Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - zbarvení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční - zbarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:42 Žena pavoucica [1]
Asi problém, dneska jsem si všimla že nám Amálka nějak "vybledla":(je celá o několik odstínů světlejší, jediné co ji zůstalo tmavé tak ocásek nevíte někdo čím to muže byt zpusobeno???Mám o ni celkem strach, baští normálně a udajně se vyslíkala asi tyden před tím než jsem ji dostala sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomáš
80*40*40cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:58 Muž Evil [15] - Ještěři
na terárko se zeptej odborníků :-D jinak moučňáky dávám do misky a cvrčky jim dávám asi po čtyřech a až žádného nevidím tak dám další ještě je obaluju v nutrimixu a rozdrcených skořápkách(na prach jako zdroj vápníku) a bobky uklidím buď ráno nebo když nějaký zahlídnu přes den s tím krmením neboj není to tak náročné jak to vypadá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 23:05 Tomáš
To tam chodis za hrst cervou a oni to jedia iba ked su hladny ? alebo to vsetko naraz zfutruju :-D ako casto cistis bobky? a ake velke terarko pre 4 gekonoch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 20:09 Muž Evil [15] - Ještěři
smrdět to opravdu nesmrdí teda moučňáci trochu jo ale jde to cítit až otevřu terárko starosti no každé ráno vyměnit vodu za odstátou a porosit nebo jenom rosit já dělám obojí a taky uklidit bobky a když není jídlo tak dodat rozhodně to není náročné jak pes apod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:49 Tomáš
Takze sa vyspim hej? lebo spanok je pre mna dolezity :-D a gekona by som mal rovno pri hlave :-D a nesmrdi to ?:-D neni s tym vela starosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 09:53 Muž Evil [15] - Ještěři
hluk ani ne pokud na sebe nepiští(mě se ještě nestalo) a pokud hrabou do substrátu(stalo se mi jednou) tak se to dá přežít a já mám vedle hlavy křečka který dělá o dost větší bordel než tichošlápci gekoni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 23:44 Tomáš – Noc
Cafte chcem si kupit 4 gekonoch 1 samec 3 samicky....robia cez noc hluk? dalo by sa pri nich spat? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:29 Muž Evil [15] - Ještěři
u mě dělají obojí a někdy si namočím prst a olizují ho taky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:38 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Pogona
Jo jasně já rosím taky, ale misku s vodou tam nechávám a sem tam z ní pijí
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: honzap92
No, oni z ní někteří pít můžou, ale "přirozenější" je pro ně terárium jen rosit ;-) Navíc je to i pohodlnější, než denně měnit vodu a vymývat misku,
prostě jen večer terárko orosit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:40 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: sarka
jo mě taky pijou z misky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 15:30 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: Pogona
Musím oponovat! :-D Mě gekončíci z misky normálně pijou, viděla jsem je několikrát. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:20 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Iva
Myslel jsem si to podle věty "a ještě má topný kámen,ten mu nechávám celej den zapnutý a žárovku na noc vypínám".
Gekončíkovi je nutné v teráriu simulovat přirozený noční pokles teplot, jako je to v jeho domovině, takže na noc určitě vypínej i kámen!
...a pokud máš terárko v nějaké chladnější části místnosti, tak to bude pro jeho organizmus jedině dobře, v noci mu může teplota klidně poklesnout až k 15°až 12°:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 08:54 Iva Re: Sewer
Kamen ma zapnuty porad, k nemu se rano schouluje,nez mu zapnu zarovku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 01:16 Muž Sewer [151] - Ještěři
Kámen taky na noc vypínáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 21:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Iva
Pak je vše OK, kálet brzo začne, žádný strach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 21:14 Iva Re: Pogona
Pod žárovkou má kolem 35 a ještě má topný kámen,ten mu nechávám celej den zapnutý a žárovku na noc vypínám.Teplota je ráno 25.Rosím dvakrát denně (ráno a večer).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Iva
Trus se objeví, neboj. Hlavně do něj necpi žádný olej ani nic podobného. Tu misku s vodou vyhoď, gekončíci z ní nepijí, terárium je nutné ráno a večer orosit, vodu si slíže ze stěn, dekorací,....( stejně jako si ji olizuje z Tvé ruky ). A jen se zeptá, co znamená : " v teráriu má příjemnou teplotu ".
Čím mu topíš? Potřebuje místo, kde se může vyhřát, má tu být cca 35 - 45C ( např. pod žárovkou )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:01 Iva
Zdravím, prosím o radu. Mám nového (prvního) gekončíka.Koupil se v sobotu,nyní je utery a ja nenasla v terarku zadny trus.Chci se zeptat,jestli je to normalni,a jestli by nekdo mohl poslat foto jak vubec vypada.Podavam vitamin Reptivite, ve kterym obaluju cvrcky a také sepiovou kost.Vody ma dostatek a neni ani vyhublý. Zere tak v prumeru 5 cvrcku denne,ale dnes sem mu dala dietku,aby nebyl precpanej a uvidim co se stane. V terariu ma prijemnou teplotu, jenom si nejsem jista jestli tu vodu pije,protoze sem ho nikdy nezastihla pri piti,ale kdo vi co dela v noci.Z prstu kapky vody olizuje.Nevim jestli mam vyzkouset olej,nebo jit rovnou k veterinari a nebo zbytecne plasim.Taky by me zajimalo,jestli to neni spatnou podestylkou, pouzivam pisek.Diky za nazory :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:31 Muž Evil [15] - Ještěři
já jsem čerstvý majitel gekončíků všechno bylo naplánováno přesně jenže se zpozdilo terárko tak, že mi to narušilo můj plán rozzureny , v sobotu už by mělo být přetřené a odvětrané a pak by se už mohli přestěhovat z akvárka které mají dočasně takže se strašně těším hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:25 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Pogona
Fakt?Tak to jsi mě udělal velkou radost. :) No je pravda že já jsem úplný začátečník a tudíž moje zkušenosti a znalosti jsou minimální,ale to na co jsou ty lidi občas schopný se zeptat,když si pročítám fóra,tak u toho mě občas zamrazí a do takových prostor bych na deset let nacpal ty lidi.Já studuju net,vytěžuji tebe a nakupuji knížky a oni si koupí na tera burze zvířátko a pak se začnou shánět co to žere a jak velký má mít terárium.To je hrozný. no A ještě horší je,když jim tady někdo z vás napíše že takhle ne a oni se budou ještě hádat,že on to tak chce a že to tak půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 19:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zedrik
Ty a otravovat, v žádném případě. Kdyby takhle uvažovali všichni, co mají v plánu pořídit si cokoli živého o čem toho moc nevědí, nemuseli by se mi ježit chlupy na zádech hrůzou z dotazů typu : "Co dát do akvárka 30*30*25cm agamu, nebo chamíka" smich
Takže neotravuješ a rozhodně se Tě nechcu zbavit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:20 Muž Zedrik [8] - Ještěři
Jo jo,hlavní je si to dopředu vše rozmyslet,aby pak nestrádali.Já už si to takhle rozmýšlím půl roku čtu všechno co se dá a kdykoliv to jde otravuju Pogonu.S tím bych si mohl povídat hodiny,myslím že bude rád až se mě zbaví. :) Ale dělám všechno proto,aby se u mě měli dobře a nic jim nechybělo,budou to moje první terarijní zvířátka,tak nechci nic podcenit.Přece jenom je to zvířátko o který se budu muset pár roku starat.Jinak já jsem ze začátku taky myslel na jednoho gekončíka,ale čtením jsem si to rozmyslel a už se pro mě u Toma chystají dvě samičky a jeden samec. hop Už se na ně moc těším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 07:48 Muž Sewer [151] - Ještěři
Přesně tak, pořídíš jednoho a za čas zjistíš, že bys jich rád měl víc. Neříkám ti pořizuj si jich 15, ale zkus s tím při stavbě/koupi terária trošku počítat. Dobrá chovná skupinka je jeden samec a k němu dvě, lépe tři samice. Pro takovouhle skupinku nepotřebuješ nijak velké terárium. Postačí kupříkladu terárium o základně 60 x 40. Na výšku stačí i 30. Důležité je jim ho dobře vybavit. Aby nelezli na holé zemi, ale měli tak spoustu skrýší, vhodné jsou terasy (police) nebo (Pogonovy oblíbené ;-) ) duté cihly. Kořeny, kameny ... fantazii se meze nekladou :-)
A pokud jich více chtít nebudeš, tak se ti v takovémhle teráriu ani jedináček neztratí :-) ...i když jak píše Evil - jsou to společenská zvířata, bude jim lépe ve skupince.
Můžeš mít taky třeba jen dvě samice :-)
Ale pozor! Ne více samců...to lze jen u opravdu velikého terária a s velkým množstvím samic.

Takže buď jednoho samce, k němu můžeš libovolný počet samic (ne však pouze pár) a nebo libovolně samic bez samce :-)

Nejdůležitější je mít VŠECHNO potřebné připravené a hotové PŘED pořízením gekončíka. A zjištěno co nejvíce informací. Od toho jsme tu i my a náš kamarád google ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2011 07:24 Muž Evil [15] - Ještěři
když samotného tak ne, ale jsou to společenská zvířata lepší by byla skupinka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 00:10 Kuba – Gekončík Noční
Ahoj.Zajímalo by mne pokud bych chtěl chovat samotného gekončíka v terárku jestli záleží na pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2011 13:05 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: broz
Tady se to dočteš ;-): terarka.net/forum/561
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 09:24 broz – gegončík
Ahoj mám problém někde nám po baráku běhá chudák gegončík, který záhadně zdrhnul z terárka.Nikde ani škvírka ,ale je prostě fuč.Jak ho ted chytit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 22:44 Žena Vini [34] - SavciRe: Petra123
Díky ti! :-D :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 21:03 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Vini
Mám dojem že jen gekončíky noční, hroznýše královské a ježky bělobřiché. ;-)
(Adresa na jeho stránky: www.gekoncik-nocni.cz/)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 20:52 Žena Vini [34] - SavciRe: krysikmouse
A to chová jen barevné gekončíky nebo i jiné tera živočichy? :) Třeba užovky červené??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 17:55 Muž krysikmouse [32] Re: Vini
No je fakt, že třeba nabídka jakuba doležala, který se chovem barevných forem zabývá je obrovská :-) to je snad 150 zvířat k prodeji:-) to je velkofarma a asi bych bral od něho kdybych chtěl nějakou barevnou formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 15:45 Žena Vini [34] - SavciRe: krysikmouse
Njn jsou vcelku drahý ale tak že jo co chceš za sunglow...:-D Každopádně je chová nastálo takže až ty kačaby budou...kdo ví co bude potom.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 14:30 Muž krysikmouse [32] Re: Onys
původně měla být a asi je :-) díky moc za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 14:29 Muž krysikmouse [32] Re: Vini
Jojo některý jsou fakt pěkný. Ale nemám ted kačaby :-). Až dostavím obydlí nové tak budu přikupovat nějaký :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 14:05 Žena Vini [34] - SavciRe: krysikmouse
Jéé ta se krásně vybarvila! :-) Doufám že se jim oběma dobře daří..palec jinak co říkáš na ty gekončíky od MK Snakes? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 10:13 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: krysikmouse
Řekl bych že asi jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 00:01 Muž krysikmouse [32]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 00:01 Muž krysikmouse [32] – Vybarvení
Fotka k příspěvku Chtel ybch znát názor jak se lemonka vybarvila a jak byste to odhadovali s popisem a určením je to SHCTB ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2011 21:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Když budeš krmit obden, 2 velcí příp. 3 střední cvrčci v pohodě pro jednoho gekončíka stačí ;-)
Můžeš jim občas dopřát červíky, saranče či myší hole, ale to tak 2 - 3krát do měsíce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2011 19:31 Muž krysikmouse [32] Re: Petra123
5akl bych že to je težký určit kolik toho který sežere .. já když krmím z pinzety je to pokaždý jiné ... nekdy mu stačí 3 nekdy si jich dá 6 je to podle velikosti a hladu ....
Jinak to co píše Pogona tím se řid. a určitě nekrm každý den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:38 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
S tím oddělením už jsem o tom taky uvažovala. Sice jsem si nevšimla, že by malou nějak napadali, ale právě kvůli tomu krmení. Budeme stavět větší terárko, takže to menší co zbude, necháme té malé...
Dobře, takže bude stačit, když je budu krmit ob den. Kolik cvrčků jim mám tedy dávat? Stačí tak 4-5 cvrčků na gekončíka, nebo je to moc? Všude totiž píší něco jiného.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2011 18:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Jednak bych se stavil někde u chovatele, aby na 100% určil pohlaví ( aby to náhodou nebyli dva samci a ta malá - chudák samice ). Pak bych je určitě oddělil, váhový rozdíl, jaký uvádíš, musí znamenat i rozdíl ve velikosti - tady je běžné, že větší kusy uštvou ty menší ( napadají je, nepustí ke krmení apod. ), proto vesměs všechny ještěrky, které chceme chovat společně musí být stejně velké a tudíž i těžké,.... Krmit stačí 3 - 4krát do týdne, denní krmení je paradoxně špatně - budou tloustnout a s tím jsou pak spojené nemoci, poruchy jater, ledvi - které se obalí tukem,..... Ona tahle zvířata i v přírodě mnohdy čekají i týdny, než něco sezobnou, díky tomu je jejich organismus uzpůsobený a vystačí dlouhou dobu s minimem potravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 13:24 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: krysikmouse
Zkusím, děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2011 13:23 Muž krysikmouse [32] Re: Petra123
Já si myslím že krmit denně je moc ... To je muj nazor ... to ti spíš přesnějc řekne Pogona ... ale je uplně normální že gekončík je schopný rpostě nežrat tejden v kuse a vubec mu to nevadí ... pokud odvrací nemá prostě chut... zkus 3-4 dny nekrmit nic a pak zkus před tu nežeroucí dát cvrka na pinzetě čerstvýho bez žádnýho prášku s vitamínama ... tak bych to řešil já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 13:20 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: krysikmouse
2 jsou v terárku skoro půl roku, jedna čtyři měsíce. A kolik jim je, to nevím přesně, ale všem by jim mělo být kolem 11 - 12 měsíců. Krmím je skoro denně, vynechávám 2 dny v týdnu. Dostávají 4-5 cvrčků na "osobu". 2 prospívají a žerou dobře, jen tu malinkou nevidím moc žrát a teď právě hubne. Z pinzety ji zkouším krmit, ale ona vždycky odvrací hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 13:13 Muž krysikmouse [32] Re: Petra123
A jak dlouho tam jsou v tom terárku ? zkus dávat cvrčky z pinzety já je to naučil od mala a nekdy jim je tam naházím at si poloví a když chci kontrolu jakou maj chut tak to stačí z pinzety . pokud se odvrací chut není a pokud po nich hned začnou pátrat a hned lovit tak chut samozřejme je velká ... dokonce zaklepou ocáskem jako chřestýš než zaútočí na cvrčka ... Jak často krmíš ? a jak jsou staré ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 13:02 Žena Petra123 [18] - Ještěři
Ahoj. Tentokrát se můj dotaz týká (částečně) té gekončice, o které jsem tu psala před týdnem, ale především té nejmenší. Jde o to, že už jsem ji nějakou dobu neviděla žrát (jenže to často nevidím žádnou a přibírají - krmím je večer a nemůžu u nic sedět celou noc), tak jsem ji nedávno vážila + jsem nakonec zvážila i ty zbylé dvě. Ta nejmenší asi před měsícem vážila 16 g, potom 14 g, no a nakonec jsem ji vážila dneska a to má 13 g. :-( Nějak nevím co s ní je, jestli bych s ní raději neměla jít k veterináři. Ty zbylé dvě gekončice jsou větší a každá váží 35 g.
A ještě jsem si všimla, že jedna má z té nejmenší strach. Vždycky na ní tak divně kouká, pomalu se ji vyhýbá obloukem a mrská ocasem, tak nevím, jestli by to nějak mohlo souviset s tím, že je taková malinká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2011 10:37 Žena Vini [34] - Savci
Kdyžtak se můžeš zaregistrovat a udělat mu tady prezentaci..:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1193x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/533-gekoncik-nocni-zbarveni?od=151