Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama Vousatá

NápovědaFórum » Bezobratlí » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Agama Vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:53 Muž xicht [-3] - ObojživelníciRe: Verčák
ok dík ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:36 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: xicht
může jeli to samice ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:14 Muž xicht [-3] - Obojživelníci – 4letá agama
mohu se prosím zeptat jestli může být 4letá agama vousatá březí??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 18:52 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Snížená žravost může souviset i s blížící se zimou, touhle dobou některé se žrádlem zlobí. Pokud méně žere, méně se vyprazdňuje, na tom nic není. To dýchání může být problém, ale stejně tak to může být banalita. Zkontroluj ji od pohledu nozdry zda v nich nevidíš zbytky nesvlečené kůže. Tak jak to popisuješ to vypadá spíš na ucpané nozdry, což ji nutí k občasným nádechům tlamou. Problém může být ale i na plicích, což by ale doprovázely nejspíš nějaký zvuky - říhnutí, kváknutí apod. Tam pak bývá příčinou prašný písek, časté rosení nebo třeba nedostatečné větrání terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 20:02 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Stene
Běž na veterinu, pokud se ti to nezdá,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 19:48 Muž Stene [0]
Ještě jsem si všimnul, že tak trochu zvláštně vydechuje
Při pozorování hrudníku probíhá nádech plynule. Když agamka začně vydechovat, nejdřív se ji zmenší hrudník o kousek, pak má chvilku pauzu (cca 1-2 vteřiny)a za chvilku udělá ještě jeden rychlej výdech. Pak zase nádech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:43 Muž Stene [0]
Jediný zvuk co je slyšet je, že se při výdechu odlepí rty od sebe (nic zvláštního). Jinak žádné výtoky z očí nejsou. Stejně tak se nedusí ani se u nosu nedělajíbublinky.. Když porovnám se samečkem, její dýchání je daleko hlubší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:32 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Stene
Pokud při odfukování sýpe, či se dusí, dělají se jí u nosu bublinky, nebo má výtoky z očí,
pak určitě zajdi na veterinu. Může to být od rýmy nebo taky od zápalu plic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:24 Muž Stene [0] – Potíže s agamkou
Ahoj. Moje agamka (6 měsíců, necelých 200g, samička) se mi zdá, že je v nepořádku. Poslední dobou nejeví moc zájem o žrádlo - denně cca 5 středních cvrčků. Včera asi 20, což jsem se divil. Dnes nežrala nic
Problém je v tom, že se mi zdá, že málo kadí. Když něco sežere tak vždy při výdechu odfoukne i z pusy. Čím víc se nadechuje, tím víc odfoukává. Někdy kvůli tomu i otevře tlamu a vypadá, jako by chtěla zvracet. Ale jídlo vyzvrátila jenom jednou, když byla malá.

Terárium 80x80x60. Teplota 25-50°C. Zdroj UVB reptiglo 10.
Zeleninu a ovoce podávám zhruba obden

Děkuju za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2013 21:02 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Ivetacz
A což takhle jí dát cvrčka nebo jiný hmyz. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 16:08 Ivetacz
Malá Agamka nechce žrát a jen leží co s ni mam dělat nežere ani ovoce ani zelené

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 16:00 Ivetacz
dobrý den mám malinkou agamu vousatou a potřebuji poradit.Poradí mi někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 15:57 Ivetacz
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 20:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Martinezz
Podle mě, i když ta fotka není moc kvalitní i těch zbylých 6 asi nebude oplodněných... nech je inkubovat a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:47 R Muž fajfmen [739] - JeštěřiRe: Martinezz
Může být ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:25 Muž Martinezz [0] - Ještěři
Cim to ze je tak malo oplodnenych? Muze to byt tim ze samec je jeste mlady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:12 R Muž fajfmen [739] - JeštěřiRe: Martinezz
Světlá buclatá vajíčka jsou oplodněná, zmuchlaná a tmavá pukavce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 17:33 Muž Martinezz [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku Ahoj,potřebuju radu. Dnes nebo možná už včera mi jedna samice nakladla vajíčka. Je stará přibližně rok a pul a je to její první snůška. Většina vajíček se mi ale jeví jako nepoužitelná... 6 vajíček si myslím že bude OK a co ten zbytek? poraďte, má cenu je dávat inkubovat?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 14:00 Žena Neytiri [1] Re: Pogona
Máme v plánu tu druhou možnost - větší terárko a ještě jednu, dvě samičky.. jenže otázka je jestli mám opravdu pravdu a nejsou to dva samci. I v tomhle případě bych byla smířená s tím, že jednomu z nich bychom museli najít nový domov :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 13:38 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Neytiri
Pokud je to párek, jak píšeš, může se klidně stát,že se budeš muset jedné vzdát. Někdy si prostě nesednou a samec v lepším případě zmrzačí, v horším uštve k smrti. Rada je jediná, oddělit, nebo pořídit velké terko a další dvě samice,aby svoji pozornost samec rozdělil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 12:00 Žena Neytiri [1] Re: Pogona
Mám dvě, terárko má 95x45x45 - vím není to nic moc, říkala jsme si, že tam budou jen jako mláďata ale rostou jako z vody. Budeme objednávat velké terárko na zakázku, jen potřebuju aby to ještě těch pár dní vydržely:-( Dost mě to mrzí, protože oba jsou zlatíčka a komici a celé to začalo o víkendu. Taky jsem si všimla, že Eragon narozdíl od Draca je hrozně temperamentní a pořád pobíhá po terárku a zvedá přední packy ( vypadá to jako tanec ), četla jsem ,že si takto brání teritorium. Ale normálně spí u sebe stulení, nebo se těsně vedle sebe vyhřívají a vše v pohodě. I s jídlem nemají problém se mezi sebou dělit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 20:13 R Muž fajfmen [739] - JeštěřiRe: Neytiri
Není podstatné proč se to občas stává (proč je jeden jinak dobře vychovaný pes agresivní, zatímco se ostatní jen očichají a hrají si?), ale spíš jak zabránit újmě napadaných zvířátek ;-)
Agamám ocásky nedorůstají! Agresora proto okamžitě od skupiny odděl, jinak své společníky brzy trvale zmrzačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 16:47 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Neytiri
Většinou to dělají když se nudí a když je jich hodně na malém prostoru, kolik jich máš c jak velkém terárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 08:40 Žena Neytiri [1] Re: HammerJoe
Ptám se, protože mi příjde zvláštní, že až teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 08:40 Žena Neytiri [1]
Ale proč tak najednou z ničeho nic? Celou dobu pohoda a najednou se jeden druhými zahryzne do ocasu. Podle všeho, zatím .. to odhadujeme že kousavec je samec a napadený samička. I když to jde fakt těžce poznat a vycházím jen z obrázků v encyklopedii :-( Tak jako tak mě to znepokojuje. Napadlo mě, jestli to třeba není malým prostorem v teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 21:37 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Neytiri
Tak tak, navíc tenhle neduh se objevuje i u subadultních jedinců a to na 4ch měsících rozhodně nejsou,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2013 20:55 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Neytiri
Když vše víte proč se ptáte ? 4 měsíční agama je u mě furt mládě, rozhodně to není adultní zvíře a jak píše Pogona situace je furt stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 20:23 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Neytiri
To nevadí, ukousnout ocásek si můžou i na půl roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 16:30 Žena Neytiri [1] Re: HammerJoe
Tohle vím, ale toto nejsou malá mláďata. Psala jsem, že už jsou větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 16:04 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Neytiri
Ano to se stát může, většinou bývá ve skupince agam z jedné snůšky při odchovech jeden "kousavec" kterého pokud neoddělíme po čase pokouše ocásky všem agamám v daném teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 10:38 Žena Neytiri [1]
Ahoj všem, máme doma dvě mláďata cca 4 měsíce stará. Mám je tři týdny a všechno v pohodě, ale dneska jsem si všimla že jeden z nich druhému okusuje ocas.. Má s tím tady někdo zkušenosti?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 00:31 R Muž fajfmen [739] - JeštěřiRe: Nessy
Ještě k Tvému příspěvku/dotazu z 5. 6. 2013 - Terárko na skříni základnou alespoň metr nad úrovní podlahy a na místě odkud ještěrku nepoleká ani náhlé otevření dveří, opatřené čímsi jako průlezem pro kočky a dostatečně robustním (např.) sisalovým lanem vedoucím od něj na podlahu je docela dobrý základ ;-)
Agama si díky tomu může výletničit a zas se do terka vracet podle vlastní potřeby. Bohužel je to ale jen zanedbatelná položka v rámci dalších pro takový chov nutných bytových úprav a korekcí, aby se zvířátku nestala nehoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 21:09 R Muž fajfmen [739] - JeštěřiRe: Nessy
Prokousej se přehršlí fotek mé ještěrčí prezentace. Protože se většina z nich zaměřuje na jejich pobíhání navolno, dříve či později tam vychytáš základní vzorec míst, která si instinktivně vybírají ;-)
Je to ale jenom nápověda, doporučení, rozhodně ne dogma. Každá vousatka si vybírá dle svého. Jsou to docela často vyhraněné individuality, které jednotlivě dovedou překvapit a (obecně platné) literární poučky doslova postavit na hlavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 10:38 R Muž Landvir [227] - JeštěřiRe: Nessy
Nepolámou neboj, nebo jen malinko...Mě doma spouzí po fíuksu, takový ty klasický(asi benjamínek)...nevím přesný název. Sem tam upadne lístek ale jinak to zvládá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 10:35 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
Palmičku nebo dracenu? To nepolámou? V dospělosti to nejsou žádná peříčka, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 05:02 R Muž Landvir [227] - JeštěřiRe: Nessy
Dobrej nápad Nessy, s těma schůdkama :) A nebo nějakou vyšší kytku.... palmičku, dracenu nebo něco, však ona už si poradí, ty moje obludky už kolikrát hupsli i ze skoro metrové výšky na plovoučku a taky dobrý:-D Jinak je mám v obýváku, tak jim přistrčím taburet a jak už ho vidí, tak dělají jak prdlý, mooooc rychle si na tu svobodu zvykají. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 22:25 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
No to je mi na prd - gaučík se mi tam nevejde :-D No jo, tak pes má schůdky do okna, tak bude mít agamka schůdky z terka, jestli je teda lepší je mít výš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:36 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
já mám u terárka gaučík který je dost blízko, když jo otevřeno tak si na něj skočí a dolů sešplhají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 16:03 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Tím jsi mě přinutil se zamyslet. Chci si pořídit agamu (i když ještě to má svůj čas) a pokud bude "vychovaná" ráda bych jí po dobu mé přítomnosti nechala otevřené terko, ať si může běhat jak chce. Proto jsem si říkala, že bych terárko nechala na zemi, aby z něj mohla volně vylézat a neublížila si pádem nebo tak podobně. Podle toho, co píšeš, by ale byla na zemi nespokojená. A teď nevím, jaký zvolit kompromis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 05:26 R Muž Landvir [227] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak tomu říkám pečlivý výklad:-D A jsem zase o něco chytřejší. O takovou věc jsem se nikdy ani nezajímal a teď to tady píšeš;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2013 22:20 R Muž fajfmen [739] - JeštěřiRe: Stene
Agamy rodu Pogona jsou nevědomky kanibalské. Nejvýživnější potravu daného prostředí tvoří obvykle ony (pro místní varany a některé druhy hadů ohromné plus ;-) ), takže samy loví vše co se jim vejde do tlamky. Včetně vlastního potomstva. Krom zahrabání vajíček na potenciálně dobré místo nemají žádné rodičovské instinkty.
Mláďata se pochopitelně líhnou na území harémové skupiny jednoho (pažravého) dominantního samce, a aby přežila, musí se dostat do větví.
Poušť či polopoušť v Austrálii obecně neodpovídá běžné představě evropanů o takovémto prostředí, saharské duny se zde nekonají ;-) . Na výskytištích r. Pogona obvykle roste hromada suchomilných křovisek i stromů skýtajících mrňavým ještěrkám bezpečí - dospělci jsou příliž těžcí, než aby je ty větvičky udržely, tak tam ani nelezou. Šplhat na hodně vyvýšená místa je pro mimina vousatek ten nejzákladnější instinkt pro přežití na území svých vlastních rodičů (a protože to nejrůznější drobný hmyz vidí zrovna tak, mají tam i dostatek potravy). ;-)

Oni se i dospělí jedinci cítí lépe, je-li terko umístěno na vyvýšeném místě, třeba na skříni ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 15:31 Muž Stene [0] – Agama leze pořád nahoru
Ahoj. Chci se zeptat, proč moje agamky (6týdnů staré) lezou pořád na ty nejvyšší místa, a tam, kde se mají vyhřívat (pod světlama je 45°C terarka.net/fotogalerie.php… ) se ani naukážou? Je něco špatně, nebo je mám nechat být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 16:20 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Jana
Pristi mnesic je v praze burza vyborna abgam kam se clovek jenom koukne. a nektere dost dobry. i ty ceny.Dopurucuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 12:40 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Jana
Chovatelské burzy, chovatelé v okolí. Rozhodně nepořizuj ve zverimexech a od "pokoutných" překupníků. Nevíme odkud jsi, třebas by někdo někoho doporučil,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 12:15 Jana Re: Pogona
Díky všem za radu. Už mi to taky došlo, že ten veterinář je na h...o. Dokonce ji doktorka píchla další injekci do té zdravé tlapky a ta jí teď ochrnula takže už mi agama asi nesjšpíš odchází. Jsem z toho pěkně nasraná a smutná zároveň. Ksyž se z toho nevyhrabe, tak budu shánět nové mláďátko. Nemáte někdo typ kde?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 22:22 Muž fusicek [0] - Ještěři
Ahojte potřeboval bych poradit :-) ... Jakou koupit kvalitnější UVB žárovku do mojeho terárka? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:01 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Nessy
To snad sezenu v sobotu ty ksiry na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 19:36 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Dannie
No do háje coze Díky bohu znám asi samé inteligentní lidi (dříve děti ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 17:21 Dannie Re: Nessy
ses nesetkala s tím, že když se líným dětem nechce do školy tak si občas ty vynalézavější ( a hloupější) louhujou ruku v octu a pak se do ní praští aby se zlomila?? už jim bohužel nedochází že je to na rentgenu vidět že je kost "naleptaná" a že jsou pak obrovské problémy s tím aby správně srostla. u nás na základce to pár "mistrů" zkusilo smich ale to je trochu offtopic :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 17:15 Dannie Re: ivanos
na kšíry jsem používala plochý tkaničky do bot a našívací patentky a nebylo to složité vyrobit, jenom tedy nebyly štelovací takže vhodné pouze pro dospělou agamu či pouze dočasně než z nich vyrostou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Bezobratlí Přidat příspěvek • Zobrazeno 804x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/786-agama-vousata