Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Co to je za pavouka?

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co to je za pavouka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:47 Hanka
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:46 Hanka Re: AraneidaeCz
Chci se zeptat, chtěla bych si ji nějakou dobu ponechat, avšak ji nejspíš někdo přišlápl nebo znetvořil, jelikož se mi zdá, že chybí jedna chelicera, mám se ji snažit krmit, zda-li má šanci nadále fungovat jako lovec nebo ji vypustit a ponechat jejímu osudu? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:40 Hanka Re: AraneidaeCz
Ano, přesně to sedí, děkuji moc:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 19:59 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Hanka
Hanko, je to asi snovačka zdobená (Asagena phalerata) - teplomilný druh, loví mravence. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 15:45 Hanka - křižákovití pavouci (Araneidae) – Nevíte?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem na chodníku nalezla tohoto pavoučka, mohl by mi někdo zde pomoci s identifikací případně s pár informacemi? :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 21:12 Luděk - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: AraneidaeCz
Díky za informace. Už jsem si o něm našel nějaké čtení. Tak jsem rodinu uklidnil, že se bát nemusí. Odnesl jse m ho o cca 30 m dál do trávy a dal mu svobodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 20:39 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Luděk
Luďku, vypadá to na lovčíka vodního - Dolomedes fimbriatus. Je to celkem vzácný a ohrožený druh mokřadních biotopů s bohatou vegetací, gratuluji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 20:21 Luděk - křižákovití pavouci (Araneidae) – U bazénu
Fotka k příspěvku Dnes jsem objebil u bazenu tohohle krasavce, ale nemam poneti co je zac. Poradi mi nekdo? Dekuji

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 19:30 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae) – odpovědi
Wammpw: je to skákavka, možná skákavka dvoubarevná - Carrhotus xanthogramma, ale mohu se když tak zeptat nějakého odborníka přes skákavky

Hanka: je to šestiočka ryšavá (Harpactea rubicunda)

Igor: chtělo by to fotku z hřbetní strany, mohla by to být zápřednice, jedovatých je 99,9% pavouků, ale v ČR není v podstatě žádný člověku nebezpečný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 18:17 Wammpw - křižákovití pavouci (Araneidae) – Pavouček k určení
Fotka k příspěvku Dobrý den
uměl by někdo určit tohoto krasavce?
Dnes jsem jej odchytil doma a krom rychlého běhu předvedl, že umí i obstojně skákat.
Pavouček má cca 15mm.
Díky

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 04:36 Hanka - křižákovití pavouci (Araneidae) – Krasavice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, dneska jsem se šla podívat po baráku, zdali nenajdu nějaké nové nájemníky, a jako na potvoru jsem narazila na tuhle krásku, snažila se dostat z vany, kolem čtvrté ranní. Zajímá mě identifikace. Do sklenice jsem ji hodila broučku a hned ho čapla. Můžu ještě pořídit nějaké dodatečné snímky :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 21:07 Igor - křižákovití pavouci (Araneidae) – pavouk ??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,včera jsem našel na stropě tohoto pavouka - neporadí mi někdo co je to zač a zda to třeba není jedovaté ??

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 08:39 Hanka - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: AraneidaeCz
No jistě, to sedí. Děkuji moc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 18:09 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Hanka
Hanko, asi to je nějaký listovník :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 17:49 Hanka - křižákovití pavouci (Araneidae) – Pavouček
Fotka k příspěvku Zdravím, netušíte, co by to mohlo být? :-) Dneska jsem ho smetla že stropu, proto je takto handicapovaný :-D

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 16:08 R Muž Landvir @ [146] - JeštěřiRe: Co je to za pavouka?
Mrtvej pavouk, těžko soudit podle černého fleku.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 13:24 Co je to za pavouka? - Ještěři
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A co je toto za pavouka?Nevíte?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 18:25 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Co je to za pavouka?
Nějaký zápředník (Clubiona) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 13:51 Co je to za pavouka? - křižákovití pavouci (Araneidae)
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je to za pavouka?Zabili jsme jednoho velkého a ted se nám objevují malí už asi 5.Děkuji

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 18:41 IvetaH - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: AraneidaeCz
Děkuji. Tipovala jsem ho, když jsem koukla do starších príspěvlů ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 17:39 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: IvetaH
Pokoutník tmavý (Eratigena atrica), velmi hojný druh lidských sídel, vlastně tak hojný, že i když se odstěhujete, ve Vašem novém bydlišti budou další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 08:56 IvetaH - křižákovití pavouci (Araneidae) – Bubák
Fotka k příspěvku Zdravím. Prosím, co je to za pavouka? Dnes ráno nám lezl po fasádě. Jestli se dostane dovnitř, tak se stěhuju smich

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:11 R Muž Landvir @ [146] - JeštěřiRe: Jaja
Ahoj, žádné foto není vidět....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 20:00 Jaja - JeštěřiRe: Jaja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 19:51 Jaja - Ještěři – Pavouk
Zdravím tohohle pavoučka sem měla v pokoji je maličký nevíte co to je? Děkuji za odpověď
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2016 21:13 R Muž fajfmen @ [721] - JeštěřiRe: AraneidaeCz
Ořízkou snímku se musí vytáhnout detail, aby mašina poznala co konkrétně hledat a nezaměřila se např. na převládající barvu pozadí: Čili pěkná lesní zátiší, odkazy na Ikeu (pokud pavouk pochoduje po skříni) nebo, jako se to jednou stalo mě při zkusmém zadání brebery lezoucí po nenápaditě natřené vertikální podložce - nahatého vzrušeného typoně na steroidech :-D (fešně vyvinutá princezna by mě i potěšila, takhle jsem ale na vyhledávání pidikrevetek do nanoakvárií kapánek zanevřel smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 06:41 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: fajfmen
koukám, že to opravdu funguje potlesk , akorát u zdejších fotek, kde pavouk většinou nezabírá ani desetinu obrázku, to asi stejně nepomůže :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2016 01:10 R Muž fajfmen @ [721] - Ještěři
Asi před rokem mi kolega Vitas doporučil vyhledávání dle fotek přetažením snímku myší do úvodní stránky googlu. Po kliknutí pravým tlačítkem vyjede (mezi jinými) dotaz na vyhledání snímku. Dáte ho - a následuje milion odkazů "se stejnou fotkou", mnoha "vizuálně podobných"... anebo taky prd. Jak kdy. Pokud to má ale člověk kapánek "ve voku", může najít adekvátní info ohromnou rychlostí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 06:42 DukeDudeDuda - JeštěřiRe: AraneidaeCz
Moc děkuji za odpověď. Neznalý pavouků, myslel jsem si, že jsou křižáci jen v odstínech černé a šedé.... no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2016 07:17 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: DukeDudeDuda
Vypadá to na samičku křižáka obecného (Araneus diadematus), která nakladla vajíčka, proto je takhle zcvrklá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2016 07:15 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Mira
asi skálovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 20:25 DukeDudeDuda - křižákovití pavouci (Araneidae) – Zahradní nález
Fotka k příspěvku Na zahradě jsem v létě několikrát spatřil tohoto pavouka. Je krásně červený. Nikdy kromě letošního roku jsem ho nespatřil.
Mějte se krásně a předem děkuji za určení tohoto krasavce.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 10:00 Mira - křižákovití pavouci (Araneidae)
Fotka k příspěvku Právě kousl mojí ženu,je možná identifikace?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 17:34 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Jindra
Jindro, je to asi křižák mostní (Larinioides sclopetarius) - araneidae-cz.sweb.cz/…
Jedovatý samozřejmě je, jako každý pavouk žijící v ČR (kromě asi 3 druhů pakřižáků),
ale jako každý pavouk žijící v ČR není jeho kousnutí zdraví ohrožující (a hlavně nemá důvod kousat pokud ho nezmáčkneš), takže se není čeho bát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 15:03 Žena Horse001 @ [2] - JeštěřiRe: Jindra
Aký je veľký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 18:19 Jindra - Ještěři – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Dobrý den prosím o info co je to za pavouka, už jsme ho ve skladě našli vícekrát. Prosím o vyvrácení že se jedná o nějakého pavouka z rodu Heteropoda (Malooček) kteří jsou jedovatí.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2016 18:29 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Veronika
pokoutník tmavý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 21:37 Veronika - křižákovití pavouci (Araneidae) – Pavouk za dveřmi venku
Fotka k příspěvku Dobrý den,

co je toto za pavouka? Málem jsem dostala infarkt. Tělo tak 3 cm, celkem s nohami tak 8 cm. Uf.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2016 16:15 Žena Horse001 @ [2] - JeštěřiRe: Sanjin Miric
Kriziak pruhovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 15:28 Sanjin Miric - Ještěři – Pavouk
Fotka k příspěvku Prosím o identifikaci pavouka vyfoceného v Praze 9,děkuji

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 19:23 Petra - JeštěřiRe: AraneidaeCz
Mnohokrat dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 16:21 Muž AraneidaeCz @ [18] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Petra
Petro, podle popisu sítě a fotky by to mohla být cyrtofora, která se řadí mezi křižáky. Kousnout by mohla leda v sebeobraně, ale nemá silný jed, aby Ti ublížila. Raději na ni nesahej rukama a ulov třeba do sklenice a pak někde vypusť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 13:07 Petra - křižákovití pavouci (Araneidae) – Pavouk na terase
Fotka k příspěvku Dobry den. Bydlim Na Kanarskych ostrovech a Na terase mam zabydleneho tohoto vetsiho pavouka. Jeho pavucina je uzasna. Vypada jak padak, akorat naruby. Bohuzel musim uklidit terasu a kvuli nemu To uz odkladam pul roku. Mam strach z pavouku, ale zaroven me fascinuje. Vubec nemam poneti Co je to za druh, ale asi to bude je krizak. Ale i tak se zeptam, zda se ho mam pri odklizeni bat. Uz ted se ke me navstevam moc nechce.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 23:52 Popelnice - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Filip
Koukám že jich je letos jak máku. Tohle už je kolikátý dotaz letos, a navíc křižáka pruhovaného máme na zahradě dokonce i my v nadmožské výšce 420 m.n.m., a to jsou teplomilní. Za chvíli u nás v ČR budou růst ananasy a po kokosových palmách skákat opice. Ale já se na to těším, teploučko miluju. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 23:27 R Muž Landvir @ [146] - JeštěřiRe: Filip
Ahoj mrkni o dvě odpovědi níž.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 22:06 Filip - Ještěři – Pavouk
Fotka k příspěvku Dobry den ve spolek. Co je to za druh pavouka prosim ?? Mám ho u baraku tak doufam ze to neni nic jedovatyho

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 11:39 Adam - Ještěři – To landvir
Dekuji moje kocka muze zase vklidu spat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 18:08 R Muž Landvir @ [146] - JeštěřiRe: Adam
Ahoj, mohlo by se jednat o Argiope bruennichi, tj. křižák pruhovaný.
Pro tebe nebezpečný není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 16:01 Adam - Ještěři – Poradite? Rad bych vedel o koho jde :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ma asi 3 cm telicko
Celkem cca 8-9 cm .. mam se bat? :)
Dekuji

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2016 00:04 R Muž fajfmen @ [721] - JeštěřiRe: Jana
Možná je to jenom svlečka (podle nic moc fotky neodhadnu) a babouc se za skříní těší výbornému zdraví, nijak extra bych to ale neřešil.
V Řecku každičkou latrínu obývá několik černých vdov (aniž by tam docházelo k úrazům), v Thajsku si z poměrně kousavých a výrazně jedovatějších sklípkanů než jsou mírní američtí (rodů Aphonopelma a Brachypelma) dělají špízy... u nás žádný pavouk není toxicky významný, snad kromě té zavlečené zápřednice (snadno zaměnitelné s několika zde původními druhy zápřednic vyskytujících se vždy výhradně na specifických lokalitách typu prosluněná blata s rákosím... kde je nikdo neotravuje a o styk s člověkem vůbec nestojí), ovšem zcela jinak vypadající než to ono na fotce - NENÍ TO ZÁPŘEDNICE! Fakt ne a fakt nechápu jak za ni může někdo označit až tak nepodobného pavouka... I v rámci ČR existuje ranec rodů a druhů vzájemně si velmi na pohled podobných pavouků, jestli ale někdo neodliší zápřednice od ostatních našich pavouků, pak nepozná rozdíl mezi gorilou s medvědem! Pokud si takového zvířete nevšímáš a nepokoušíš se je zašlápnout či umlátit, pak si ono zpravidla nevšímá Tebe. Takový pavouk se zašije někam za skříň kde má klid a potom si tam v klidu chytá hmyz. Mouchy, šváby, blechy a tak... Takže Ti vlastně zbavuje byt od parazitů. Veskrze užitečné stvoření ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Bezobratlí Přidat příspěvek • Zobrazeno 375x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1279-co-to-je-za-pavouka