Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - zbarvení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční - zbarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 22:00 Muž krysikmouse [32] Re: pavoucica
muj skromný názor, že to je klasik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 19:40 Žena pavoucica [1]
Fotka k příspěvku a jestlipak mi někdo řekne jak se jmenuje tahle barevná variace???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 14:52 Muž krysikmouse [32] Re: Sewer
aha no jo :-) to se omlouvám .. každopádně to na věci nic nemění :-) asi jenom to, že ta žárovka označená UV-A bude tak za 200 ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 12:27 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Sewer
A jo,není nad to si to číst pořádně a ne letem světem.Díky za opravu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2012 07:57 Muž Sewer [151] - Ještěři
Kdyby jste četli pořádně, tak si všimnete, že Lenalen má žárovku s UVA pro plazy. Pak je tedy hloupost tady říkat "gekončík nepotřebuje UV". Je důležité rozdělovat záření na UV-A a UV-B.
UV-A záření vyzařuje naprosto každý zdroj světla...z čehož vyplývá, že Lenalen má teď doma úplně obyčejnou žárovku.
Její Gekončík nepotřebuje UV-B, tu ale nemá :-)
Jinak 70W bude opravdu hodně :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 00:21 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Lenalen
jj souhlas já mám 40W v terárku 60x40x40 a je tam ideální teplota.Pusť to a změř si teploty,jak radí kolega.To je nejlepší jak na to příjdeš.Gekončík je noční ještěr,tak UV rozhodně nepotřebuješ.Ale to už ve všem pouze opakuji ostatní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 21:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lenalen
Dej tam 40 W pro lokální výhřev a sleduj chování ještěrky a teploměr. Dále upravuj dle potřeby a situace, přesně dle předchozího příspěvku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2012 19:22 Muž krysikmouse [32] Re: Lenalen
Ahoj zapátrej tady trochu v diskuzi. Vše tam najedeš... Gekončík UV nepotřebuje. Nepotřebuje být nasvícený jak výloha takže dostatek světla až tak důležitá veličina není. jde hlavně o teplo... Zapátrej a vše najdeš .. Myslím že 70W do tohohle terka je až dost ...
změř si teploty v terárku by měly být teploty v rozmezí 26 -32 a pod žárovkou samozřejmě bude více... On si sám najde to co potřebuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 18:21 Lenalen
Zakládám si své první terárko pro gekončíka a chtěla bych se zeptat,jaké osvětlení bych do něho měla dát. Rozměry terárka jsou v40, d70, h40. Ve zverimexu jsem si po poradě koupila modrou terarijní žárovku s UVA pro plazy, která má 60W. Otec má však trochu obavy, že je žárovka píliš silná a gekončíka nám upeče. Co tam tedy mám dát, aby měl Luigi dostatek světla a tepla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 21:50 Muž krysikmouse [32] Re: HammerJoe
díky moc :-) oni maj v sobě zvláštní charisma i přes jejich neskutečnou lenot to se musí prokouknout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 21:16 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: krysikmouse
Mě se nikdy maculariusové nelíbili, ale jak jsem zahlédl BB tak jsem změnil názor....do těch bych šel... Tak přeju brzké pořízení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:43 Muž Felix [754] - Ještěři
Není zač :-). Já jsem zas úplně mimo v obchodním anglosaském názvosloví (německé je ještě horší) nemajícím vůbec nic společného s vědeckou nomenklaturou ;-) (i když u vyšlechtěných mutací se není čemu divit). Když se mi tuhle jeden maník za použití těchle názvů pokusil vysvětlit, cože všechno nejspíš přispělo do genofondu těch našich dvou gekoňat, pochopil jsem jenom předložky a spojky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:31 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
Nooo díky moc .. už to začínám chápat... :-) jsem v tom trochu mimo ... Ten blizard mě začíhá hodně přitahovat asi ho pořídím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Tak zjednodušeně a polopatě X-):
Tmavší pigmentace = dominantní znak, typ bližší přírodnímu (dědičně nejsilnějšímu) = to samé ;-). Tuto charakteristiku zdědí nejvíc mláďat (možná v čisté, možná ve více či méně zředěné formě).
Ve skutečnosti je to kapánek zamotanější a neplatí to 100%, pro základní orientaci by to ale stačit mohlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:15 Muž krysikmouse [32] Re: HammerJoe
no chlapci ted jsem už totálne mimo :-)
No chtel bych si ho pořádit mám vyhlídnuté a strašně se mi líbí ... terárko mám v záloze abych ho nechal od samic mimo a aby se pářilo :-) Samice mám SH a normal. Jednoho samce SH a tohohle bych chtel pořídit ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:06 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
ale čistě teoreticky kdyby jeden z rodičů toho dominantního jedince byl recesivní, mohl by z tohoto potomka vylést právě ten recesivní no ne? :-) když si vezmu A .. dominantní B ... recesivní
tak:

AA x BB ---> AB AB AB AB ... vidím jenom dominantní A ale pokud se bude pářit dál tak:
AB x BB ---> AB AB BB BB ... 50 % šance že bude recesivní :-)
(recesivní a dominantní píšu protože se mi nechce opisovat ty názvy těch zbarvení at si každý doplní sám)

nevím jestli je to úplně dobře, ale tak nějak jsme to ve škole dělali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:03 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: krysikmouse
jj teoreticky když spojíš dvě BB tak zas budeš mít BBčko ;-) . Ty máš BB?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 12:13 Muž krysikmouse [32] Re: HammerJoe
Noo děkuju .. A takže teoreticky kdyby se spářili recesivní Blazing blizard, samec i samice tak z toho zase bude blizard že ? Já v tom hrozně tápu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 11:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: krysikmouse
Super Hypo je dominantní vloha a Blazing blizard je recesivní vloha.Pokud je spáříš tak ti vyleze zase "jen" Super Hypo.... Recesivní znaky se objevují náhodně a člověk na ně nemá žádný vliv. Typické je, že všechny "normální" vlohy jsou dominantní, zatímco ty "abnormální" jsou recesivní. Recesivní vlohy se projeví (uvidíme je) pouze pokud se v páru sejdou recesivní alely(vlohy) dvě. Pokud by se v páru sešla recesivní a dominantní alela, ta dominantní vyhraje a z recesivní neuvidíme nic....Což je tvůj případ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 22:00 Muž krysikmouse [32] Re: krysikmouse
krysikmouse napsal: Rozumíte někdo náhodou genetice ? Co je pravděpobodné že vyleze z mláďat od samce Blazing Bluzard a samice Super Hypo ? čistě hypoteticky..:-)
blazing blizard samozřejmě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:36 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: krysikmouse
já nerozumím gekončíkům vůbec ani těm názvům, ale myslím že by to chtělo znát i rodiče těhle těch dvou aby se dalo něco říct ;-) co si z genetiky pamatuju... ale taky by mě zajímalo kdo ti co odpoví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:29 Muž krysikmouse [32]
Rozumíte někdo náhodou genetice ? Co je pravděpobodné že vyleze z mláďat od samce Blazing Bluzard a samice Super Hypo ? čistě hypoteticky..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 20:01 Muž Sewer [151] - Ještěři
Rozhodně bude Amálka za kamarádku jedině ráda. Jsou to společenská zvířata, budou se spolu vyhřívat a tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 15:09 Žena pavoucica [1]
já totiž nechci aby se Amálka cítila opuštěná, když je to takový společenský tvoreček.Já si ji občas beru na ruku, nebojí se mě hmm Ale společník určitě neuškodí ano díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 10:59 Muž Sewer [151] - Ještěři
krysikmouse: určitě samice ano
pavoucica: samic třeba pět :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 10:41 Muž krysikmouse [32] Re: pavoucica
No jasně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 10:28 Žena pavoucica [1]
Chci se zeptat, zda je možné mít pouze dvě samice, pokud nechceme mít mladé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 09:48 Muž krysikmouse [32] – Oko znalce
Fotka k příspěvku Oko unalce mě jistě ujistí že to je samička že ? .-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 19:10 Muž dair [0] Re: krysikmouse
ne nenechavam urcite. zarovka se zhasina v 10 po ni bily led pasek v pul 11. mezitim se zapina modry a ten sviti do 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 17:05 Muž krysikmouse [32] Re: dair
jo pááásek dokonce :-) já mám jednu ledku .. takovou special do GX Patice ... a stačí to .. Rozhodně bych to nenechával svítit celou noc .. aby měli i uplnou tmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 15:34 Muž dair [0] Re: krysikmouse
jw tam 20cm led pasek. vykon diodek nevim ale jsou malinko vetsi ty cipy. takze uplne plivatka to nebudou.jdu udelat prezentaci alespon z toho mala co zatim mam.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 15:24 Muž krysikmouse [32] Re: dair
Pěkná modrárna :-) čím to svítíš ? jak výkonnou LED ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 08:47 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: dair
to je úplně jedno....zapni to až je přivezeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 08:37 Muž dair [0]
Fotka k příspěvku Zdravim. Dnes si jedu pro 1 - 3 gekonky. Mel bych otazku. Mam je po prevozu dat hned do predehrateho terarka, nebo jim zapnout zarovky az po vypusteni?Diky za info.

P.S. na fotce vypada jeste stroze. dodelava se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 06:11 Muž halaly [25] - Ještěři
Nutrimix pro nosnice mívají často v hospodářských obchodech, kde prodávají takovou tu všehochuť od motyk, rýčů až po konzervy pro psy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 00:06 ajija
Díky za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 22:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ajija
Zkus e-shopy:

www.zbozi.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 22:49 ajija
Dík za varování,jinak zkoušel jsem tu sehnat ty slepičí vitamíny a bohužel tu nejsou k mání.Mám jenom pudr na cvrčky od firmy Komodo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2012 22:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ajija
Vůbec to maculárům nedávej a běž vrátit do zverimexu ( do 10ti dní na to máš ze zákona právo ). Jen prodali nesmysl, který může v důsledku i uškodit,.... laikovi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 22:20 ajija
Fotka k příspěvku Malej dotaz,dali mi taky tyhle vitamíny že jím to mám jednou za měsíc přidat do vody.Mněli pravdu nebo ne,ne že bych Iroušum nevěřil :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 21:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ajija
Pokud máš doma terárko a dva gekončíky, pak karanténu neřeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 20:25 ajija
Fotka k příspěvku Tak jsem Agátu přestěhoval do novýho a pořídil kamarádku Anetku.Akorát nevím jestli nemněla být nějakou dobu v karanténě.Ve zverimexu mi tvrdili že je můžu dát dohromady hned.Tak co vy na to,je to lepší nebo mám ještě něco vylepšit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 08:41 Žena pavoucica [1] Re: Verčák
úklid mi nevadí máme doma dvě kočky a dva psy kokra a huskyho:)takže jestli budu uklízet chlupy nebo kuličky to neřeším ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 08:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: pavoucica
t ojá bych se moc netěšila :-D teda pokud nemáš ráda polystyrenové kuličky kterých je pak všude milion :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 19:42 Žena pavoucica [1] Re: Verčák
už se právě těším jak se do toho dloubání pustím :) návod jsem našla i v knížce a nic na tom není ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 17:57 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: pavoucica
řekla bych že z polystyrenu dělá zadní stěny skoro každý :) takže to určitě jde :-) docela dost návodů najdeš na rybicky.net nebo kdekoliv jinde na netu :-) taky se to dá z PU pěny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 17:12 Muž Evil [15] - Ještěři
já jsem taky dělal z polystyrenu zadní stěnu jediné co tak se musí pořádně zpevnit aby ji cvrčci neprožrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 15:21 Žena pavoucica [1]
sukulent už mám ,Amálce to pomale zútulnujem.Dneska jsme odstranili dřevěný "domeček".Měla jsem pocit, že ho trošku postrádá, protože často ležela uplně nohoře a spala, ale nahradili jsme to skrýší z akvárka po krabovi a umělým prolezacím kmínkem.Ještě jsme koukali na zadní rustikální stěny, ale peníze se mi za to vyhazovat nechce.Proto bych poprosila o radu z čeho ji nejlépe vydlabat, v knížce jsem dočetla o Ytongu, ale ten je docela tvrdý.Proto se chci zeptat jestli se to dá udělat třeba z polystirenu, máme ještě od stavby izolační růžový, ale to myslím že by vadit nemělo, protože se to stejně "schová" pod konečnou úpravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 22:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Nějaká suchomilná a houževnatá, aby vydržela jeho/jejich lození. Třeba robustnější sukulent, netřesk... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 20:40 Žena pavoucica [1]
jaká je vhodná živá kytka do terárka pro gekončíka???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1193x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/533-gekoncik-nocni-zbarveni?od=51