Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

vodní želva

 

NápovědaFórum » Želvy » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
vodní želva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 14:13 Kadr – Vodni zelva
Zdravím, prosím o radu mám malé jezirko s koi kapry a chci si pořídit do něj malou zelvu.
Chtěl bych se zeptat jestli je to pro ní bezpečné a zda prezimuje v jezirku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 22:11 Žena Leli [1] - Želvy – ..
jojo písek mám v misce at si dají :) už sem to vymyslela... dno mi přítel natře barvou a já si pohraju s polystyrenem a pájkou , ted sem viděla na youtubku spoustu nápadů na fontánu do interiéru tak budu tvořit vlastní do akva i s pískem .... bude to fajn na udržbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 23:17 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: MomoMMC
Ano, aj ja potvrdzujem ze v jemnejsom piesku sa drzi menej kalu... taktiez korky si obcas zobnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 12:06 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Leli
Uvidis ako sa rozhodnes. Korky su neskutocne prasata, o tom viem svoje :-D no teraz ked mam velke akva nejako nepozorujem az taky bordel po korkach lebo mam jemny piesok, nic nezapadne a tie cunce to co lezi rozcupuju na kasu a tu vcucne filter kde sa to rozlozi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 10:18 Žena Leli [1] - ŽelvyRe: MomoMMC
Tapeta pod sklo se mi taky nelíbí :-D on je tam pak odkaz dno- voda .... ale ty kamínky nejsou špatný nápad , mě jde hlavně o to aby to bylo šup šup a néééé jak dřív hodinu se s tím párat protože jsou prasata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 22:29 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Leli
Ak to mas takto tak by som dno vobec neriesil a ked tak tu tapetu pod spodne sklo jednoducho polozit. Napada ma este permanentne dno z kamienkov. Potriet cele dno silikonom a vysypat zaoblenymi kamienkami tak aby pokryli dno, bude to drzat na mieste, bordel povysavas raz dva, len sa moze tvorit riasa a sem tam to bude treba precistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 20:54 Žena Leli [1] - Želvy – Lidiii....
Lidičky potřebovala bych poradit , po přestěhování mám želváky v provizorním akvárku pač chci jejich staré komplet předělat , ale ted řeším dno , nechci štěrk ( v dubnu čekám prcka tak nebude tolik času se věnovat želvákům). Nějaké větší kameny a kořen tam bude, bez kytek...leda umělé, ale co dát naspod aby nebylo vidět dno???? tapeta se odlepí , ještě mě napadl takový ten umělý trávník???? něco co prostě vytáhnu ven osprchuju od čurbesu a hotovo hop :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 18:55 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Ahoj, děkuji všem. Jsem zase o něco klidnější. Tak snad to opravdu nic nebude. Nejspíš jen tak panikařím. Želva se naštěstí zdá spokojená.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 00:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
Ahoj Jiří, mě to taky připadá jako normální svlečky. Nikde to není vyžrané (např. plísní), tvar je normální, barva normální... Pokud se třeba želvuša zrovna zdržuje víc na suchu než ve vodě, pak se to z ní loupe přirozeným sesycháním (smrštěním) rohoviny neuvěřitelnou rychlostí a ve velkém - to může svléct prakticky celý krunýř naráz např. při uchopení do ruky (mě se to tuhle stalo s Emily, když se při výletech z terka poprvé zašila pod vanou a já ji vyčenichal až za několik dní - pěkně mě to v první chvíli vylekalo) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 09:03 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Jiri_99
Podla mna to vyzera normalne a len sa zbavuje starych stitkov. Tie sa odlupuju postupne a niekedy to vyzera hrozne ked je napol odlupnuty a napol drzi. Na uistenie by to ale chcelo viac foto panciera, lebo v prezentacii mas len hlavnu fotku, kde to vydiet.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 00:01 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Jasan, nejde mi o to, že "odhazuje" štítky z krunýře. Taky je nacházím každou chvilku. Jde mi o to, že jsou ty štítky jakoby vyschlé. Stejně jako je to na fotkách, to má i na krunýři, který má oblečený, že to tak blbě napíšu.. Mám strach, aby jí něco nechybělo, vápník nebo tak něco. V prezentaci jsou fotky na kterých je to vidět.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 19:31 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Jiri_99
Suhlas s Hunterom. Korky zhadzuju stare stitky bezne. Skoro zakazdym vyberam z akvarka nejaku takze nemaj obavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2015 19:07 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
Ahoj, nemaj obavy, je to uplne normalne, korky zvoiekaju vrchne casti stitkov, tak sa im aj regeneruje, je to znak toho ze sa ma dobre..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 16:40 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a pozdravuju,
snad mi poradíte. Na rybičkách se to moc nechytá.. :-(
Mám trošku obavy o naši Morlu.
rybicky.net/…
Má jakoby vyschlé šupiny na krunýři. Stejně jako na fotkách to má i na svém krunýři. Je možné, že jí chybí nějaký vitamin, minerál, nebo něco takového? Želva se chová naprosto normálně, je to jen (teda doufám) vizuální problém.
Mnohokrát děkuji za rady či postřehy.
Jiří
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2015 00:10 tyna181190 Re: tyna181190
tak už mám odpovědˇpan Zapior se mi ozval a to s tím že jde o klapavku kýlnatou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2015 16:35 tyna181190 Re: VVV
Tam jsem to už zkoušela a nevím, nevím příjde mi že se ani jedné nepodobá. Na klapavku obecnou má podle mě moc krunýř do špičky a na hlavě jí chybí pruhy. Uvidím, kontaktovala jsem pana Zapiora, poslala jsem mu i fotky tak snad bude vědět aspoň on :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 15:45 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: tyna181190
Můžeš to zkusit podle těhle stránek v sekci Můj chov klapavky.webnode.cz/
Já bych řekl, že je to normální klapavka obecná, ale na poznávání nejsem nejlepší smich . Měla štěstí, že jste jí našli zrovna vy. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 08:33 tyna181190 Re: maty
Klapavku jsem si typovala ale jaká? :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 08:32 tyna181190 Re: Hunter
Zatím je u mě a buď tu zůstane nebo půjde ke známým kde jí budu moct vídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2015 23:43 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: tyna181190
hlavne ju nepúšťaj a nájdi zodpovedného majiteľa, alebo si ju nechaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2015 22:28 Muž maty [15] - JeštěřiRe: tyna181190
je to klapavka...ale jaká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 22:06 tyna181190 – co je to za želvu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni. Najde se tu někdo kdo by mi byl ochotný určit co je to za želvu? našla jsem jí během procházky se psem. Asi se ji někdo potřeboval zbavit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 20:51 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: martin
s tým pomôže len dobrý veterinár, pre začiatok jej sprav harmančekový kúpel a čo najskôr treba vyhľadať pomoc, minimálne sem nahraj fotku ... takto sa to ťažko určuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 18:07 martin
dobry den mam problem moje želva ma natekly konečnik a nežere veterinař mi odmitl pomoct že želvam nerozumi a rikal že v okoli taky nikdo nevite co by ji mohlo pomoct myslim že ma nejakou infekci a těžko vylučuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 20:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: VVV
Tak mě ho po letech Májuša ohryzává nanovo - jak teď válčíme s tím zaplísněním karapaxu, zakryl jsem vodní část karantény polystyrenovým deklíkem aby měla pocit schovky... no a ta potvora si dává práci s natahováním se dobrých 15 cm nad hladinu, jen aby ho mohla okousat :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 13:57 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: fajfmen
Ne, moje želvy polystyren nežerou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 19:45 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: VVV
No mě asi pětiminutová konzultace s vetem ohledně Májina napadeného karapaxu taky stála 70 Kč jen jsem vlezl do dveří, jenže dobrá rada nad zlato ;-). Jen se na ni mrknul a věděl - jeho želvy to prý kdysi měly taky. Poradil výborně a první viditelné výsledky se dostavily během několika málo dní. Ačkoli jí i po úplném vyléčení nějaké zjizvení zůstane ještě řádově několik měsíců kdy budu muset dávat bacha aby to nechytla nanovo, než se štítky plnohodnotně obnoví, nevidím v tom problém - dát kilo dvě za zdraví tvorečka který mě možná i přežije? To je za hubičku ;-)
Sice jsem si taky hned říkal, že bych jí to mohl dejme tomu týden matlat mastičkou na nohy a byl by klid, takhle jsem už zachránil i plísní napadeného pochroumaného sklípkana jehož jsem v jednom zveráči dostal zadarmo k nakupovaným... z kombinace antibiotika/želva už mám ale asi příliš zakořeněný strach (možná neopodstatněný, ovšem zažitý), takže pokud to jde léčit jinak, třeba i déle, raději volím takovou metodu...

K polystyrenovému břehu - nepokouší se Ti ho želvuši ohryzávat? Před pár lety jsem ho měl taky, poté co jsem vyhodil plochý žulový šutrák (pozůstatek nějakého předválečného schodu který jsem našel na louce) sotva si o jeho okraj poněkud neohrabaná Emily kapánek poškrábala plastron. Jakmile přes léto tenhle zarostl řasami, začala ho Mája s ohromnou chutí... no ne oždibovat... doslova žrát jak smyslů zbavená! Během jediného dne z něj byla půlka a po hladině plovaly úplně čisťounké bílé kuličky. Naštěstí jejími střevy prošel a po strávení řas beze škody vyšel ven, každopádně ale okamžitě letěl pryč. Ve zveráči jsem pak nakoupil za osm stovek kůry korkovníku, asi hoďku řádil s pilkou, chvíli v terku šteloval a klínil - a od té doby pohoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 10:35 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: fajfmen
Už jsme s nimi radši zašli k vetovi - řekl že je mám držet na suchu, 3x denně do vody a potírat Betadine vodou 1:20, že to bude v pořádku. Ani je pořádně neodrolil a za 15 minut konzultace si řekl 170,- Kč a to jsme na něj přes hodinu čekali, ač jsme byli objednaní :) . Každopádně naám poradil dobře a u všech už se to pěkně hojí, jenom ta, která to měla nejhorší, se nijak výrazně v těch hlubších ránách nelepší. Zavlolali jsme tedy našemu kamarádovi veterináři, který pracuje v Brně na univerzitě a ten se optal kolegyně přes plazy - ta nám doporučila ještě jednou denně pokapávat antibiotickými kapkami do očí. Říkala taky, že antibiotika želbu neodrovnají, že nevhodné jsou jen určité druhy. Ikdyž jsem to taky četl v několika knihách, zřejmě to platí jen o antibiotikách podávaných injekčně, protože jejich škodlivost popíral i ten veterinář, u kterého jsme byli.
Tak snad už to bude v pohodě. Až se uzdraví, budu muset tu polystyrenovou „skálu“ přetřít ještě jednou průhlednou vrstvou pryskyřice, aby nebyla tak hrubá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2015 20:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: VVV
Napadení BCh bych do určité míry přirovnal k rýmě u lidí - je to všudypřítomné, populace je tím promořena a dík tomu více méně imunní, teprve pokud je člověk celkově z nějakých příčin oslaben, chytne to, zpravidla ale jen jako drobnou nepříjemnost krátkodobého rázu jíž není třeba (krom nákupu dvou tří balení papírových kapesníků a vylohnění teplého čaje ;-) ) věnovat větší pozornost ;-)
Pokud se to ale přechází (jakože moc přechází), může z toho vzniknout chřipajzna (každý si řekne "no bóže hmm " a jde s tím do práce), z přechozené mnohem horší nebo úplně nejhorší, popř. takový zápal plic... a pak je "pozdě bycha honiti"...

V uvedeném (silně nepřesném) příkladu figuruje povícero původců, jako že jedna infekce otvírá dveře další, u želviček na tyto stupně Beneckia vystačí sama. Jenže se tak stane pouze a výhradně v případě naprosto katastrofálních podmínek v nichž je zvíře dlouhodobě drženo, což rozhodně není Tvůj případ, tedy se nemusíš ničeho fatálního bát ;-).
Do karantény dej nanejvýš zvířata u kterých jsi vypozoroval nějaké výraznější změny, obvykle spojené se sekundární infekcí, pro zdravé jedince je tato bakterie obvykle neškodná
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 12:46 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Hunter
OK, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2015 01:42 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
Ja takéto odreniny tiež len zoškrabnem a potom dezinfikujem, avšak väčšinou si s tým poradia samé ... Nemyslím že karanténa zaberie, ja som chorú korytnačku držal asi mesiac skôr na suchu a pár krát za deň šla do vody ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2015 22:45 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: fajfmen
Díky, už jsem nějak zakročil: všechny želvy jsem bez rozdílu pomatlal betadinem (plastron i karapax) a nechal oschnout, vylil jsem všechnu vodu, odstranil štěrk a rostliny, opláchl vše slabým roztokem Sava, nechal vyprchat, propláchl vodou a znovu napustil. Nic, co by se podobalo tvarohu jsem na nich nenašel :-) , zkuušel jsem to i nehtem přes gázu, ale nic nepustilo. dneska, když jsme byli na veterině s křečkem ( je v pořádku :-) ), jsem ukázal fotky paní doktorce (ne přes plazy, je to expertka na drobné savce :) ) a ta mi postup odsouhlasila a doporučila mi specializovaného veta pro případ, že by se to zhoršilo. Tak snad ok, želvy jsem si hned po vrácení do akvaterka udobřil několika granulemi a jsou v pohodě. Budu to teda denně patlat tím betadinem a zítra ještě pro jistotu zkusím peroxid. Pokud se B. Ch. vyskytuje ve vodě běžně, není teď potřeba karantenizovat? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2015 20:02 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: VVV
K první fotce - infekce tam sice určitě je (okraje štítků poněkud ustupují a jsou zčernalé), jak ale psal Hunter, k tomu obzvlášť v jezírkových chovech dochází poměrně často vlivem náhodných poškození a imunitní systém zdravé želvy si s tím obvykle poradí sám :-)
U druhého snímku je to už kapánek horší - želva je pravděpodobně (alespoň nakolik lze podle fotky odhadnout) napadena bakterií Beneckia chytinovora plus druhotnou mykotickou infekcí. Nejspíš to chytla do nějaké náhodně vzniklé odřeniny a její imunitní systém je z nějakého důvodu oslabený (BCh se běžně vyskytuje prakticky v každé vodě, želvy jsou jí promořeny a většinou jim nijak nevadí - stačí obvyklé svleky štítků. V určitých případech ale mohou vyvolat hnilobu plastronu podobající se SCUD, narozdíl od kterého se ale dá s úspěchem vyléčit, pokud to nezašlo příliš daleko).
Zatím nic hrozného.
Pokud je část okostice drolivá či konzistence taveného sýru, bude ji nutno odstranit. Pro zvířátko je to bolestivé asi jako vrtání zubu, ovšem bohužel nezbytné (máš-li v okolí veta co rozumí želvám, rozhodně nech tento zákrok na něm, než abys ho laicky prováděl sám!). Dalším krokem je desinfekce peroxidem vodíku (opakovaná, dokud to bude pěnit) a následně matlání BETADINEm každý den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2015 18:24 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
to je mechanické poškodenie ... tam to tmavšie miesto je trošku zapálené zrejme, ale to sa stáva aj mojim vonkajším korytnačkám ... tak neviem, nech sa ešte niekto vyjadrí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 08:12 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Hunter
Fotka k příspěvku Vážně to tam má, tady je ještě další fotka druhé želvy. Vypadá to jako mnohem nižší stadium toho u této želvy www.google.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 00:26 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
Vyzerá podľa mňa normálne, červená farba je spôsobená prekrvením :) takže zatiaľ by som sa nebál, ani nijaké ranky tam nemá... Ono keď si korytnačka zoderie pancier, tak to normálne aj krváca ... Veď predsa, aj kosti sú prekrvené ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 15:05 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: VVV
Ještě doplním, že žerou úplně normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 14:51 Muž VVV [21] - Želvy – Plíseň? Bakterie?
Fotka k příspěvku Ahoj, před chvílí jsem se tak kochal želvama a všiml jsem si u Kazi takových červených teček na plastornu. Vyndal jsem jí z vody a vyfotil tohle, jsou to plochy max 5 x 4 mm. Má to jen na plastornu, karapax má čistý, a v menší míře to mají i zbylé 3 želvy (každá po dvou flíčcích cca 3 x 3 mm), mají tam vidět nějaké vlásečnice či co.
Co to je? Plíseň? Bakterie? Něco úplně jiného?
Bydlí tady: terarka.net/terarka/1680 Pravidelně se sluní, UVB sice nemají, ale neměli ho ani minulé 2 roky (protože se ani neslunily) a byli v pohodě, teď, když se sluní ale koupi zvažuju. 4istím tak, že kždý týden doleju odpařenou vodu a každé dva zhruba 1/2 vody vyměním. Mám tam filtr a nějaké rybky, které normálně prospívají, voda rozhodně nesmrdí a je dobře průhledná. Nejspíš jsem si tam něco zavlekl s těma dvěma samicema tone . V různých knihách čtu, že se plísně léčí betadynem, hypermanganem atd., ale zvládnu to doma? Pokud je to potřeba, nemám problém dojít s nima na veterinu, v tom případě bych byl rád za nějaké tipy na veta v Praze, který tomu alespoň trochu rozumí.
PS: Je to na horní polovině druhých štítků odspoda na vnějších stranách.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 00:25 Muž Felix [754] - Ještěři
Přátelé, jak jsem v lednu zmiňoval bělavá místa a až na okostici odhazované štítky z karapaxu vodní želvičky (plastron v pohodě a na netu samozřejmě žádná nápověda), někomu by se tohle info mohlo výhledově hodit - podle jednoho šikovného veta, co tím stylem kdysi vyléčil i své vlastní želuši - jde o plísňové onemocnění, naštěstí nepříliš nakažlivé. Údajně stačí držet želvy převážně na suchu (jen tak na hoďku denně do vody), matlat je BETADINEm ředěným vodou v poměru 1:10 každý den po dobu přibližně dvou měsíců a mělo by se to vyléčit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 10:57 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
Aj tak by to šlo, nie na trvalo oddeliť, len na krmenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2015 06:27 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Hunter
Myslíš, že jí má přendat jenom na krmení, nebo jí dočasně přestěhovat? A nebylo by lepší dát na chvíly pryč tu druhou a dát té ode mě velký výběr v nádrži, na kterou si už alespoň trochu zvykla? Díky za odpovědi
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2015 01:45 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
Hmm, nech ju skúsi oddeliť do nejakej nádoby s teplou vodou a tam nech jej dá na výber viac druhov krmiva... Možno je trochu v strese z tej druhej, predsa len nebola zvyknutá na takého "obra" ... ale myslím že ak je čulá, tak jej ešte nič nechýba, niečo si kde tam iste zobne ... ale zas nemala by hladovať dlho, ale neviem koľko je vlastne "dlho"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2015 22:29 Muž maty [15] - Ještěři
Já jsem si taky pořídil klapavky a nejvíce jim jedou mouční červi. Tak snad pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 20:33 Muž VVV [21] - Želvy – Mláďata
Ahoj, mám další otázku: prodal jsem pánovi jednu mladou klapavku starou něco přes 3 měsíce. On jí ubytoval spolu s jednou o cca 2 - 3 cm větší v akváriu, kde drží teplotu vody jako já. Odvezl si jí ode mě ve čtvrtek, takže je u něj asi 4 - 5 dní a prý pořád nežrala. Psal mi, že je čilá, plave víc než ta druhá a vzájemně do sebe nejdou. Zkoušel krmit granule, nítěnky i rybí maso a žere jen ta druhá. Obě želvy se přistěhovaly naráz. Prý tam mají i úkryty. Jak dlouho vydrží takové mládě nežrat? Já je zatím krmil každý den, jen občas jsem vynechával a moje mláďata, která mám doma, žerou bez problémů. Podle mě je to jenom ze stresu, ale nevím, jak dlouho to bude trvat a jestli nakonec začne žrát :-O ... Co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 20:10 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Hunter
Díky, mě to nijak nevadí, alespoň je od sebe nějak líp rozeznám smich . Krunýř je normálně tvrdý a jinak vypadá zdravá, takže s ní snad nebude problém. Ale nechápu, jak jsem to mohl přehlídnout tone hmm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 20:02 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
Ano je tam jemná deformácia, ale ak je pancier pevný, myslím že to nevadí, už to nezmeníš, ... neviem, ak ti to esteticky nevadí, podľa mňa je v pohode ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 19:21 Muž VVV [21] - Želvy – Nové želvy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak jsem si domů přivezl dvě nové klapavky,jedna je krásná v pořádku, ale ta druhá je zřejmě rachitická a má zdeformovaný krunýř. Když mi je paní podávala, ničeho jsem si nevšiml, což nechápu, každopádně jí mám doma. Je to velký problém, vadí to na chov (mají společné bydlení se samcem,takže se asi páření neubrání), srovná se to, mám jí nějak speciálně krmit? Chovatelka vypadala zkušeně, říkala ře má klapavek asi 8 a množí je, takže jsem ji ani nijak nepodezdříval. Napište mi prosím rychle, abych měl případně větší pravděpodobnost na uskutečnění výměny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 21:54 Muž VVV [21] - Želvy
Normální školní křídu? Já myslel, že jso to nějaké speciální. hmm stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 20:52 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
neviem ako je to zo sepiovou kosťou, tu dávam len občas, ale nemá vyvážený pomer Ca a P, tak radšej by som kúpil normálne vápnikový blok, ale školskú bielu kriedu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:08 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Hunter
Díky, mají tam pořád kus sépiové kosti, ale krmím prakticky jenom rybím masem,což jim asi stačí, takže se o sépii nezajímají.
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 1733x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/713-vodni-zelva?od=51