Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama Vousatá

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Agama Vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 05:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Dobrej nápad Nessy, s těma schůdkama :) A nebo nějakou vyšší kytku.... palmičku, dracenu nebo něco, však ona už si poradí, ty moje obludky už kolikrát hupsli i ze skoro metrové výšky na plovoučku a taky dobrý:-D Jinak je mám v obýváku, tak jim přistrčím taburet a jak už ho vidí, tak dělají jak prdlý, mooooc rychle si na tu svobodu zvykají. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 22:25 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
No to je mi na prd - gaučík se mi tam nevejde :-D No jo, tak pes má schůdky do okna, tak bude mít agamka schůdky z terka, jestli je teda lepší je mít výš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:36 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
já mám u terárka gaučík který je dost blízko, když jo otevřeno tak si na něj skočí a dolů sešplhají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 16:03 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Tím jsi mě přinutil se zamyslet. Chci si pořídit agamu (i když ještě to má svůj čas) a pokud bude "vychovaná" ráda bych jí po dobu mé přítomnosti nechala otevřené terko, ať si může běhat jak chce. Proto jsem si říkala, že bych terárko nechala na zemi, aby z něj mohla volně vylézat a neublížila si pádem nebo tak podobně. Podle toho, co píšeš, by ale byla na zemi nespokojená. A teď nevím, jaký zvolit kompromis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 05:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak tomu říkám pečlivý výklad:-D A jsem zase o něco chytřejší. O takovou věc jsem se nikdy ani nezajímal a teď to tady píšeš;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2013 22:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Stene
Agamy rodu Pogona jsou nevědomky kanibalské. Nejvýživnější potravu daného prostředí tvoří obvykle ony (pro místní varany a některé druhy hadů ohromné plus ;-) ), takže samy loví vše co se jim vejde do tlamky. Včetně vlastního potomstva. Krom zahrabání vajíček na potenciálně dobré místo nemají žádné rodičovské instinkty.
Mláďata se pochopitelně líhnou na území harémové skupiny jednoho (pažravého) dominantního samce, a aby přežila, musí se dostat do větví.
Poušť či polopoušť v Austrálii obecně neodpovídá běžné představě evropanů o takovémto prostředí, saharské duny se zde nekonají ;-) . Na výskytištích r. Pogona obvykle roste hromada suchomilných křovisek i stromů skýtajících mrňavým ještěrkám bezpečí - dospělci jsou příliž těžcí, než aby je ty větvičky udržely, tak tam ani nelezou. Šplhat na hodně vyvýšená místa je pro mimina vousatek ten nejzákladnější instinkt pro přežití na území svých vlastních rodičů (a protože to nejrůznější drobný hmyz vidí zrovna tak, mají tam i dostatek potravy). ;-)

Oni se i dospělí jedinci cítí lépe, je-li terko umístěno na vyvýšeném místě, třeba na skříni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 15:31 Stene – Agama leze pořád nahoru
Ahoj. Chci se zeptat, proč moje agamky (6týdnů staré) lezou pořád na ty nejvyšší místa, a tam, kde se mají vyhřívat (pod světlama je 45°C terarka.net/fotogalerie.php… ) se ani naukážou? Je něco špatně, nebo je mám nechat být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 16:20 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Jana
Pristi mnesic je v praze burza vyborna abgam kam se clovek jenom koukne. a nektere dost dobry. i ty ceny.Dopurucuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 12:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jana
Chovatelské burzy, chovatelé v okolí. Rozhodně nepořizuj ve zverimexech a od "pokoutných" překupníků. Nevíme odkud jsi, třebas by někdo někoho doporučil,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 12:15 Jana Re: Pogona
Díky všem za radu. Už mi to taky došlo, že ten veterinář je na h...o. Dokonce ji doktorka píchla další injekci do té zdravé tlapky a ta jí teď ochrnula takže už mi agama asi nesjšpíš odchází. Jsem z toho pěkně nasraná a smutná zároveň. Ksyž se z toho nevyhrabe, tak budu shánět nové mláďátko. Nemáte někdo typ kde?

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 22:22 Muž fusicek [0] - Ještěři
Ahojte potřeboval bych poradit :-) ... Jakou koupit kvalitnější UVB žárovku do mojeho terárka? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:01 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Nessy
To snad sezenu v sobotu ty ksiry na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 19:36 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Dannie
No do háje coze Díky bohu znám asi samé inteligentní lidi (dříve děti ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 17:21 Dannie Re: Nessy
ses nesetkala s tím, že když se líným dětem nechce do školy tak si občas ty vynalézavější ( a hloupější) louhujou ruku v octu a pak se do ní praští aby se zlomila?? už jim bohužel nedochází že je to na rentgenu vidět že je kost "naleptaná" a že jsou pak obrovské problémy s tím aby správně srostla. u nás na základce to pár "mistrů" zkusilo smich ale to je trochu offtopic :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 17:15 Dannie Re: ivanos
na kšíry jsem používala plochý tkaničky do bot a našívací patentky a nebylo to složité vyrobit, jenom tedy nebyly štelovací takže vhodné pouze pro dospělou agamu či pouze dočasně než z nich vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 11:51 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Landvir
vzrobit aha tak to asi nepujde to by dopadlo katastrofalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 11:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ivanos
Když chce ještě, tak mu dej. Kšíry je nejlepší vyrobit a pomale ho navykat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 10:41 Muž ivanos [0] - Ještěři
co mam delat koupil jsem mu svaby a on sporadal jich asi 5 a chtel jeste.JInak poradi mi nekdo potreboval bych na nej ksiry ale nemohu je nikde sehnat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 07:10 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Aha, no vidíš, to mě nikdy nenapadlo, že ocet může takhle působit na živý organismus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Ocet bych vynechal, krom toho, že odvápňuje a změkčuje kosti, což u ještěrek se spotřebou váníku nechceme.
Heřmánek krom desinfekčních, má i hojivé, protizánětlivé a hojící účinky,....takže bych asi sáhl po něm ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:28 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
A co octová voda? Ta se u plazů nedoporučuje? Heřmánek bych dala spíš na zranění. (Ale jak píši - všechno to odhaduji podle savců, takže možná mluvím zcestně ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Nene, léčbu zlomeniny jsem myslel všeobecně, pokud je bez otoků a dalších komplikací.

Jinak na ten otok, jsem jí doporučil heřmánek, ten je ( i podle mé babičky ) asi na všechno :-D

Spíš bych ale ten otok sledoval a k veterináři ( který zde nejspíš tahá peníze z lidí za Bůhví co ) bych šel v případě zhoršení otoku a zvolil bych jiného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:05 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Jo ták, tak to už chápu :-) Já furt myslela, že to směřuješ všechno na ní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
To ano, já se ale snažil případným čitatelům diskuze se zlomenou nohou agámky poradit, co s neoteklou zlomeninou.

Jinak tazatelce jsem poradil "zvlášť" jelikož už má její agámka nohu oteklou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:28 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Má zlomenou nohu, která je opuchlá, vždyť to psala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
Pogona napsal: Však já nepsal aby ji fixovala napuchlou nohu, jen jsem psal, jak se u agam už dlouho "léčí" zlomeniny. Nikoli oteklé nožky..

Pogona napsal: takže bych spíš fixoval zlomeninu vždy..

Hihi, nechápu co nechápeš,.... psal jsem, že jsem neradil fixovat nateklou nohu, ale reagoval jsem, jak léčit samotnou zlomeninu - takže zlomeninu bych vždy zafixoval....
Pokud je noha oteklá, pak ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:01 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Samozřejmě, že kvůli deformitě se to fixovat má. To, jestli praskne silnější kost, to nevím. Se zlomenými plazy zkušenost nemám. Každopádně díky zlomené užší kosti se noha nedeformuje, protože to právě ta silná podrží ve stabilní poloze. Pokud tedy nepraskne jak říkáš.

Teď tě nechápu - v první větě píšeš, žes jí nepsal fixovat, a v druhé, že bys fixoval vždy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Však já nepsal aby ji fixovala napuchlou nohu, jen jsem psal, jak se u agam už dlouho "léčí" zlomeniny. Nikoli oteklé nožky.

Zažil jsem pár případů, kdy ta větší kost nevydržela a zlomila se taky ( důsledkem slabších kůstek a tím pádem větší námahy ), takže bych spíš fixoval zlomeninu vždy.

Ona se nemusí totiž fixovat ani ta větší zlomená kost, takových případů jsem taky viděl hafo, kost ( i bez jakékoli fixace ), noha pak ale sroste více či méně zdeformovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:19 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Pokud je to stejné jako u savců, tak nemůžeš fixovat oteklou nohu, protože bys jí mohl zaškrtit a tím přidat další problémy. Fixovat se to ani nemusí - pokud má zlomenou menší kůstku, v pozici jí drží ta větší ;-) Spíš by se mělo zabránit nadměrnému pohybu, což jde bohužel u plaza těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 15:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jana
N otok bych zkusil mnohokrát zmiňovaný heřmánek, co se ale týče postupu veterináře, ten byl asi dost "vyčůraný" a k takovému bych nešel. O injekci na bolest pro agamy jsem neslyšel,... ( Bůh ví, co jí píchnul ) a na zlomeniny se u ( nejen ) u agam používá léta letoucí fixace brčkem.

Tzn. uřízneš brčko dlouhé dle potřeby ( dle délky agamí nožky ), podélně rozstříhneš, nasadíš agamě na nohu a zavážeš, stáhneš, zafixuješ....

Většinou zhruba po 4 týdnech kost sroste,.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 12:46 jana – zlomená kůstka na pravé přední
Dobrý den, mám dotaz. Máme mládě cca půl roku agamy vousaté a nedávno se jí nějak zlomila kůstka v pravé přední noze v terárku. Jsme po vetrinárním vyšetření a rentgenu. Praskla tam ta tenčí kůstka. Jak k tomu došlo opravdu nevíme. Nicméně má otok na té noze, máme za sebou dvě injekce proti bolesti. Na třetí se mi už nechce. Za prvé je to pro agamu stres, stojí to dost peněz a v neposlední řadě, nám teď dala injekci paní doktorka nějak divně, a to do levé přední nohy, a asi je to něco jako anestetikum nebo tak něco, nevím, protože agama nemůže hýbat ani s tou levou a má jí jak hadr. Nevím jestli je to teď bezprostředně po aplikaci normální. Každopádně agama je dost nas...á.
Ale zpátky k dotazu, existuje nějaká přírodní nebo jiná možnost jak jí pomoci od toho otoku?

díky Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 22:21 Ve
Děkuju mockrát :) ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 22:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Ve
Protože je agamka ještě mladinká, možná se dá ledasco zachránit. Jistě nebude nikdy "výstavní", růstové vady by ale bylo možno zmírnit alespoň tak, že jí to nebude vadit v běžném životě ;-)
Přidrž se toho, co napsali vitticeps, Pogona a Sewer. Snad to ještě přišlo včas a Tvé ještěrce prospěje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2012 20:59 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Ve
Pokud začnete několikrát týdně podávat vápník, pak zastavíte zhoršování. Zlepšení je o štěstí, ale nikdy není nějak výrazné. Ovšem v sázce je i zdraví druhé agamy. Na tu platí to samé, musí dostávat vápník. Vitamíny stačí 1-2x týdně, vápník je potřeba mnohem častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:52 Ve
Fotka k příspěvku Pampeliškou krmím, ale více chutná čínské zelí. Takže si myslíte, že po totom doplňkovém krmivu se to zlepší a začne opět " žít " ? (růst, chodit, atd..)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitticeps
Přesně, jak radí kolega. Víc netřeba dodávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:29 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
UVB 10.0 není špatná a i vzdálenost od agamy je v pořádku. Ovšem bude ji už potřeba vyměnit, po půl roce zhruba přestávají UVB vyzařovat.

Bohužel chybí ten vápník, to je kámen úrazu. Kupte si ideálně Plastin (např. na www.lekarna.cz) nebo jiný zdroj vápníku a dávejte co nejčastěji. Také krmte například pampeliškami (ty mají hodně vápníku) nebo rostlinou Kalísií (Callisia repens). Deformace už se nezlepší, ale zastaví to zhoršování a měla by příjít opět k chuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 19:16 Ve
Fotka k příspěvku Terárium je 1m x 40cm x 40cm. Žárovka je myslím že Hagen ExoTerra Repti Glo 10.0 UVB. Půl roku neměněná. Právě že je pořád přitisklá takhle k zemi. Nechodí už vůbec.. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 19:02 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Je tam patrná mírná deformace předních končetin a nejspíš i lopatek. Je stále takhle natisklá tělem k zemi nebo stojí stabilně na předních? Také hlava v poměru k tělu je větší, takže je trošku zaraženější v růstu. Druhá agama jí klidně může mít také, jen v menší míře. Jakou konkrétně ReptiGlo používáte - lineární nebo kompaktní zářivku, číslo, wattáž? Jak je vzdálená od agamy a jak často ji měníte za novou? Ideálně nahrajte fotku terária. Dáváte vápník? Množství obsaženo ve vitamínových směsích je nedostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 18:47 Ve
Fotka k příspěvku Také mě napadla křivice. Ale proč by se nevyskytla křivice na samci? Dostavají vitamíny Nutrimix REP, Reptivite a žárovku mají Repti Glo s UVB..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 18:31 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Určitě si počkáme na lepší fotky.. ale ta propadlina za značně vypouklýma očima je bohužel dost zjevná. Snad se to nepotvrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 16:24 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Já bych ještě s diagnózou počkal

Přesně tak....já z té fotky taky ho*no vidim ;-) a na nějaké určování rachitidi je celkem brzy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 15:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Ve
Já bych ještě s diagnózou počkal, nahraj ale fotky agamy zvrchu příp i fotky končetin, aby se dala rachytis potvrdit na 100% či vyloučit...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 14:59 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Musím souhlasit s tou křivicí, žádný kousanec nevidím. Jaké vitamíny a jak často dáváte? V jaké formě a jak často dáváte vápník? Jaký máte zdroj UVB záření? Ideálně vložte fotku terária v provozu a nějakou fotku celé agamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 14:15 Muž Sewer [151] - Ještěři
Mě to spíš připadá, že má rachitidu (rachitida / rachitis nebo-li křivice je nemoc způsobená nedostatkem vitamínu D). Měla agama dostatek vitamínů a minerálů ?
Bylo by dobré udělat více fotek...i na tělo a tak.

...vzpomínáte na Džab Džaba? :-( terarka.net/terarka/665&kateg=0&typ=3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:48 Ve
Fotka k příspěvku Pomůže tato fotka? sad Opravdu nevím co sní dál.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 05:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Ve
Co veterinář to názor. Jak jsem psal, bez fotek a bližších informací je těžké cokoli poradit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 23:14 Ve
Veterinář řekl, že se o infekci ani zánět nejedná. Doslova se vyjádřil tak, že pokud do její léčby nehodlám investovat pár tisíc, je toto zvíře na odpis. Jak už jsem řekla, z kousnutí má lehce nahnutou spodní čelist doprava a oteklou. Oba mají 10 měsíců a jakmile jsem si všimla otoku, oddělila jsem je. Chování v páru bylo bezproblémové do doby, než samec začal krást samici cvrčky z tlamy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Ve
Podle těchto strohých a nekonkrétních informací, nelze poradit. Nevíme co přesně řekl veterinář, jak velký je kousanec, zda v něm není infekce, zda samec samici nadále nenapadá,..... v jak velkém jsou teráriu, jak staří, příp. velikostní rozdíl,.........
Nicméně je to takové "varování" pro všechny, že chov agam v párech je opravdu 50 na 50, někdy jest bezproblémů, jindy může být více či méně problémový.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:08 Ve – Agama Vousatá
Ahoj
Moji mladou agamku kousnul agamák, když jedla. Od té doby strašně chřadne. Nechce vůbec sama jíst, protože má nakřivo a nateklou spodní čelist. Strašně zhubla, pomalu ani nechodí spíše se plazí, nesvléká se. Jídlo do ní dostávám těžce. Veterinář poradil jen čekat. Má někdo s úrazem čelisti u agam zkušenosti? Mám ji nechat utratit nebo to zkoušet dál? Poraďte prosím

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 975x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/786-agama-vousata?od=51