Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - zbarvení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční - zbarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 09:23 Nia1212 – Re:Vini
Ok dík za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 22:03 Žena Vini [34] - SavciRe: Nia1212
No to bych teda řekla,...já mám hada a v mém pokoji je ticho po celý den, hudbu si pouštím do sluchátek a nijak jí neruším a když jí chci vyndat tak je v pořádku, řekla bych, že tvého gekona stresuje ta hlasitá hudba, v přírodě jsou zvyklý na klid tak bys to možná měl zkusit trošičku omezit a uvidíš jak se pak bude chovat..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 21:28 Nia1212 – Re:Pogona
Jo mam tak 2 metry od terrária počítač a docela si pouštim hudbu trochu silnějc myslíš že je to tim ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 21:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nia1212
Hmmm, a má stejné podmíky jako v tom předchozím teráriu ( teplota, doba svícení, umístění terária ), příp. neběhá mu po terárku třeba kočka či papoušek, není terárium blízko repráků......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 21:07 Nia1212 – Re:Pogona
Jo jenže ja už to nový terrárko mam zařízený tak 2 měsíce a to je aspon tak 8 nebo 9 týdnu a furt nic,ja jsem si myslel jestly to neni tim ze v tom terrárku je jenom on sám tak jestly tam mam koupit jeste aspon 2 nebo 3 gekony.Mam samce takze koupim tak 2 nebo 3 samičky myslíš že to bude tim že je v terrárku sám nebo si ještě nezvyk ???????Děkuji za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 20:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nia1212
Změna prostředí, je ve stresu, dej mu pár týdnů, on si zvykne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 20:52 Nia1212 – agresivita
Čau lidi,chtěl bych se zeptat že já jsem si koupil gekona a vždycky jsem si ho vzal k počítači tak na 10 minut nebo na 15 a to se choval normálně když jsem ho vyndaval z terrária.Tet jsem si pořídil větší terrárko a jinak jsem ho zařídil a tet už když chci vyndat gekona tak už ho nemužu ani vyndat protože se ke mě chová agresivně a napadá mě uz mi 2 kous nevím co stim dělat prosim poradtě mi.Děkuji za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:03 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Dobře, díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:03 Žena Vini [34] - Savci
Jn. asi nejlepší řešení,..a když ti ani to nebude stačit udělej si další tera a do toho si pořiď něco nového..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:02 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Nia1212 Re:Vini
Ke gekončíkám se žádné jiné druhy plazů dávat nemají... Když tam mermomocí chceš ještě nějakého ještěra, proč si nekoupíš dalšího gekončíka?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:57 Žena Vini [34] - Savci
Pokud vím tak Pogona se v plazech vyzná mnohem více a také mnohem lépe než já, dej na něj nebo se zeptej kamaráda co to tam má za gekona...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:39 Nia1212 Re:Vini – text
Ne to nebyl on a je to druh gekona ono jich je hodně a, nevíš jakej by moch žít s mím gekončíkem nočním v jednom terrárku aby se nervaly ale aby se k sobě chovali přátelsky?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:32 Žena Vini [34] - Savci
Není to takhle náhodou nějaký stejný ještěr akorát s jinou barevnou variantou? Víš ono jich je i u gekončíků celkem dost a co třeba gekončík africký? nemohl by to být?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:23 Nia1212 Re:elegans1 – dík za radu
Jo ale muj kamarád ma taky gekončíka nočního a taky tam má jiný druh gekona nevím přesně jak se jmenuje ale prý umí lést po skle a gekončíci se kněmu chovají přátelsky.Nevím proč na něj neutočí. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2011 20:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Já bych věděl. Mohli by být spolu gekončík noční - samec a gekončík noční - samice ( aspoň dvě ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:05 elegans1 Re: Nia1212
Vzhledem k velikosti gekončíků nočních mě nenapadá žádný gekon,který by měl podobné nároky a zárověň byl dostatečně velký na to,aby ho gekončíci noční nesežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:02 Nia1212 – 2 druhy u sebe
Čau lidi.chtěl bych se zeptat jestli u Gekončíka nočního muže být jakýkoliv druh dalšího gekona.Děkuji za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2011 19:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Hlídej trus, zda se v něm neobjevuje krev, pokud žere a pije pak bych se moc neděsil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 15:08 Žena Petra123 [18] - Ještěři
Ahoj. Od včerejška pozoruji jednu ze svých gekončic, protože se chová divně. Přes den nespí, spíš jen tak polehává na jednom místě, ale to by mě snad ani tolik neudivovalo jako to, že občas zrychleně dýchá a mrská ocasem. Někde jsem četla, že mrskání ocasem znamená, že se cítí v ohrožení, jenže tohle není "klasické" mrskání (jako dělá jedna gekončice, když na ni dopadne voda z rozprašovače), spíš s ocasem pomalu hýbe sem a tam. Možná je moc pozoruji, ale zarazilo mě, že tohle dřív nedělala. Tak se sem obracím s dotazem, jestli je to normální nebo by to mohlo něco znamenat? Předem díky za reakce.
P.S. Ještě jsem zapomněla dodat, že včera nežrala, ale to občas dělá, takže to spíš budu ještě kontrolovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:43 Žena štístko [0] - Ještěři – gekončík noční
Zakoupila jsem ho 2.2.2010 přímo od chovatele.
v té době měl asi 7 cm.
Nevíte o někom z okolí ( středočeský kraj ), kdo by mi to určil.
Děkuji moc
Martina
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: štístko
Ahoj Martino, jak je gekončík starý?? Já bych to typl tak na 90% na samce.. ale zdá se mě ještě mladej, tak se to těžko určuje z fotky.. spíš by bylo jednodušší vyloučit že to je samice, z tohoto odkazu od Sewera by to mělo jít poznat:
www.eublepharismacularius.wbs.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 09:39 Žena štístko [0] - Ještěři – JE TO SAMEC ?
Fotka k příspěvku MŮŽE MI PROSÍM NĚKDO S JISTOTOU ŘÍCI, ŽE JDE O SAMCE?
MŮŽU JEŠTĚ VYFOTIT JINAK, KDYŽ MI NĚKDO PORADÍ JAK, ABY SE TO DALO NA 100% URČIT.
DOSTAL BY JMÉNO CHŇAPÍK.
KOUKÁM, ŽE NEMÁTE RÁDI ANONYMI, A TAK JSEM SE K VÁM TAKY ZAREGISTROVALA.
BYLA TO TEDY FUŠKA, HLAVNĚ KDYŽ NEVÍM, CO JSEM KDY POŘIZOVALA, ALE SNAD JSEM TO ZVLÁDLA.
DĚKUJI MOC ZA VAŠI TRPĚLIVOST A OCHOTU
MARTINA SLABIHOUDOVÁ - ŠTÍSTKO potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 10:43 Martina Slabihoudová – Že by samec
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 10:40 Martina Slabihoudová
foto gekona č. 3 ( více zblízka ), myslíte tedy, že je to samec?

Poprvé chci nechat gekončíky zimovat a známím jsem slíbila mimi gekončíka,

teda pokud to vyjde.

Moc děkuji těmto lidičkám za ochotu - sewer,fajfmen a Landvir. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 20:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Souhlasím s tebou.. ty mínusky fakt nechápu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.07.2011 18:59 Muž Felix [754] - Ještěři
Možná trochu OT, ale - proč někdo Martině přimaloval k jejímu počátečnímu dotazu ze 3. 7. tři minusy? Nějak jsem si nevšiml, že by na něm bylo cokoli závadného ;-)
Slíbené fotky následně dodala jak řekla, Sewer a Landvir odpověděli dobře, anonymní minusovači se ovšem jaksi nevyjádřili. A fakt si myslím, že by měli, když už někoho hodnotí (kdo má u bodů nick, toho bych vynechal - taková reakce je transparentní a oba přispěvatelé si o tom pak mohou, chtějí-li, podebatit přes osobní).
Takže jen pro anonymy - Vážení, co kdybyste k bodování příspěvků připojili i své názory a argumenty, pokud možno ještě podepsané? Když sem ještě přihodíte vlastní prezentaci, pak to bude jenom lepší. Od dětí až po fotráky bude dík tomu aspoň každý vědět, proč ho právě někdo sestřelil (anebo naopak i vyzdvihl) a co za tím člověkem stojí ;-) X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 14:23 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj... z těch fotek se totěžko určuje, ale to č.3 bych typoval možná i na samce.. počkej na vyjádření ostatních. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 21:37 Martina Slabihoudová – Gekončík Noční
Fotka k příspěvku foto gekona číslo 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 21:35 Martina Slabihoudová – Gekončík Noční
Fotka k příspěvku foto gekona číslo 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 21:33 Martina Slabihoudová – Gekončík Noční
Fotka k příspěvku Myslím tedy, že jde o holčiny.
Budu ráda, pokud mi to někdo potvrdí.
Ještě otázečka, nevíte kde sehnat chlapíka?
Děkuji moc všem za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2011 18:23 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Martina Slabihoudová
Tady na této stránce jsou fotky rozdílu samečka od samičky - www.eublepharismacularius.wbs.cz/… (stačí, když sjedeš asi do půlky, je to přímo tam)
Kdyby ti to k určení nepomohlo, tak sem v pondělí hoď ty fotky a on už ti tu někdo poradí. Pokus se je vyfotit nějak tak, jak je to na té stránce, kterou jsem ti napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2011 07:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Martina Slabihoudová
No a na co máme reagovat,..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 00:10 Martina Slabihoudová
:-( Dobrý den, mám doma 3 gekončíky, stáří něco přes rok.

Potřebovala bych určit pohlaví, budu ráda pokud mi někdo pomůže.

Můžu zaslat i fota, ale až v pondělí večer, půjčím si foťák.

Děkuji moc, všem :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2011 09:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Řekl bych, že ten na levo je klasický, ten uprostřed High yelow ( možná křížený s klasickým ), toho na pravo nevím, dle mě je ještě malý a jeho kresba se ustálí po pár svlecích. ;-)
Myslím, že kolega Elegans, bude v tomto chtřejší, já chovám jen ty klasické, moc mě tyhle barevné formy neberou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 08:24 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Sewer
Asi tak nějak :-D Ale náhodou dobrý. Nové barevné formy od Sewera, mám originály smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2011 06:48 Muž Sewer [151] - Ještěři
Zleva - krásný, krásnější, nejkrásnější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 17:15 Žena Petra123 [18] - Ještěři – Gekončík noční - zbarvení
Fotka k příspěvku Našel by se tu nějaký odborník, který by uměl určit názvy barevných forem mých gekončíků? Předem děkuji :) Snad foto bude dostačující, kdyžtak přidám jiné :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 23:36 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Nejlepší je miska s močnýma červama posypaná NutriMixem.... to mají ráááádi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:33 dan999
no někde jsem myslím četl že s chutí ho nežerou ale sem tam si dobnou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 11:57 redwolf
A je celkem důležité jim ty cvrčky obalovat ve vitaminových přípravcích,taky je dost známo že chovatelé dávají gekončíkům do teríria drcené skořápky vajiček a gekončíci je s chutí žerou a získavají z nich důležitý vápník
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 03:27 Muž Sewer [151] - Ještěři
Neměl by někdo takovouhle fotku i se samcem? Ne že by to se mnou něco dělalo :-D ... ale :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 20:07 Muž jkoll [0]
Tak děkuji moc :-) tenhle problém s identitou bychom měli vyřešený :-D Teď už jen pořádně dodělat terárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 20:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Je to ONA ;-) a neotravuješ, klidně se ptej na cokoli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 19:42 Muž jkoll [0]
Fotka k příspěvku uff, tak lepší fotku už asi nezvládnu, málem mě při tom sežral a pištěl, co mohl :-D a omlouvám se, že ttady s tím pořát otravuji, ale gekončík zatím nemá jméno, tak už nechci, aby to byl pan/paní Nikdo. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 23:52 Zheti – gekoncici=)
Ty hrozne moc chci,ale uz mam pry smola :-| snad to chce jen casek?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 19:53 Žena Rendy [3] - Hadi – Re: jkoll
Takhle to vypadá na samičku, ale chtělo by to ostřejší fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 19:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jkoll
Já myslel ale zepředu tam kde má "pindíka" na té předchozí fotce je mírně zboku a navíc krčí nohy,...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 18:00 Muž jkoll [0]
Fotka k příspěvku ano, tady je fotka na to znarvení, nešla mi sem nahrát ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 16:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jkoll
Chtělo by to lepší fotku, zepředu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 21:09 Muž jkoll [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, tak gekončík se mezitím už třikrát svlékl a vyrostl, myslíte, že nyní by už pohlaví a barvu určit šlo? Díky, Honza
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1193x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/533-gekoncik-nocni-zbarveni?od=201