Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

co do terária?

 

NápovědaFórum » Připravuji terárium  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
co do terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanhejl
Topné desky, kabely apod. vlož pod terárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 09:55 Muž ivanhejl [3] - Ještěři – potrebuji poradit
Vyrábím už nějaký ten Pátek terárium.mam otázku jestli když pokládám topnou desku a kabel jestli mám dat nejaky podklad a pak vložit nebo muzu rovnou na podkladove sklo. Vyška substratu bude od 13 cm po 20 cm.dekuji predem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:12 ondra22 – gekoni
AHOJ, chtel bych si koupit naky druh gekona či felsumy.Momentalne chovam gekona ibitensis.Byli by oddelene ale zajimalo by mne zda li mohou byt cca. 1mesic o prazdninach spolu v terarku.Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 22:19 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1, Landvir
No, spíš myslím něco s větší nádržkou... Koukala jsem teď po čolcích a našla mramorovaného. Ten nevypadá špatně.
Co za dřevo neplesniví, když je na půl ve vodě? Aby jim tam mohl plavat ostrůvek, jestli se pro ně rozhodnu?

Landvir - no klidně se cpi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:44 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Ahoj, ty jsou super, dají se sehnat i u našich chovatelů, nebo pouze z importu?

P.S. Nessy, promiň, že se Ti cpu do otázky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:21 elegans1 Re: Landvir
Tropidophorus apulus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:37 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj Nessy, po delším přemýšlení mě napadli pouze nějaké velké druhy krevetek :)
Jinak jsem moc zvědav, co Ti kdo poradí, protože nároky jsou vysoké smich .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 16:45 Žena Nessy [124] - Ještěři – Co do akvária?
Mám na vás asi trochu složitější dotaz. Chtěla bych si dát něco vodomilného do pokoje v práci. Může to být do akvária 80*40*40. A teď - chtěla bych něco zajímavějšího než rybičky, v pokoji nejsem sama, takže želvy, které prý smrdí, nebo žáby, které kuňkají, mi u kolegyň neprojdou, raka nebo kraba taky nechci, aby šly do akvária dát nějaké rostliny a nebyly hned zničené, vodní žabka a axoloti se mi nelíbí. Pomohli byste mi něco vymyslet nebo je má otázka nereálná?
Moc děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2014 07:57 Žena Miluška [1] - JeštěřiRe: ondra
Mláďata jsem koupila v Praze na burze za 150,- Kč, ale dospělý jedinec je potom dražší, viz. teradragon.cz/…/ Menší cvrčci mě v plastovém boxu při dobré péči vydrží až dva měsíce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:07 ondra Re: Miluška
Supr.Celkem vim co a jak ale chtel bych sehnat dalsi kousky;).Sem z Prahy a vsude jsou nad 300kc :(
Nejcetsi problem jsou cvrcci.Koupim krabicku gekon juch sezere 10 a pak muzu zbytek vyhodit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 18:58 Žena Miluška [1] - Ještěři
Paroedura ibityensis mám doma, tak můžu případně poradit co a jak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2014 21:42 Muž maty [15] - Ještěři
utopit asi ne (nechovám je), ale zase si myslím, že to nebude nejlepší :) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 19:32 Gaborik – ZABKY
čau.Chci se zeptat jestli mohu chovat pralesnicky v terarku s cca.10cm vody.Libi se mi paludaria tak jsem myslel ze by do vody šli paví očka a nahoru 2 žabky.Neutopli by se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 19:29 ondra
Vim jaky ma mit podminky roky jsem choval gekoncika.
Nakone je to ibittensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2014 19:31 Muž maty [15] - Ještěři
hoď sem fotku gekona a terárka je tu spousta lidí kteří budou vědět co je to za gekona :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2014 15:59 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ondra
No tak sem hoď honem fotku, ať ti ho tu někdo pomůže určit - co když ho máš v nevyhovujících podmínkách, když ani nevíš, co je to zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2014 09:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ondra
Pro Boha, jak si můžeš koupit "posledního nějakého gekona", nevědět ani co je to za druh a chtít k němu cpát jiné druhy hmm
Asi hádám dobře, že sis o něm dopředu lautr nic nenastudoval, doma jsi neměl týden předem vypiplané odpovídající terárium a že to byl kup náhodný.....

To je celé špatně no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 09:33 ondra Re: elegans1
Protoze jsem si na burze koupil takoveho zvlastniho gekona ktereho meli posledniho.Chtel sem si koupit druheho ale nikde ho nemají.Je podobný ibitensisovi ale není to on
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2014 20:29 elegans1 Re: ondra
Nejlepší je,mít v každém terárku jeden druh.Proč se všichni pořád snaží nacpat do terárka více druhů?Většinou to stejně fungovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:23 ondra Re: Pogona
A s jakym drhem by mohli byt ibitensisove?Prip.ty zedni

Co pakegoni?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 18:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ondra
Stromové gekony s těmi zemními bych nekombinoval, turečtí gekoni by měli mít terárium na výšku, tím pádem už bod výhřevného místa ( které mají makuláři nízko položené ), je problém, navíc makuláři na ně budou útočit, turečtí jsou totiž "křehčí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 21:41 ondra Re: Landvir
Turecky a treba gekoncik nocni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 07:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ondra
Dost široká otázka. O jaké druhy jde? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 07:23 ondra – gekon
Ahoj.Mohu dat do teraria 2 druhy gekonu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 23:05 Muž maty [15] - Ještěři
Dříve sem i v tomto terku měl strašilky australské. (6ks) Byli to ještě mláďata ale právě nám vykáceli to křoví ostružin za domem a tak jsem je daroval. :-( Jednu jsem si nechal (protože ještě zbytky ostužin byli) ale poté zemřela. Pamatuju si, že to byli strašní žrouti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 23:00 Muž maty [15] - Ještěři
ok popřemýšlím nad tím dík :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: maty
Jsou i takové, které žerou maliník či břečťan ( a je jich spousta ), břečťan se pak dá i za pár Kaček koupit a vydrží Ti u pár strašilek měsíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:45 Muž maty [15] - Ještěři
aha tak to jo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:45 Muž maty [15] - Ještěři
taky mě napadly no :) , dříve jsem je v tomhle i měl, ale za domem nám vykáceli ,,křoví'' ostružiní a tak zatím není jídlo :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:44 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: maty
Zadek.

Pogona - fakt? Četla jsem, že víc druhů pohromadě se může navzájem okusovat...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 19:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: maty
Pokud je 40cm výška, popřemýšlej klidně o strašilkách, ty se dají chovat i ve skupinách ( i více druhů pohromadě ), barevné a "tvarové" variace jsou mnohé, cena zanedbatelná v řádu desetikoruny za kus, dobře dostupné a navíc se velmi snadno množí, s odchovy své dcery občas zpestřím pak jídelníček ještěrkám :o)

terarka.net/terarka/1421
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 19:00 Muž maty [15] - Ještěři
a co je ten ab..... článek jenom abych se zorientoval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 17:25 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: maty
Větších moc neznám, většinou mají kolem 4-5 cm. Ale třeba zmíněná Hierodula membranacea je větší. Taková typická zelená kudlanka ;-) Ale chtěj samičku - samci mají 8 abdomenálních článků, kdežto samice pouze 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 16:56 Muž maty [15] - Ještěři
Nessy prosím tě a jakou kudlanku (větsí) bys mi doporučila ? A omlouvám se teráro jsem přeměřil a má 20x20x40 jsem to ale blb :) asi dva a půl rohu jsem ho neviděl a spletl sem si ho s jiným omlouvám se :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 07:26 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak on už má terko i s pozadím hotové, takže o několika tisících nemůže být řeč ;-)
Koupí nějakou pěknou kytku do dvou stovek, terko dá někam ke světlu a hotovo ;-) Navíc se většina kudlanek prodává s již určeným pohlavím, takže si může vybrat samičku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Hele nerejpu ;-) . Proč ale vymazlovat terko (se vším všudy možná až za pár tísíc, když si dáš záležet) pro tvorečka, kterého si dvakrát fotneš a následně to s ním klepne ;-)
Mám to třeba od sklípkanů: Tak dva roky chovat prtě v krabičce od cvrčků mě nebavilo, takže jsem vyrobil skleněná piditerka (10x10x8 cm) dokonce i s 3D pozadím. Předem připravil krásné nádrže pro chov dospělých (podle druhu žijí samice 15-35 let)... a finálko zjistil, že většina byli samci žijící v dospělosti jen pár měsíců. Čili "o ničem". Krom jediného, který byl naopak "nezničitelný rekordman" - nejen že bez újmy na zdraví přežil neuvěřitelných šest páření (obvyklé jsou max. dvě a samičky jsou kanibalké), po dospělostním svleku vesele lozil kolem dalšího cca tři a třičtvrtě roku (v mé baboučí prezentaci Bobík, 1,0 Brachypelma alboilosum). Jiný samec (Aphonopelma seemanni) mi ale "odešel" už 36 dní po dosažení dospělosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 10:24 Muž ivanhejl [3] - Ještěři – přemýšlím
Porad přemýšlím jestli tam mám dat ty moje dve uzovky?kociciny jsem vyloučil. Manzelka tam chce neco oktivniho.premyslim co :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:38 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Hele nerejpej :-D Já třeba paradoxu dala do velkého tak po pátém svleku a potravu si najde v pohodě. A když koupí kudlanku, co se dorůstá větší velikosti, v tom jeho terku se mu taky neztratí. Nebo tam může být víc paradox (co jsem četla, prý nejsou tak agresivní, jen jednou za čas třeba nějaká zmizí X-) ). A /opět načteno/ kudlanky žijí třeba 8 měsíců po posledním svleku. Ale samozřejmě jak které. Sameček Hierodula membranacea (tuším) žije tebou zmíněný měsíc, ale samička déle. A ještě abys věděl - pozoruji je každý den a baví mě to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: maty
A co takhle nějací pidigekoni? Já se v nich sice vůbec nevyznám, takový elegans1 by Ti ale ohledně nich mohl velice dobře poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:13 Muž maty [15] - Ještěři
vim no :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 19:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: maty
Jo jo. Mimino kudlanky budeš mít v krabičce od filmu, s každým svlekem je přestěhuješ do nečeho méně malého a finálko ji jako sedmiměsíční a vzrostlou konečně nastěhuješ do terka. V osmi měsících Ti uhyne stářím :-D . Víš jistě že se to vyplatí zařizovat? ;-)
Samice většího štíra by Ti tam žila tak šest let, samice sklípkana 15-25 (Brachypelma emilia klidně i přes 30) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2014 18:46 Muž maty [15] - Ještěři
ok tak asi kudlanka vítězí a všem mooockrát děkuji za rady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:21 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: maty
Tu kudlanku klidně - mně paradoxa visí pořád na jednom místě a hne se jen pro cvrčka, takže prostor ani nevyužije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 13:25 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: maty
Když ne sklípkany, tak třeba menší štíry (např. rody Lychas nebo Euscorpius) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.03.2014 21:54 Muž maty [15] - Ještěři
pogono máš pravdu ano jako vždy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2014 21:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: maty
Pak si nepořizuj nic o čem nemáš ani páru,..... před pořízením čehokoli, musím přeci mít nějakou aspoň přibližnou představu..... Představa toho, že mi někdo někde po netu, interaktivně poradí co si pořídit, když se mi pak to zvíře nemusí ani líbit, neseženu pro něj potravu, nebudu mít na něj čas, odpovídající podmínky apod. mě děsí ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2014 21:01 elegans1 Re: maty
Máš internet,ne?Co tak najít nějaké inzertní tera stránky a do vyhledávače napsat Sphaerodactylus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:45 Muž maty [15] - Ještěři
no to jo ale kde ty gekony sehnat? ja sem je v životě ani neviděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:23 elegans1 Re: maty
Ono je spousta zvířat,které by tam šly.Z gekonů třeba denní gekonci rodu Sphaerodactylus.Ty tam budeš mít problém najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:16 Muž maty [15] - Ještěři
ok já pořád nějak tak přemýšlím a asi tam koupím nějakou kudlanku myslíte že by jí to stačilo? :-( :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Připravuji terárium • Zobrazeno 1677x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/860?od=51