Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Leguán zelený mládě

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Leguán zelený mládě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:14 Muž Hainý [0] - Ještěři
Já sobně těmto velkohovům nějak nevěřím. Já mám svého leguánka Tess z terra burzy v jihlavě,která se koná jednou za měsíc,kde jsem ho koupil od člověka,kterého mi doporučil jeden známý,který se chovem leguánů zabývá více jak 20 let.
Hned jak jsem si ho koupil,vlezl jsem do auta,tak okamžitě musel na ruku,koukat z okna a po příjezdu domů okamžitě jedla :-)
Vzhledem k tomu,že v tomto stavu jak říkáš,je už 4.týden,ták,opravdu newím,co s tím. Určitě bych tam nechával tu mističku s jídlem,jak říká Mirek,avšak newím,zda na to v noci bude reagovat. Moje Tess jen chrupká a najíst se jde až ráno. (Často se v noci budím,tak na ni juknu :-P )
Ale jak řekl Pogona,nekoukej na ty poučky,kolik má vážit v ten a ten měsíc atp.,Každý zvíře je tzv. originál a má svoje náviky :-)
Newím jak na to budou reagovat ostatní,ale zkus to až po jejich reakci. Já bych zkusil dát ji do tlamičky trošičku strouhané mrkve a postupně zkoušet,co by si vzala,případně jí vše nastrouhat na mističku. Moje Tess má tedy nejraději strouhanou mrkev.. :-P
Ale napadá mě ještě jeden důvod proč by nemusela papat,záleží na jakém místě máš položenou mističku s jídlem. Ať si každej říká co chce,ale mé zkušenosti jsou takové,že Tess nesleze nikdy až na dno terária. Má v cca 1/3 výšky terária udělané dvě poličky,jednu velkou,na vodu,mističku s hlínou a na krmení,druhá je o cca 3cm nižší a tu má jako takovou,relaxační :-D Ale jak říkám,nikdy jsem ji neviděl vlézt úplně dolu,na poličku a níž ne.
Tak ji zkus také něco takového vykoumat a uvidíš,jaké budou výsledky ;-)
Držím palečky,ať co nejdřív papá a vše je v pořádku :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 18:32 Mirek Re: moncicak1991
Ahoj.My už máme leguána dospělého a v podstatě s ním nikdy žádné problémy nebyly.Leguánum ale jakákoliv změna prostředí a chovatelé dělá problémy a dlouho se adaptují. Každopádně mu nechávej jídlo v terárku i přes noc (chodí baštit potají) a pokud možno žádný stres,moc si ho nevšímat,zbytečně nevytahovat ven z terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 13:03 moncicak1991
Leguanka jsme koupili z velkochovu. Jednalo se o obrovskou budovu,kde meli uplne vsechny mozne zvirata. A nikdo nereaguje ani na maili ani na tel. Misku ma na viditelnem miste,ma tam i vodopad ale prdi na to. Je zalezlej navrchu. Koukali jsme se mu uz do tlamicky a zoubecky ma pidi a kdyz jsme si ho vytahli a dali mu listek do otevrene papulky tak ho nemohl ukousnout. Prijde mi ze vek ktery tvrdili neodpovida. Ma mit neco malo pres 5 mesicu ted ale vypada tak spis kolem trech mesicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 08:52 Mirek Re: moncicak1991
Ahoj.Není tady možnost kontaktovat chovatele na jakou stravu byl leguánek zvyklý? Náš Kuba (leguán) přímo miluje hrášek,fazolky a listy z kedlubku.Miska by měla být (určitě to tak máš) na pro leguána dobře viditelném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 08:08 moncicak1991
Ma vse co mit ma,teplota jak ma byt. Dostava listy pamplelisky,polnicek,rukola,jablko,mrkev,okurek,paprika. Vse na jemno nakrajene,nastrouhane. A nic. v pondeli to budou ctyri tydny. Za tu dobu je porad stejny,jak delkove,tak vahove :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:41 Mirek Re: moncicak1991
Ahoj.Po třech týdnech by už leguánek jíst mohl.Ale jak už Ti napsal Pogona,zaměř se na teplotu,UVB a zbytečně leguánka nevystavuj stresu.Jakou potravu mu nabízíš??? Nezapomínej na vápník a vitamíny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 07:45 moncicak1991
Tak už je tu tři týdny a pořád nezačal jíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: moncicak1991
Je úúúpně v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 17:54 Žena moncicak1991 [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 17:50 Žena moncicak1991 [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 17:49 Žena moncicak1991 [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku Teď se mi podařilo vyfotit jak je vyzáblí :( má vystuoplé žebra a pořád spí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 16:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: moncicak1991
Vypadá v pohodě, ( na nějaké poučky o váze se vyprdni ), každé zvířátko je unikát. To že nežere 5 dní v novém prostředí je normální, žrát nemusí klidně dva týny. Spíš se nabízí otázka jaké má terárium, rozměry, voda, UVB, odvětlení,.............atd. Krmení mu nabízej stále a moc jej netahej - než si navykne na nové prostředí, manipulace jej stresuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 16:00 Žena moncicak1991 [0] - Ještěři – Leguán zelený mládě
Fotka k příspěvku ahoj dokázal by někdo poradit? máme 5 dní leguána zeleného. má mít 5 měsíců v těle má 10 cm bez ocásku ale váží jen 23g. dočetla sem se že na ten věk má mít 60-90g. nemůže mu něco být?ještě ani nezačal jíst. jen přes noc něco málo ubyde a ráno se vyprázdní do vody. díky moc za jakoukoliv odpověď.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 541x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/916-leguan-zeleny-mlade?od=51