Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 20:26 elegans1 Re: vaclav
Mláďata krm denně v množství,které jsou schopné sežrat.Nějakého překrmení se bát nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 20:05 Muž alterationx [82]
Ja som toho môjho dnes konečne videl ako si ulovil menšieho cvrčka, kúpil som menšie, že snáď sa lepšie chytí, tak dúfam, že je to dobré znamenie. Chytala toho cvrčka na 3krát, ale nakoniec ho chytila. Zdá sa mi, ale, že pokiaľ sú cvrčky v nejakej nádobke, čiže nebehajú po substráte, tak ako keby nemala o ne záujem. Je možné, že musí byť dráždená ich väčším pohybom a z misky resp. nádobky si ich brať nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 20:05 vaclav – alterationx
Ok dík .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 20:03 Muž Pasyok [37] Re: vaclav
Ja gekóny už veľmi dlho nechovám. :-) Niekde som čítal, že kŕmiť by sa malo množstvom, ktoré je gekón schopný zjesť/uloviť za cca hodinu. Nie je to málo a zároveň by sa tak malo predchádzať prežieraniu. Samozrejme sa bavíme o zdravých jedincoch. Smeruj otázky na alterationx, verím, že poradí dobre. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:54 Muž alterationx [82] Re: vaclav
ono to záleži aj aké veľké sú tie cvrčky, ale takýto mladučky gekončík potrebuje fakt malé cvrčky, pri takých cvrčkoch by som skúsil dať povedzme 3 až 4 kusy a uvidíte, či Vám ich v pohode zožerie, pokiaľ ich v pohode zožerie, tak pri nasledujúcom kŕmení dáte o jedného viac a uvidíte, pokiaľ budú cvrky pobehovať dlhšie a nebudú zjedené, tak je to už moc a ako písal Pasyok mladé sa kŕmia každý deň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:49 vaclav – Re: Pasyok
Dobře a kolik jich máš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:33 Muž Pasyok [37] Re: vaclav
Je to individuálne a presné číslo sa povedať nedá, buď je založené na odhade alebo na skúsenostiach chovateľa. Treba sa orientovať podľa toho akú ma chuť do jedla, ako rýchlo žerie, ako priberá na hmotnosti. Určite napíše niekto z fóra, kto sa aktívne ich chovu venuje nejaké praktické rady, ako to správne množstvo odhadnúť u mláďaťa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:15 vaclav – Pasyok
Ne nemam ještě ale já nevim kolik cvrcku se mu má dávat někde píšou 6 jinde zase 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:09 Muž Pasyok [37] Re: vaclav
Nz. Áno, každý deň. Ak ho ešte nemáte, tak si zistite všetky potrebné informácie predtým, ako si ho zabezpečíte. Ak ho už máte, tak myslite na to, že o zvierati si najprv treba naštudovať teóriu chovu a až potom ho kupovať. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:05 vaclav – Pasyok
Já mu tam budu dávat písek z pískoviště.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:02 vaclav – Pasyok
Dík za odpověd.A mám krmit mládě každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 18:52 Muž Pasyok [37] Re: vaclav
Do terária by sa veľa prachu dostať nemalo a čistenie závisí od počtu gekónov v teráriu, od veľkosti terária, substrátu...výmena vody ideálne každý deň, ale vydrží aj 2-3dni, odstraňovanie hrubých nečistôt min. raz týždenne, výmena celého substrátu závisí od typu (všeobecne min. 2x ročne). Raz ročne celková údržba terária. Samozrejme to platí, ak nie sú v rámci chovnej skupiny žiadne zmeny a nedošlo k žiadnemu výskytu problémov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 18:42 vaclav – Landvir
Mám dávat každý den mláděti cvrčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 18:28 vaclav – Pasyok
Stačí čistit po 14 dnech nebo dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 18:24 vaclav – Pasyok
V baráku.kdyš se rozvíří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 18:17 Muž Pasyok [37] Re: VáclavKára
Samozrejme, že prach môže spôsobiť respiračné problémy. :-) Aký prach myslíte? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 17:31 VáclavKára – Gekončík noční
Dobrý den chci se zeptat jestli jim uškodí prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 18:36 Muž alterationx [82]
Ja som to nevydržal a dal som jej líznuť prevarenej a ochladenej vody s glukopurom. Dal som jednu čajovú lyžičku do 2dcl vody. Najprv som jej to dal na ústa a potom si dvakrát lízla sama. Tak snáď som nič nepokazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 15:27 Muž alterationx [82]
Ahojte, tak gekončík mi stále nežere. Môžem mu skúsiť dať glukopur do vody na rozbehnutie? Ak áno, môžem vodu s glukopurom dať priamo do misky alebo je lepšie ho porosiť takou vodou, prípadne nechať z niečoho olízať? Vďaka za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 10:19 Muž alterationx [82]
Ahojte, predpokladám, že keď mi samica hrabe v kladisku rašelinu, tak je to asi normálne správanie, možno sa radi zahrabávajú alebo sa mýlim? Samička je bez samca, má 4 mesiace a vajcia tam nie sú.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 21:19 Muž alterationx [82] Re: Landvir
Diky. Viem, že nejak nechudne, chvost má pekný a zatiaľ to nevyzerá na nejaký vážny problém, ale pre istotu sa pýtam, lebo sú iní ako tie moje paroedury, tak aby som vedel keby niečo, na čo sa zamerať.

Inak som ešte zisťoval tie kryptosporídie. V rámci flotačnej metódy sa dajú zistiť relatívne ťažko, treba dať urobiť zvlásť vyšetrenie - metóda farbenia podľa Zehl-Nielsena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 21:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: alterationx
Ahoj, nevypadá zle a pokud něco žere, tak by jsem to nehrotil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 21:09 Muž alterationx [82]
Fotka k příspěvku Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu ohľadom toho môjho gekončíka nočného, aby som prípadne niečo nezanedbal. Gekončíka som kúpil 27.12.2015, zažil prevoz autom, vonku bolo aj chladno, ale v aute sa kúrilo. Takže momentálne je u mňa cca dva týždne. Po privezení išiel do karanténneho boxu 56x39cm, teplo v boxe je žiarovkou 20W, teploty v teráriu sú od 30-32 stupňov po cca 24-25 na chladnejšej strane. Ako úkryt má kartónovú krabičku zo spínacích hodín, jedna je v blízkosti žiarovky a má tam teplotu 28-30 stupňov, tam trávi väčšinu času, druhú rovnakú krabičku má v chladnej časti, kde moc času netrávi a okrem toho má kladisko s otvorom navrchu, kde mám vrstvu rašeliny. Zviera je na papierových utierkách, hrejem mu 10 hodín denne a večer vypínam, vtedy je teplota v teráriu cca 22-23 stupňov. Nemám žiadny výhrevný kameň ani nehrejme zospodu. Rosím raz denne alebo raz za dva dni jemne rašelinu v kladisku. Do kladiska tiež chodí aj tam hrabala včera. V tera je ešte miska s vodou a miska, kde dávam biomin H (vápnik). A teraz k tomu, čo sa mi moc nezdá. Mám pocit, že zviera žerie relatívne málo a má podľa mňa slabý záujem o potravu, ale gekončíka nočného som ešte nemal. Zožerie tak jedného dospelého cvrčka raz za dva dni, ale veľmi sa nevrhá po potrave, u chovateľa jedol raz za dva až tri dni dva až tri dospelé cvrčky. Nehovorím, že nezožerie nič, ale zdá sa mi, že žerie slabo, ale možno je to iba môj pocit, výkaly má tmavé tvarované, zapáchajú normálne. Dával som robiť parazitológiu a vyšla negatívne, neviem či sa v rámci nej zisťujú aj kryptosporídie, ale keby ich mal, tak trus by to nenasvedčoval. Zviera je narodené 13.9.2015 a váži 37g. U predošlého majiteľa bol v menšom priestore a kŕmil cvrčkami domácimi, múčnymi červami a švábmi dubia. Inak je aktívny večer, v kľude si pochoduje po teráriu, žiadne nejaké rýchle výpady, aj cez deň vybehne a pochodí po teráriu. Občas sa mi zdá, že sa snaží z terária zdrhnúť, lebo sa štverá na steny boxu.

Čo na to poviete? Mám ho nechať zopár dni vyhladovať, že čo sa stane? či začne mať väčšiu chuť do jedla? Alebo skúsiť nechať v miske múčne červy, že či sa nejako rozbehne? Pridávam aj foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 19:22 Muž alterationx [82] Re: elegans1
Už som tam pre istotu pridal, lebo neviem isto, či to súvisí s tou teplotou, je zatiaľ v karanténnom boxe, takže všetko provízórne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 19:19 elegans1 Re: alterationx
Tak mu těch úkrytů dej více,ať si vybere,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 19:16 Muž alterationx [82] Re: elegans1
Ja by som to tiež neriešil, len som si všimol, že keď mu vystúpi teplota na 30 stupňov, tak vylezie, behá po teráriu a dokonca sa aj snaží z neho vyliezť. Tak len pre istotu sa pýtam.

Ja mám jeden teplomer v každom tera.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 18:50 elegans1 Re: alterationx
Já myslím,že tohle nikdo neřeší.Aspoň já jsem to nikdy neřešil,nemám doma ani teploměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 12:27 Muž alterationx [82]
Ahojte, prosím Vás akú držíte teplotu pre gekončíka nočného v úkryte, v ktorom sa zdržuje väčšinu denného času, hovorím teda o teplom suchom úkryte, nie miesto pod žiarovkou alebo na nejakej vyhrévnej teraske. Zistil som totiž, že ten môj gekončík, pokiaľ mu v tomto úkryte stúpne teplota na 29-30 stupňov, tak sa mu to asi moc neľúbi a vylieza odtiaľ a hľadá iné miesto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 19:38 Muž alterationx [82]
resp. z karanténneho boxu :-) a môžem začať uvažovať o tom, aké terárium jej dať dokopy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2016 19:07 Muž alterationx [82]
Dnes mi prišiel emailom výsledok parazitologického rozboru trusu našej fešandy (na obrázku kúsok nižšie) a je negatívny. Takže krásavica môže von z terária, na ruky, keď bude chcieť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 18:16 Muž alterationx [82]
Fotka k příspěvku Ahojte, chcem sa opýtať, či nie je riziko, keď má kladisko otvor z vrchnej strany, že tam gekončík nalezie a potom bude mať problém odtiaľ vyliezť?

Inak takto sa u nás teraz doma spí:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 12:19 Muž radek2121 [1] - Ještěři – Páření
Dobrý den, mám 5-6 měsíční gekončíky a sameček už začal samičky oplodňovat.
Mám ho dát zvlášť než ještě vyrostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:38 Muž Laysen3 [1] - JeštěřiRe: Pogona, Cosmogagy
Díky moc všem za rady. Tak nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si koupil LED žárovku 1w v modrym provedení a nainstaloval ji klasicky do objímky a překryl květináčem. Vzniklý efekt vypadá jako kdyby tam byla výhřevná od exo terry noční akorát tahle nehřeje.

Připravuju prezentaci terárka a časem hodim nějaký fotky tak snad se bude líbit. Teď ho fotit nemá ještě cenu když je provizorní.

Jinak teplotní krizi jsem vyřešil zmíněným způsobem (použití obyč 40w žárovky). Teď mam v terku 25-26°C a vše se tváří ideálně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 12:43 Muž Cosmogagy [14] - Hadi
Pokud se ti nechce nic vyrábět, tak bych možná mrknul na toto akvarijní diodové noční osvětlení. Chytá se buď na přísavku nebo magnetem přes sklo. (samozřejmě by šlo i nalepit).
Jsou to LEDky takže skoro nežerou, netopí, a na noční přisvětlení budou fajn.
www.akva-tera.cz/…

Když si ale koupíš kus LED pásku a adaptér, a nějak hezky si ho do terárka zabuduješ, výjde tě to levněji. Jen je s tím nějaká práce.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 21:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Laysen3
terarka.net/terarka/114

zkus mu napsat, určitě rád poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 21:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Laysen3
Určitě nejsi ;-) snad se nám tu ozve kolega Krysikmouse, ten tuším nějaké diody do terárií montoval. Já s tímto zkušenosti nemám, pže u všech zvířat mám v noci odjakživa zhasnuto :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 21:37 Muž Laysen3 [1] - JeštěřiRe: Pogona
A na diodu nějaký tip? Osobně s tím nemám zkušenost a nejsem moc dobrý elektrikář. Takže nějaká rada? Barva diod? atd?

sorry jestli sem otravnej pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 21:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Laysen3
Tahle kravina od ExoTerry topí asi jako 100W žárovka, větší svinstvo neznám,....
Když už něco, pak ty diody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:57 Muž Laysen3 [1] - JeštěřiRe: Pogona
Já právě myslel, že bych tam dal jen 15w noční od exo terry. Svítila by max. 3 hodiny.
Prostě chvíli po zhasnutí denní by ještě svítila tahle slabá noční, abych před spaním mohl chvíli gekona sledovat - přeci jen je to noční tvor.

S tím by byl problém? myslím, že když tam dám 15w, že to už pomalu začne vychládat a pak tam zbylých 10 hod. bude mít pokojovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Laysen3
Noční svícení žádné! A když už, pak nějakou diodu, prostě něco co tolik nesvítí a hlavně NEhřeje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 18:51 Muž Laysen3 [1] - JeštěřiRe: Pogona
A nejaký tip na to noční svícení?

Lampu pro svůj pocit koupím 40w (tu denní). Občas chodím okolo se strachem, že už se peče.

Jde opravdu jen o to, abych ho mohl před spaním ještě chvíli pozorovat a nemusel kvůli tomu dovnitř svítit baterkou nebo rozsvicet v pokoji.

Za tip na agamu díky. Samozřejmě šlo jen o dočasné terárium, aby se tam prcek neztratil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 15:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Laysen3
Já bych to nijak neřešil, přes den teploty do cca 32C gekončíkovi nevadí,
pokud chceš mít však klidn na duši, dej mu tam obyčejnou 40W žárovku.
Rozdíly mezi terárii jsou samozřejmé, každé je jiné, udáváš tu tedy i zářný příklad,
že nejde odpovědět na dotaz typu : "Jak silnou žárovku mám dát do svého terária?"

Taky díky Tvému dotazu ostatní uvidí, že u těchto ještěrek ( gekoni, agamy,... ) nejde u mláďat na 100% určit pohlaví, pouze odhadnout ;-)

Jinak pokud můžu poradit, pak do terária 80 na 40cm agamu nepořizuj, je pro ní opravdu malé, obzvlášť pak pro samečka, ten může mít i s ocasem klidně 70cm,....
Pro agamy jsou lepší terária od metrové šířky ( čím více nad tuto hranici, tím lépe ).
Teráriu Tvých rozměrů je vhodné pro nějakou menší formu agam vousatých ( např. henrylawsonii ), nebo pro "klasickou" samičku, která bude mít možnost častých výletů po bytě - styl chovu alla kolega Fajfmen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:00 Muž Laysen3 [1] - Ještěři – Teplotní krize
Zdravím Vás chovatelé ahoj ,

mám takový problém. Přítelkyně si pořídila 2 gekončíky noční a před nedávnem se začali šíleně prát. Začali jsme zkoumat čím to může být a zjistili jsme, že nejde o 2 samičky jak nám tvrdili na burze, ale o dva samce. Museli jsme je tedy rozdělit a já mám teď jednoho samce u sebe v terárku, které jsem plánoval a už měl připravené na agamu (80x40x40). Agama teď bude muset hold počkat.

Vše jsem předělal narychlo na podmínky pro gekončíka ovšem jedna věc se mi nedaří a to držet teplotu v chladné části kolem 25°C. Je tam klasická bodovka od exo terry Intense Basking Spot 50w. Přítelkyně má v terku jen pár rozdílů a teplota se jí tam nad 25°C nedostane (má stejnou lampu). Já ať dělám co dělám je tam 27-28°C občas víc v chladné části. Rozdíly ovšem v terárkách jsou.

Přítelkyně x já:
pozadí - ona má jen jedno pozadí vzadu x já na třech stěnách
substrát - ona lignocel x já písek a pod lampou břidlici

Máte nějaké rady? Je mi jasné že bych měl snížit wattáž ale o kolik (propřípadě konkrétní lampa)? V bytě máme stabilně teplotu 18-20°C. Chystám i noční lampu na pozorování, kterou bych měl zaplou cca 3hod. po zhasnutí denní lampy. Přemýšlím o velice nízké wattáži, aby terárko na noc už pomalu mohlo vychládat. Taky nějaký tip na wattáž (či lampu)? Břidlici bych rád využíval i nadále, aby se ještěrky mohly vyhřívat ještě chvíli po zhasnutí denního světla a jsem odpůrce výhřevných kamenů proto prosím varianty s výhřevnými kameny vylučte.

Díky díky moc za rady pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 16:09 Žena Nika [0] - Ještěři
Ahoj, vyskytl se mi u gekončíku takový problém. Již po druhé jsem v jejich výkalech našla pěkné množství maličkých bílých broučků až bych řekla roztočů. Pěkně se tam pásli... Když jsem je tam před několika dny našla poprvé, vyčistila jsem celé terko a vyměnila substrát. Ale teď mám strach že jsou holky nemocné nebo to mají třeba ze stravy nebo péče. :-(
Nemáte s tím někdo zkušenost??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 05:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Boris
Přidej fotku, jinak těžko radit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:57 Boris – Pomocte prosím
Chtěl bych poradit jestli je normální že je můj gekon sytě zbarvený ale uprostřed těla je takový moc světlý. Moc se o něj bojím a doufám že mi poradíte co s tím... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 09:34 Žena Nika [0] - JeštěřiRe: Denir
:-) tak hodně štěstí s lovem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 20:24 Denir
tak to mě dneska jeden zdrhnul,snad nezačne koncertovat, jinak se stěhuji. Zítra abych koupila postřik,snad to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 18:44 Žena Nika [0] - JeštěřiRe: Denir
Děkuji za rady :) Hned vyzkouším. Nu dávám je do plastové krabice, cvrčků není nikdy víc jak 30... mají i vaničky od vajec a skladuju je pod stolem v šeru a pokojové teplotě, tak snad mi tentokrát tak rychle nepochcípaj... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:26 Denir Re: Nika
Ahoj.
nevím jakou krabici myslíš, jak je velká a z jakého materiálu. Pro cvrčky stačí buď plastová nebo 5litrová sklenice. Hlavní je že tam musíš dát noviny, čistit je a pravidelně krmit(piškot,ovesné vločky, jablko a zeleninu co má menší obsah vody. Podívej se na nějaké stránky o cvrkách, najdeš tam možná radu na nějaké krmivo.Ve svých výkalech a bez jídla moc nevydrží :-) Já například kupuji cvrky malé, než je ti moji zkrmí tak mezitím dorostou a tak není velký problém s jejich cvrkáním. Cvrčci nemají rádi ani teplo ani zimu,stačí pokojová teplota. Máš v krabici vaničky od vajec? Pokud né, dej je tam mají tak více místa a neušlapou se. Přeji hodně zdaru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 10

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4647x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/632-gekoncik-nocni?od=101