Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:03 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
to neco musí vydržet když tam dáš víc vrstev :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 22:08 Muž Hunter [100] - Želvy
Čaute, ja som akurát začal vyrábať pozadie, zvolil som duvilax lepidlo ktoré miešam s farbami aby mi to dalo takú oranžovohnedú farbu. Na to idem dať oranžový štrk zmiešaný z normálnym jemným riečnym, myslíte že to je dobrá voľba pre gekončíkov nočných, nebude sa to hneď lúpať ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 20:57 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
ja už párkrát delal neco se silikonem ale je to v pohode smrdi to jen než to zaschne potom to je už v poho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 20:33 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: spajk17
Jenom trochu páchne octem, alespoň ten akvaristický. :) Mně u želv smrděl ještě minimálně měsíc. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 20:18 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
silikon je v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 14:56 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Landvir
A potom ještě dlouho smrdí silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 07:26 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
Dobre dekuji tak holt pozadi nelepim pozdeji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:07 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: spajk17
Ahoj, smrdi to dlouho;-) Doporucuji nechat alespon 14 dni poradne vetrat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 07:41 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
Ahoj chci se zeptat... netrel jsem polystyren pryskzrici jak se pise a posupal to piskem ale porad to smrdi nevite z jk dlouho to vycuchne a jestli to ma vliv na gakoncika ? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 14:18 Muž Flutter [27] Re: spajk17
Na polistyren je asi nejlepší vzít Pravidla českého pravopisu ;-)
Polystyren slepíš skoro čímkoli. Buď lepidlem přímo na polystyren, nebo nějakým univerzálem bez rozpouštědel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 10:17 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
ahoj chci se zeptat jeke lepidlo je nejvhodnejsi na polistyren chci si udelat 3D pozadi dekuju moc budu si porizovat agamu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 08:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: khopikcopin
Ahoj, neměl by být;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 07:32 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: khopikcopin
Známej chemik mi potvrdil, že po vytvrzení jsou disperze obecně neškodné. Potvrdil i skutečnost, že v "bezpečnostních listech" jsou velmi často záměrně zavádějící údaje (výrobci se tak kryjou pro případ libovolného průseru, i když bude příčina úplně jinde).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 09:32 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – ok
ok dííkyyy a neni toxicky závadnej, jestli to potom třeba ještě něčim nepotíráš. děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 08:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: khopikcopin
Aho, ten modrej je určitě lepší, mám ho vyzkoušenej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 08:29 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – který
no a který byste použili ten modrý www.denbraven.cz/… nebo zelený www.denbraven.cz/…


www.denbraven.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 15:13 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – dik
No terarium je pro agamy vousaté, tak vlhkosti tam moc nebude..... Snad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 07:51 Muž Jery [9] - HadiRe: Střelec
Nu projel jsem si technické listy Duvilaxu a v podstatě je po vytvrzení neškodný. Vzhledem k jeho biologické odbouratelnosti bych jej nepoužíval kdekoli, kde působí vlhkost. Stejně jako lepidlo na dlaždičky, pokud bude ve vlhkém prostředí, rozhodně následně přelakovat epoxy 1200, nebo basilem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 07:32 Muž Střelec [74] - Ještěři – duvilax
Na škodlivost Duvilaxu se poptám známého - projektuje chemické provozy. Co se týká škodlivosti, popis odpovídá účinkům vody v místním městském bazénu, která vyhovuje všem hygienickým normám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:50 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – duvilax
omlouvám se ale raději se zeptám znovu, myslíte že by se jim mohlo stát něco špatného, když použiji ten duvilax našel jsem několik stránek kde ho na nalepení písku použili myreptiles.netstranky.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 17:55 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – agamy
tak díky podívám se ale stejně mi vrtá hlavou ten duvilax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 15:26 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: khopikcopin
Dělají i 7kg pytel (jiní výrobci i 5kg) www.denbraven.cz/… ;-)
Další možností je použití epoxidové pryskyřice - často se tato technika používá při výrobě 3D pozadí v akvaristice. Výsledek je otěruvzdorný a lehce omyvatelný, ale je pracnější a na konci se musí vrstva neutralizovat octem a pak důkladně opláchnout vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 15:08 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – duvilax
ahoj díky, já vím že to tak mohu udělat jenže ten písek tam prý moc nedrží a pak časem opadá nebo ho oškrábou agamy navíc mi už to lepidlo na kachličky došlo a a kupovat zase pytel kvůli jedné vrstvě se mi moc nechce ale děkouju za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 14:53 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: khopikcopin
Ahoj, ačkoliv prodejce u výrobku uvádí "...netoxický, nehořlavý, nevýbušný, hygienicky a zdravotně nezávadný, biologicky odbouratelný...", tak v Bezpečnostním listu, který podléhá nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 najdeš:
"Nejzávažnější nepříznivé fyzikálně-chemické účinky a účinky na lidské zdraví a životní prostředí: Dlouhodobý kontakt může způsobit podráždění očí a kůže. Vysoká koncentrace disperzních par může způsobit podráždění nosu a horních cest dýchacích s příznaky bolení hrdla a kašlání. Požití malého množství produktu nezpůsobuje otravu, velké množství může vyvolat trávicí poruchy."
Zdroj: www.denbraven.cz/…

Dělej jak uznáš za vhodné, já bych to ale nepoužil... Poslední vrstvu nanes znovu lepidlo na obklady (můžeš do něj přidat i trochu písku - cca 1/6), posyp ho pískem a ten natlač do lepidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:53 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – duvilax
Dobrý den, chtěl chtěl bych se zeptat jestli je možné a není toxické lepit písek na 3D pozadí duvilaxem, někde jsem to četl, popřípadě jestli to nejde tak prosím napište jak, jinak terárium bude pro agamy vousaté a už mám na něm 3 vrstvy lepidla na kachličky nebo něčeho takového
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:44 Míša z Plzně Re: fajfmen
Eprosin existuje dodnes, je to obecný pojem pro tmely z pryskyřic (= z epoxidu). Pro černé pozadí se dá použít netoxický Eprosin T30, pro pískové jen směs pryskyřice a písku... kupuju u výrobce u nás v Plzni na www.sincolor.cz, vyzvednu u nich a mám to bez poštovného
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:40 Míša z Plzně Re: Domini
Písek spojte s pryskyřicí, která vykazuje po vytvrdnutí perfektní pevnostní vlastnosti, to agama určitě nepoškrábe. Jen pozor na to, že pryskyřice nesmí přijít rovnou na polystyren (rozežrala by ho), chce tam dát tu mezivrstvičku lepidla a nechat zaschnout. Pryskyřice najdete na www.sincolor.cz a vyberte osvědčenou Epoxy 1200 nebo Epoxy 110BG s atestem pro styk s pitnou vodou a potravinami. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:11 Mirek Re: D@n!€L
Ahoj,nechci tady pracně rozepisovat můj postup,jestli chceš koukni na můj web www.agama-vousata.eu tam to mám všechno popsané i vyfocené.Ahoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 16:19 Muž D@n!€L [3] - Želvy
Ahoj
Koupil jsem si nové terárium pro Achatiny a chtěl bych jim udělat 3D pozadí. Na postupy tvorby 3D pozadí jsem se díval, ale nevím, co mám použít - když budu cokoliv lepit, atd.. Jde mně o to, jestli by nějaké lepidlo nebo třeba silikon nemohl Achatinám nějak ublížit.

Díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:02 Johny Re: petr68
Ahoj, to by určitě stačilo za předpokladu že stim terárkem nebudeš chtít hejbat protože pokud dovnitř napatláš beton tak potom budeš potřebovat stěhováky.
Polyesteren vyřezat případně pájkou nebo horkovzdušnou pistolí vyřežeš motivy lepidlem obyčejnym na dlaždičkyšla by použít i sádra ale ta je křehčí namažeš první vrstvu hodně řidkou aby se vpila necháš uschnout druhou dáš ještě větší počítej s vrstvou tak 5mm a pokud na terárko příliš nespěcháš můžeš potom dát ještě jednu finální pak si kup barvu smíchej s terarijním pískem a natři to alespon 2x. Neříkám že to neztěžkne ale rozhodně to bude lehčí než beton :) palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 14:58 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – asi
jo asi tak neak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 14:00 petr68
Dobrý den chtěl bych si vytvořit 3D pozadí a chci se zeptat jestli by prostě nestačilo nalepit polystyren do terarka vyřezat z něj nějaké dutiny skalky místa k vyhřívání hodit na to beton s pigmentem a nechat zaschnout???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 21:05 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Domini
nevšimla jsem si že by opadával.. drží pěkně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 18:55 Domini
Vypadá to dobře, a to ti ten písek neodpodává?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:54 Žena Verčák [112] - Ještěři
nemyslím že by to to lepidlo nějak zepvnilo, pokud jo tak ta barva s pískem to podle mě zpevní stejně:-) takž mě napadlo, proč tam dáváš tu barvu? :-) když se podíváš na moji prezentaci tak je tam vidět jenom písek : ) žádé lepidlo na kachličky.. : ) ale záleží na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:16 Domini
vidíš, ty jsi to zpevnila tím průhledným lepidlem. Jenže já chci dát na lepidlo na dlažky rovnou barvu s pískem a proto se bojím jestli to neproškrábe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 15:58 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Domini
Mě se ještě neproškrábla a to tam mám jenom 1 vrstvu lepidla na kachličky, potom natřené průhledným lepidlem na dřevo a posypané pískem, tak nevím.. nemyslím že by více vrstev nemělo vydržet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 10:08 Domini
Prosím, poradíte mi někdo? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 19:50 Domini
Ještě se chci zeptat. Četla jsem, že se agama může proškrábnout až na polystyrén i přes několik vrstev lepidla na dlažky. Existuje něco čím bych to mohla natřítm aby se přes to neproškrábala? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 14:27 Domini
Tak to vyblednutí není zase tak hrozné. Jen jestli se to pak nebude nejak vypařovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 13:03 Muž gaster [15] - Ještěři
Nejlepší by byla barva, co se dá použít i na dětský hračky, tam máš aspoň nějakou záruku. Takže stačí zajet do Obi nebo Baumaxu a mělo by se tzo tam dát v pohodě sehnat =) Tepotu by ti to vydržet mělo, ale spolehni se na to jak ti to bude svítit, tak ti v to mmístě něejvětšího světla bude ta barva světlat časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 12:43 Domini
Jo a ještě se chci zeptat jestli ta barva vydrží tu teplotu od te tepelné žárovky? kolem 40 °C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 11:19 Domini
Ahoj, mám v plánu si vyrobit 3D pozadí do terárka pro agamu vousatou. Použiju polystyren a dám na něj několik vrstev lepidla na kachličky. Jenže pak nevím jak dál. Hodně jsem četla, že mám dát jednu vrstvu barvy a pak druhou jen najemno a posypat pískem, ale jaká by to měla být barva? A neměla bych to pak ještě alespoň natřít pryskyřicí, aby to odolalo drápkům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:47 Muž vitas [27] - Ještěři
Co zkusit montážní pěnu a natáhnout lepidlem. Ve více vrstvách lepidla (alespon na kritických místech) by to nemuseli želvy prodrápnout a opískovat mokrý lepidlo se dá taky dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 10:54 Muž halaly [25] - Ještěři
Taky bych se rád přidal k dotazu, jak vypískovat terárium bez polystyrenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 13:01 Žena allysh [0] - Želvy
Zdravím, mám suchozemské želvy, které budu stěhovat do většího. Výroba prvního 3D dopadla dobře, ale představa, že takhle pomalu budu postupovat i u velkého teraria, tak asi budu zfetovaná. Nechci dělat pozadí z polystyrenu, protože by to želvy drápama asi rozhrabaly za chvilku. Proto bych opět zkusila nejspíš jen pískem. Nanášela jsem sanitární silikon a sypala na to písek, bohužel i sebemenší výstupek se tvořil strašně dlouho, po hodně vrstvách a silikon i padal při větší zátěži písku. (použila jsem poměrně jemný) postupně kamínky za ty 2 roky odpadávají, a želvy ho ze stěn drápama strhávají. U této metody bych chtěla zůstat, ale potřebuji radu nějakou kvalitnější. Jak kvalitně vypískovat terárium, bez polystyrenu? či uplně jiný způsob??nechci aby jim to zabíralo moc místa na dně- v horních částech klidně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 12:36 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – moc dik
moc dekuju za rady
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 20:59 Muž Evil [15] - Ještěři
já to tvaroval ředidlem bylo to rozhodně rychlé, ale nejdřív si musíš zkusit na kolik to vyleptá někde vedle když se to proleptá na sklo tak se to blbě zakrývá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2011 20:01 Žena Verčák [112] - Ještěři
pájkou to jde opravdu hodně pomalu :-) můžeš to tvarovat skoro čímkoliv. já to krájela nožem, ale bacha na to.. dělá to hodně hodně kuliček které díky statické elektřině dělají hodně neplchy :-) nedoporučuji vysávat... strašně rádo to ucpává vysavač :-) a když to budeš zametat tak to poros vodou trošku to pomáchá, sice se na tebe budou furt lepit ale aspon už tak nelítají :-D
a rozhodně to tím kartáčem nedělej na koberci :-) však se podívej na mojí druhou prezentaci jsou tam fotky s hodně kuličkama :-)
ještě to jde tvarovat třeba ředidlem.. nezkoušela jsem to... ale jelikož polystyren rozežírá tak se to dá... jenom to není tak kontrolované :-) můžeš to zkusit první naředit s vodou a pak třeba štětcem trošku nanést.. a uvidíš jak moc velkou díru to udělá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 17:29 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – jj
no nevim nevim a nestačilo by kdybych to vytvaroval drátěným kartáčem který se používá např. na rez :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 3637x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/353-3d-pozadi?od=51