Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:43 Žena Nika [0] - Ještěři – Cvrkálisti
Jakým způsobem přechováváte doma crčky? ja si domů vždy přinesu jedno balení a než je stihnu zkrmit tak mi pochcípají:( a to je krmím a přendám je do jiné krabice - větší. Už sem je zkoušela dávat i do chladu nebo naopak v teple a ani s jedním žádná změna nenastala. Prosím, prodím o radu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 19:42 Denir Re: iacek
Skvělé, nejsem tedy sama koho toto napadlo potlesk no, já už jdu pro duvilax zítra a jde se o víkendu na to. Mám totiž terárium jen s opískovanou zadní stěnou na ní jednu břidlici, už jsem to tak koupila. Marně si lámu hlavu, jak na tu stěnu přilepit odpočívadla. Nevím, co by mi na tom to kamenitém povrchu drželo. Ať to nelepím zbytečně a potom to spadne. Kdyby někdo z Vás měl podobné zkušenosti s takovou to přestavbou, budu ráda za každou radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 20:58 Muž iacek [0] - JeštěřiRe: Denir
Plastové květináče sem opískovával po natření duvilaxem (duvilax db 20). Chystám se i na plastovou krabičku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 19:42 Denir – Výstavba dekorace
Ahoj, jsem tu opět pro radu :-) Teď jsem četla v jednom článku a lepení břidlice s patexem. Máte s tím někdo zkušenosti? Mám břidlici, tak mě napadlo ji slepit v nějakou pěknou skalku, a také zda se dají také polepit plastové krabičky. Chtěla bych je opískovat, nevím zda je vhodnější lepidlo na kachličky, nebo stačí jen obyčejné např. Herkules nebo něco podobného smíchané s pískem. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 20:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karel
Jednoduše tak malé, aby se mu bez problémů vešli do tlamky a dokázal je naráz snadno polykat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 13:12 Karel – Gekončík
Chtěl bych se zeptat, jak velké cvrčky mohu podávat 5ti měsíčnímu gekončíkovi? Koupil jsem ho na burze před třemi týdny společně se střednímy cvrčky, ale z těch už jsou dospělci a mám obavu aby se neudusil.Raději koupit znovu menší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Denir
Určitě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:12 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Denir
můžou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 19:22 Denir – Terárko
Ahoj,ráda bych se zeptala zda můžou být gekončíci v teráriu z osb desek. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 11:52 Žena Verčák [112] - Ještěři
já vousatky inkubovala na perlitu a bylo to super.. :-) měla jsem vodní inkubátor a krabičky jsem zavírala až těsně před vylíhnutím, takže jsem se vůbec nemusela starat o to jak je perlit vlhký :-) byl prostě pořád tak akorát :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 23:18 Muž iacek [0] - JeštěřiRe: Rendy
Vermikulit tu mám tak ho dám. :-)A časem třeba pořídím seramisu a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 23:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Tam ho klidně dej, jako inkubační substrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:54 Muž Sewer [151] - Ještěři
A jak s vermikulitem v inkubátoru? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2013 22:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: iacek
Rašeliník, rašelinu, mech,....důležité je držet substrát neustále vlhký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2013 22:47 Žena Rendy [3] - HadiRe: iacek
Já dávám do kladiště vermikulit a jsem s tím spokojená a myslím, že eublíci taky. Ale můžeš použít i vlhčenou rašelinu nebo rašeliník (ten používám u hadů). Dřív jsem inkubovala ve vermikulitu, teď už inkubuju v seramisu. Připadá mi víc blbuvzdornější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:28 Muž iacek [0] - Ještěři – inkubační substrát
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký substrát dáváte do kladiště a v čem inkubujete? Jestli se to liší, nebo to je stejné. Zatím díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2013 20:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Reptilio
Pro to je víc možných vysvětlení - jednak jsou eublíci norová zvířata a v přírodě si jejich společenstva budují doslova labirinty chodeb a obytných nor, takže je pro ně hrabání přirozenou potřebou, jednak se ale i může jednat o nějaký jim nepříjemný (pro chovatele ale těžko odhadnutelný) faktor v terku (snaha o únik). Další možností je, že z toho rohu mají výhled na nějaké místo které se jim ohromně líbí a chtěly by je prozkoumat (např. škvíra za skříní stojící na zastíněném místě je neodolatelné lákadlo ;-)), nebo nemáš dvě holky ale pár (někteří samečci, obzvlášť hodně mladí, mohou mít vzhled i chování samic), nebo jde o pokus o vykladení neoplozených vajec (poměrně vzácné, ale stává se... pokud ale hrabou obě, je to nepravděpodobné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:33 Reptilio – Hrabání
Může mi tu někdo poradit proč mi dvě samičky gekončíka hrabou díru v rohu terárka? Nemůže to být tím že by si hrabali hnízdo? Samce u nich ale nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 08:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nika
Taky bych se přikláněl k tomu, že se nemusí jednat o 2 samičky ;-) Mě se nikdy 2 samice neprali, ale možné to je. A pokud ano a souboje přetrvávají, tak je bude potřeba oddělit jak psal fajfmen. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nika
Když se perou (vytrvale dlouhodobě), odděl je. Každou do jiného terka...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 06:56 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nejedná se o odlišný druh, je to gekončík noční :-) ...na barvě přeci nezáleží. Jsi si jistá, že jsou obě samice? Zkusil bych přstavbu terária (změnu úkrytů, ať věnují pozornost něčemu jinému) a nebo pořízení další samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 22:24 Žena Nika [0] - Ještěři – Perou se
Fotka k příspěvku Co mám dělat, když se mi začli holky mezi sebou prát? Dnes večer se mi ta starší (oranžová - Safira) zakousla do ocásku mladší Albi až chudák vysela z pozadí jen za ten chycený ocásek. Samozřejmě se Safiře povedlo jí kousek uštípnout...
Můžou bejt spolu i nadále v jednom terárku nebo to bude vzhledem k odlišnému druhu problém?? Přikládám fotku obou holek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 15:55 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já ovoce taky ne, ale občas jim dám olízat z prstu trochu přesnídávky, moc jim chutná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 11:59 Žena Nika [0] - Ještěři – odřený / okousaný ocásek
Ahoj, moje holky se mi poslední dobou začali zahrabávat pod terásku 3D pozadí, jedna dokonce vylézá třeba jen na den a pak zase na čas zmizí(2 dny)... když teď naposled vylezla, všimla jsem si že má odřený nebo okousaný ocásek... pro lepší představu přikládám fotku (bohužel se nechtěla moc fotit tak to nebude asi moc dobře vidět. Jednou jsem jim tam nasypala asi 20 cvrčků, ale také sem jim tam dávala čerstvou zeleninu aby nehladověl tak doufám, že se i přez to nepustili do gekončice. Prosím, co s tím mám dělat? Docela mě to vystrašilo
Tady jsou fotky:
terarka.net/nadrz/1259/12.jpg…
terarka.net/nadrz/1259/13.jpg…
terarka.net/nadrz/1259/14.jpg…
terarka.net/nadrz/1259/15.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 20:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: štuprt
Taky žádné. Sladkosti jako kousek kiwi apod. sice co chvíli do terka vkládám (vedle misky na červíky), je to ale spíš lákadlo pro hladové nesežrané cvrliky. Oni se tam pak těm gekončíkům pěkně slezou na jedno místo...
Je ale pravda, že kamarád z vyššího ročníku měl na tera kroužku na intru (mezi lety 1989-1992) gekončíka mlsouna, kterému míchal směsky pribiňáku, ovoce a medu. To zvířátko se na sladkosti vyloženě těšilo a bylo od nich taky permanentně ulepené až za ušima. Byl to ale taky zároveň jediný gekončík, kterého jsem za svůj život viděl něco takového jíst. Ti naši se třeba nezakousnou do ničeho, co jim ještě v tlamkách nehýbe nohama ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: štuprt
Ahoj, vůbec žádné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:15 Muž štuprt [0] - Ještěři
jaké ovoce dáváte gekončíkum k jídlu? ahoj


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2013 09:30 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Gaga
Nebuď líný a čti, na tohle už ti tady bylo odpovězeno a ne jednou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 08:20 Gaga – Krmeni
. jak často a množství cvrcku ? Na 1 mladého jedince v terariu ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 07:08 Žena Mango [9] - Ještěři
Prostě dávat obden 3-4 cvrčky na gekončíka, případně, pokud má velký apetit, můžeš jednoho ještě přidat. Lepší je krmit častěji po menších porcích, než nasypat do terárka 40 cvrčků jednou za 14 dní a pak týden nekrmit...

Cvrčky v krabičce krmit a hlavně jim dávat vodu - já jim dávám šťavnaté druhy ovoce, ať si ji mají z čeho vycucávat. Pokud máš strach, že by zaůtočili v terárku na gekončíka, dej tam kousek "cvrččí" potravy nebo kus ovoce a bude klid. Ale to už zde bylo řečeno. U Dospělého jedince se mi to zatím nikdy nestalo, mládě cvrčci klidně zabijí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:08 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: pogona
Jo.. :-) jsem tele.. neumím číst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:06 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Landvir
vzhledem k tomu že žádného gekončíka nemám... ;-) Samozřejmě sem myslela ty cvrčky ano Nějak jsem si nevšimla že v té větě je slovo Gekončík a né cvrček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2013 20:50 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jiri_99
Já vím, jen ji zlobím:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:45 pogona
Macularum jen hmyz.... ostatni je hloupost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:28 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Landvir
Určitě myslela ty cvrčky.. :-D :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Verčák
Ty dáváš Verčo gekončíkům granulky? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:03 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: štuprt
já jsem dávala kousek jablka a sesypali se na to jak kobylky :-D Z neovoce jsem dala namočenou psí granuli a taky jim chutná :-) mám pocit že sežerou všechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:39 Muž štuprt [0] - Ještěři
jaké ovoce dáváte gekončíkum k jídlu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:16 Gaga Re: Rendy
Ja sem to mylslel tak ze na jedno místo budu dávat ten salát pro ty cvrčky. jak často a množství ? Na 1 mladého jedince v terariu ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:52 Žena Rendy [3] - Hadi
Denně bych nekrmila, je to zbytečné, pokud se nejedná o mládě. A dávat cvrčky na jedno místo ti taky nepomůže, hned se rozutečou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:21 Gaga Re: Rendy
Takže 4 denne Jo ? To je dost teda dobře takže někam na jedno místo do. Terarka budu dávat salát nebo kousek jablka ok děkuji !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:00 Žena Rendy [3] - Hadi
Jeden cvrček je pro dospělého gekončíka žalostně málo. Sní jich klidně 5-6 podle velikosti. Já krmím co druhý až třetí den. A vždycky musíš počítat s tím, že se cvrček schová do nějaké dekorace a gekončík ho nenajde, takže jich tam pusť klidně víc.
Předpoklad je, že i cvrčky, které si koupíš v krabičce ve zverimexu budeš krmit. Když budou vyhládlí, pustí se do čehokoliv i gekončíka. A to je nebezpečné u mláďat, velký gekončík už by si měl poradit. Pokud se bojíš i tak, dej do terárkama malinký kousek jablíčka nebo zeleného a cvrček si v případě hladu dá radši to. A kupuj radši cvrčky stepní (banánové), jsou to menší "svině". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 16:42 Gaga Re: Jiri_99
Ja bych si chtěl kupovat jen jednoho, a jak jsem cetl tak se dává dospěléme jedinci jeden denne stim ze mají 1x az 2x tydne pauzu ze ? Takže ja bych toho jednoho cvrčka dával asi volne a kdyz by v terarku byl jen jeden taky by byl schopnej gekoncika zabit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 16:36 Gaga Re: Jiri_99
Takze nejake male kobylky by snedl ze ? jen nejake male A mate nejaký zpusob jak gekoncika krmit aby cvrčci nepobihali volne po terarku? A děkuji za odpověd !! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 14:27 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Gaga
Gekončíkovi můžeš dát si myslím vše do velikosti 2/3 max 3/4 velikosti jeho hlavičky. Větším by se mohl udusit. Nikdy jsem jim kobylky ani sarančata nadával, takže nemůžu říct z vlastí zkušenosti.
Pokud budou cvrčci hladoví, nepohrdnou ani gekončíkem. Je to přece jen hmyz.. Zvlášť pokud je gekouš menší /mladý/. Proto se cvrčci, pokud volně běhají po terku přikrmují. Mělo by stačit, když jim budeš dávat např. psí granulky a nějakou zeleninu. Pak by neměl být problém.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 13:16 Gaga – Potrava
Mohou se dávat gekoncikum kobylky nebo sarancata?
A nemusím se bát, ze cvrčci zabijí gekoncika ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 11:40 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: elegans1
Po takové době co to tak dělám, se toho nebojím. Cvčci si radši dají zeleninku než gekončíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 20:40 elegans1 Re: Jiri_99
Aby jednou nebyli spapkaní gekoni.I když se to nezdá,cvrčci jsou pěkné svině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 20:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nika
Obecně platí, že čím větší je potravní konkurence, tím menší jsou sklony zvířátek k tloustnutí. Mezi našich šest nestejně vzrostlých gekončíků (rozdíl mezi nejstarším a nejmladším je víc než rok) prostě denně vypustím nejaké to množství krabičkových menších cvrků a jednou týdně nasypu do misky moučňáky oválené ve vitaminech a mineráliích. Tak čtyřikrát až pětkrát měsíčně je postní den. Není to přesné, pravidelné, řídím se vždy intuicí.
Při lovu mezi sebou gekončíci do jisté míry soutěží (aniž by vůči sobě navzájem byli jakkoli nepřátelští), pro mladé jedince je proto společnost větších jedinců tím nejlepším stymulem - aby byli brzy větší, rychlejší a silnější...
Obden čtyři cvrčci pro dvě odrůstající gekoňata? Tzn. jediný cvrlik v průměru na den a osobu? Asi docela málo - mí prťousi jich (mezi cca 4 - 12 mm vzrůstu) uloví denně každý mezi sedmi až deseti, pak vyzobou misku s moučňáky a následně škemrají jak akvarijní rybičky - "Jsme ubohá vyhladovělá zvířátka, co už nejmíň týden nejedla" :-D
Mrkni na fotky v mé prezentaci: rozhodně nejde o viditelně překrmovaná zvířata (mohutného dvakrát většího Pištu nepočítám - i jemu ale prťousi často ukradnou hmyzáka přímo z pod čenichu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 20:17 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Nika
To by asi byla. Já je tam taky nehrknu úpa naráz. To bych musel kecat. Ale hodím půlku /cca 40 - 50 cvrků/ a druhý den druhou půlku. Do druhého dne už gekouši většinu cvrků stihnou spapkat a z té další jim tam pár dní cvrčci pobíhají.. Sice téměř vždy najdu nějakého mrtvého /nesežraného/, ale to jsou povolené ztráty.. smich smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 10

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4647x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/632?od=151