Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2020 11:23 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Michal3015
Proč se pouštíš do chovu, když na to nemáš finance tomu nerozumím. To pak zvířátka strádají. A přitom Gekončík Noční je nejméně náročná ještěrka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 08:46 Michal3015 Re: Landvir
Děkuji za odpověď ;-) zkusím do budoucna sehnat větší terárko. Teď na to jaksi nemám peníze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2020 07:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal3015
Ahoj chovat skupinu 1 samec a 2 samice možné je, rozměr který uvádíš je ale žalostně málo!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.05.2020 08:20 Michal3015 – Skupina
Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli můžu chovat skupinku gekončíků v teráriu 60x30x45. Teda pokud je to vůbec možné :-D a taky jsem se chtěl zeptat, zda jde chovat skupina 1 samec a 2 samice. Dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 21:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sebastian
Čistý vápník příp. NutriMix pro nosnice....vše ostatní je to samé...jen v hezčím obalu a 300X dražší....přesně jak píše kolega. Ušetřené peníze pak lze určitě lépe využít ve prospěch zvířete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2019 08:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Sebastian
Ahoj, určitě ano. Je to víceméně jen vápník a fosfor, akorát je to zbytečně vyhozený peníz..;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 08:12 Sebastian – Vitamíny a minerály
Čau chtěl bych se zeptat jestli se dá dat do misky pro gekončíky místo čistého vápníku směs vitamínů od zoomed z názvem Reptivite. Předem díky :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 14:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Michal3015
Jak jsem psal....obyč písek je nej...to že ho tu a tam sezobnou jim pomáhá s trávením, určitě to pro ně nebezpečné není ;-) Výrobci předražených jakože speciálních písků napíší a vymyslí kde jakou kravinu, abys koupil právě ten jejich "zaručeně bezpečný" písek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 07:11 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal3015
Plážový určitě ne! Měli by toho plný oči a všechno.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 06:26 Michal3015 Re: Landvir
Dobře, děkuji. Mohu tedy použít i nějaký jemný písek? Neco jako plážový?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2019 22:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal3015
Ahoj Michale, neměj strach, sám mám u gekončíků i agam obyčejný písek. I když ho sezobnou při krmení, nic se jim nestane. Jak píše Pogona, kdejaký speciální písky jsou jen předražené reklamní tahy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2019 21:02 Michal3015 Re: Pogona
Děkuji za typ. Všude ale čtu, že písek je pro ně nebezpečný. Prý by to mohli sníst s potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2019 20:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Michal3015
Ahoj, použij obyčejný písek, říční nebo tzv. betoňák ( ten je do červena ), podle toho, jaký se Ti bude líbit barevně víc ;-) Hlavně nenaletět vychytralým výrobcům a nekupovat žádný "speciální" či pouštní...to je škoda peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2019 19:41 Michal3015
Dobry den, jaký je vhodný substrát pro gekončíka? Nejlépe nejaky cenově dostupný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 16:48 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Denisa
Hlavně buďte opatrní, aby jste ho někde nezranily (nezašláply). Zalézají převážně do temnějších míst.Teplo je nyní snad všude. Bude si hledat úkryt, pod který se schová. Ale zvědavost mu nedá a jistě se objeví. Zkuste pod postelí v rohách za krabicemi, nebo pod krajem koberce. Ale jak jsem říkal opatrně. My jsme takto naše vždy našli. Stalo se nám to dvakrát. Sameček dospělí a jedno mládě. Držím palečky. Písněte jak jste dopadli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 07:12 Denisa – uterkl nám gekončík noční, kde ho hledat
Zdravím, dnes se vydal náš gekončík noční Arnošt na vycházku a nemůžu ho nikde najít, máte někdo zkušenosti?? Máme ho pár týdnů a nejsme ještě buhví jací chovatelé. Prosím o radu, jak ho vylákat :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 20:24 Lukáš
Zdravím, jak teď dělám to terárko kde chci pořídit další gekončíky k jednomu co zatím mám, chci udělat u toho současného rozbor trusu. Mám, ale teď problém s tím že od posledního svleku, který proběhl dne 2.3. nechce příjimat potravu, svlek proběhl standartně, ale malý kousek kůže jsem mu musel navlhčenou houbičkou na nádobí sundat z tlapky, našel jsem mu v trusu (uprostřed) trochu písku. Problém je že někde píšou že je běžné že si dá gekončík na měsíc pauzu a že mu to nevadí, tedy pokud výrazně nezhubne, jiní píšou že se musí udělat rozbor trusu a že to může být něco vážného - jenomže vzhledem k tomu že nežere tak se ani nevyprazdňuje, tudíž nemám jak získat trus a nevím co s tím. Terárium je velké 70X30X40 (DxŠxV), 60w žárovka jako vytápění. Přímo pod žárovkou teplota lehce přes 35 stupňů, na druhé straně terária kolem 25 stupňů - rosím každý týden. Jako substrát mám klasický terarijní písek. Chci se hlavně zeptat jak dlouho je "normální" že si dá gekončík pauzu. Gekončík se i přesto chová normálně tzn. chodí po teráriu, vyleze na ruku apod. akorát když mu dám cvrčka nebo zophobase pinzetou, tak jako vždy případně je vypustím do terária jeho reakce je následující - podívá se na něj jako když loví, potom jako když ho očuchá, pak ale většínou zavírá oči a má takový výraz nechutenství, otočí se a nadále nemá zájem. Napadlo mne jestli to nemůže být stresem - problémy se svlekem + u nás doma probíhala menší rekonstrukce tzn. větší pohyb lidí, větší hluk než obvykle. Děkuji za jakoukoliv radu či nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 15:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lukáš
Ahoj, většinou jsem dělal ty 3-4 vrstvy od úplně řídké kaše až po hustou, abych si ještě dotvaroval relief, já dělal pozadí z prostěradla, ale polystyren bude podobný.
Pískovat můžeš už na tu směs jak chceš, já nepískoval vůbec a dával jsem písek do poslední vrstvy, kvůli hrubosti...
Nikdy jsem nelakoval, nechtěl jsem to lesklé a extra vlhko tam nemám.
Klikni na moje terárka, tam pozadí budou někde vidět.

Ať se daří.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 13:35 Lukáš
Kolik vrstev směsi - lepidlo + duvilax, je vhodné nanést na pozadí? Někdo uvádí 1-3, ale někdo dokonce 6, a tak nevím jestli se to liší druhem zvířete nebo je to na vkusu?
Jakým způsobem pískujete pozadí (natřít duvilaxem a posypat, natřít směsí a posypat)?
Přetíráte hotové pozadí ještě lakem?
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 17:48 Lukáš
Zdravím, mám dotaz ohledně kladiště a věku či velikosti gekončíků.
Jakým způsobem kladiště vyrobit popř. koupit a je bezpodmínečně nutné, pokud bude v teráriu samec a samice?
Jak má takové kladiště vypadat (velikost, umístění v teráriu, substrát, vlhčit/nevlhčit)?
Pokud bych koupil úkryt, je možné ho použít jako kladiště?
Mám dvouletého samce (cca 24,5 cm délka, standardtní hmotnost) a chci mu přikoupit dvě samice - je to možné případně na co se při koupi sostředit (délka, věk ...)?

Děkuji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 19:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lukáš
Nemám bohužel zkušenosti s těmahle kýblíkama, já na všechny pozadí používal klasické lepidlo na obkladačky a do něj jsem přidal trochu lepidla Duvilax, ono je to pak takový pružný a drží to jako čert, jak u hada tak u agamy. Vyzkoušíš a uvidíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 19:15 Lukáš – Rozměry terária
Chtěl jsem udělat police s co největší plochou, ale mám obavu, aby nepopraskaly /budu je natírat flexibilním lepidlem na obklady + písek/. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Nemáte náhodou někdo zkušenost s tímto lepidlem -
www.obi.cz/…
Je už připravené k nanášení tzn. už je namíchané - mohu ho použít?
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 18:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lukáš
Nooo zatím to vypadá perfektně, police jsou na vkusu, ale asi stačí... Těším se na pokračování a novou prezentaci tady:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 17:07 Lukáš – Rozměry terária
Fotka k příspěvku Zde je fotka zatím nedokončeného terárka, budou tam samozřejmě úkryty, možná nějaký kořen apod. Pokud Vás napadne nějaké vylepšení budu rád. Toto je zatím rozvržení polic - bude stačit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 19:30 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lukáš
Přidej fotku, ale mohlo by stačit... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 18:56 Lukáš – Rozměry terária
Zdravím, mám trochu atypické terárium a potřeboval bych vědět zda je vhodné pro chov tří gekončíků. Terárium má vnitřní rozměry bez 3d pozadí 95X28X45 (délkaXšířkaXvýška). Terárium je vybaveno 3d pozádím s několika "policemi" a s několika úkryty. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 22:46 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – páření
Ahoj, dobry den mam takovou otázku
uz asi 2 roky mam nekolik gekonciku jeden samec a zbytek samice v terariu 120 x 50 x 50 a zatim jsem je nevidel se parit....kupoval jsem je jako subadult.
Neni vyloucene ze bych vajicka v terariu prehlidl ale na druhou stranu uz sem ho parkrat prekopaval a nic jsem neobjevil, a gekonciky dost pozoruju tak bych si snad vsiml.
myslite ze je samec treba neplodny nebo je s holkama tak dlouho ze uz ho nebavi?
Bylo mi doporuceno samce na nejakou dobu oddelit nebo pridat do teraria trus ciziho samce nikoho v mem okoli kdo chova gekonciky neznam takze jsem ho zatim jen oddelil a pripada mi ze dost trpi porad skrabe na sklo hleda se v odraze atd.
Jinak teplota v terariu je cca 23 az 27 stupnu mimo zdroj a nocni okles je asi na 20 az 23 tupnu.
V tera jsou 2 kladiste s vlhkym substratem
svitim asi 11 hodin denne.
Moc rad bych se dockal malejch prcku a nejak se to nedari.
Predem dekuji za vase rady a omlouvam se jestli to napsal do spatneho vlakna lepsi jsem nenasel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 18:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Michala
Určitě neee....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 16:38 Michala Re: Landvir
Dobře, myslela jsem jestli smí třeba kuřecí, hovězí nebo podobně. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 16:12 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michala
Jaké maso myslíš? Cvrčci a červy jsou taky maso. Nic jiného než hmyz samozřejmě ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 15:59 Michala
Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné krmit gekončíky masem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 21:23 Fildamus Re: onju
Ano svlékl se. Svlečku mu nech sežere ji a získá potřební živiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 18:38 Muž onju [0] - Gekončíci – Belost
Ahoj můj gekončík zbělal.Asi se svlekl ale nevim. palec Kdyz tak mi napiste.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:08 Muž onju [0] - Gekončíci – Gekončík
Nemusis staci mu miska s vodou. Napomáhá to při svlekani. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 13:48 Muž lukas426 [1]
Zdravím ,chci se zeptat jestli se jako místo ke svleku pro gekončíky noční hodí krabička s pískem ,který bych vlhčil nebo jestli je nutný lignocel či rašelina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 21:18 Žena Kačes [0] Re: Landvir
Samozřejmě máme v plánu 3D pozadí se teraskami, hodně úkrytů, rostlinky a další. Aby se u nás měli co nejlíp. :-) takže do takových rozměrů a v takovém vybavení je 1:3 moc? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 20:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lukas426
Ahoj Luky, ty 2 cm budou asi málo... raději větší. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 20:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Kačes
Ahoj Kači, je to na zvážení, jak bude terárium vybavené...ale raději 1:2 bude na tyto rozměry až až dostačující. Ať se daří a těšíme se na prezentaci a terárium jako takové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:21 Žena Kačes [0] – Začátečnice
Ahojte, chtěli bysme si s přítelem pořídit jakého "mazlíčka" pes je moc velký :) tak jsme se dohodli na Gekončíku nočním. Terarko budeme mít cca 90*50*50, něco málo jsem si o tom přečetla a že prý má být jeden samec a alespoň 2 samice. My jsme přemýšleli nad 1 samcem a 3 samicemi. Je to správný počet na takové rozměry, nebo radši jen 2 samice plus samec? Předem děkuji. :) (Chci aby se u nás měli co nejlíp.) stydim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 14:25 Muž lukas426 [1]
Díky za předešlou odpověď ,a mám ještě jeden takový trochu zvláštní dotaz jak by měl být cca vysoký otvor do ůkrytu /2cm ,5cm nebo víc/. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2016 16:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lukas426
Ahoj Lukáši, postačí i pro chovnou skupinku gekončíků, určitě si vyhraj s pozadím. Jak píšeš sám, terasy, úkryty apod. Budeme se těšit na prezentaci. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2016 14:51 Muž lukas426 [1] – Terárium
Hodí se tohle terárium pro chov Gekončíka nočního popř.jiný druh pouštního gekona. Rozměry jsou 90X30X50 DxHxV. Vím že je poměrně úzké ,ale myslel jsem že bych to vykompenzoval výškou /terásky s ůkryty apod./. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 23:25 Popelnice Re: bafalek
Dospělé cvrčky umístit do plastové nádoby s proložkama od vajec (pro zvětšení životního prostoru). Krmit je ovesnýma vločkama, sušeným gammarusem, krmením pro rybičky, piškoty, okurkou, listy i květy pampelišek, kočičími granulemi, sem tam kost kvůli vápníku. Jako napáječku používám víčko z větší lahve (třeba z 5ti litrových barýlků) do kterého dám papírový kapesníček a zaleju vodou. A jako kladiště misku z hlínou, která nesmí vyschnout.

Malí cvrčci se líhnou podle teploty za 14 až 20 dní. Cvrčky je nejlépe chovat při teplotách 25 - 30°C, přičemž čím vyšší teplota, tím rychleji rostou, ale také rychleji žerou a vyměšují. Mně se nejvíce osvědčila teplota 27°C. A sucho, při vyšší vlhkosti umírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 14:55 bafalek – chov cvrcku
Dobrý den mohu se zeptat jak chovat crcky (líhen cvrcku) pro genončíka nocního? Děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 21:52 sokol Re: Landvir
Díky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2016 21:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: sokol
Ahoj, určitě se dá dělat použít, ale je zbytečně drahý , stačí použít Nutrimix pro nosnice.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 13:33 sokol
Ahoj,
je pro gekončíky noční vhodný vitaminominerální přípravek NutriMix pro plazy?
díky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 12:30 Blaberus Re: Roman
Pravda. A tak nezaškodí pomoci k osvětě ...
draci.mistecko.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 06:10 Roman – gekončík
Stránek o gekončících je hodně, ale něco aby to bylo přehledné s informacemi, které Vám pomohou tu moc není. Mrkněte na www.chovamegekonciky.cz teď jsem na ně narazil a vypadají dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 22:49 Muž alterationx [82] Re: Davii
Divné, zviera, ktoré nežerie a je vychudnuté má buď vážny parazitárny problém alebo iný ešte vážnejší problém. Zácpu asi nemalo, ak normálne kálilo. Neviem, ako a kde si dával testovať trus a hlavne, či bol z viacerých dní za sebou, no teraz to už je možno jedno. Osobne by som pre istotu dal testovať ostatné jedince, ktoré boli v kontakte s tým gekončíkom. Nech sa darí.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4647x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/632