Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 10 Žádná další stránka   1  
Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:51 Zdenek – Gekoncik
Ja osobne bych mu ho nenutil...Holatko je nejlepsi jako přirozeny zdroj vápníku tak bych doporučil v pohlavni dospelosti po první snůšce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:50 Fujda
Tak.Zase jeden dotaz smich .Chtěl bych se zeptat od kolika měsíců bych mohl dávat gekončíkovi malá holátka?Popřípadě co dělat když ho nebude hned chtít?mám mu ho tam nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Fujda
Klidně je tam nechávej pořád, jen je na 1 - 2 dny v týdnu ( jakékoli ) dej pryč.
Taky je nezapoměň "posolit" NutriMixem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:53 Fujda Re: Fujda
Teda jenom by mě zajímalo jestli mu mám dávat papání ve stejnej intervalech jako kdybych krmil cvrčkama když ty červící nejsou tolik výživný takže tak obden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 23:34 Fujda Re: Pogona
Okey já mu to budu střídat :-D. Aby to měl pestrý a myslíš že bych ho měl krmit jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 15:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Fujda
Sám jsem to zkoušel, takže co jsem napsal do článku, pravdou je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 14:55 Fujda Re: Pogona
Jo to jsem čet,ale nevěděl sem jestli to je fakt pravda,jak říkám všude
Píšou něco jinýho ale dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 21:49 Fujda Re: Petra123
Uvidíme,uvidíme terárko mám tak na to někdy vlítnu až bude čas bazének zadělám polystyrenem protože je opravdu velký a na zadní stěně sundám tapetu a bud udělám 3D nebo tam plácnu korek,ale řek bych že když už tak pořádně žejo? :-D a poradíte mi prosim někdo ohledně těch červiků jak sem psal? :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2011 21:40 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Fujda
...pak bude mít chlapec min.130x60 možná víc...

To jsou pěkné rozměry, ale samotný bude v tak velkém terárku ve stresu. Ještě víc, než kdybys ho měl samotného v malém teráriu. Do takových rozměrů co píšeš, bys mu mohl přikoupit s klidem ještě tak 10 samic. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 21:27 Fujda Re: fajfmen
Moc vám děkuju za rady,taky jsem nepočítal že ho v tom budu mít buhvíjakdlouho,ale fakt roste rychle tak ho v tom budu nějakou dobu ještě mít a pak bude mít chlapec min.130x60 možná víc (po krajtě) pokud mu nekoupim menší a ještě dotaz mám:Je pravda že ho nesmím soustavně např.2 týdny v kuse krmit moučnákama?ja je to?Názory se různí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:31 Muž Felix [754] - Ještěři
... Kdyby to byli ve finále dva samečci, tak se nebudou po dosažení dospělosti snášet. Čili budeš muset vytvořit další terko a ke každému sehnat alespoň dvě samičky, nebo jednoho s jiným chovatelem za samičku vyměnit. A k tomu sehnat minimálně jednu samici další. Bude-li to pár, shánění další samičky Tě taky nemine. Pokud to ale budou dvě samice, máš po problémech a můžeš se z nich jenom radovat (tady ale bacha na zatvrdnutí vajíček, tzn. toho samce asi nakonec budeš muset taky mít ;-) ). To jsou holt úskalí chovu čehokoli živého - chovatel se musí přizpůsobit jejich biologickým potřebám, opačně to jde jen v maličkostech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Fujda
Dospělému gekončíkovi, to bude stačit provizorně tak na 4 hodiny, např. při čištění jeho terária.... O krmení je toho na netu ( i tady ) napsáno spousty, stačí hledat ;-)
A jinak, jak píše kolega, určitě mu pořiď další kamarády, sám bude trpět :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Fujda
Ahoj Fujdo. Pokud zdvojnásobíš plochu terária, tak by to i šlo (zatím sice stačí i tohle, tihle mrňousci ale rostou po čertech rychle). Zároveň ale, a to je opravdu hodně důležité, musíš nutně minimálně zdvojnásobit i počet gekončíků. Jsou to mimořádně společenská zvířata, pro jejichž psychiku chov solitéru hraničí až s týráním (!). Sice to neumí dát najevo, přesto ale takto o samotě Tvůj gekončík silně strádá samotou. Sežeň mu společnost a bude to OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:07 Fujda – Gekončík
Ahoj všichni,chtěl bych se zeptat zatím na pár věcí,tak předem děkuji za odpovědi.1.bude mi pro jednoho jedince stačit terárium 35 délka 30 výška 30 šířka?Mám v tom tří měsíčního gekončíka a samozřejmě mu ho plánuju časem dát do většího příbytku po mé krajtě a to se bude sakra mít :-D ale chci se zeptat jestli mu to nebude dočasně vadit a také sem se chtěl zaptat kolik bych mu měl dávat bašty (potravy) a v jakých intervalech?Ještě jednou podotýkám že jsou mu 3 měsíce a také ho pomalu zvykám na mojí ruku ale když třebas rosím večer a nelíbí se mu to tak zasyčí tak se jenom bojím aby mě nehryznul když ho budu zas hladit :-D.Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2011 18:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Přesně tak, pokud normálně žere, pak má jen prostě chuť se trochu víc ohřát a není potřeba se ničeho bát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:38 Žena Petra123 [18] - Ještěři
Když už jsme u těch gekončíků, může něco znamenat častější nahřívání? Jedna samička se teď asi poslední týden nahřívá snad denně, a to předtím nedělala. Jindy bych si toho asi nevšimla, jenže od té doby, co mi pošla ta nejmenší samička (která se právě pár dnů před uhynutím neustále nahřívala) je víc pozoruju. hmm Ale jinak obě normálně žerou, pijou a přibírají, takže to asi nic nebude, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 17:46 Muž krysikmouse [32] Re: khopikcopin
Noooo to bude hezkýýýýýýýýý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2011 15:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: khopikcopin
Hihi, pro deset gekončíků stačí bohatě palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 13:03 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
ahoj chystám se vyrobit terárium z dřevotřísky budou stačit rozměry 120*60*60 d*v*š pro 3 gekončíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:17 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Ahá, tak děkuju za odpověď, jsem zase o něco chytřejší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 12:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Spíš by otázka měla znít. Od jaké velikost zredukovat krmení? Já je tekhle futruju dokud z nich nejsou ( mnou nazvaní ) "střeďáci" tzn. subadultní kousky - skoro ani dospělí, ani mláďata, velikost kolem 20cm i s ocasem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 10:04 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Aha, tak to jsem nevěděla. A od jakého věku se můžou začít krmit míň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 08:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Mláďata musí mít přístup k potravě pořád, tzn. do terárka se nasype 40 cvrčků a přisypou se další jakmile v terárku žádného nevidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:46 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pačesák
Když je takhle malinkej, tak bys ho měl krmit denně, cca 5-6 cvrčků. (Pokud jsem to napsala blbě, tak ať mě někdo opraví, tohle jsem někde četla, takže to není z mojí hlavy). Hlavně pozor, aby cvrčci nebyli moc velcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:32 Pačesák Re: Petra123
jo a ja toho gekonka mam 4-8 tydnů starýho a neodvážim si typnout kolik cvrčků na den mu dávat nevíš cca kolik za den?? smich já vim je to blbej dotaz ale musim se zeptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:28 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pačesák
Nejsem si jistá, jestli jdou zasadit jen do substrátu, na to ať ti kdyžtak odpoví někdo, kdo se v tom víc vyzná. Každopádně já mám kytky v květináčích, ale květináče jsou opískované, aby vypadaly víc "přírodně". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:23 Pačesák – dotaz
jo a ještě dotaz ty rostlinky co si mě napsala mi sou povědomé ale nevim jestli v tom terárku je dát do květináče nebo zasadit do substrátu a nebo jenom volně do vody ?? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:19 Pačesák – dík
ahoj petro moc ti děkuju za odpověd to víš sem začátečník a moc se v těch ještěrkách tak úplně nevyznám love
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:14 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pačesák
No tak jako gekončík by tam měl mít hodně skrýší. - Například z kamenů, kořenů, kokosových skořápek, květináče atd... A ty kytky. - Co třeba nějaké suchomilné tilandsie, já tam mám i scindapsus...
Koukni se na prezentace zdejších uživatelů, jak to mají zařízené, a uvidíš sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 20:59 Pačesák – Gekončík noční
Ahoj :)
mám gekončíka nočního a potřeboval bych trochu poradit čím a jak ozdobit nebo zkrášlit oliverovo terárko no prostě aby se mu tam líbilo co nejvíc a aby se tam měl dobře. Potřebuju poradit třeba nějakou rostlinu do toho terka atd však vy už si určitě poradíte hop hop
Díky za každou odpověd ahoj Pačesák

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [10]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4647x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/632?od=451