Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

vodní želva

 

NápovědaFórum » Želvy » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
vodní želva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: VVV
Pokud je dospělá, zdravá a v celkově dobré kondici, pak vydrží bez potravy i dva měsíce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:06 Muž VVV [21] - Želvy
Zdravim, myslite, ze klapavka vydrzi cca 9 dni bez vyraznejsiho krmeni, bez zdravotni ujmy? Jedna se totiz vzdy kdyz rozsvitim bezi schovat a i kdyz je zhasnuto, je velmi lekava a druha zelva ji sezere temer vse, co ji nedam pinzetou primo do tlamy. O Vanocich je bude krmit babicka, ale nevim jak se ji to bude darit.
Diky Vojta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:26 Muž xicht [-3] - ObojživelníciRe: Nadka
jasně budou na profilu maty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:34 Žena Nadka [214] Re: xicht
Dej fotky do prezentace,pochlub se!!! ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:49 Muž xicht [-3] - ObojživelníciRe: Hunter
ne nakonec to byla Pseudemys rubriventris tedy želva červenobřichá tovíš nejdřív mě to napadlo a najednou pic obrázky google a jo je to želva červenobřichá mejí se dobře a jmenují se Ray-ray, Eda a Lexa ano :-D jsou k sežrání hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 17:06 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: xicht
chrysemys picta belii ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 21:22 Muž xicht [-3] - Obojživelníci – ???
už nic zapnul jsem mozek zaspomínal a spoměl si :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 19:59 elegans1 Re: xicht
Co se tak zeptat toho kdo ti je prodal?Nehledě na to,že když nevíš co jsis koupil,tak tomu těžko vytvoříš adekvátní podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.12.2013 18:02 Muž xicht [-3] - Obojživelníci – ???
můžu se zeptat na burze v Praze jsem si kupil 3 sladkovodní želvy a nevím co jsou za druh mají hodně barevný karapax a červený plastron ale nejsou to dlouhokrčky červenobřiché prosím poraďte :-) :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 11:39 Žena batka [4] - ŽelvyRe: VVV
pěkně vypasená smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:23 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
vyzerá to tak :-D ale kŕm trochu menej, a spraví sa to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 17:20 Muž VVV [21] - Želvy – Obézní želva
Fotka k příspěvku Je tahle klapavka tlustá? Asi ano že? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 13:38 Žena batka [4] - ŽelvyRe: Hunter
Velký no :-D přítel vyčistil filtr a dal ho do želvárka, ale špatně takže velká potvora dávala hlasito najevo, že takle to prostě nebude :-D Tak jsem jí to začala upravovat tak jak se jí to líbí a málem jsem fakt nestihla uhnout smich Jen mě teda prozměnu chtěla sežrat ta malá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 09:44 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: batka
:-D čo, keď neskúsiš tak nemôžeš vedieť aký je to adrenalín, ja tak strkám ruku do jazierka :-D :-D a že to je sranda, no ale pri kŕmení sa mi často zahryznú do ruky, ale to proste nečakám, ale nie je taká čo by hneď nepustila, takže o pár sekúnd to ani necítim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2013 19:34 Žena batka [4] - ŽelvyRe: Hunter
ty masochisto rozzureny smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:18 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Hunter
:-D
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:37 Žena batka [4] - ŽelvyRe: Jiri_99
Přesně tohle mi dělají obě želvy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2013 23:47 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
:-D :-D skús ho strčiť aj dnu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 22:29 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Hunter
Aha. Pač mě se tak "dvoří" moje Morla. Přitisknu prst na sklo a ona se může utřepat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:53 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
áno, aj pri mláďatách, možno majú nadbytok hormónov, alebo je to znak dominancie, robia to aj fenky napríklad, alebo pes na psovi, ... čiže tak, mne sa tak dvorila samica samcovi, ale on si ju nevšímal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:32 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Cituji z atlasu:
"V období páření se samec dvoří samici - hlavu zatahuje mezi přední končetiny, které vystrčí s drápy namířenými k samici s nimi třepe."
Vypozoroval někdo tohle chování i u samic TSE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 21:55 Muž Felix [752] - Ještěři
Bezva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:34 Žena Leli [1] - ŽelvyRe: fajfmen
zánět to prý není...je to jenom podrážděné naštěstí :) už jí to skoro i zmizelo...rovnou sem to vzala i s preventivkou a vsechno v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:33 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Leli
Tak jak jsi se scriptou dopadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:33 Žena Leli [1] - ŽelvyRe: fajfmen
snad v sobotu bude auto takže počkam do soboty a kdyžtak fičím...má to o hodně lepší tak snad to zmizi ale urcite ji na tu veterinu vemu pro jistotu...a děkuju za radu....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:30 Muž Felix [752] - Ještěři
Zarudnutí tam je, bůh suď co je ale příčinou. Možná se jen někde škrábla, možná je to podráždění vlivem znečištěné vody (i na pohled čistá se může hemžit bakteriemi)... Na veterinu ji určitě vem, autobusem ji převezeš snadno např. v plátěném pytlíku který si dáš pod tričko přímo na tělo. Tak ji udržíš v teple ;-) a hodina dvě bez přístupu k vodě želvičce taky neublíží. Přímo na veterině ji pak před cestou domů klidně můžeš preventivně namočit...
Asi to pro Tebe nebude moc příjemné cestování (já takhle dovezl předloni vprostřed zimy Ferdu - bez toho pytlíku rovnou na těle. Sice mě dost poškábal, sám byl ale v pohodě), želvu tak možná ušetříš zbytečného trápení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 19:56 Žena Leli [1] - ŽelvyRe: fajfmen
Fotka k příspěvku Už to má lepší....bohužel fotka nic moc stálo me to hodně dřiny vyfotit to tak at to jde aspon trochu videt, dneska nemá asi na focení náladu....u veterináře sem zatim nebyla protoze sem bez auta a nemam ji tam jak dostat v teple....MHD by nemusela přežít
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 23:47 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Leli
Že by počínající zánět Harderovy žlázy? Nebo něco jiného? Nahraj sem detailní fotky, jinak nikdo neurčí nic. K veterináři jsi šla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 19:35 Žena Leli [1] - Želvy – OKO
Dobrý den , chtěla sem se zeptat moje želvucha má na spodu oka jakoby červený pruh , setkali jste se s ti uz nekdy ? napadlo me jestli treba do neceho nenarazila...ale pruh je uplne vodorovny, bohuzel muj PC se asi nebaví s mobilem takze se mi sem nepodaří dát fotku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 16:38 MaxoSK Re: D@n!€L
No ja nemám hladinový zberač, a za hadicou sa mi zachitava koža ale nie moc :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 16:25 Muž D@n!€L [3] - ŽelvyRe: MaxoSK
Mysím, že moje se taky nemají špatně :-D, ale odlupující se kůži na nich moc nevidím, protože jí buď nasaje filtr, nebo si jí želvy oškrabou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 16:23 MaxoSK
Dobre živena korytnačka sa šúpe celí rok :) aspoň tak to funguje u mojich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 16:17 Muž D@n!€L [3] - ŽelvyRe: sirpavol
Mým želvám se taky občas loupe kůže.. myslím, že to bude něco jako svlékání kůže u hadů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 12:30 sirpavol
Dnes som si vsimol na tele jednej z mojich korytnaciek nieco ako vatu. Ako ked sa clovek lupe po palovani. Má to len v predu na tele. Zerie jak besna :) Je to v pohode?
Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Janča
STačí si projít zdejší prezentace a nasbírat inspiraci a zkušenosti od ostatních ;-)
Navíc i kdybychom chtěli poradit nevíme velikost nádrže její umístění, okolní teplotu, typ želvária ( klasické želvárium, akvárium bez poklopu/s poklopem, uzavřené akvaterárium,... ) takže poradit nemůžeme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:08 Janča – vodní želva
Dobrý den
Nemohl by mi někdo poradit jaký filtr a ohřívač vody mám koupit pro svoji želvu?
Nemusí být nejlevnější prej se často ucpává jsou s tím problémy.prostě aby splnila svůj účel.
Děkuju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 1731x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/713?od=151