Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - zbarvení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční - zbarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 08:34 Žena pavoucica [1] Re: HammerJoe
díky moc :-D už ted se těším:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: pavoucica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:17 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – koukni
no nasel jsem tejto ale zkus se podívat i jinde ja jsem totiž na druhé straně republiky od brna tak že moc nevím myahadi.webnode.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:35 Žena pavoucica [1]
A nevíte někdo jestli se tyhle trhy pořád ještě pořádají i v Brně a kdy???Nějak o tom nemužu sehnat informace hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:57 ajija
Našel jsem ji 25.1. a zhruba týden jí trvalo než začala baštit.Terarium tu stojí od 100 euro vejš.A tenhle teplomněr stál 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ajija
To trochu nechápu,.... kdys ho našel, když se vyjadřuješ : "Naše agáta přestala žrát" - použitím tohoto výrazu jsem to pochopil, jako že ji již máš dlouho,......
Navíc se mi to nějak nezdá, pže když k "nalezenci" jsi schopný pořídit ExoTerra digitální teploměr, který i v Irsku určitě něco stojí, nevím proč jsi zrovna v tom zverimexu raději nevzal odpovídající terárium,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:25 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: khopikcopin
petro123 na burze se takové terárium jak si uváděla dá koupit i s vybavením a 3D pozadím za 300 až 700 Kč no možná i za 1500Kč ale je vybaveno ;-)

Jo? Já nevím, já už na ty burzy chodím každý měsíc skoro rok a takhle levné jsem tam neviděla. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:02 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – zima
no tak v te krabičce byla možná kvuli zimování jo a petro123 na burze se takové terárium jak si uváděla dá koupit i s vybavením a 3D pozadím za 300 až 700 Kč no možná i za 1500Kč ale je vybaveno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:45 ajija
Fotka k příspěvku A takhle jsem ji našel,v krabičce bez vody,bez jídla a ještě zavřenou ve spod ve skříni.A v baráku se netopilo.Jediný štěstí bylo že tu nemrzlo jako v Čechách.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:36 ajija
Fotka k příspěvku Lidičky nekamenujte mne,ale je to nalezenec a tohle bylo jediný dostupný řešení.
Už jí chystám nový bydlení akorát musí vyvětrat.Má to 55x40x40 snad to bude stačit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:18 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: ajija
Kriste pane, tomuhle snad říkáš terárko? To je přepravní box a to je sakra rozdíl! Divíš se, že odtamtud chce pryč? Pořiď jí normální TERÁRIUM o rozměrech cca 60 cm × 40 cm × 35 cm (d × h × v), správě jí ho vybav, přinejlepším k ní pořiď ještě jednoho gekončíka a potom bude spokojená. (Např. tady boalokvenc.cz/… , cena terária o uvedených rozměrech se pohybuje kolem 1100,- Kč...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 13:17 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – no tak
no tak do toho boxu bych dal tak šneka napřklad achatiny nebo něaké jiné oblovky ale gekončíka asi nevíš co. zkus koupit terárium na burze já sem byl na burze v Praze v Holešovicích a tam mneli terárium o základe 60cm delka a 40cm šířka a víška asi taky 40cm a bylo tam hotové krásné 3D pozadí a vybavení např zdroje tepla a světla a ruzné dekorace a to vše jen za 590Kč a pak tam byly i jiné bez 3D pozadí a bez vybavení o stejných rozměrech za 200Kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 07:46 Žena pavoucica [1]
Jestli se nepletu tak to je přece přepravní box ne?Chudinka ani se ji nedivím že chce zdrhnout sad Moje akvárko není taky nic extra, ale určitě tam má víc životního prostoru ne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 06:46 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 06:36 Muž halaly [25] - Ještěři
Obávám se, že je to něco takového www.robimaus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 06:34 Muž Sewer [151] - Ještěři
Hodila by se fotka terárka, na fotce však terárko není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 22:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ajija
Co to je za ubikaci coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:49 ajija
Fotka k příspěvku Zdravím lidičky,chci se zeptat,naše Agáta přestala žrát a jediný co ji zajímá je jak zdrhnout z terárka.Je to u gekončíků normální nebo je něco špatně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zedrik
Pogona se červená :-) jen nevim, kdo mě zbláznil do vittátů, které si musím nutně v brzké době pořídit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:35 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: pavoucica
já byl ve zverimexu,jednou pro moučňáky,ale to co se tady občas dočtu to mě stačí. Já nakupuju u Pogony a jsem nadmíru spokojený.Mohu jen doporučit. ;-) palec
Akorát si ho musíte držet dál od sebe jinak ty teraristice propadne až moc,protože si s nim o tom všem můžete vyprávět hodiny. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:30 Žena pavoucica [1] Re: Zedrik
Tak to koukám, že chodím nakupovat do špatných zveráču, protože ještě sem nepotkala prodavače který by něco věděl:(Ale, když sem se hlasila do zverimexu já na práci, tak požadovali skoro div ne vysokoškolské veterinární vzdělánísmich tak jak to vybírají nevím hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:59 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: khopikcopin
Proto jsem taky napsal skoro.Určitě se najdou i takový,který tomu určitě rozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:45 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – lol
no tak to s těma prodavačema je sice pravda ale zná prodavače který se i vyzná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:36 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: halaly
Jo. Je docela zajímavé, že ještěři močí tuhé na troud vysušené bobky, zatímco hovnítka bývají nacucaná vlhkostí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zedrik
..... ve většině zverimexů v republice..... bohužel..... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:09 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: pavoucica
Tak to by si měl doplnit pomalu skoro každý prodavač ve zverimexu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 13:55 Žena pavoucica [1] Re: Pogona
smich a já ty bobky div nerozpitvala, díky pan "prodavač" mi totiž ukazoval gekončí bobek jako něco, co vypadalo jako minizrnko rýže :-| ale podle toho co jsem viděla u cvrčků tak to byli asi jejich bobky.Pan prodavač by si měl vyplnit mezery ve vzdělání ne už jsem se bála, že je Amálka nemocná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:21 Muž halaly [25] - Ještěři
Jestli se nepletu, tak to bílé cosi je moč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavoucica
No a "zaschlý cvrček" napůl ztrávený s bílým čímsi je přesně popis gekončího bobku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 08:26 Žena pavoucica [1]
Já dneska hledala bobky a místo toho jsem našla jakoby zaschlé napul strávené cvrčky a nalepené na tom takové bílé cosi, co vypadalo jako hovnousek od holuba hmm Je možná, že by to byli nějaké vyblinkance?A taky ted moc nechce jíst, je aktivnější, ale lovit se jí nechce cvrčky si nechá běhat po hřbetě a sotva si jich všimne
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:23 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Evil
Spíš to bude tou zimou nebo prostě neměli chuť. Mně gekončice někdy nežraly třeba i týden (jak která) a pak se zase normálně rozežraly. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2012 20:54 Muž Evil [15] - Ještěři
takže dnes večer jelikož jsem neviděl už žádného cvrka jsem dal dalších několik obalených v nutrimixu a skořápkách(vápník) a asi po třech minutách vidím jak Alex spořádala jednoho a po deseti minutách druhého takže nevím co si mám myslet :-D a Wendy je nová a už takový ocásek měla takže všechno se zdá být ok pokud se ještě něco bude dít budu informovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2012 20:06 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já bych se přikláněl k tomu zimnímu období ;-)
Zkus jim den / dva nedát a pak uvidíš, jak si daj ... a nebo zkus dát večer do mističky pár moučňáků obalených v minerálech a ráno uvidíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 19:36 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Evil
Hmm a nemůže to být tím, že jsou na ně cvrčci moc velcí (ale to je asi nepravděpodobné)? Jako první mě teda napadla ta zima nebo horší varianta - nějaká nemoc. Ale netroufnu si takhle poradit, sama ještě spíš zkušenosti sbírám...
Ale podle fotky Wendy, co tam máš, se mi nezdá, že by měla hubený ocásek. Nemůžeš přidat fotky i té druhé, co si psal, že nežere a že zhubnula?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 19:11 Muž Evil [15] - Ještěři
no právě že má hubený ocásek holky jinak baštit chtějí ale každá slupne tak 1 denně předtím to bylo víc ale nějak nechcou zkusil jsem ty cvrčky buď bez vitaminů i s taky s vápníkem i bez a kombinaci a no nevím co za tím může být beru v potaz tu zimu, ale nezdá se mi to :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 17:43 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Evil
Alex mi nechce žrát už zase schudla jak ji nabudit chuť k jídlu

Může to být tím, že je zima, takže gekončíci nejsou tak aktivní. Mně teď taky žerou míň. Hubený ocásek nemá, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 17:13 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: Evil
Tobě ti gekončíci nějak nechtějí baštit, ne? Já když jsem si přinesla na začátku listopadu Julču, tak měla 13g, dneska váží 44g. Nunu mám měsíc a za tu dobu mi přibrala 11g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 14:13 Muž Evil [15] - Ještěři
uff už jsem se lekl jediné co tak Alex mi nechce žrát už zase schudla jak ji nabudit chuť k jídlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
Někdy nekálejí i týden, pár dní nic neznamená. Může to být i důsledek toho, že cvrčci jsou malí a podává se jich málo a gekončík je tak de-facto ztráví ;-)
Pokud se chová normálně a žere, pak žádný strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 13:34 Muž Evil [15] - Ještěři
chtěl bych se zeptat trvá to od středy mí gekončíci přestali kakat nevím co se stalo ale najdu tam vždycky jenom mini bobeček se stráveným cvrčkem a to ztvrdlou moč nevím co by to mohlo být gekončíkům dávám cvrčky balené v nutrimixu a rozdrcenýma skořápkama pro vápník jedí všechny takže nevím bojím se aby to něco nebylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:07 Žena sarka [6] - Ještěři
Mockrát děkuji za odpovědi. love
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2012 20:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: sarka
Nejlepší je krabička od nanukového dortu, do které vyřízněš zboku vchod a naplníš ji stále vlhkým rašeliníkem, nebo rašelinou ;-)
Klást tam budou, tu a tam mohou opravdu snést vajíčka i bez samce - neoplozená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: sarka
Určitě jim musíš nabídnout místo kam vajíčka zahrabou podle svého instinktu, bez ohledu na to že budou jalová. V opačném případě by totiž mohlo dojít k zadržení snůšky a následnému úmrtí samičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 14:13 Žena sarka [6] - Ještěři
Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli potřebuju mít pro dvě samičky kladiště. Někde jsem se dočetla, že i samičky bez samce kladou neoplodněná vajíčka. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 08:42 Žena sarka [6] - Ještěři
No vidíš, že je to v pohodě. Mě se Julinka svlékala snad každých 14 dní, teď už se interval prodlužuje. Teď už je zase asi po měsíci celá bílá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:17 Žena pavoucica [1]
Tak se mi ulevilo, měli jste pravdu Amálka se vyslíkla a je zase jako nová potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:14 Žena pavoucica [1] Re: Petra123
Fotka k příspěvku Ted sem se dočetla , že se mužou i v takhle krátkých intervalech zeslíkat.Takže ji ted nechám v klidu a uvidíme co bude:)Každopádně díky alespon trošku sem se uklidnila ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:02 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: pavoucica
Hele mně se jedna gekončice svlékla 2× za měsíc, potom zase až za dýl. Záleží na tom, jak roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:48 Žena pavoucica [1] Re: Petra123
spíš mě to překvapuje, že je to tak brzy .Amálka by podle pana prodavače měla mít něco málo přes 1 rok takže dá se říct že je relativně mladounká hmm No ucidíme, její kůže se mi zdá taková papírová, takže se asi bude vyslíkat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:19 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: pavoucica
Strach neměj. ;-) Nevím, jak je Amálka stará, ale podle toho co popisuješ, bude se svlékat znovu. Bude se svlékat podle toho, jak poroste, takže zezačátku to může být častěji, až vyroste, bude to už méně časté.
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1193x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/533-gekoncik-nocni-zbarveni?od=101