Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 16:28 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: khopikcopin
Z tvarování pájkou není třeba mít strach, je to jen tak horký, že se s tím dá polystiren "krájet" jako třeba máslo. Je potřeba udělat si trochu větší očko, já měl kulatý, asi jako kdybych ho obtočil okolo fixy. Jde to dost pomalu, trvá to dlouho a nesmí se na to pospíchat. A rodiče ti určitě rádi pomůžou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 14:26 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – dik
moc dekuju za rady ale nevím jestli mi to rodiče dovolej vytvarovat tou pajkou v domě je mi jen 12 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 11:12 Muž halaly [25] - Ještěři
Jo ty jsi myslel že tam máš jen tyče bez pozadí (pozadí jako tapetu).
Já jsem myslel že máš z bambusových tyčí pozadí :)
Protože se diskutovalo o pozadí a padl návrh se štípaným bambusem nebo kůrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 11:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Jakýho pozadí? ( asi mi něco uteklo :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 10:57 Muž halaly [25] - Ještěři
Pogona: Neměl bys někde fotku toho pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 10:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: khopikcopin
Jak píše kolega Elegans, já jen doplním, že u grandisek takhle mám jen ty bambusové tyče, co se jejich údržby týče, stačí je jednou za 14 dní vzít, omýt vodou a vrátit do terárka, navíc docela hezky vypadají a využiješ jimi prostor pro felsumky ;-)
Na zadní stěnu postačí obyč tapetka - je jich nepřeberné množství a stojí pár korun ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 06:44 elegans1 Re: khopikcopin
Lignocel,písek a podobné materiály na to nedávej,felsumy na to nepolezou.Daleko lepší je zadní stěnu polepit kůrou nebo štípaným bambusem.Ovšem nejlepší je nechat holé sklo,časem pochopíš proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 03:12 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: khopikcopin
Určitě stačí, ale jde spíš o to, jak to bude vypadat a aby to vydrželo. Když už se prdim s 3D pozadím, tak si s tim dám trošku práce, aby to bylo pořádně. Já ho dělal gekončíkům tři dny.
První den jsem nalepil polystyren (desku a terasy), druhej den jsem to vytvaroval páječkou a napatlal lepidlem na kachličky a třetí den jsem to nastříkal na žluto-hnědou. Lepidlo na polystiren schne celkem rychle, ale to na dlaždičky mi ani přes noc neuschlo, tak jsem na to ráno namířil přímotop a v poledne bylo sucho ;-)
Na výsledek se můžeš podívat v mojí prezentaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 18:07 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – dobrý den
dobrý den chci se zeptat jestli do terária pro phelsumy madagagascariensis grandis stačí na 3D pozadí jen vyřezaný, nabarvený polistyrén a nebo se musí potřít montážním lepidlem a nebo místo toho nabarvení stačí natřit silikonem pak na to naházet lignocel prosím poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 14:06 Muž Číža [4] - Ještěři
Nebo me napadlo napatlat jednoduse vytvarovany polystyren akva. silikonem a nahazet na to tu raselinu.... Pak uz by to teoreticky zadne dalsi natirani nepotrebovalo... Otazka je ale zase jak dlouho by to drzelo...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 14:02 Muž Číža [4] - Ještěři
Zdravicko vsem, mam takovy dotazek ohledne pozadi, hodi se to lepidlo na dlazdicky do tropickeho terka? A jestli ano da se take posipat raselinou? v podstate potrebuji zjistit jestli to pak jeste enjak upravujete nebo ne.... Moc dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 21:05 Žena Verčák [112] - Ještěři
beru to z toho co píšou na tom mojem pytlu :-) prostě přilívej a dobe míchej dokud se ti to nebude zdát akorát :-) ztvrdne to stejně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2011 21:03 Žena Verčák [112] - Ještěři
Já to dělala tak, že jsem si do nádoby nalila trochu vody, a postupně přisipávala :-) ale pokud ti to pomůže, tak ten poměr je cca: 1kg hmoty na 0,20kg vody.. což je cca 2deci jestli dobře počítám... no prostě hodně hmoty málo vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 20:29 Žena sarka [6] - Ještěři
Mrkni sem: www.lizards.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 20:22 Muž Sewer [151] - Ještěři
No to ste mi teda pomohli, dyť já ani nevim, jestli tam toho mám nalejt decku nebo 3 litry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:23 Muž vitas [27] - Ještěři
Namíchej si to tak, aby se ti s tim dobře pracovalo, aby to neteklo a aby to nehrudkovalo. Tak akorát. Co já takhle vidim kluky na fasádách tak to všichni míchaj baj voko. Poměrem se nikdo netrápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 23:06 Muž Felix [754] - Ještěři
Pfuuf, jsou to už tak dva tři roky, co jsem sem poprvé (a od té doby ještě nejmíň desetkrát) nadatloval postup na 3D s použitím Eprosinu (dnes Eprokitu): v nejprimitivnější formě napatlat tmel na sklo, zasypat pískem, druhý den osprchnout a - hotovo. V té lepší to nanášet na polystirenovou, dle libosti tvarovanou desku a tu pak upevnit ke sklu nádrže silikonem...
Třicet čtyřicet let starý způsob výroby prostorového pozadí (osvědčeného dlouhodobě i v akvaristice u afrických cichlid) za pětikilo nevyzkouší nikdo, zatímco komplikovaný způsob za nejméně 2500,- (na stejný rozměr) připadá kdekomu jako nej... ;-) smich
Vážně paradoxy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 21:49 Muž Sewer [151] - Ještěři
Dozvim se konečně, kolik tam mám nalejt vody? :-D
Na tom pytli píšou, že to mám namíchat podle ňáký tabulky, ale na něm žádná není, takže mi jí v krámě asi zapomněli dát... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:30 Muž honzap92 [4] - Ještěři
5ky ti bude stacit podle me vpohode. Jestli to nemas nejake mega pozadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:15 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já koupil jen 5 kg ;-) ...ale množství vody na rozmíchání na něm nepíšou...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:09 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Já jsem měl zase málo lepidla na dlaždičky tak jsem zbytek dosypal sádrou a přidal tam Duvilax( to je takové lepidlo do omítek a podobných směsí) a drží to jako prase. Vůbec si nemůžu stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 18:51 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Sewer
přiměřeně :-D já jsem koupila pytel 25 kg kde kterému psali že spotřeba vody na to množství je cca 6 litrů, tak si to poděl :) já dělala první vrstvu řidší a druhou spíš hustou, ale písek jsem tam nedávala vůbec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 16:56 Muž Sewer [151] - Ještěři – Lepidlo na dlaždičky - poměr
V jakém poměru mám smíchat lepidlo na dlaždičky, vodu a písek, abych to mohl napatlat na 3D pozadí z polystirenu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:45 Žena poklad [8] - HadiRe: Pogona
potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2011 22:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: volph
Pogony od Pogony mají hodnotu milionů již dnes :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:13 Muž Jirka [45] - Ještěři
smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:09 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Jirka
Ty jo, budu milionář!!! Ještě k tomu, jestli to vyjde, budu mít agamku od Pogony a ta také nabyde na ceně, až se vy dva proslavíte svým umem a já na tom vyrejžuju balík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:55 Muž Jirka [45] - Ještěři
Bude to moje vrcholné dílo.. :-D A za pár let to bude mít hodnotu milionů.. smich Jenom budu mít trošku problém s tím tam to pozadí napresovat,budu ho muset rozříznout a slepit uvnitř terária a zamaskovat spoj,což by neměl být takový problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:53 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Jirka
To je jasný, že to udělám.. Takže se snaž :))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:50 Muž Jirka [45] - Ještěři
Tak až to dodělám,tak si určitě založ na terárkách prezentaci ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:27 Muž volph [9] - JeštěřiRe: jkoll
Máš to moc hezké, šikula :)). Já ani neměl pořádně představu, jak bych to chtěl, tak jsem pozadí do terárka předal do rukou zkušenějšího chovatele a už se těším na výsledek potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 17:31 Muž jkoll [0] Re: volph
Je to dost jednoduché, já taky nejsem příliš zručný, ale pozadí jsem si udělal sám. Jeskyňky a dutiny jsem vypálil zapalovačem do polystirenové desky o rozměrech zadní stěny terária a jedno polystirenové patro jsem přilepil lepidlem na polystiren.. Pak jsem to přetřel spárovací hmotou na dlaždice zvolené barvy a posypal pískem. Toť vše. Fotky mám tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 20:20 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Onys
Díky Ti a hned to omrknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 15:40 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: volph
Koukni se na rybicky.net/… je to sice do akvárka ale pozadí jako pozadí dokonce i s video návodem s tím jsem to dělal poprvé a nemůžu si stěžovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 14:04 Muž volph [9] - Ještěři
Ahoj lidi.. Ještě nejsem ani chovatelem, ale již si chci zařídit terárium pro Agamu vousatou. Chtěl bych si možná i zkusit sám vyrobit 3D pozadí, jen nejsem zrovna kutil, tak bych se vás chtěl optat, jestli někdo nevíte o stránkách, kde by byl něco jako manuál k výrobě 3D pozadí krok za krokem, nejlépe s fotodokumentací postupu :).
Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 18:19 skroby – Re: Pogona
tak to jsem rád :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: skroby
není to nebezpečné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:39 skroby – Re: fajfmen
tak mám v terárku větev z hrušky,jedním koncem je v malém jezírku a začíná rašit,je to pro leguána nebezpečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 17:53 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: skroby
Může se stát. Třeba když z ní bude i nepatrně cítit podhoubí, tak se toho kusu radši zbav (riziko zavlečení dřevomorky). Oproti tomu např. lehký (!) pach plísně, nejsou-li tam viditelné povlaky, většinou problém nepředstavuje. Stačí to kartáčkem vydrbat pod tekoucí vodou a pak důkladně vysušit (čím déle, tím líp - já to většinou uskladním tak na půl roku do suchého dobře větraného prostředí, pouze vyjímečně použiji čerstvě přinesenou kůru nebo dřevo hned). Nejnižší sklony k zaplísnění v terku má kůra jehličnatých stromů. Ty mají vysoký obsah antimykotických silic, i tak je ale dobré použít borku ze starých soušek anebo pařezů daleko spíš než tu, kde je ještě relativně čerstvé lýko, které je v tomto ohledu jednoznačně nejrizikovější...
Pokud umístíš kůru do vlhkého prostředí, pak se na ní jako protiplísňové opatření vyplatí podpořit růst zelených řas. V kombinaci s živým rašeliníkem (obzvlášť, pokud v něm bude bydlet nějaká mikromyceta) pak plísně nehrozí vůbec, pouhá přítomnost volně kořenujících vyšších rostlin její případný výskyt taky dost výrazně omezí. Samozřejmě je podstatný i systém cirkulace vzduchu v teráriu ;-).
Na závěr malý, vlastní praxí osvědčený fígl - pokud se na kůře nebo dřevu přece jenom plíseň v menším množství objeví a Ty ten kus nechceš anebo nemůžeš vyjmout, potři dané místo malým množstvím antimykotické masti na nohy ;-), která je tak za cca půl kila k dostání v lékárnách. Plíseň jako plíseň, zabírá to spolehlivě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:54 skroby – Re: Pogona
Díky moc,no mě u tý kůry šlo jen o to aby v ní nebylo něco špatného :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: skroby
Samozřejmě dají ( jabloně, třešně, hruška,.... ) a záleží jen na Tobě zda s kůrou, nebo bez. Já praktikuji s kůrou, ta ale časem stejně vyschne a opadá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 17:50 skroby – Re: Pogona
zdravím,dají se použít i do terária i ovocné stromy?a ten akát s kůrou nebo bez kůry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 23:10 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dedy
nemáš zač ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 10:10 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: jammes
super diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 23:38 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dedy
nanášel jsem ho přímo na to lepidlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 10:00 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: fajfmen
Ahoj, nanasite pisek primo na lepidlo na dlazdice? Nebo tam davate jeste nejakou penetraci? Co to je :) sad Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:08 elaphe – uzovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 22:16 skroby
díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 22:03 Muž lukys1 [0] - Želvy
jojo k tomu se musím taky přiklonit pokud seženeš tak silný větve z vrby kroucený a hned po uříznutí je zbavíš kůry vypadat fakt moc pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 21:27 Žena poklad [8] - Hadi – Re: skroby
Pokud jí v čerstvém stavu zbavíš kůry, zůstane bílá a v terárku vypadá moc pěkně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 3637x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/353-3d-pozadi?od=101