Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Co to je za pavouka?

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Co to je za pavouka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 20:56 Sehrezada
Fotka k příspěvku Prosím co je zač? Děkuji.Cca 5 cm velký macek. Dost nás děsí na zahradě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 20:53 Sehrezada
Prosím co je zač? Cca 5cm velký macek Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 00:19 Hanka – Skákavka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Určili by jste mi prosím tuto skákavku? :-) Na černou mi přijde až moc barevná :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 16:54 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Martin
skálovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 13:18 Martin – Co to je zač?
Fotka k příspěvku Dneska ráno nalezeno na zdi. Než jsem se odhodlal ho vyhodit z okna, tak někam zalezl, to mám radost :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 05:31 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Hanka
Hanko, to je těžké tam něco poznat, po zdech často běhá např. zápředka domácí (Liocranum rupicola), teoreticky by to mohla být ona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 22:24 Hanka – Identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky, chtěla bych zjistit, co za mršku se mi prohánělo po zdi. Avšak je téměř nemožné pořídit nějakou kvalitnější a nápomocnější fotografii :-( Tak snad jenom kdyby někoho něco nenapadlo, díky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 11:58 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Hanka
zkuste to, najděte pár mravenců (takových těch klasických malých) a třeba nějakého uloví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:47 Hanka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:46 Hanka Re: AraneidaeCz
Chci se zeptat, chtěla bych si ji nějakou dobu ponechat, avšak ji nejspíš někdo přišlápl nebo znetvořil, jelikož se mi zdá, že chybí jedna chelicera, mám se ji snažit krmit, zda-li má šanci nadále fungovat jako lovec nebo ji vypustit a ponechat jejímu osudu? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:40 Hanka Re: AraneidaeCz
Ano, přesně to sedí, děkuji moc:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 19:59 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Hanka
Hanko, je to asi snovačka zdobená (Asagena phalerata) - teplomilný druh, loví mravence. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 15:45 Hanka – Nevíte?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem na chodníku nalezla tohoto pavoučka, mohl by mi někdo zde pomoci s identifikací případně s pár informacemi? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 21:12 Luděk Re: AraneidaeCz
Díky za informace. Už jsem si o něm našel nějaké čtení. Tak jsem rodinu uklidnil, že se bát nemusí. Odnesl jse m ho o cca 30 m dál do trávy a dal mu svobodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 20:39 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Luděk
Luďku, vypadá to na lovčíka vodního - Dolomedes fimbriatus. Je to celkem vzácný a ohrožený druh mokřadních biotopů s bohatou vegetací, gratuluji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 20:21 Luděk – U bazénu
Fotka k příspěvku Dnes jsem objebil u bazenu tohohle krasavce, ale nemam poneti co je zac. Poradi mi nekdo? Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 19:30 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae) – odpovědi
Wammpw: je to skákavka, možná skákavka dvoubarevná - Carrhotus xanthogramma, ale mohu se když tak zeptat nějakého odborníka přes skákavky

Hanka: je to šestiočka ryšavá (Harpactea rubicunda)

Igor: chtělo by to fotku z hřbetní strany, mohla by to být zápřednice, jedovatých je 99,9% pavouků, ale v ČR není v podstatě žádný člověku nebezpečný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 18:17 Wammpw – Pavouček k určení
Fotka k příspěvku Dobrý den
uměl by někdo určit tohoto krasavce?
Dnes jsem jej odchytil doma a krom rychlého běhu předvedl, že umí i obstojně skákat.
Pavouček má cca 15mm.
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 04:36 Hanka – Krasavice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, dneska jsem se šla podívat po baráku, zdali nenajdu nějaké nové nájemníky, a jako na potvoru jsem narazila na tuhle krásku, snažila se dostat z vany, kolem čtvrté ranní. Zajímá mě identifikace. Do sklenice jsem ji hodila broučku a hned ho čapla. Můžu ještě pořídit nějaké dodatečné snímky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 21:07 Igor – pavouk ??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,včera jsem našel na stropě tohoto pavouka - neporadí mi někdo co je to zač a zda to třeba není jedovaté ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 08:39 Hanka Re: AraneidaeCz
No jistě, to sedí. Děkuji moc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 18:09 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Hanka
Hanko, asi to je nějaký listovník :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 17:49 Hanka – Pavouček
Fotka k příspěvku Zdravím, netušíte, co by to mohlo být? :-) Dneska jsem ho smetla že stropu, proto je takto handicapovaný :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 16:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Co je to za pavouka?
Mrtvej pavouk, těžko soudit podle černého fleku.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 13:24 Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A co je toto za pavouka?Nevíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 18:25 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Co je to za pavouka?
Nějaký zápředník (Clubiona) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 13:51 Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je to za pavouka?Zabili jsme jednoho velkého a ted se nám objevují malí už asi 5.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 18:41 IvetaH Re: AraneidaeCz
Děkuji. Tipovala jsem ho, když jsem koukla do starších príspěvlů ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 17:39 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: IvetaH
Pokoutník tmavý (Eratigena atrica), velmi hojný druh lidských sídel, vlastně tak hojný, že i když se odstěhujete, ve Vašem novém bydlišti budou další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 08:56 IvetaH – Bubák
Fotka k příspěvku Zdravím. Prosím, co je to za pavouka? Dnes ráno nám lezl po fasádě. Jestli se dostane dovnitř, tak se stěhuju smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:11 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jaja
Ahoj, žádné foto není vidět....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 20:00 Jaja Re: Jaja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 19:51 Jaja – Pavouk
Zdravím tohohle pavoučka sem měla v pokoji je maličký nevíte co to je? Děkuji za odpověď
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2016 21:13 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: AraneidaeCz
Ořízkou snímku se musí vytáhnout detail, aby mašina poznala co konkrétně hledat a nezaměřila se např. na převládající barvu pozadí: Čili pěkná lesní zátiší, odkazy na Ikeu (pokud pavouk pochoduje po skříni) nebo, jako se to jednou stalo mě při zkusmém zadání brebery lezoucí po nenápaditě natřené vertikální podložce - nahatého vzrušeného typoně na steroidech :-D (fešně vyvinutá princezna by mě i potěšila, takhle jsem ale na vyhledávání pidikrevetek do nanoakvárií kapánek zanevřel smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 06:41 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: fajfmen
koukám, že to opravdu funguje potlesk , akorát u zdejších fotek, kde pavouk většinou nezabírá ani desetinu obrázku, to asi stejně nepomůže :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2016 01:10 Muž Felix [752] - Ještěři
Asi před rokem mi kolega Vitas doporučil vyhledávání dle fotek přetažením snímku myší do úvodní stránky googlu. Po kliknutí pravým tlačítkem vyjede (mezi jinými) dotaz na vyhledání snímku. Dáte ho - a následuje milion odkazů "se stejnou fotkou", mnoha "vizuálně podobných"... anebo taky prd. Jak kdy. Pokud to má ale člověk kapánek "ve voku", může najít adekvátní info ohromnou rychlostí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 06:42 DukeDudeDuda Re: AraneidaeCz
Moc děkuji za odpověď. Neznalý pavouků, myslel jsem si, že jsou křižáci jen v odstínech černé a šedé.... no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2016 07:17 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: DukeDudeDuda
Vypadá to na samičku křižáka obecného (Araneus diadematus), která nakladla vajíčka, proto je takhle zcvrklá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2016 07:15 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Mira
asi skálovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 20:25 DukeDudeDuda – Zahradní nález
Fotka k příspěvku Na zahradě jsem v létě několikrát spatřil tohoto pavouka. Je krásně červený. Nikdy kromě letošního roku jsem ho nespatřil.
Mějte se krásně a předem děkuji za určení tohoto krasavce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 10:00 Mira
Fotka k příspěvku Právě kousl mojí ženu,je možná identifikace?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 17:34 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Jindra
Jindro, je to asi křižák mostní (Larinioides sclopetarius) - araneidae-cz.sweb.cz/…
Jedovatý samozřejmě je, jako každý pavouk žijící v ČR (kromě asi 3 druhů pakřižáků),
ale jako každý pavouk žijící v ČR není jeho kousnutí zdraví ohrožující (a hlavně nemá důvod kousat pokud ho nezmáčkneš), takže se není čeho bát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 15:03 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Jindra
Aký je veľký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 18:19 Jindra – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Dobrý den prosím o info co je to za pavouka, už jsme ho ve skladě našli vícekrát. Prosím o vyvrácení že se jedná o nějakého pavouka z rodu Heteropoda (Malooček) kteří jsou jedovatí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2016 18:29 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Veronika
pokoutník tmavý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 21:37 Veronika – Pavouk za dveřmi venku
Fotka k příspěvku Dobrý den,

co je toto za pavouka? Málem jsem dostala infarkt. Tělo tak 3 cm, celkem s nohami tak 8 cm. Uf.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2016 16:15 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Sanjin Miric
Kriziak pruhovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 15:28 Sanjin Miric – Pavouk
Fotka k příspěvku Prosím o identifikaci pavouka vyfoceného v Praze 9,děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 19:23 Petra Re: AraneidaeCz
Mnohokrat dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 16:21 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Petra
Petro, podle popisu sítě a fotky by to mohla být cyrtofora, která se řadí mezi křižáky. Kousnout by mohla leda v sebeobraně, ale nemá silný jed, aby Ti ublížila. Raději na ni nesahej rukama a ulov třeba do sklenice a pak někde vypusť :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 1803x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1279-co-to-je-za-pavouka?od=351