Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Gustíkova rezidence

 

Terárka » goldinka » Gustíkova rezidence » Nápověda 

Hlavní fotkaGustíkova rezidence
Majitel: goldinka   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 29. 2. 2016   Aktualizace: 5. 3. 2016 Nové fotografie 
Počet návštěv: 103   Počet palců: 0
Založení: 28. 2. 2016   Oblíbenost: 0 uživatelů
Objem: - (0 l)   Rozměry: 100 cm x 50 cm x 50 cm
Fotek a videí: 7+0   Komentářů: 10
*     *     *     *


Popis: Jsme začínající chovatelé agamy vousaté. Máme jedno terárium, v němž od včerejšího dne přebývá jeden Gustík.

Biotop: bude snaha o australský biotop

Dno: terarijní písek

Krmení: dubie, červi, všechno možné zelené, doplňky stravy alá vitamínky, sépiová kost

Osvětlení: UVB a hřejivka 60W

Pozadí: kamínky, kameny

Stojan: skříň

Topení: hřejivka 60W

Údržba: nově založeno

Vlhkost: je nutno zjišťovat?

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(6)

Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku

(0)
Složka
Gustíček

(2)
Složka
Terárko

(4)
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
05.03.2016
Nově zařízené terárko
Nově zařízené terárko
05.03.2016
Nově zařízené terárko
Nově zařízené terárko
05.03.2016
Nově zařízené terárko
Nově zařízené terárko
29.02.2016
Původní stav terárka
Původní stav terárka
28.02.2016
Příprava na spánek
Příprava na spánek
28.02.2016
Pár hodin po přivezení z burzy
Pár hodin po přivezení z burzy
NahoruObyvatelé
  1xAgama vousatá (Pogona vitticeps) Gustíček

1 druhů a celkem 1 živočichů

NahoruDeníček
4
3.2016
Vysušujeme nádherné klacky na šplhání, dnes jedeme pro šutry, o víkendu bude terra konečně snad správně zaplněné.
Zdrhli nám cvrčci (grrr), ti, kteří nezdrhli se schovávají na zadní stěně terária kam pro ně Gustík nelozí :/ tak snad se mu to po změnách bude líbit a cvrčci budou mít méně možností se v horních částech terária schovávat (už tam za nimi totiž bude moct). Foto bude :) jakmile to doděláme.

Dneska na mě Gusťoun syčel :/ On vůbec dneska od rána vypadal protivně, nafukoval a vyfukoval lalok (ale nečernal). Dala jsem mu tedy pokoj a on mě nyní pozoruje celkem vytrvale (teda myslim si to :-D terko je od mé kanceláře dobrých 5 metrů :-D )

Zatím nám moc nežere. Samo stres z nového prostředí, a také to nové prostředí je úplně jiné než na co byl zvyklý. Předpokládám a doufám, že po dodání šplziva a změně osvětlení se dá do kupy a bude spokojenější..

a ještě bych ráda uvedla na pravou míru diskuzi o chovateli níže - jak jsem psala "schválil nám terárium" tak schválil ve smyslu, že ví od koho jsme si terra nechali dělat, a že od nich jsou terárka vždy dobrá (foto našeho tera a jeho obsahu neviděl). Nerada bych jej zde tímto nějak hanila, protože u něj ta zvířata vypadají opravdu spokojeně a je jen naše chyba, že jsme tera nezařídili, tak jak jsme měli. Jinými slovy, špatně jsem se vyjádřila stydim
29
2.2016
Včera pro nás velký den, výlet na teraburzu v HK, výběr našeho Gustíka a příjezd domů. Teraburza pěkná, hromada lidí. Trochu jsme ji přecenili, očekávali jsme, dle i dalších informací, že tam seženeme břidlici Gustíkovi do terárka, ale byla chyba na to spoléhat. Gustíček musel vydržet bez vyvýšeného prostoru do dneška, kdy mu jdeme sehnat břidlici v našem oblíbeném světě zvířat, kde ji mají. Dále jsme zjistili, že miska, kterou jsme se rozhodli dát na krmení, není vhodná takže ještě tu mu dnes vyměníme. Během týdne ještě dodáme šplhací klacek.

neustále jej pozorujeme, celá rodina včetně psů :-D Gustík pozoruje nás, je velmi zvědavý, velmi ochočený. Snažíme se mu ale dát dostatek prostoru na zvyknutí si na nové prostředí, snažíme se jej nevyrušovat zároveň se ale nechováme jinak než obvykle, aby si na běžný ruch domácnosti zvyknul.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

EffyMerillis
29.3.16 19:42
Naprosto souhlasím s Nessy. Spodní větrání je důležité kvůli cirkulaci vzduchu a udržování teplot (taky nemáte ráda "zaprdíno" v místnosti), sklenář to v pohodě vyřízne. A změna prostředí pořád dokola není nejlepší, agama má své teritorium i v přírodě, nestěhuje se. Taky bych se, krom toho co Nessy zmínila, zaměřila na osvětlení. UVB má být vedle výhřevu a cca 10cm nad agamou. A také by to chtělo doplnit o plno spektrální zářivku ;-)
Budu se těšit na příznivá vylepšení palec
Nessy
6.3.16 12:34
Ahoj, to teda nestačím zírat, do čeho jste vrazili prachy :-( Terárko vám dělali profíci na slovo vzatí hmm tone
Dost už bylo řečeno, něco bych ještě připojila - terárko bych rozhodně nepřekopávala při každém čištění - agama není krab, který rád zkoumá nové věci, spíš bude nasr*nej, že není ve "svém". Už víš, jak vypadá stres z převozu a chceš mu ho dělat i nadále?
Nějak v terárku nevidím spodní větrání - kvůli cirkulaci vzduchu. (Snad to ti profíci vymysleli jen tak, že není vidět a nezapomněli na něj...)
Dále je agama těžká ještěrka, takže šplhat po svislém pozadí asi nebude její oblíbenou činností - raději si vybere nejvyšší polici, kde může v klidu ležet, než aby se křečovitě držela, aby nespadla.
Jediné, co mě teď napadá, je udělat nějaké police alespoň dřevěné a uchytit je třeba na ty větve. Ale bude to vypadat jak pěst a oko...
Co bych udělala já? Dala bych agamáka na 14 dní do nějakého provizoria a terárko překopala - udělat nové pozadí není nijak těžké a jistě se vám povede mnohem víc, než tahle šílenost od profíků ;-) Gusta těch 14 dní vydrží - přeci jen to terárko bude mít na celý život, tak ať to nevypadá jak stlučené na koleni ;-)
Můj příspěvek asi moc nepotěší, ale přeji pevné nervy a hodně zdaru palec
goldinka
5.3.16 21:01
No je to lepší, to zcela bez diskuze! Děkujeme a určitě další vylepšení přijde. Nevíme totiž jestli se osvědčí. Udělali jsme to tak, že při každém čištění z toho můžeme udělat úplně jiný terra. Manžela už svrbí ruce a vymýšlí co a jak jinak předělá :-D tak uvidím, co vymyslí :)
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/1919-gustikova-rezidence