Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Želví kamarádi :oD

 

Terárka » Pogona » Želví kamarádi :oD » Nápověda 

Hlavní fotkaŽelví kamarádi :oD
Majitel: Pogona   Kategorie: Želvy
Zapsáno: 1. 1. 2011   Aktualizace: 23. 5. 2022 Nové fotografie 
Počet návštěv: 2367   Počet palců: 1
Založení: 10. 8. 1999   Oblíbenost: 10 uživatelů
Objem: - (0 l)   Rozměry: 300 cm x 200 cm x 25 cm
Fotek a videí: 262+8   Komentářů: 11
*     *     *     *


Popis: Toto je prezentace našich želvích kamarádů, kteří s námi žijí v domácnosti. Jelikož veškeré želvy jsou mojí srdeční záležitostí jsou všechny právoplatnými členy naší domácnosti se všemi právy a výhodami :o) Pojďme si tedy jednotlivé želvičky představit.

První je naše milá Želva, kterou jsme dostali v roce 1999 s manželkou od kamarádů. Jmenuje se Želva. Když jsme ji dostali trpěla mírnou formou rachytis, která se v průběhu let nijak
nezhoršovala a želvě dodnes nijak nebrání jakémukoli pohybu a zdravému životu :o)

Druhou je v létě roku 2013 u pana Junka zakoupená želva Šimon ( pohlaví se sice neví, ale děti se rozhodly... ). Želva se má k světu a roste do krásy :o)

Poslední, třetí, přírůstek je ( asi )samečka Lili, koupená u pana Junka v České Skalici 10.10.2013, zatím vypadá vše v pořádku, želvy se nijak nenapadají a samozřejmě zimované opět nebudou - dcery by mě za to snědli zaživa :o)))
Želvy mají venkovní výběh s rozměty 3 krát 2 metry, v něm zateplený zděný domek, větší jezírko i část "pouštní". To vše proto, aby měly v létě to nejlepší bydlení. Přes zimu jsou, jak jsem zmiňoval doma, v teráriu.

Terárium - zimní obydlí, má rozměry 105*50*50cm, je vybaveno jak "kamínkovou" částí, tak stále vlhkým lignocelem smíchaným s pískem.

Biotop: Zahradní evropský s mělkým bazénkem. / Letní, jihoevropský.

Dekorace: Stromky, kamení, mělké jezírko, kmeny / samorosty, dutý kmen, bělomech, kameny,.....

Dno: písek, hlína, beton, listí,..... / písek s lignocelem, kameny,kůra

Chemie: Ve venkovním výběhu na podzim přidán do zeminy vápenec - vyrostlé rostliny další rok tak není třeba sypat vápníkem. / Čistý vápník sypaný na každé krmení, sepiová kost na okus v teráriu aby měly tvrdé krunýřky :o)

Krmení: Pampelišky, jetel, občas čínské zelí. Vojtějška, jitrocel. Jsou-li hodné, pak výjimečně a sezónně pamlsek - jahodu, broskev, okurku, mrkev, jablko.....

Osvětlení: Přírodní sluníčko a tím pádem to nejlepší UVB osvětlení / UVB výbojka Terrasaur 100W

Pozadí: okolí / viz. fotky

Stojan: matička Země / Stolek a jinak podlaha domu, který stojí na matičce Zemi

Topení: přírodní / viz. osvětlení tedy UVB výbojka

Údržba: žádná / vybírání bobků a měnění substrátu - dle potřeby cca 3 - 6krát za zimu

Vlhkost: přírodní / neměřena, mají stále vlhký substrát

Poznámka: Popis před lomítkem je, jak to mají želvy ve venkovním výběhu / ten za lomítkem jak to mají v teráriu.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
23.05.2022
23.05.2022
23.05.2022
15.05.2022
15.05.2022
15.05.2022
15.05.2022
15.05.2022
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
04.02.2018
-
-
26.09.2015
-
-
26.09.2015
-
-
26.09.2015
-
-
26.09.2015
-
-
26.09.2015
-
-
26.09.2015
-
-
26.09.2015
-
-
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruObyvatelé
  3xTestudo hermanni Samice, samec, třetí zatím neznámého pohlaví

1 druhů a celkem 3 živočichů

NahoruVýdaje
05.05.99i 1x UVB osvětlení640 Kč

Celkem: 640 Kč • Živočichové 0 Kč • Rostliny 0 Kč • Veterinář 0 Kč • Výrobky 640 Kč

NahoruDeníček
27
9.2015
Tak...a chuděry želvy se včera nastěhovali domů do nového terária. To proto, že nebudou zimované a nebylo by žádoucí, nechávat je venku do prvních mrazíků, aby usnuly. Měly by pak šok a jejich tělo zápřah z velké změny teplot a prostředí, proto dokud jsou alespoň trochu aktivní, šup s nimi do terária. Letos mají jak už jsem psal nové, vypadá hezky, fotky jsou ve fotogalerii ve složce "Nové terárium". Vše je vyladěné a vymyšlené z předchozích let a jeto něco mezi teráriem a želvím stolem, mělo by to být víc než praktické. Zakoupil jsem i nové vybavení a osvětlení, UVB výbojka Terrasaur 100W bude svítit denně od 10 - 17hod. Ranní rozednívání zajistí trubicová lineární zářivka, ta sepne v9 hod. vypne v poledne a znovu se rozsvítí navečer kolem 17hodiny ( kdy zhasne výbojka ) a zajistí tak západ slunce - zhasne pak v 19hodin. Želvám by to tak mělo vyhovovat a já už se moc těším, až je budeme v zimě pozorovat. Nezdá se to, ale jsou velmi "akční" a je radost se na ně dívat. Želvám zdar! :-)
23
8.2015
Náhled
Tak a jsme několik dní zpět. Měli jsme asi štěstí, protože jsme o želvy zakopávali snad všude ( a to i v zástavbách nedaleko od moře ) :-D a to místní tvrdili, že jelikož je velké teplo a několik měsíců jim nepršelo, jsou i želvy schované. Navzdory tomuto tvrzení jsme je mohli spatřit snad na každém kroku.

Byli jsme svědky samčích soubojů, viděli jsme i prázdný krunýř dokonale vydezinfikovaný nejspíš mravenci. V okolí Vranského jezera, kde je opravdu překrásně jsme pak zahlédli i spoustu druhů tamního ptactva, různá velká mraveniště, ještěrky apod. Navíc se zřejmě každý válel u moře, takže v okolí jezera byl neuvěřitelný klid, téměř bez lidí, paráda. Doplním do fotogalerie některé fotky i fauny na kterou jsme narazili u moře mj. medúzy, hvězdice, sumýše, kraby, kraby poustevníčky, ježky,....ač se to nezdá, pak cestovní ruch a spousty turistů mají za následek jejich postupné mizení z okolí pobřeží. Před 11ti lety byli např. "obyčejní" ježci snad na každém kameni metr od břehu a dnes....se pro ně musí člověk potápět 8m hluboko 100m od břehu a mít štěstí, že na ně narazí. Holt lidé :-(


Ale zpět k želvám, nepřestane mě fascinovat, jak to má příroda perfektně zařízené, žádné čínské zelí, žádné vyhřívané terárium, úpravy zobáků, drápů, sypání potravy vápníkem....a přes to samé zdravé, čilé, krásné želvy s plochými nerachytickými krunýři, čilé, plné energie, aktivní a v TOP kondici, vše bez zmiňované lidské "pomoci" , kdy se s nimi pipláme, poskytujeme jim to nejlepší, staráme se o ně jak nejlépe můžeme a přes to všechno se tu a tam objeví krunýř poznamenaný křivicí, želva nám onemocní - nebo dokonce i uhyne, přerostou jí drápy a spousta a spousta dalších problémů.... Ve volné přírodě prostě vše funguje jak má, jen mám strach, že výstavba dálnic, domů, rozšiřování vesnic tomu brzy zamezí a my se budeme chodit koukat na poslední živé "dinosauříky" do zoologických zahrad.

Při odjezdu mi dokonce paní u níž jsme byli ubytovaní nabízela ať si nějakou tu želvu přibalím s sebou ( protože jsem jí o své lásce k nim samozřejmě řekl ), ale neudělal bych to...a to ani ne kvůli pokutám či případným problémům, ale proto, že těm želvám se tam opravu daří a já bych neměl žaludek na to, zničit jim život a v teráriu by mne netěšily...spíš jsem si říkal, že ty své želvy by bylo lepší vypustit u Vranského jezera, aby měli šanci žít plnohodnotný život - ne za sklem terária...
Díky Bohu, že ještě takové lokality existují.
6
8.2015
I když to sem na první pohled možná nepatří, pak patří :o) Dnes odjíždíme na dovču do Chorvatska, městečka Pakoštane, které jsme si tak nějak vybrali záměrně, leží totiž na hrázi mezi mořem a největším tamním sladkovodním jezerem ( Vranské jezero ),
kde je velký výskyt hermanek ve volné přírodě. Snad mě nepřemůže lenost a krom válení se na pláži vyrazíme na expedici a na nějakou narazíme. Rád bych po příjezdu doplnil pár foteček tamních obyvatel, krom hermanek je tam totiž lokalita s větším výskytem různých hadů, ptáků, obojživelníků a jiných potvůrek. Tak mi držte palceať mám nějaké foto-úlovky. ;-)
26
6.2015
Minulý týden se želvy dočkaly nového terária tzv. zimního obydlí, kvůli úhynu dvou želviček minulý rok se terárium trochu zmenšilo ( o 15cm na délce a 5cm na hloubce ) takže nyní má rozměry 105*50*50cm, pořídil se perfektní stolek po něj
a terárium se celkově doladilo a vyladilo, aby želvám i nám co nejvíc vyhovovalo, v podstatě je to takové napůl terárium napůl želví stůl, nemá přední dvířka, má dost otevřený strop atd. fotky v galerii. Také zakoupena nová výbojka UVB Terrasaur 100W, jedná se o TOP zdroj UVB. Želvy tak půjdou v říjnu do nového luxusního bydlení. V teráriu budou perfektní kameny v kamínkové části z řeky Jizery, které jsme s dcerami sami nasbírali u řeky v Benešově u Semil. Bude to perfektní.
14
6.2015
Minulý týden došlo k úpravě želvího výběhu, ošklivá ztrouchnivělá prkna, která výběh lemovala, byla nahrazena ztraceným bedněním, do kterého jsme nasázeli kvetoucí rostliny - afrikány. Výběh a i celá zahrada tím prokoukly. Také se ve výběhu "přestěhoval" ozdobný zakrslý smrk, rozdíly jsou vidět ve fotogalerii. Nyní čeká na úpravu domeček. Ten vypadá děsně, vím, jenže svůj účel výborně plní a času je málo... ;-) takže časem...
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

permonici
27.11.22 7:43
Dobrý den, Vaše želvy mají úžasný, záviděníhodný výběh. Je radost vidět vzornou péči o krunýřaté členy rodiny. Jak jsou Vaše želvy v současnosti velké a těžké? Stále se všechny vejdou do želvího stolu 100x50x50? Vejdou se do domečku (ptám se, protože to zrovna řeším..). Přeji hodně zdraví celé Vaší rodině i všem čtvernožcům.
Pogona
15.8.15 22:06
Po návratu do ČR budu průběžně doplňovat fotky želv a jejich prostředí. Bylo jich tu dost, měli jsme to štěstí pozorovat boje o samici a vidět dost želv. Radost pohledět na ploché nerachytické krunýře a želvy v jejich domovině. Jsem za to moc rád, bezvadný zážitek.
Pogona
8.8.15 8:20
Určitě fotky dodám ( už jich mám spousty za prvních pár hodin ) , želvy tu jsou snad všude, fotek bude hafo. Po návratu nahraji, teďko musíme pelášit k moři. :-) Díky
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/556