Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Morčátka na mazlení

 

Terárka » zelvik58 » Morčátka na mazlení » Nápověda 

Hlavní fotka


Morčátka na mazlení
Majitel: zelvik58   Kategorie: Hlodavci
Zapsáno: 6. 8. 2011   Aktualizace: 18. 5. 2017 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 304   Počet palců: 0
Založení: 6. 8. 2011   Oblíbenost: 4 uživatelů
Objem: velká (400 l)   Rozměry: 120 cm x 40 cm x 50 cm
Fotek a videí: 113+0   Komentářů: 14
*     *     *     *


Popis: Morčatárna
Prezentace chovu morčátek s PP,stejně jako mají psy nebo kočky.Několikrát ročně se pořádají i výstavy.Unás v CHS Od Lukáška máme pouze krátkosrsté US teddy a Skinny,morčátka bezsrstá.Naháči se hodí do bytu a teddíkům nevadí bydlení venku.
Objem, tady uvedený se týká dvou až tří morčátek v jedné kleci.Klec nebo ubykace by měla být co největší,morčátko by nemělo být samo,potřebuje spolubydlící,ale ne vždy si každé s každým rozumí.Výběh venku je velikou výhodou.U nás bylo 6 klecí a boxy z IKEA jako porodničky nebo marodky a na odstavené klučíky.Po ukončení CHS máme 3 velké klece a morčoskříň se čtyřmi patry.Morčátka co se dobře snáší bydlí spolu. 2016 - 3 police v morčoskříni, v každé 2 nájemníci.

Biotop: obývák v paneláku

Dno: hobliny,pro marody (sameček s nemocnými nožkami)doma šité podložky.

Chemie: šampón proti lupům pro samečka USteddy,který jimi často trpí

Krmení: směsky pro morčátka,seno,tráva,mrkev a další dostupná zelenina podle sezóny,jablka čerstvá i sušená

Poznámka: Pro chov v paneláku doporučuji maximální počet 2-4 samičky a samce si vypůjčit,případně 2 samečky,jedno morče je nešťastné,je to společenský tvor.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: repre
kámošky
kámošky
22.05.13 13:32
Iris Dry Mill s rodinkou
Iris Dry Mill s rodinkou
14.03.12 14:29
skinny kluci
skinny kluci
13.03.12 18:27
US teddy samec Ursino von den Lewekusener Fellnasen import Holandsko
US teddy samec Ursino von den Lewekusener Fellnasen import Holandsko
13.03.12 17:45
US teddy samička Fauna Ze Samoty u lesa
US teddy samička Fauna Ze Samoty u lesa
13.03.12 17:45
dej nám něco na zoubek
dej nám něco na zoubek
06.08.11 18:15
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Amabilísima
Amabilísima
chov
05.06.16 20:16
Luky a Luisa
Luky a Luisa
chov
05.06.16 20:16
posledí dcera Amabilísimy Ines
posledí dcera Amabilísimy Ines
chov
05.06.16 00:00
holčičky
holčičky
chov
30.09.14 20:43
důchodci
důchodci
chov
30.09.14 20:43
jeden z prvních odchovů
jeden z prvních odchovů
chov
30.09.14 20:43
NahoruObyvatelé
Morče domácí Skinny2xMorče domácí Skinny samička a sameček na hlídání
Morče domácí,US teddy4xMorče domácí,US teddy 3 samice 1 samec

2 druhů a celkem 6 živočichů

NahoruDeníček
18
5.2017
Náhled
Zbylo poslední morčátko, pětiletá Ines. Velkou morčatárnu jsem zrušila, holčina má boxík 70 x 50, který jí stači. Samička skinny se odstěhovala s partnerem Chilíkem k jeho majitelce. Jsou staří a závislí jeden na druhém. Na čtrnáct dní staré fotce je vidět, že jsou spokojení. Fotka v deníčku je z jejich pobytu u nás.
5
6.2016
Náhled
Od dubna bydlí s poslední plešatou morčicí čtyřletý sameček.Je u nás po dobu pracovního pobytu své majitelky. Pokud všechno dobře dopadne, vrátí se v zimně domů i se svou novou kamarádkou. Klučík je neuvěřitelně příjemný, moc hodný na svou spolubydlící a každý večer si chodí alespoň pro podrbání. potlesk
18
2.2016
Náhled
Minulý týden umřela nejstarší morčí samička, která bydlela se zakladatelem naší chovky. Lukášek - moje první morčátko z první výstavy na kterou mne vytáhla dcera, která chovala skinny morčíky, přišel o kámošku. Byl z toho moc smutný, ale jen do doby, kdy jsem k němu přestěhovala nejmladší odchov, Luisu. Jsou jí čtyři roky, Lukymu sedm, tak doufám, že jejich spolubydlení bude bez následků. Luise umřela minulý rok mamča Iris a tak jsou oba rádi, že nejsou v boxíku sami. Máme tři boxíky v morčoskříni. Nahoře Amabilísima s dcerou, pod nimi Luky a Luisa a dole poslední skinny babička. Důchodce jsem dlouho nefotila, proto dávám čtyři roky starou fotku mimin s mamčou.
29
9.2015
Náhled
Záznamy se mi ani nechce moc aktualizovat, vzhledem k tomu,že morčíci jsou staří a jediné novinky jsou úmrtí. Mám už jenom morčoskříň, všichni se tam pohodlně vejdou. Mám jen Lukyho a čtyři samičky z mého chovu. Dvě se vrátily z jiných chovek, další jsou mamča s dcerou, která je poslední morčík co se u nás narodil. Poslední fotka samiček z modré klece. sad
31
3.2015
Nic nového, morčíci v kondici, nahaté holky překvapily, když jsem si je pořizovala kolovalo po internetu tvrzení že naháči jsou krátkověcí a choulostiví. Jediný rozdíl od chlupáčů vidím v tom ,že jsou choulostiví na teplotu, čili ideální do paneláku. Taky jsou trochu temperamentnější. Přes zimu jsme krmili hodně červenou řepou, jablky, mrkví ze sámošky. Ostatní krmení a seno i podestýlku bereme ve velkém od Albene. Těšíme se na jarní travičku. Fotky nepřidávám, je jich tu dost :). ahoj
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Nadka
19.2.16 21:03
My jsme si z Rončiných štěňat nechali holčičku,která se narodila po 24 hodinách od prvního štěněte,po injekci.Ke všemu má jedno oko hnědý a druhý modrý.Zrovna jsem její foto dala do zajímavostí.Máma malamut-husky,táta vlčák.Byla hrozně závislá na mamě.Těžce ztrátu nesla...Teď je pořád s námi,nacpe se do baráku a není ji možný vyhnat.Chrní mi zrovna za zády na zemi-skřípe pes zuby ve spaní?Jdou tam od ní takové zvuky. :-D
orvei
19.2.16 15:36
Krásná morčátka. Je mi líto, že vám zemřela nejstarší samička. Člověk k nim tak rychle přilne. :-( Vždycky si vzpomenu, jak moje morčátka pískala pokaždé když ucítila čerstvé mlíčáky. :-) ˇAt se Vašim morčátkům daří dobře. ahoj
zelvik58
18.2.16 21:05
Já se po Vánocích zas musela rozloučit s kočičákovou, bylo jí šestnáct a poslední rok marodila. Je fakt, že jsem to prožívala hůř než hlodavčíky, i když jsou staří všichni a musí se s tím počítat. Ale když si člověk může říct, že všichni měli celkem příjemný život, tak se s tím dá smířit. Mojí pejskové je taky deset, zatím se drží. Moc jí pomohlo, že jsem se přestěhovala a nemusí po schodech do třetího patra. Nedělalo jí to dobře, je kříženec RR x RTV ,tak musíme hlídat klouby. Doufám, že už máte nového pejska a je mu s vámi hezky. Je to nejlepší lék :-)
Nadka
29.9.15 14:10
Nevadí,s tím se počítá.Proto jsem nějak zanevřela na chov myšáků a morčáčků a jiných hlodavců.Člověk si na to zvykne a aby se loučil.Před pár dny jsme pochovali naší fenku ( měla nádor ).Byla desetiletá..Tak jsem si uvědomila,že každý odchod milého tvora je bolestivý.Jen u těch déle žijících získáš víc vzpomínek a zážitků. :-)
zelvik58
29.9.15 4:27
Opět se omlouvám za pozdní odpověď, moc sem nechodím, nějak nestíhám. Momentálně mám 6 morčíků, 4 malé papoušky, dva psy, kočku a asi tak 40 rybiček. Protože jsem se přestěhovala do malého bytečku bude nás jen ubývat. Morčátka se dožívají kolem pěti let, naháči míň. Nejvíc morčátek bylo od 2011 do 2012 , když byla mimča, bylo to kolem čtyřiceti a to je do bytu opravdu moc. Dospělých morčátek bylo patnáct, čtyři kluci, z toho dva mazlíci a dva chovní. Momentálně mi zbyl jen ten první kluk co to všechno začal. Je mu pět a mám ho z jarní výstavy na Toulcově Dvoře.

Nadka
31.3.15 21:39
Jsem ráda,že se daří.Už jsi tu dlouho nebyla. ;-) Kolik máš celkem zvířátek?
zelvik58
10.5.14 16:04
Omlouvám se za opožděnou reakci, marodím a na víc za sebou máme stěhování z paneláku do domečku a čeká nás další zas do panelu. Morčíky doporučuji rozhodně v menším počtu, je to velice časově i finančně náročné, pokud chcete morčíkům poskytnout co nejlepší podmínky. Na mazlíky tak dvě a v chovu spolupracovat s ostatními spolehlivými chovateli. Jinak se utopíte v moři hlodavčíků, kterým se nestačíte ani věnovat a pomazlit se s nimi. Vždycky se narodí něco pěkného , co si budete chtít nechat, na výstavě bude určitě taky něco zajímavého na prodej. Ne vždy se podaří sehnat vhodný domov pro morčíky kteří už se k chovu nehodí a najednou zjistíte, že morčat je padesát a to je práce na celý den. O zápachu nemluvě i když neustále uklízíte. Takže bych řekla, že do bytu je pět morčat až dost. Při chovu v morčodomku je to jiné, ale i to je náročné, hlavně finančně. Na trávu chodím, ale jinak vše kupuji ve velkém, seno, granule, podestýlku, na týden je to 200 -300 korun, podle toho, jestli je dost trávy a kolik stojí zelenina. Navíc veterinář i když mi morčíci naštěstí moc nemarodí. Rozhodně zůstanu tak u dvou ,tří morčátek, odchov je krásná věc, ale náročná. Je to návyková záležitost, bez toho aby na mně pořád někdo nepískal , nedožadoval se mazlení a bašty by mi bylo smutno. Jsou milí a každé je osobnůstka. :-)
Nadka
29.8.13 21:54
Co zvířátko to skvost,vypadají ohromně spokojeně.I morčátkama jsem prošla i miminka jsem odchovala.Strašně se mi líbilo ,jak mezi sebou šmrdolili a reagovali hlasitým pištěním na určité zvuky/otevření ledničky,bouchnutí dveří.../.Jak to vypadá u vás v takovém množství? palec potlesk palec
joddy
10.2.13 20:32
Ta morčátka bez srsti jsou kouzelná palec
. : Hunter : .
10.11.12 20:07
čo tak im strihať pazúriky, na jednej fotke som ich videl velmi prerastene
 

© TERARKA.NET - http://terarka.net/terarka/742