Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Leguán zelený mládě

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Leguán zelený mládě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 12:09 Luky17 – Co by sa dalo zmenit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chcem som radu, co by som mohol zmenit :-) chcem tam dat nejake lana a rozhodujem sa, ci viac zelene alebo radsej nechat volne. Pripajam aj najaktualnejsiu fotku :-) Su lampy prilis nizko ? Dakujem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 11:01 Luky17 Re: Nadka
Osobne si myslim, ze pisane knihy Ti pomozu sa priblizit k tomu, aby si vedela, co mas davat. Nas leguan papa hocikedy a hocico.. a nie ako je to tam popisane ze o 11:00 :-D a len nejake rastliny. Proste kazdy leguan papa kedy chce aj vo volnej prirode, ber to tak a nie ako je to napisane v knihe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 22:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lucie
Vzrostlý jedinec s už vyvinutými laloky a tak, kterého bych otypoval na samce... pokud není např. původem z Kostariky...
Hele, nevíme odkud zvíře geneticky je, nevíme jak je aktuálně dlouhé, nevíme ani jak je (přibližně) staré a ani v jakých podmínkách roste, potažmo vyrostlo.
Já např. "dělám" ještěry přes 30 let, přesto si plácnutí střelbou od boku neštrejchnu.
Kolik cm měří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 10:23 Lucie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,ráda bych se zeptala, kolik je dle Vašeho názoru našemu "novému"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 20:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: morcatko88
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 16:00 morcatko88 – vyhřívání
Zdravím :) Chtěla jsem se zeptat, zda může infražárovka sloužit jako zdroj světla pro leguánky? www.svitidlo-levne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 22:58 NikyBoom
Zdravíčko. Za pár týdnů si jdu koupit (od chovatele) měsíčního leguánka. Podle čeho si mám leguánka vybrat? Tedy mimo běžnou fyzickou kontrolu. Jde mi spíš o odhad budoucího temperamentu. Například vybrat toho který přede mnou nebude utíkat ale zároveň nebude mít tendenci mě zastrašit?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 19:54 Tendy
Zdravím chci si pořídit leguána :-) akorát se mi nechce kupovat leguán z PET centra či zverimexu chtěl bych pořídit mládě leguánka od chovatele máte někdo skušenst nebo dokonce chováte leguány..Pokud možno okolí Prahy či středočesky kraj .... Prosím o jakékoliv info :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 11:32 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Nadka
Jo, ten je super. Mam ho taky staženej na ploše a jak si nejsem něčim jist, tak jdu počíst. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 21:22 Žena Nadka [214] Re: vitas
Já jsem si vytiskla celý krmný manuál pro chovatele leguánů zelených v Klubu chovatelů leguánů zelených.Je to dobře rozepsané.Je to 26 stran o krmení,myslím,že víc už to rozepsat nejde. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 20:10 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: michailo
Až na ty živočišný bílkoviny souhlas, myslím si, že legoš jako 100% herbivor - foliovor by se k živočišný bílkovině neměl dostat viz např. www.greenigsociety.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 19:36 michailo Re: vitas
Toto je část překladu knihy amerického herpetologa Philippe de Vosjoli.

Doporučená strava

Pro dospívající leguány do 2 ½ roků (cca 90cm):
Strava denně, u mláďat 2x denně nebo průběžně.
Konzistence (tuhost, pevnost) stravy: Jemně nebo středně
nasekaná, nebo rozdrcená.
Strava: 85 – 90% rostlinná hmota, 10 – 15% bílkoviny.
Doplňování vitamínů/minerálů: denně na špičku nože.
Poměr kalcia a fosforu: 2:1 (kvůli vstřebávání kalcia. Většina
ovoce a zeleniny má vysoký podíl fosforu, proto je potřeba
dávat rostlinnou hmotu s vysokým obsahem kalcia – například
pampeliškové listy).

Pro leguány od 2 ½ roků výše:
Strava každé 1 – 2 dny.
Konzistence stravy: nahrubo nasekaná.
Strava: 95% rostlinná hmota, 5% bílkoviny.
Doplňování vitamínů/minerálů: na špičku nože doplněk na 1kg
váhy těla 2x týdně. Pozor!!!: u dospělých samic zvyšte v době
od konce prosince až do doby kladení vajec doplněk kalcia a
zdroje bílkovin (až na 15%).

Rostlinná hmota

• zelenina bohatá na kalcium (35% a více stravy): listy hořčice,
zelené části vojtěšky (lucerky), pampeliška (púpava), řepa, fazole
obyčejná, kapusta (pozor, jen v omezeném množství),…

• ostatní zelenina, různorodá (35% a více stravy): salát, zmrazená
(ale rozmražená) zeleninová směs, nastrouhaná tykev (tekvica),
cuketa, zelená paprika, různé klíčky a výhonky, rajčata, nastrouhaná
mrkev, syrový a vařený sladký brambor… Pozor!!! – brokolice,
květák (karfiol), růžičková kapusta (kel) a další z rodu brukvovitých
ale jen v malém množství, protože pokud jsou často podávané,
způsobují problémy se štítnou žlázou.

• zdroje obilnin / vlákniny nepovinné (do 20% stravy): celozrnný
chléb a přírodní obilné otruby.

• ovoce poskytujte každý týden různé (ne více jak 15% stravy):
bohaté na kalcium – čerstvé nebo sušené fíky (figy), papaya,
maliny, ostatní – meloun, jablko, švestka (slivka), broskev
(broskyňa), jahoda, banán, grep, kiwi.
Základní strava leguána

Listová zelenina: 30 – 50% stravy:
Špenát, kapusta, kel, hlávkový salát, listy hořčice, listy petržele atd.
Úprava: všechna listová zelenina musí být důkladně opláchnuta a
nasekaná nebo nakrájená na kostky. Mláďata a dospívající zvířata
potřebují nadrobno posekanou stravu pro podporu trávení. Velké
kusy potravy mohou u mladých leguánů zacpat střeva.

Ostatní zelenina: 30 – 40% stravy:
Zmrazená zeleninová směs (mrkev, kukuřice, hrách, zelená fazolka,…),
zelená fazole, hrách, brokolice, cuketa, žlutá (letní) dýně, sladké
brambory, kapusta (kel), avokádo…
Úprava: zelenina by měla být čerstvá nebo zmrazená – rozmražená a
podávaná v pokojové teplotě nebo mírně ohřátá, nasekaná.

Ovoce: 10 – 30% stravy:
Banány, grepy, melouny, papaya, mango, jahody, třešně, broskve,
kiwi, hroznové víno…
Úprava: ovoce umyté a nasekané na malé kousky podle velikosti leguána.

Bílkoviny: 1 – 5% stravy:
Kousek vařeného kuřete, vejce na tvrdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 13:50 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Ještě bych doplnil :

Měl jsem jich kdysi pár tak kdybych je krmil denně sežerou mi dvě výplaty za měsíc

Tohle opravdu není správný přístup ke stravování Iguana iguana.
Ono to sice je zvíře za pár korun ale jeho "provoz" je náročný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2014 13:44 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: vitas
mělo mít přístup ke kvalitní potravě neustále a ne ho nechat den o hladu.

Amen!

Je to docela alchymie správně krmit legoše. Strava leguánů jakožto folivorů by se měla skládat z :
30-45% zelené listy
30-40% ostatní zelenina
10-15% ovoce
0-4% obiloviny
1-3% bílkoviny

A vyhnout se Oxalátům,fytátům a Goitrogenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2014 13:21 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Nadka
To se mi taky už stalo, že jsem večer misku nevyndal a ráno koukám jak se legoš cpe tou krásně uvadlou rukolou.:-) Jde mi spíš o to, že zvíře min do věku 2,5 až 3 let než dosáhne dospělosti by mělo mít přístup ke kvalitní potravě neustále a ne ho nechat den o hladu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 12:25 Žena Nadka [214] Re: vitas
Nevím,jestli do toho můžu mluvit..Já jsem z teplejší oblasti,tak mě krmení nestojí skoro nic.Jen nějaké ovoce a vitamíny.Ale vždycky dám plnou misku,co sní to sní.Dávám ji do chladnější části terka,aby to nekvasilo.Někdy sní víc,někdy míň.Je fakt,když to natrhám čerstvé a ještě to chvilku mám namočené,než to naporcuji,tak to vydrží i do druhého dne.Jednou jsem zapomněla večer misku s jídlem vyndat a Dyno sbaštil i ten zbytek,než jsem nachystala další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 22:13 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Finančně náročné to je, to bez debat. :-) Ale vycházím z toho, že v přírodě nejsou také omezeni a v krmném manualu na stránkách leguanzeleny.cz, kde si myslím, že ví o čem mluví je to, že leguánům stačí žrát jednou za dva až tři dny uvedeno jako jeden z nebezpečných mýtů.
Prostudoval jsem diplomku o leguanech, kde se výzkumu zůčastnilo přes padesát majitelů leguanů a nikdo nekrmí ob den, všichni denné nebo dvakrát denné.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Dospělá, zdravá Iguana vydrží i týden bez jídla. Měl jsem jich kdysi pár tak kdybych je krmil denně sežerou mi dvě výplaty za měsíc :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:10 Peťule Re: Pogona
jé tak děkuji za info :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 20:56 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
S tím krmením ob den si dovolím nesouhlasit. Je to zvíře náročné na stravu a při správném složení krmné dávky mu obezita nehrozí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Peťule
Pěkný, zdravý leguán, do cca 9ti měsíců mu dopřej co se do něj vejde, potom stačí potrava zredukovat na krmení ob-den. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:11 Peťule
Fotka k příspěvku tady jsem ho načapala při papání :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:09 Peťule – krmení
Fotka k příspěvku ahojte lidičky mám dotaz jak často má cca 4-5 měsíční legoš jíst? našemu Charliemu sme dávali 3x denně ale raději jsme to stáhli na 2x denně přijde mi že by jedl furt tak mam strach aaby třeba nepraskl je jako kulička ale kaká normálně :-D jinak naposledy při vážení a měření to je tak 14 dní měl 56g a 38 cm posílám i fotečku :) máme ho doma 2,5 měsíce a papá nám i z ruky pěkně :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:12 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: nika
Leguáni dorůstají klidně i 150 cm. Doporučuji pečlivě prostudovat www.leguanzeleny.cz/… a zároveň krmný manual na téže stránce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:07 nika
Chcu ši koupit leguana ale jakých rozměrů se dorustaji???

A ještě bych potřebovala v kolika týdnech má jakou hmotnost

Předem děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2012 21:37 michailo Re: monca
Výběr zdravého leguána

Volba číslo jedna:

Pokud je to možné (není to často) vybírejte přizpůsobená, v zajetí
odchovaná zvířata, která vypadají zdravě, jsou aktivní, čilá a
extrovertní. Velikost v tomto případě není podstatná. To, na co
byste se měli zaměřit, je chování a vzhled – zdravotní stav.
Hledejte klidná a poslušná zvířata, která snesou manipulaci.
Leguáni odchovaní v zajetí jsou nejlepšími kandidáty pro
chovné programy.

Volba číslo dvě:

Vybírejte mladá dovezená zvířata a vychovejte je. Tipy pro výběr:

- Leguáni by měli být ostražití, živí a extrovertní (měli by zůstat
ale relativně klidní když do jejich nádrže vložíte ruku). Pozn.: ve
velkých skupinách je u leguánů normální, když se dají na útěk. Ti
co mají tendenci se dát na útěk vyvolají obvykle stejnou reakci u
ostatních. Většina z nich se ale rozprchne na krátkou vzdálenost
a zůstanou víceméně v klidu, zatímco se vyskytnou jedinci, kteří
budou v útěku pokračovat.

- Břicha a ocasy by měli být oblé a jejich těla by neměla být
příliš poškrábaná.

- Oblast okolo řitního otvoru (kloaky) by měla být čistá a bez
vlhké stolice nebo jakýchkoliv nečistot, stejně tak i břicho.

- Při pohybu by měli leguáni občas vystrčit jazyk.

- Oči by měli být kulaté a čisté (jasné).

- Leguáni vhodní pro domácí chov jsou relativně klidní když
je vezmete do rukou a zdvihnete.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 21:33 michailo Re: monca
Čeho se vyvarovat

- dovážených leguánů delších než 60cm, především velkých dospělých
zvířat. Tato zvířata, i když očividně zdravá často v zajetí trpí stresem,
odmítají potravu a postupně chřadnou z důvodu onemocnění, nebo
porušení rovnováhy mezi hostitelem a parazitem, a věřte nebo ne,
přispívá k tomu i psychický stres a jeho vliv na oslabení imunitního
systému.

- zvířat, která vypadají vyhuble, apaticky, nezdravě a odmítají
potravu. Tato zvířata mají nízkou tělesnou hmotnost, dehydrovaný
vzhled (volnou kůži), propadlé oči a chybí jim ostražitost.

- zvířat s neobvyklými bulkami kdekoliv na těle (pod kůží a
podél čelistí).

- zvířat s opuchlými prsty, končetinami nebo s nateklými čelistmi.

- zvířat s očními váčky a nerovnoměrně rozmístěnými plochami
ztmavlé kůže nebo černé pigmentace.

Pokud opravdu chcete dobrého domácího leguána, vyhněte se
divokým jedincům, kteří se – když se k nim přiblížíte – vrhají
do rohů terária jako smyslů zbavení sem a tam. Autoři, kteří
nevědí o čem hovoří, by vám doporučili zvířata která vypadají
aktivnější a vitálnější. Skutečnost je ovšem taková, že ve
skupině dovezených zvířat (neplatí to pokud se díváte na
jedince vychovávaného v zajetí o kterém majitel tvrdí že je
normálně velmi klidný, když zrovna není v přítomnosti cizích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 06:16 Muž Hainý [0] - Ještěři
Tak to si pedlivě rozmysli,zda mu pořídit kamaráda. Jeden největší problém je ten,že ani rozměry terária,které budeš,nebo chceš mít,by nestačili pro dva ani náhodou... tone Nějakej 1,6 m je dost málo.. tone A navíc,bez toho,aniž by jsi věděla pohlaví obou jedinců,se do toho nepouštěj,samci jsou k sobě dosti teritoriální a nesnášenliví.. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 21:38 Žena moncicak1991 [0] - Ještěři
Jeste me napadlo,co mu poridit kamarada? Ale uplne z jinama? On tak smutne kouka:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: simona
Popleta určitě nejsem ;-) napsal jsem, že na fotkách vypadá leguán v pořádku, není podviživený, neprojevuje se u něj rachytis,... zkrátka a dobře vypadá v pohodě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:32 simona Re: Hainý
Odpověď pro pana Hajného:leguáni zelení se neřadí mezi nebezpečné živičichy,tudíž nepotřebuješ ani ty ani nikdo jiný žádné oprávnění,nebo svolení k jeho chovu.Potřebuješ pouze základní vědomosti. Simona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:19 simona Re: Hainý
Dobré odpoledne.Původně jsem měla v plánu položit zde na forum dotaz,ale jak to tak pozoruji,bylo by to úplně zbytečné.Pokud tady odpovídají takoví popletové jako je Pogona,tak by to k ničemu nevedlo.Vzkaz pro Moniku:nehledej informace tady,klikni na www.leguanzeleny.cz a tam ti poradí a odpoví odborníci.Tvůj leguán není očividně v pořádku. Simona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:52 Muž Hainý [0] - Ještěři
Ještě se zeptám,je to tak ňák mimo mísu,ale i tak to může být mnoha lidem užitečné.
Patří Leguán Zelený do CITES? Co jsem se dočetl vyhlášky atp.,tak ne,ale patří mezi nebezpečné živočichy a tudíž musí majitel mít různá oprávnění atp. o jeho chovu. Tak se chci zeptat,zda s tímto má někdo nějaké zkušenosti,popř. jak postupovat,aby vše bylo tak jak má být a ne v rozporu s různými vyhláškami. :-)
Předem Děkuji za jakékoliv rady a odpovědi ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:48 Muž Hainý [0] - Ještěři – RE:monca
Mony,Pogona má pravdu,leguán vypadá takřka v pořádku :-) Kdyžtak mrkni na moji prezentaci,tam je Tess focená hned po přijezdu domu a během doby až do teď a mohu jen potvrdit,že nevypadala o moc lépe :-)
Je to pořád do kola,kašli na poučky o váze,kolik má v jakým stáří vážit,jakékoliv zvířátko,to originál a chová se jinak. ;-)
Zkus se registrovat a také přidat prezentaci s tvým malým a uvidíš,že Ti tam mnoho uživatelů poradí co a jak a případně vytknou chybičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:20 monca
Fotka k příspěvku a teď vyfocen tajně u misky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:17 monca
Fotka k příspěvku uplně nejaktuánější fotka zatím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:16 monca
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:06 monca
ale kdyby aspon papal, už je tu 5 týdnů a nic, a když sem koukala na tu váhu 22g tak z toho nemám moc dobrý pocit na to jak má být starý :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: moncicak1991
Ten leguán je po fyzické stránce naprosto v pohodě ;-) S krmením pokračuj jako doposud, nezapomeň na Vápník a D3ku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:43 monca
tak jsme mu udělali poličku kam jsme dali misečku s krmením,jinak papu má v terárku pořád. Teď u té misky je ale absolutní nezájem. :(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 03:33 Muž Hainý [0] - Ještěři – RE:moncicak1991
Řek bych že na těch minulých fotkách vypadá hubeněji ;-) Ta třetí fotka,předpokládám,že jsi dávala koupel ? Tuhle činnost bych asi úplně vynechal,protože mladé leguány dosti stresuje vana atp. Jinak,kdybych mohl poprosit o fotky terárka případně rozměry :-)
No a je to tu :-P Říkáš,že to má na zemi,kde si k tomu občas zajde,ale to moje Tess nikoli,na zem nikdy :-( :-P Každý zvířátko je jiný.
Vůbec,zkus mu do terárka dát každý den akorát to jídlo a nijak ho nevyndávat. Třeba u něj ještě ten stres ze všeho toho,co se událo nepominul. Právě stresování zvířete často vede k tomu,že nejí.
Každopádně se nevzdávej a hlavu vzhůru,však on se dá do kupy,jen to chce trpělivost a jemu poskytnout dostatek času ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:35 moncicak1991
Fotka k příspěvku A tu sme ho zkouseli krmit minulej tyden
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:34 moncicak1991
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:32 moncicak1991
Fotka k příspěvku Tohle jsou novejsi fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:28 moncicak1991
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:26 moncicak1991
Fotka k příspěvku Misecku mel v polovine vysky terra a prdel na to ted ju ma na zemi kam si obcas zajde ale nevypada to,ze by neco zmizelo. Uz sme zkusili i zakryt terra a taky nic. A kdyz sem ho vazila tak mel jeste o dva gramy mene. Takhle jsem ho krmit zkousela mrkvi,jabkem,polnickem,rukolou kyz sem mu to dala do tlamky tak to snedl a vypadalo to ze mu chutna ale jinak sam odmita si cokoli vzit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 11:09 Muž Hainý [0] - Ještěři
To ano,souhlasím s tím,že se leguáni spíše dovezou,než-li množí zde v ČR. A je to dosti znát,znám pár chovatelů,kteří ze rozmnožováním leguánů zabývají a musím jen potvrdit,že leguáni z velkochovu a osobního chovu jsou jak chováním tak i vzhledově úplně jiní. :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:38 elegans1 Re: Hainý
Vsadím se,že ty zvířata pochází všechny z jednoho zdroje a to z faremních odchovů ze Salvadoru.Tady je nikdo moc nemnoží,jsou to skoro všechno importy.Tady žádný velkochov leguánů není,proč taky,když se dají za pár korun dovézt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:21 Muž Hainý [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku A tady ještě jedna.. Kde jí jdou také vidět tak ňák ty žebírka :-( Ale to už je minulost hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:20 Muž Hainý [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku Každopádně zde přidávám fotky k porovnání,jak Tess vypadala po koupi a jak vypadá teď. Jinak,zkus sem dát nějaké fotky ať vydíme,jak na tom je :-) ;-)
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 541x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/916-leguan-zeleny-mlade