Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - zbarvení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční - zbarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 15:41 SnowShow – gekončík
Fotka k příspěvku Takže určite je toto samica? Lebo je to ešte dosť mladé, takže či náhodou nie mladý samček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 19:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: SnowShow
Samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 21:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: SnowShow
Máš-li jen jednoho gegončíka (čili stačí prťavé terko) a neostré fotky v rámci možností... vykašli se na focení, pořiď další mrňavé terko s pár jinými gekonky (to se vmáčkne všude) a časem uvidíš ;-)
Ona se ta zvířátka mezi sebou rozpoznají a případně zkamarádí touto přirozenou cestou snáz, než podle našich hrubých odhadů ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 19:04 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: SnowShow
treba lepšie zaostrenú fotku .. ale vyzerá to na samičku
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 16:32 SnowShow – Haloooo
Je tady někdo!? ne :-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 18:59 SnowShow – hmmm
Fotka k příspěvku Gekoník má 1 rok a 20 cm... Ja som si myslela že skôr samček-prosím odpovedzte...:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:44 Sisi Re: SnowShow
Myslím si že by to mohla být samička ale je to tak na 60 % :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 13:00 SnowShow – no...
Ale já mám jenom jednoho gekoníka a potřebuji vědet pohlaví abych nekoupila samečkovi samečka... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 02:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: SnowShow
Tak nejspíš budu hnusák potvorák - určo jde o žlutého černě puntíkatého robustního tvorečka :-D . Pokud má tendenci mlátit samečky, pak to nejspíš bude kluk. Co se chovatelské formy pro běžného chovatele týká - není to fuk? Hlavně když je zvíře zdravé, ve svém spolku vychází s ostatními (dejme tomu deseti samicemi) v pohodě a na svět přivádí zdravé potomky ;-) - pokud teda jeho děti nechceš do Hamu vozit coby drahé výběrové... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 21:25 SnowShow – no tady...
Fotka k příspěvku Fotečka zbarvení...mám podezření na tremper yellow banded albino no nevím jistě... :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 21:22 SnowShow – hmmm
Fotka k příspěvku No, ano mohla by být...:-) :) A co je to za zbarvení?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 23:41 Muž maty [15] - Ještěři
A lepší fotka by nebyla??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 17:17 SnowShow – pohlaví gekoníka
Fotka k příspěvku Jaké je tohle pohlaví? Prosím poradtě...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 22:11 zoll Re: Pogona
Podmínky životní jsou dá se říct ideální, celé nové terárium, originál pouštní písek,topný kámen, 3D pozadí,plno úkrytů.

Dráčata jsou odhadem 15 gramů. Zmiňované dráče není aktivní,jen polehává, dění v teráriu se moc neúčastní, vypadá dehydrovaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 17:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: zoll
Nezmáne konkrétní chovné podmínky a stav gekončíka, nemůžeme poradit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 14:53 zoll – dráče nejí
Zdravím všechny chovatele, mám dotaz který se sem zrovna nehodí,ale nevím kam s ním. Před týdnem jsem si pořídil 5 samiček gekončíků nočních. Jedna z nich ale nechce jíst ani pít, ztrácí se před očima. Dnes jsem to už nevydržel a stříkačkou ji vnutil aspoň trochu vody. Tu kupodivu aktivně olizovala z čumáčku. O pár hodin později jsem ji udělal koktejl z vitamínů a rozemletých cvrčků a taky to dala. Nevím co dál,nemá někdo nějakou podobnou zkušenost? Díky všem za radu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2014 14:06 Muž Jirin [2] - Ještěři – gekončík
Musím se s vámi podělit o radost když se po skoro po 100 dnech objevil náš gekončík noční kterého jsme hledali po ůtěku z terária a už jsme se s ním i rozloučili.Několikrát obrácený byt vzhůru nohama a nic a jednoho dne dcera u psacího stolu otevřela šuplík a ona tam stála a koukala,zdravá ,živá měla žízeň ani jíst nechtěla až večer se nadlábla.Asi v noci chodila pít do misky psovi a toho cvrčka si taky nějakýho ulovila,občas nám nějaký zdrhne.Máme všichni radost.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 18:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Markéta
Tohle je mládě "klasického" gekončíka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 16:57 Markéta – jak asi bude vypadat?
Fotka k příspěvku Dobrý den mám gekončici a docela by mě zajímalo jaké bude mít přibližně zbarvení až vyroste . Byla by jsem ráda kdyby jste mi poslali fotku dospělce tohoto zbarvení :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 18:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: paokon
Chtělo by to lepší fotku, zejména okolí řitního ocasu s mírně nadzviženým ocáskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 17:53 Muž iacek [0] - JeštěřiRe: paokon
řekl bych, že je to holka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 14:26 paokon – Gekončík noční
Fotka k příspěvku Chtěl bych pomoct s určením pohlaví mého gekončíka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: misisi
Chtělo by to lepší fotku, v lepší kvalitě a gekončíka líp uchopit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 13:24 misisi
Fotka k příspěvku Ahojky vše. Může mě někdo poradit jakého jsou pohlaví gekončící noční? Viz foto..... Všem děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 15:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Linda
Ven ho nedávej, krom jiných potíží Ti ho odnese první dravý pták.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 22:02 Linda – Gekončík noční výhřev
Chystám se dělat venkovní výběh pro chameleona, v druhým terárku máme gekončíka nočního. Napadlo mě, jestli bysme mohli udělat něco takovýho i pro gekončíka, ne vždycky přes den zaleze. Tak mě napadlo na vršku pro chamíka udělat nástavbu. Dát tam desku, pak to ohraničit sklem vysokým tak aby nezdrhl, vršek tudíž volný, dát mu tam ukryt. Zkrátka a dobře, jestli se prostě i gekončík noční třeba rád ohřeje na přírodním slunci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:02 Žena Nika [0] - Ještěři
Ahojky, můžu poprosit o radu? Nejsem si tak uplně jistá co mám vlastně za barevné variace, myslím že jedna je Klasik a druhá Super Hypo Tangarine

terarka.net/nadrz/1259/7.jpg…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 20:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: simca
Zdenkovi to sarka odepsala hned přede mnou - bude se svlékat :-)
Jíst může všechno co obvykle, v této fázi ovšem jako první zbaští svou starou pokožku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 16:31 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: zdenek
Bude se svlékat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:56 zdenek – Dundee
ahoj,chci se zeptat co to znamena kdyz mi gekon pres noc ztrati barvu a je temer sedivy? diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:41 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: simca
Staci tady projet atlas nebo forum....vse najdes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:29 simca
a co vsechno muze jist? hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:24 simca
muj gekoncik zesvetlal a linejsi nez predtim nevite nekdo co mu je?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 20:16 Žena pavoucica [1] Re: fajfmen
Jj já vím, že si to ukládají do ocásku tak proto váhu nějak neřeším, jenom občas zkontroluju...už sem viděla i zanedbané hubené gekončíky sad a nebylo to nic pěkného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 17:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: pavoucica
Gekončíkům se tukové zásoby ukládají v ocásku a později i v podpaží, kde si shromažďují zásoby na zimu. Tohle zvířátko je vlastně "štíhlé" ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 20:22 Žena pavoucica [1] Re: Lenalen
Fotka k příspěvku Naše Amálka má 49-52g a tlustá mi nepřijde
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 16:13 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: Lenalen
smich smich Jestli takhle vypadá tlustý gekončík, tak ty moje dvě jsou jako bečky. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 08:08 Muž Drahoš [3] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku oni tak vypadají ukládají si tuk do ocasu na horší časy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 22:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lenalen
Není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 22:10 Lenalen
Fotka k příspěvku Můj gekončík se zdá všem okolo tlustý. Má 40g a přibližně 20cm. Je opravdu tlustý? Já si myslím, že ne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 22:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lenalen
To jsme všichni samozřejmě moc rádi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 15:07 Muž Sewer [151] - Ještěři
Určitě s tím nebude problém, když se jedná jen o pár dní. Hlavně ať má gekončík v dočasném bydlení vše potřebné = úkryt, lokální ohřev, jídlo, vodu a klid :-).
A aby nové terko lépe schlo, zkus ho někam přemístit. Na nějaké lépe větrané místo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 14:02 Lenalen
Díky vašim dobrým radám se mi podařilo úspěšně zařídit terárium, které podle mne, vypadá velmi dobře a snad splňuje vše co má. I přes to tu je ovšem problém s tím, že ač barva, kterou je natřené pozadí vysychá již týden, ještě není úplně vyschlá (stále smrdí)a potřebuje ještě pár dní. Zítra se u nás koná chovatelská burza, kde bych si chtěla koupit svého gekončíka, je možné, abych ho na pár dní umístila do jiného menšího terária a po vyschnutí toho, které je pro něj určené ho přemístila?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 19:14 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak mě, dík pavoucici, napadlo - mohli byste se, prosím, někdo kouknout na fotky gekoňat naší maličké (složku s nimi mám prozatím v prezentaci vousatek a čukval) a písnout mi, k jaké formě má ten který nejblíž?
Okolo divoké viditelně "jenom proběhli" a ve vyšlechtěných se naprosto nevyznám. Tihle dva jsou jistě směska, info u tom, co se na nich geneticky podílelo by ale možná mohlo být i k užitku v rámci případné plemenitby v budoucnu. Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2012 22:25 Muž Felix [754] - Ještěři
Přesně ano . Z jednoho našeho gekoněte (od narození malé, slabé, neduživé a dokonce neschopné se bez pomoci svlékat...) se stal životaschopný čiperný cvalda teprv poté, co jsem z terka vyházel veškerá topítka a zavedl tam spartánské podmínky. V poměru k jejich přirozenému prostředí je pro ně tuzemské kolísání teplot docela sranda - co by jiné běžně chované plazy ohrozilo, tihle ještěráčci přímo potřebují pro svou kondici a správný vývin. Jsou to od přírody otužilci, které přílišné hýčkání jen oslabuje ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 16:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lenalen
Zbytečné cokoli doplňovat, kolega má naprostou pravdu palec ano vyhoď cokli, co přes noc topí a strč gekončíka klidně na chodbu, sám uvidíš, jak mu to bude prospívat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 14:21 Muž Sewer [151] - Ještěři
Gekončíkům se v noci netopí! :-)
Noční pokles na pokojovou teplotu (a nebo klidně i pod ní ... čili až k nějakým 16°C) je pro ně více, než žádoucí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 13:36 Lenalen
Velmi děkuji za vaše rady. Do terárka dám klasickou žárovku 40W jako zdroj světla i tepla. S tím pro mne ovšem nastal další problém. Čím budu gekončíkovi topit v noci? Myslíte si, že výhřevná destička 8W www.spokojenypes.cz/… by byla vhodná na noční vyhřívání? Jakože přes den budu svítit a v noci topit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2012 05:56 Žena pavoucica [1] Re: Pogona
díky já si to myslela:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 22:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
ano ano ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1193x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/533-gekoncik-nocni-zbarveni