ruce jedno s druhým...ubikace....kvalita potravy podávaná krmnému hmyzu...pestrost stravy...kvalita osvělení(co nejvíce lumenu) ale co třeba vím z vlastní zkušenosti tak mají určitě raději světlo z halogenu/reflektoru než bílé ze zářivek...taky vím že je lepší mít světla nad teráriem než uvnitř....Každopádně reptiglo 5.0 26W je pro pardály ideální, rozhodně nesnášejí moc dobře i byť z velké vzdálenosti takovej opravdu velice kvalitní ultravitalux.Ale samozřejmě netvrdím že pod Solar raptorkou se nebudou mít lépe...ale to nemám odzkoušené...Hlavně dobrej vzduch,optimální teploty a kvalitní osvětlení a pestrá strava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 11:29 Muž halaly [25] - Ještěři
Díky za fotky. Rozdíl tam je.
Teď už vím, že je to risk. Na celý den ho nechci dávat, spíš jsem myslel, že ráno je pěkně a večer zase prší. Přitom celý den fouká dost větr.
Citace z jednoho fora:
"Při použití Repti Glo 10.0 - kompakt
tera.poradna.net/…
Arcadia D3 - kompakt
tera.poradna.net/…
Výbojka solar raptor
tera.poradna.net/…
"Citace - pořád se jedná o chameleona pardálího:
Podle toho, co říkají ostatní chovatelé, tak reptiglo10 pardálové nemusí. Má to asi dost nepřirozenou barvu a chamíci se před tím schovávají. Nevím, jestli by pomohlo to nakombinoavat s dvojkou, nebo se to pro ně prostě nehodí.. Já používám kompakt pětku a dobrý(ne ideální)."

"Ja tou 10tkou svitil tak pul roku tusim a vim ze sem s tim mel porad nejakej problem,chamous priviral oci, nezral a byl takovej celkove apatickej,pak jsem svitil nakej cas tou 5tkou a srovnalo se to ale barvenej proad nebyl. to zaclo az pri ty arcadii..."

Osobně teď mám 60W bodovku + UVB trubici Solar Raptor 5.0 8W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 10:46 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Fotka k příspěvku a samička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 10:45 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Fotka k příspěvku samička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 10:44 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Fotka k příspěvku Já si osobně myslím,že pokud už se teď(v tomto věku) nebarví tak už takovýto šedivý barvy bude mít asi pořád... Samce máš určitě to jo.Díky jj je to Ambilóbák. Dám ti tu dvě tři fotky samičky pro srovnání 3,5 měsíce...jsou o dost menší a taky se hodně barevně mění i mapy na těle...ale není to barevné pouze takové hnědé ,šedé,světle černé nebo při páření oranžové...jen třeba trochu na puse má modrý pigment...Jinak opatrně na to slunení jestli tě chápu chceš ho dát ven na celý den ? Já myslel jen na chvilku... pardálové jsou velice citlivý na přehřátí a na příliš mnoho UVB pokud by se nemohl schovat někde mezi listama do stínu...A ještě abych se vrátil k tomu tvému samečkovi ohledně jeho barev....ono to je celkem risk kupovat pardála od neznámého chovatele ještě takhle mladého aniž by jsi viděl otce...a hlavně kvůli budocímu dopárování nebo taky vůbec vlastně nevíš co to pářil a jestli vůbec je to ambilobe nebo třeba jiná lokalita...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 23:17 Muž halaly [25] - Ještěři
Otce jsem neviděl a při tomhle nestálém počasí zatím nemám možnost ho dát ven.
Zkusit bych to mohl zítra.
Safra, ty ho máš tak krásně zbarveného. Taky Ambilobe?
Jsem si jist, že ten můj je samec (má ty kůstky dost výrazné). Bohužel jsem neviděl samičku v tomhle věku, že bych je porovnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:49 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Fotka k příspěvku Zkus ho dát na chvilku někam na větev na slunce...nebo taky prostě hezký barvy mít nemusí....viděl jsi otce?

Foto 4 měsíce ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:17 Muž halaly [25] - Ještěři
Co může ovlivnit barvu chameleona? Teď nemyslím náladu, ale třeba osvětlení? Nějak se mu nechce do barviček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 11:50 Muž halaly [25] - Ještěři
Asi mu na cvrčky začnu dávat temperky. :)
Tak ještě je mladý, má do dospělosti dost času na to, aby se vybarvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 11:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
No měl by to být samec už jen podle těch rohů...každopádně má strašně slabé zbarvení....které v jeho věku a dle lokality by měl mít už neustále....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 10:50 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak jsem to zkusil a jen zčervenal + nějaké zelené mapky. Ani se nenafoukl, nic.
Za to jsem si všiml, že pomalu mu ty růžky začínají růst přes pysky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 10:46 Muž halaly [25] - Ještěři
Asi jo čoveče, asi ho vezmu před zrcadlo. :)
Ono mi je už jedno, jestli to bude samec či samice. Stejně k nim koupím časem opačné pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 10:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
smich no ti nevim z té první fotky bych to opět viděl na samičku jak vyšitou ale asi to nejspíš bude samec... chtělo by mu to ukázat soka ať se pořádně "rozsvítí" ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 19:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Pěkná/ý :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 18:24 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Foceno před týdnem a půl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 18:24 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Foceno před týdnem a půl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 18:15 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tak trošku aktualizuji. Už když jsem tu dával svoji poslední fotku, tak na druhý den od pořízení jak z trucu má chameleon narůžovělou barvu s trochou oranžové. Někdy zůstane takhle a nahodí černé boční pásy, jindy začne zelenat... Já už fakt nevím, co to sakra mám :)
Mám tu fotku s bleskem, ale moc nezkresluje, takže na fotce vypadá teď jako v reálu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 13:27 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
To je podle mě nesmysl s tou červenou a bílou bradou :-D ....zrovna u ambilobáků by to mělo jít poznat po 2-2,5 měsících bez problémů...dle zbarvení....u jiných lokalit vím že tam je třeba větší problém s rozeznáním,ale samozřejmě ve třech měsících je to už jasné...a prodávat pardály v měsíci věku je příliš brzy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 13:18 Muž halaly [25] - Ještěři
Pěkný, ale to snad není ani možné. :-D
Když jsem ho vybíral, zeptal jsem se prodejce, jestli náhodou nepozná už v takto malém věku samce. Říkal mi, že samičky z oblasti Ambilobe mají červenou bradu a samečci nikoliv. Je teda pravda, že tam měl 2 poslední chameleony s bílou bradou a kupu chameleonů s bradou červenou.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 13:13 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Fotka k příspěvku Tady už je to jasnej sameček...na předchozích fotkách jak jsem psal bych to viděl na samičku...ale zatím nic moc barvičky a co jsem se díval tak 4 měsíce už má minimálně a to už by se měl pěkně ukazovat,ale tak to ještě přijde....tak uvidíš jak se bude barvit tak za 3 měsíce.... Přikládám fotku mého 3 měsíčního samečka ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 12:59 Muž halaly [25] - Ještěři
imageshack.us/…/ Zde je to lepší, ale musíš kliknout na tu fotku ještě jednou, aby se zazoomovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 12:56 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku To jsi mě teda moc nepotěšil, ale já budu pořád doufat, že je to samec.
Připadá mi, že má zduřelejší kořen ocasu, ale nemám to s čím porovnat. Zatím není vybarvený jako adult, ale na lících má modrou, kolem bočních "OK" má taky modrou a když je naštvaný dost, má červené skvrny po celém těle.
Zde je jedna fotka, focena před 10 minutama.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 11:25 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
ostruhu mají pouze jemeňáci...samci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 11:23 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Ti nevim čéčé ale tohle to by měla bejt samička....A jak je stará ?To už bude mít tak 3-4 mesíce... Pokud by to byl sameček už by šli vidět krásné barvy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 16:35 Muž Sewer [151] - Ještěři
Zkus mrknout sem ;-) - www.chamik.estranky.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 16:34 Muž Sewer [151] - Ještěři
Chvíli po tom, co jsem to odeslal mi došlo, že nemáš jemena, ale pardalise :-D
Promiň...pardalise neznám, ale mám takovej pocit, že jsem někde četl, že oni to nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 16:12 Muž halaly [25] - Ještěři
Tohle jsem se také někde dočetl, jenže platí to u všech druhů?
U jemeňáků určitě, ale svého (pardalis) jsem to neviděl.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1089x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/682-terarijni-skrin-stena