Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

vodní želva

 

NápovědaFórum » Želvy » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
vodní želva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2015 00:12 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
podľa mňa sú to prírastky panciera, všetky mladé to majú, oni potom stmavnú, len sa tam musí vytvoriť viac pigmentu :) vápnik pridávaj stále kým sú malé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 22:43 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
Dík. Já fakt doposud nenašel ani ve všemožných soupisech avitaminóz či jejich stejně škodlivém opaku, viróz a bakteriálních infekcí naprosto nic. O diskusích ani nemluvě - po obvyklé mantře "pošli fotku" (z které asi nikdo laicky nevyčte nic víc než já) následovalo všude neméně obvyklé "ticho po pěšině". SCUD by samozřejmě určil okamžitě každý (90% z toho ale není Citrobacter ale Beneckia, čili se dá léčit a frajírci typli jen na základě vnějších projevů úplně blbě... to ale teď neřeším... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 22:18 Muž VVV [21] - Želvy – Mláďata
Fotka k příspěvku Zdravím, mám 3 skoro dvouměsíční klapavky. Rostou, ale mezi štítky krunýře se jim dělají takové bílé proužky, nebo jak to nazvat. přidávám fotku. Nevíte, co to je, je to normální, nebo je to nedostatkem vápníku, nebo něčeho jiného? Díky za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 15:12 Muž Hunter [100] - Želvy
tak teda ak sa mi podarí doštudovať možno ti raz pomôžem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 21:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
Na co fotka? Nic na téma mikrobiální napadení (Beneckia, Citrobacter atp.), avitaminóza (nepravděpodobná stejně jako předávkování) či poúrazový stav (vzhledem k okolnostem chovu předem vyloučený) z ní stejně bez mikroskopu, krevních testů a podobně zhola nic objevného nevyčteš - kde by poradil snímek, tam bych to rozpoznal sám a neotravoval tím kolegy ;-). Tohle je prostě divná věc u zdravě se chovající vitální želvy, které se na druhém štítku od hlavy sloupl tak cenťák na cenťák šupiny, pod ním žádná rohovina ale (zdravě vypadající) kost... a dvě další (menší) místa na boku se "tváří" že tam záhy dojde ke stejnému efektu...
Víceméně už mám nastartováno na téma dát do kupy prachy a zajet s ní na specializovanou kliniku do Prahy, raději se ale dříve na netu pozeptám, než abych s očima navrch hlavy "v očekávání tubery" otravoval fundovaného veta, který by se mohl věnovat skutečně závažným případům, s dejme tomu snadno léčitelnou "rýmičkou" ;-)
Všichni ale jistě známe situace, kdy si ani samo zvíře neuvědomí že mu něco je dokud není pozdě... a chovatel to díky tomu podcení :-O . Tomu se chci samozřejmě vyhnout... a u Máji zvlášť - vzpomeňme na téměř roční kradení jí hrobníkovi z lopaty (viz deník) poté, co jsem ji vytáhl prolezlou červy z hnoje a dotáhl domů s tím, že nejspíš do týdne uhyne. Taková zkušenost mi jen jednou stačila a raději už nikdy víc. I když to dopadlo nad očekávání dobře a dnes je z ní nejmohutnější, nejsilnější a nejplodnější želvuša celého našeho chovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 02:24 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
pridaj foto, jedna z tých mojich má teraz tiež zvlečené štítky a má dosť veľa miest kde ich má zvlečené až na okosticu, ale nechávam to na prírodu, u sa jej to stalo pred pár rokmi, ale nie v takomto rozsahu ... podľa tvojej foto porovnám či to je podobné ako u tejto mojej ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 00:24 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak bych měl namísto rad prozměnu dotaz podobný tomu od Jiřího - želvuša Mája (zde asi všeobecně známá samice TSS) začala svlékat štítky místy až na okostici! Nikde sebou nepráskla, nikde nepopálila, nikde žádné běžné vysvětlení. A vetové v okolí ví samozřejmě prd. Jeden navrhl aplikaci širokospektrálních antibiotik - to bych jí rovnou mohl hodit šutr na hlavu (!), aspoň bych ji poté ušetřil devastace jater a pomalé odúmrti po takovém želvím jedu...

Setkal se tu někdo s odhozením "nehtoviny" vodních želv až na kostěný základ? Ona je sice úplně v pohodě (aspoň se tak chová), její vzhled už ale ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 21:51 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
Neboj sa, je to úplne normálne ak sa jej nepodarilo zvliecť vrstvu pred tým možno trávila menej času na suchu a teraz jej to vyschlo a tým pádom sa jej to lepšie lúpe. Ono tie bublinky sú len kvôli tomu že pod týmy skoro odpadnutými štítkami je aj vzduch ako korka schne, nie je to infekcia. Na fotke vyzerá v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 21:24 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Tak se mi ta naše želva, respektive její krunýř ale vůbec nelíbí. Bohužel nikde na netu nemůžu nic podobného najít. Odlupuje se jí i několik vrstev najednou (na jednom místě - viz foto). Po krunýři má několik jakoby ložisek "bublinek", které se buď budou chtít uloupnout, nebo už se odlupují.
Mám strach, jestli to není nějaké bakteriální napadení nebo něco podobného.
Náhodou nevíte o nějakém dobrém lékaři z Olomouce, Brna..

Edit: Za poslední půl rok želva nevyrostla ani o půl cm.. Má karapax cca 22cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 23:27 Muž maty [15] - JeštěřiRe: Hunter
To jo když má už několik vrstev.U mojich to trvá cca týden než jim "opadaj"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 20:50 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
No, já ji mám cca 4 čtyři roky. Nikdy se jí "šupiny" neloupaly tak dlouho.. Už ani nevím jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 20:41 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: maty
to nie je tak celkom pravda, niektoré pomoc potrebujú, ak nemajú možnosť si to dať samé dolú, horšie je keď majú viac vrstiev nezvelečených a pod nimi sa môžu množiť baktérie ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 20:36 Muž maty [15] - Ještěři
Není nemocná, jen jako se každému plazu loupe kůže, tak čas od času se želvám loupou jednotlivé štítky v podobě tenkých vrstev.Našim se už taky loupaly je jim asi rok. Hlavně jim nepomáhej. :-) :) maty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 19:41 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, můžete mi prosím poradit? První jsem tomu nevěnoval moc pozornosti, ale nějak se mi to přestává líbit. Naší želvě se už nějakou dobu loupe krunýř. Nikde nemůžu najít, čím by to mohlo být. Žárovku na hřátí, uvb žárovku, jídlo, všechno má pořád stejné..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 20:44 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Hunter
No, pokud není zkažené - tak jsem to pochopil. Takže pokud není a je opravdu "jen" nakouslé od jiného zvířete, nevidím v tom problém. Teda pokud je to jiné zvíře zdravé.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 14:48 Muž maty [15] - Ještěři
není zkažené ale asi kočka nebo něco tak ho podrápalo tak si myslím že mu nic není ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 14:28 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
tak ak to chutnal napr. jeho pes, tak prečo by sa to nemohlo dať aj korkám, ja tiež dávam také isté maso psom aj korkám :) samozrejme nie zelené ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 09:00 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: maty
Předpokládám, že tím okousané myslíš zkažené?? Pokud ano, tak jim ho určitě nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 15:26 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: maty
podľa toho čo ho okúsalo, ale ak nieje skazené tak môžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 09:25 Muž maty [15] - Ještěři
ahoj,mám doma 3želvy červenobřiché a mám dotaz ohledně stravy........stala se nám taková nehoda s hovězím masem (babi ho nechala na balkoně a dnes ráno je okousané) mohl bych jim ho dát????? hmm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2014 18:02 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
myslím že tá folia je dosť silná, aj keď tento rok praskla, ale za to zrejme môže môj vlčiak ... treba im spraviť nejaký rebrík na súš, ale videl som aj tak chovať že sa nerozliezali po pozemku ... myslím že schody neprelezie, ale bolo by to skúsiť odtestovať. Zimujem tak že prilbižne na začiatku novembra ich dám do pivnice, oni sa vyprázdia, vymením vodu a nechám ich spať v tme až do jari, teplota vody je od 8-12 stupňov. Samozrejme pár krát za mesiac ich skontrolujem ako sú na tom zdravotne. Pred zimou ich treba dobre vykŕmiť, to je vidno napríklad pri zadných nohách, tam je vidieť brucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 09:33 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: VVV
A jak to děláš se zimováním? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 09:33 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Hunter
Koukal jsem na tvoji prezentaci želv, která mě k tomu nápadu přivedla, a jak vidim, nemáš folii ničím zakrytou, neroztrhnou ji želvy? Já ji ale stejně chci pokrýt geotextilií. Myslím, že tohle by byli obě samičky, takže nemají tak dlouhé drápy. Právě jsem přemýšlel o tom oplocení, asi bych použil nějaké to okrasné pletivo zapuštěné do země, ale máma by z toho asi nebyla moc nadšená. Takže 2. možnost je taková: máme docela malou zahradu a je důkladně oplocená, jediné místo, kudy by mohly utéct je pod vratama, ale tomu by se mělo dát zabránit natažením plůtku za barákem, kde je asi 2m široká ulička a na druhé straně by jí měly zabránit schody (je jich asi 10), nepřeleze je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2014 21:50 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
Hoj, na väčšinu otázok je odpoveď áno, vedia si v pohode zvyknúť, vo veľkom jazierku zdravú rybu nechytia, čiže sú to dobrý čističi pred rozširovaním sa nejakých rybích chorôb. Lekná sú trocha problém, avšak ak budeš mať poriadny koreň, prežije, ja mám staré lekná a tým sa darilo aj pri korkách. Vonkajšiu flóru neničia. Ja som dostal tiež 15 ročné korytnačky a pohode zimujú a prosperujú už tretí rok. Na začiatku býva problém s plávaním, nemajú také svalstvo tak je lepšie ak tam budú aj plytké zóny alebo niečo na čo sa dá v pohode vyliezť. Ďalšia vec je ale oplotenie, musí byť dosť vysoké (aspoň 50cm ) aby ho nepreliezli. Ďalšia vec je "pláž". Ak sú to samičky po zimovaní zrejme začnú produkovať vajíčka, aj keď ja som sa od piatich samíc po dvoch rokoch dočkal len štyroch aj tie neskončili v piesku :-D takže ak chce tie vajíčka naklásť tak ich nakladie :) ak máš ešte otázky tak sa spýtaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 16:51 Muž VVV [21] - Želvy – Želvy nádherné v jezírku
Plánujeme začít na podzim kopat zahradní jezírko. Bude na slunném místě, tvar kruhu, plánovaný průměr cca 3m a objem, co jsem počítal asi 5,5 - 6,5 kubíků, hloubka 0-1 m. Plánujeme do něj zlaté karasy, ale dnes mě napadlo, že bychom v něm mohly na jaře ubytovat také 2 želvy nádherné (10-15 let), které mají známí v malém akvateráriu a nemůžou je nikde udat. Tyhle želvy vyrůstají pravděpodobně jen na granulích, sušených krevetkách a nějakých kouscích masa. Zajímá mě tedy 1. Jestli je možné takové želvy zvyklé na teplou vodu, začít po těch letech chovat v jezírku. 2. Jestli je takto staré želvy, které nikdy nezimovaly na podzim zazimovat (při plánované hloubce asi jen ve sklepě). 3. Jestli je naděje že karásci přežijí. 4. Jestli je možné přidat do jezírka lekníny, nebo zda je želvy zlikvidují, a jak se chovají k floře venku z jezírka (myslím že je zelenou potravou moc nekrmí). Říkám že je to jen nápad a moc si na něm nezakládám, ale na internetu jsem našel spoustu odporujících si informací takže bych případně rád uvítal nějaké další rady ohledně zimování, kdy je na jaře do jezírka vypustit atd. Chtěl bych je chovat pouze v jezírku, ne v akvateráriu, pokud by to takto nešlo, celého nápadu se asi vzdám. Děkuju za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2014 01:17 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Filip
Založ prezentaci, ať je to i vidět.
Jen k tomu svícení, já svítím tuším od devíti od rána do osmé do večera jak obyč bodovkou, tak uvbčkem. Obojí mám přes jedny spínací hodiny. Watáž žárovky na vyhřátí v podstatě záleží na tom, jak máš žárovku daleko a jak je želva velká. Tak, aby ji to "zahřálo" celou. Jako uvbčko používám tuším Repti GLO 10.0 UVB - 25W.
Počkej co ti poradí ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 01:09 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Jo přesně. Třeba zakopnu o nějaký dobrý nápad. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 01:03 Filip – Světlo nevím jsi rady
Jo je to želva nadherna a je to fakt prcek jinak je v akwaterarku s filtrem a topítkem tím nerozbytným bylo mi doporučeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:58 Filip – Světlo nevím jsi rady
Ahoj pořídil jsem si vodní želvu chtěl bych jse zeptat jak je to se světly tepelný zdroj potom uv (a) (b) nak jse v tom zrácím v obchodech by mě nejradši vybavili plným košem žárovek já jsem koupil toto terarijní lampa exo terra glow light do toho jsem dal žarovku reptile uvb 100 13w ted nevím jestli tato žárovka obsahuje všechny uv záření která želva potřebuje. Potom jsem koupil klasickou lampičku s klipsem na přichycení k terariu a do te dal žárovku exo terra swamp glo basking spot 75 w s želvou na krabičce :-) jenže mě to vypalovalo lampičku a navíc mě bylo řečeno ze je to specialni pro želvy ale podle mě je to obič žárovka s viší ip ochranou tak jsem jí vyměnil za klasickou žárovku 35 w ale ta malo hřala tak jsem koupil v hornbach bodové halogen světlo s klipsem 35w a to hřeje pěkně a je pěkně vysoko nad ostruvkem a voda jse na něj nedostane tak a ted doba svícení co jsem jse tak dopídil po ruznych webech bodové světlo by mělo svítit 6-10h deně třeba po dvou hodinových intervalech aby jse želva mohla slunit a vyhřivat a zářivka s tím uv (b) kterou jsem uvedl ta by prý měla svítit celý den prý zhruba 10 h deně. Neni to moc 10 h pod uv (b)? koukněte prosím na tu uv (b) zarovku podle staryho označení jse jmenovala repti glo 5 pry je to zařivkova vybojka ? a zas jinde pisou sviti uv (b) tak max 1 h koupil jsem světla správně nebo je to uplně na prd v každý prodejně mě řekli pokaždý něco jinýho předem děkuji za odpověd s pozdravem F.Grygar jinak muj email mailto:f.grygar@gmail.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:36 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
Já mám od něj zatím jenom tuhle, průběžně si ale sháním další. Od různých autorů tématicky vlastně všechno od vyloženě odborných až po "dětské" sešitovky - člověk nikdy neví, kde zakopne o nějaký dobrý nápad, případně o detail který v minulosti přehlédl anebo už zapomněl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:53 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Od Wilkeho jsem četl "Vodní želvy" a ač pěkně napsané, je to jak píšeš. Na knihu od Zycha se moc těším. Sice toho mám mraky načtené z netu, ale není nad dobrou knížku. Taky jsem četl "Vodní želvy" od toho Reinera Praschaga. Byla to ale jen taková "knížečka" za tři pětky.. Napsal ale ještě Vodní želvy - exotické, fascinující, exluzivní".. To si myslím by mohlo být taky zajímavé. Pač i ta "knížečka" je docela pěkně napsaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2014 22:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
Super palec . Zatímco cílovou skupinou pana Wilkeho jsou spíše začátečníci, Zych už se soustředí na pokročilé (i když základy nevynechává), takže dost místa věnuje např. biotopům a dalším informacím o jaké v běžných chovatelských příručkách člověk nezavadí. Moc pěkné počteníčko palec


Tu příručku od Praschaga mám (je to takový ten klasický sešit) a myslím, že je dobrá. Autor se v ní zaměřuje hlavně na vytvoření životních podmínek pro nejčastěji chované vodní želvy, hodně je to o jezírkách a skleníkových chovech. Docela inspirativní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:28 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Ale dobrý eshop. Mají tam i knihy.abz.cz/… to jsem jinde nenašel. Náhodou jsi ji nečetl, jestli stojí za to ji kupovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:25 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Jo jo, nikde v knihkupectví tuhle knihu bohužel nemají. Ale našel jsem ji i tady ještě levněji. ano
www.bux.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 21:55 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 05:00 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Děkuji za tip. Jiří ho Zycha u nás bohužel nikde nemají. Budu ho nejspíš muset někde objednat. Od pánů Hartmut Wilke, Reiner Praschag už jsem něco zakoupil, zlehka početl a docela mě překvapilo jak pěkně je to napsané. I když info, které už jsem dávno věděl, pěkné počteníčko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
Prubni zagooglit podle jmen autorů příruček a knih o želvách - Jiří Zych, Nataša Velenská, Hartmut Wilke, Reiner Praschag... V nabídce např. Knižního klubu jsou průběžně za levno už leta ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 16:00 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Nadka
Děkuji. Jestli můžeš, určitě mi to pošli a já na to kouknu. ano
Želvu mám pár let a myslím, že si žije co se prostředí i krmení týče docela dobře. Šlo mi spíš o knihu "určité" kvality, kde jsou i různé vychytávky, vylepšeníčka při chovu apod. Pač vždy je co zlepšovat..
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 11:10 Žena Nadka [214] Re: Jiri_99
Mám strach se ozvat,abys mě neposlal do háje,ale nedá mi to.mám dva články od chovatelů z časopisu Akvárium terrárium.Dostala jsem je okopírované,když jsem si pořídila želvu.Je to sice řádka let,ale pomohly mi při chovu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:24 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Zdravím, poradil by zkušený "čtenář" nějakou zajímavou literaturu o vodních želvách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 07:20 ann Re: fajfmen
Děkuji !!! ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 22:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: ann
Pro škvrně je dobré malé akvaterko jako jsou např. zverimexová "želvárka" s vestavěným skleněným břehem, výhodnější a zároveň (znatelně) levnější je ale obyč akvárium obdobných proporcí se zaklíněným kusem korkové kůry jako břehem mezi stěnami. Nad břehem výhřevná lampička, ve vodě topné tělísko (teplota vody má být vždy o něco nižší než u okolního vzduchu) a filtřík. K tomu samozřejmě úkryty. Plovoucí rostliny jsou bonus k nezaplacení (měly by ale být odolné, želvička je bude devastovat). Obecně se doporučuje spíš aby "terárko rostlo spolu s želvou", než ji rovnou nastěhovat do velkého, o tom už ale více v literatuře ;-)
Důležité je taky odvětrávání a zároveň eliminace průvanu.
Jako výhřevka je bezva obyčejná stolní lampička, přesně jak zmínil Pogona - cena za malou velikost objímky (bodovky do 40 W) je okolo 200-300 Kč, za větší (u mě 60 W) pro dospělé zvíře (adekvátní teplo šířené na větší vzdálenost vzhledem k nesrovnatelně většímu tělu dospělce) dáš o 50 - 100 Kč víc. Čili nic moc. Ideální je taková ta ohýbatelná s rozevíratelnými čelistmi místo podstavce, styl kolíku na prádlo - přichytíš ji na vršek stěny a našteluješ podle potřeby do správné výšky a úhlu. Přidáním kusu krycího skla do její blízkosti navíc můžeš snadno vyhřátou zónu výrazně zvětšit...
Vedle výhřevky by bylo pro prcka vhodné umístit i UVB lapičku, pokud ale bude potrava pestrá, kvalitní a zvíře alespoň část roku vystavováno sluníčku, není nevyhnutelně nutná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:19 ann Re: Pogona
Já vím jaké délky se dorůstá :( . A chtěla bych si pořídit nějakou malou, třeba 5 cm . A jak by rostla tak bych samozřejmě sehnala vetší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ann
Tahle želva se dorůstá až 30cm, takže potřebuje akva-terárium minimálně 100-50cm s hloubkou vody alespoň 40cm, čili 200 litrů a více.... stačí si o nich něco nastudovat. Odpovědí na Tvé otázky je plný internet,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:56 ann Re: Pogona
A ještě jedna věc. Myslíte že může mít skleněné akvárium o objemu 35 litrů ? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ann
Bavíme-li se o vhodné lampičce, pak si obejdi elektra,....lampičky se pohybují od stovky do klidně deseti tisíc hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:23 ann Re: Pogona
A kolik to přibližně stojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ann
Musí - je to exotermní živočich,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:36 ann – želva žlutolící
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli želvička musí mít nad želváriem lampičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 20:46 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Pogona
Díky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 1731x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/713-vodni-zelva?od=101