Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

co do terária?

 

NápovědaFórum » Připravuji terárium  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
co do terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:13 elegans1 Re: maty
Nechci ti brát iluze,ale brookesie určitě ne.Není to zdaleka tak jednoduché jako třeba jemeňák a v tom pidi terárku by to určitě nešlo.O chov brookesií se snaží hromady lidí a výsledky jsou zatím více než chabé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:58 Muž maty [15] - Ještěři
tak sklípkana asi ne moc je nemusim lugubrisy mám od soboty v terku 35x35x60 a kouknu se na ty chamiky a moc děkuji :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: maty
Nějakého sklípkana, případně pár lugubrisů, z chamelonů třeba Brokesii, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:46 Muž maty [15] - Ještěři – tak co
Ahoj lidi mám malinké terárium cca 15x15x25 a nevím co s nim má pozadí a je mi líto ho vyhodit nevíte co do něj dát? :-O :-( :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 18:20 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Cosmogagy
já ti nevím, mi to příjde jasné.. výška je 100 a u zbytku netřeba uvádět jestli je to hloubka nebo délka když je to stejné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 12:03 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Eva
Aha, promiň, moje chyba, tak jsem to zas špatně pochopil já a jsem za vola stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 23:24 Eva Re: Cosmogagy
Proč z něj? Myslím, že Stanley to pochopil dobře, dělala jsem si srandu z odpovědi Pogony, že do takového terária radí želvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 23:03 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Verčák
No ono to tam sice jako je, ale uvedené naprosto zmatečně.. takhle se přece rozměry terária normálně neuvádí :-)

pro Stanleyho - stromový hady bych být tebou vynechal, většina je docela náročných a nevhodných pro začátečníky.
Mrknul bych se na různé druhy rodů Rhacodactylus a Phelsuma, případně snad i Anolis.. To jsou většinou relativně dobře chovatelné ještěrky, a také docela dobře sehnatelné..

Mimochodem s Evou - jestli jsi to nepochopil, dělala si z tebe jen srandu, protože pro želvu je to fakt naprosto nevhodné smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 14:58 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
To si špatně četl ;-) hned v prním příspěvku píše: mam terarko po chamikovi vyška 100x45x45
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 14:52 Stanley Re: Pogona
viš co kašli na to nema to cenu poradi mi jinde nepotřebuji přednašky .Eva to pochopila hned a nikdo jiny tu nic nepíše
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 07:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stanley
Chuť poradit mám, pokud má někdo dobrý dotaz.... Příště buď konkrétnější, protože jak chceš radit, když napíšeš pouze rozměry terária a až po několika rakcích se dozvíme, že je situované na výšku,...chápeš?

Je to jako napsat: " Mám auto, co mám do něj nalít ? - benzin, naftu, ethanol, LPG ".

Jak ti takhle můžeme sakra poradit,.....
A z toho kolik tu máš reakcí a rad usuzuji, že ostatní to vnímají podobně jako já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 04:37 Stanley Re: Pogona
ja chtěl poradit ne aby tu někdo patral.Pokud sis nevšiml tak se tohle forum jmenuje :Připravuji terarium:Co do terarka!! Tak pokud nemaš zajem a chut poradit tak se ani neozivej.Měl jsem chameleona ale už chamika nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stanley
Pak použij atlas a internet, existuje hafo různých gekonů, chameleonů, stromových hadů.....
Za tebe tu nikdo pátrat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:49 Stanley Re: Eva
no přemyšlel jsem jak by ty želvy tam lozily ale nedošel jsem na to smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:43 Eva Re: Stanley
No co, když to pořádně zavětvíš, třeba takové želvy ten prostor krásně využijí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:41 Stanley Re: Pogona
ale ja mam 100cm na vyšku šiřka 45 a hloubka 45
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:21 Stanley Re: Pogona
hledal a nic

:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stanley
Asi 10.000 druhům, proč neprohledat internet,.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:39 Stanley – ještěři
Ahoj mam terarko po chamikovi vyška 100x45x45 poradi mi někdo ktermu plazu by vyhovovalo? :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 18:32 elegans1 Re: Jiri_99
Já v něčem podobmém chovám Phelsuma hoeschi a Sphaerodactylus elegans.Konkrétně těch sphaerodactylů se chová desítky druhů,bohužel v Česku se moc nevidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 18:17 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Ahoj,
už před nějakým časem mi bohužel zemřela kudlanka.
Zůstalo mi po ní terko se základnou 20x20cm a 30cm na výšku. Přemýšlím co teď s ním.. Bohužel mě nenapadá, co do něj dát a pavoukovce nechci.
Nějaký návrh?
Nutně jej zaplnit nemusím, pokud na nic vhodného nepřijdu, nejspíš v něm začnu emerzně něco pěstovat.
Každopádně děkuji za návrhy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 17:48 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: elegans1
OK, mrknu na ně díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 08:32 elegans1 Re: Onys
V tom terárku můžeš mít desítky druhů zvířat,třeba všechny malé a střední druhy Phelsuma,Oedura,Hemidactylus,Eurydactylodes,lygodactylus,Bavayia,Tarentola,Anolis a další a další.Tohle terárko není zase tak malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 00:31 Muž Onys [3] - Ještěři
Zdravím, stojí mi tu doma terárko 30x30x45cm. Chci se zeptat jestli někoho nenapadne něco zajímavého co s ním. Já myslím, že na to cpát tam něco živého je to moc malé, ale třeba existuje něco o čem nevím. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:25 elegans1 Re: trabant601
Jo,je toho dost.Proto nechápu,proč se doporučují jen gekončíci noční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:42 Muž trabant601 [2] - Ještěři
coze coze Tak to koukám co je všelijakejch gekonů. Děkuji Vám za typy, hned se du na to kouknout a něco počíst, díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:37 elegans1 Re: trabant601
Takových gekonů jsou desítky druhů.Jen tak namátkou Diplodactylus,Lucasium,Strophurus,Pachydactylus,Sthenodactylus,Homonota,Heteronotia,Underwoodisaurus,Palmatogecko,Chondrodactylus,Geckonia,Pristurus,Tarentola.K tomu v podstatě všechny menší ještěrky typu Podarcis,Lacerta,malí kruhochvosti rodu Cordylus,Platysaurus.Našlo by se toho daleko více,nechce se mi to vypisovat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:29 Muž trabant601 [2] - Ještěři
A ještě bych se chtěl zeptat na nějaké malé málo jedovaté druhy polopouštních nebo pouštních štírů do terárka 25x25x25. ( ktomě rodu euscorpius ). Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:27 Muž trabant601 [2] - Ještěři
Dobrý den, mám pouštní terárium s rozměry 50x50x40 a kromě chalcides sesxlineatus a gekonů rodu hemidactylus a nephrurus ( pokud se tak rod ještě jmenuje ) mě nenapadá nic dalšího. Nevíte někdo, jaká další zvířata by se do tohoto terária dala dát a které z nich by bylo spíše pro začátečníky? ( gekončíka nočního nechci, toho má každej ). Děkuji za odpovědi
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: karel
Bazilišek však potřebuje terárium situované na výšku. Výška by měla být pro jednoho alespoň 120cm - ideálně vyšší. Základna kolem metru na metr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:33 karel – bazilisek
jo nevim kdy bych dal dohromady to versi terarko tak sem se zeptal na neco mensiho nez je leguán ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: karel
Před chvílí jsi se ptal na leguána, ... teď na baziliška,..... nicméně bych ho do začátku nedoporučil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:29 karel – bazilisek
chtel bych se zeptat je bazilisek zeleny vhodný pro zacatečníka s teraristikou ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:16 Honza Re: Pogona
Super diky to sem potreboval vedet ... :) diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: honza
Pokud je to mládě do cca 80ti cm, pak to chvíli vydrží,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:14 honza – leguán zelený
ne to vim myslel jsem jen do zacátku zez vyklidime pohoj a budeme delat vetsi terárium ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Honza
DOspělého URČITĚ NE no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:43 Honza – leguán zelený
Dobry den chtel bych se zeptat zda muzu mit leguána zeleného v teráriu 150 dlouhé 50 široké 60 vysoké ... díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:44 elegans1 Re: Silva
Zkus třeba anolisy rodu Chamaeleolis.Barbatus a porcus jsou celkem snadno k sehnání.
Dobrá volba by byli scinkové rodu Egernia.Bohužel v Ćesku se celkem špatně shání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Silva
Leguánek obojkový, klidně pár či trio. ( jen se nedají "navolno" pouštět).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:06 Silva – terárium 150 delka 50šířka 55 výška
Dobrá den chtela bych se zeptat jakeho plaza by ste doporucili do tohoto rerária premyslili jsme o nejakem druhu leguana ale to by bylo asi male i kdyz by mel moznost se pohybovat volne po byte . a nebo nad baziliškem zeleným .. myslite ze by to byla dobrá volba ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 22:04 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
Děkuji :-) no leguánek obojkový byl první co mě napadlo, to jsou nádheré zvířátka, ale prý jsou dost aktivní.. nebylo by jim to časem malé?
Problém je ale že o zvířátko v tomto terárku se bude starat převážně desetiletý brácha takže se bojím aby to zvládl :-) Ale myslím že má každodenní kontrola bude stačit :-D
(ono jenom během dnešního večera to bylo "hada ne želvičku" za půl hodiny "né já chci toho hada" a tak asi pětkrát :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
U Tebe mě baví, že pořizuješ terária normálních rozměrů a nikoli "hrníčky" jako valná většina ostatních, to je super a mnohonásobně rozšiřuje možnosti toho "co pořídit do terária", a i jeho obyvatelé musí být moc spokojeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
V teráriu takových rozměrů mám tři testudo hermanii z toho dvě dospělé ;-)
zajímavá by byla i tiliqua gigas či třeba párek leguánků obojkových, skupina trnorepů afrických,..... možností je spousta,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 20:37 Žena Verčák [112] - Ještěři – délka 110 cm, výška 50 cm, šířka 60 cm
ahoj, tak tu mám problém o kterém vím že by se řešit neměl.. ale přece :(

Bratrovi slíbili hada i přes to že se jich mamka bojí.. jakmile jsem závazně objednala terárko délka 110 cm, výška 50 cm, šířka 60 cm tak mamka bráchu vystrašila případným "výpraskem" zapříčiněným útěkem hada tak, že začali přemýšlet co jiného za "nechlupaté" zvíře do terárka dát.. předem zavrhli agamu páč ty já mám dvě :-D Takže řeším problém který jsem snad nikdy řešit nechtěla.. :( mám terárko nemám zvíře... a navíc jsem více méně omezena cenou zvířete... :(
padl návrh na suchozemskou želvičku je možné do terária těchto rozměrů nastěhovat nějakou suchozemskou želvu? Letní výběh je samozřejmností, UVB taky :-)
Jaké jiné návrhy by jste měli do terária těchto rozměrů? Neexistuje nějaký větší gekon pocházející spíše ze sušších oblastí který by se tam neztratil? :-) (Prosím žádné osmáky a podobně taťka je alergický ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 19:25 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Vida, to jsem vůbec netušil. Když nepočítám macularie, mám zkušenost jen s mauritanicami a obrováky, takže mi gekoni vůbec nepřišli na mysl (člověk se holt pořád učí :-) ).
Nedávno o gekonech vyšla encyklopedická chovatelská příručka od Klátila, takže si ji půjdu koupit. Info z ní se tady určitě uplatní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 00:41 elegans1 Re: fajfmen
V takovém teráriu můžeš chovat mraky různých gekonů a některé v tom budeš mít problém vůbec najít.Takoví Sphaerodactylus,Tropiocolotes,Gonatodes,malé felsumy,Teratolepis,Eurydactylodes,Diplodactylus,Heteronotia,Lucasium,Ebenavia se tam budou mít jako v ráji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:53 Muž Felix [754] - Ještěři
Třeba nějaký větší druh zemního sklípkana, velkého štíra nebo skupinku malých málo jedovatých štírků, velké tropické šváby... anebo mládě žáby rohatky (časem bude chtít o něco větší), nedospělý párek méně náročných pralesniček (taky dočasně) nebo dvě tři miminka gekončíků, drobných anolisů (např. A. sagrey), miminko nějaké pomenší užovky apod... Asi jenom bezobratlé budeš moct stabilně chovat v takhle malém terku, pro ostatní zvířátka to ale budou nejspíš jenom jesličky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 00:51 Honzik – Co do terária?
Dobrý den, mám terárium 30x40 a chtěl bych si něco pořídit, ale nevím co bych do toho asi tak mohl dát. Děkuji za rady. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Připravuji terárium • Zobrazeno 1677x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/860?od=101