Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaké osvětlení k agamě vousaté?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Jaké osvětlení k agamě vousaté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 00:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: helča k.
Bodovka tak 40-60 W pro lokální výhřev v tandemu s UVB-10 a nahoře nad krycím sklem jedna dvě zářivky (obyčejné za pár korun, spektrem ale lepší "žluté" nežli "bílé").
Pro začátek sice stačí, chceš ale pro své zvíře dlouhodobě minimum namísto optima? Agama bude žít cca 10 let. Není lepší nejdřív investovat do kvalitního zázemí a teprv pak si koupit zvíře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:26 helča k. – osvetlení agama
Potřebovala bych poradit tu nejlevnější možnost osvětlení pro agamu budu mit terárko 100x40x40 poradtě prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 23:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Radek
V tomto rozměru ideálně Repti Glo UVB 10.0. Na cenu stačí požít internetové srovnávače ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 12:36 Radek – osvětlení agamy
Poraďte mi dostačující osvětlení pro terárko 70x50x40. A nejlépe mě odkaž te na nějaký stránky s dobrou cenou. Každej mi radí něco jinýho a v prodejně mě chtěj docela vzít na hůl. :) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 17:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tony
Tak tak, obojí je slabé, ale slabší a o dost je trubice - ta je totálně na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 15:34 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Tony
první možnost - žárovka :-) Zářivky nebrat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 15:32 Tony – zářivka vs. žárovka
jaké uvb je podle vás lepší?

www.akva-tera.cz/…

nebo druhá možnost:

www.akva-tera.cz/…

druha moznost má méně wattů. mně jde spíš o to, které řešení(zářivka vs. žárovka) je efektivnější pro potřebu zvířat.díky za odpověď.

terarium ma velikost 120x50x60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 16:06 Pavel – Agama vousata svetlo
Tu casovou zasuvku mam,ale ja to prave koupil jen kvuli tomu abych tam mohl dagt zarivku na osvetleni a nakonec ta cena 465 neni tak silena ja vlastne nic jinyho nekupuju jelikoz material mam zadarmo.Takze me to moc netrapi,ja zarivku chtel,ale nenapadlo me jak to zapojit anyz bych musel kupovat zastrcky a strater a podobne.Mam doma porcelanovou objimku tak koupim tu reptigo 10,0 zarovku a povesim ji tam.Jeste mam doma lestenou hlinikovou folii taky vlastne zadarmo a tudiz muzu jeste ty zarivky podlepit a tim zvysit svitivost.Prosimte vim,ze tu resime svetlo,ale co to vetrani je dostacujici z boku po 4 asi 50 cm otvorech a pod sklem 3 cm skvira s dratenkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 15:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavel
Já už Ti svůj návrh psal o pár reakcí níže, dle mého zbytečně vyhazuje peníze ze nesmysly a moc kombinuješ. Metrová trubice, výhřevná obyč. žárovka a ReptiGlo UVB 10.0 26W agamě v pohodě stačí. No a místo nesmyslného stmívače si pořiď za 90Kč časovanou zásuvku ;-)

UVB trubice jsou "hroší" než právě mnou zmiňované Repti Glo 26W - jsou moc vysoko nad agamou, samozřejmě jejich UVB výdej je velmi slabý. Oproti tomu UVB zářivku zavěsíš 10cm nad substrát a agama má vystaráno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 14:20 Pavel – Agama vousata svetlo
Uz jsem si precet reakce na kamen a beru z5 kamen nebude.Objednal jsem si tedy ten Exo Terra Light Cycle stmívač 2x40W za tech 465 kc k tomu zarivku Repti Glo 30W 10UVB a jako osvetleni koupim nejakou metrovou zarivku a tady jestli mate nejaky typ nebo je to fuk.Popripade jestli ta zarivka Repti Glo 30W 10UVB staci nebo je zbytecna abych to tedy jeste zrusil.Pak bych pouzil ten cykle stmivac na dve zarivky jako osvetleni a koupil bych normalni zarovku reptigo 10,0 uvb.Co bude lepsi jelikoz financne je to asi stejny.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 21:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavel
Kámen určitě neee rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 21:09 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pavel
Jeste k tomu teplu co vyhrevny kamen misto zarovky

To ani neříkej,že jsi tohle to myslel vážně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 19:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pavel
Ahoj Pavle 10 cm od zvířete je místa až až;-) U mě, když se ohřívají, tak jsou třeba 2 cm od žárovky. Takže neměj strach a na kámen se 100% vyprdni...je to na nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 17:17 Pavel – Agama vousata svetlo
Jeste k tomu teplu co vyhrevny kamen misto zarovky nekdo ho zatracuje nekdo ho doporucuje.Me vychazi vyska terarka 47 cm a pokud povesim zarovku do keramicky objimky co mam bude cca 10 cm nad agamkou coz me pride malo.Abych to mel tak 20 cm od ni musel bych objimku dat skrz terarko a mam obavy co by teplo z zarovky a objimky udelalo s drevem jestli by to nezacalo nejak blbnout nebo dokonce i horet.Kolik by si tak doporucil vzdalenost od zarovky k zvireti.Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 16:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavel
Nemáš zač od toho jsme tu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 08:04 Pavel – Agama vousata svetlo
No diky za info hned jsem objednavku zrusil.Ja byl ve zverimexu u nas a bylo to za 2490 kc zacal jsem hledat na netu a hned vyskocila akce za 1100,hledat levnejc me nenapadlo.A ja to asi koupil jednak z duvodu ze je to nejsnazsi instalace a je vse opo kupe a pak nejak nejsem silnej v montovani jakekoliv elektriky a pokazdy to dopadlo fiaskem.Takde beru kazdou vec kde se tomuto vyhnu.Jeste jednou diky za usetreny peniz a az to slozim hodim fotku,jestli je to vetrani dostacujici.Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 05:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavel
Pavel napsal: Tak jsem si objednal zarivku Repti Glo 30W 10UVB,k tomu Exo Terra Light Cycle stmívač 2x40W jelikoz byl zlevneny z 2400 kc na 1100 kc coz uz jde (a je skoda to nevzit)

Cože, levný? Dát 1100,- za takovou kravinu, to je zbytečnost, navíc se dá nový koupit pod 500,- takže jsi vyhodil peníze hned dvakrát, jednak je to předražený a jednak zbytečný :

www.rajmazlicku.eu/…/

www.svetzviratek.cz/…

petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 23:36 Pavel – Agama vousata svetlo
Tak jsem si objednal zarivku Repti Glo 30W 10UVB,k tomu Exo Terra Light Cycle stmívač 2x40W jelikoz byl zlevneny z 2400 kc na 1100 kc coz uz jde (a je skoda to nevzit)a jeste koupim na osvetleni nejakou osram T8 trubici 40w.Na vyhrev koupim bodovku 60W a ted jeste co se tyka prosimte vetrani udelal jsem v bocnich stenach v kazde 4 kulate otvory o prumeru 5 cm.Staci to nebo to chce jeste neco pridat.Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 18:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavel
Nene, na mysli mám klasický "flexi kabel" nebo taky "dvojžílový" 2 metry stojí okolo 30Kč, objímka ideálně keramická za 20Kč.

lhotsky-elektro.kabel1.cz/…

www.svetzarovek.eu/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 07:18 Pavel – Agama vousata svetlo
Tak to je pekna cena,jeste prosimte tim kabel a objimka u tech zarivek mas na mysli nejaky ten prechodnik s temi koncovkami na zarivky nebo se da koupit neco jinyho,diky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 21:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavel
Do takového terária stačí v pohodě 60W žárovka na výhřev ( + kabel a objímka cca 60Kč ) + metrová zářivková trubice na osvětlení ( cca 800,- ), + UVB ReptiGlo 10.0 ( + kabel a objímka ) cca 600,- agamě to bude v pohodě stačit a vejdeš se pod 1500,- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 21:06 Pavel – Agama vousata svetlo
Jeste dodam neporadil by si me idealni sestavu svetel a UVB do toho terarka diky.Co se tyka ceny tak do osvetleni,topeni atd bych tak dal cca 2000 +- pokud to bude dostacujici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:58 Pavel – Agama vousata svetlo
Dobra diky,takze pokud dam normalni 60w zarovku jako topnou a k tomu do tohoto Exo Terra Light Unit Glomat 2x30W T8 dve zarivky jednu svetelnou a jednu UVB bude to dostacujici stavim terarko 120x45x50 diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavel
Zářič, ten keramický je na nic, u agam potřebuješ co nejvíc světla a tepla, tzn. obyč. žárovka + zářivková trubice a UVB = ideální řešení.
Topné kameny nepoužívám, dle mě jsou to vyhozené peníze, navíc k mnoha zvířatům i zcela nevhodné - nebezpečné,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:08 Pavel – topeni
Cetl jsem ze agamy by topny kamen mit nemeli,je tedy potreba ho mit,nebo ne.Nejak se v tech nazorech ztracim,kazdy radi neco jineho.Jde pouzit i misto 40w zarovky ten keramicky zaric od robimause.Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 16:39 Natalka Re: Pogona
Děkuju mooc :-) nechala jsem to tam a přikoupila jsem normální žárovku :-) agama se pod ní vyhřívá co jen to jde-dala jsem jí nad výhřevný kámen a jinam snad už ani lenošit nechodí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 15:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Natalka
Dvě 10.0 tam klidně nechej, to je kuprospěchu, ty 2.0 ale vyměň za obyč. výhřevné žárovky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 15:48 Muž gaster [15] - Ještěři
No on ti v obchodě doporučí cokoliv, jen aby na tom hlavně vydělali, bohužel.

Řiď se tim, co napsal Sewer, popř. proměř teplotu v terárku a podle toho se zařiď, buď koupí silnější nebo slabší žárovky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 15:45 Natalka Re: Sewer
Mám tam 4 uvb žárovky - doporučili mi to v obchodě :-( 2 x repti glo 2.O a 2 x repti glo 10.0 Takže myslíte,že stačí jedna 10.0 UVB? ne obyč žárovku určo dokoupím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 15:28 Muž Sewer [151] - Ještěři
Proč tam máš 3 UVB žárovky? coze
Stačí jedna - UV-B ReptiGlo 10.0 26W a k tomu na výhřev úplně obyčejnou žárovku, zkus 40W, kdyby byla teplota nízká, dej třeba 60W.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 14:44 Natalka – Jaké osvětlení k agamě vousaté?
Dobrý den, potřebuji pomoct s osvětlením pro agamu vousatou. Rozměry terária: 90x45x60 cm. V teráriu mám topný kámen a na teráriu ´´korýtko´´ se čtyřmi závity. Mám tam : 2 x repti glo 10.0 UVB a 1 x repti glo 2.0 UVB. Agama má v teráriu různé kmeny a kmen,na kterým se agama nejčastěji vyhřívá je cca 12 cm od UVB žárovek. Chystám se měnit UVB žárovky a potřebovalabych poradit jakými. Jaké máte zkušenosti a jaké další žárovky by jste do terárka dali? Děkuji moc moc za všechny odpovědi :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1161x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/853-jake-osvetleni-k-agame-vousate?od=101