Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 20:08 Žena Nika [0] - JeštěřiRe: Jiri_99
Aha :) Děkuji za radu, jak máš velké terárko? To moje ma 77x40x40, myslím že 80 cvrčků by byla invaze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 19:28 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Nika
Já mám gekouše tři, už dospělé. Řeším to pro některé asi ne moc dokonale, zato velmi jednoduše. Dvakrát do měsíce do terka hrknu cca 80 - 100 cvrků a nechám je volně běhat. Po terku samozřejmě. Jen každý den dávám na tenko nakrájenou zeleninu a čerstvou vodu.. A před vhozením je taky obalím ve vitaminech.
Gekouši je během cca 8 - 10 dní spapkají, pak pár dní hladoví a pak zas dostanou novou várku..
Přijde mi to tak nejpřirozenější. Co si kdo uloví, to má. Dělám to tak už pár let a žádné problémy nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 19:19 Žena Nika [0] - Ještěři – Krmení
Ahoj, mám doma od září dvě gekončice tak půl roku staré, chtěla jsem se zeptat jak často je teď mám krmit (do teď sem je krmila ob den 4 cvrčky, ze začátku střední a postupem času jsem pomalu přešla na dospělce - tak mi bylo porazeno na burze v Praze od pána u které jsem ho kupovala) bohužel ať čtu co čtu, všude se dočítám pouze čím je mám krmit ale ne jak často a už vůbec ne jestli se to tím jak rostou nějak mění... Teď se mi například holky začaly zahrabávat pod terásku a moc jíst nechtějí... Nerada bych je překrmovala nebo jim zas naopak dávala málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 23:22 Bulvic Re: fajfmen
Aha, díky, to zatržení drápků mě ani nenapadlo. Terárium mám v plánu si nechat lepit, tak bych potento hned zezačátku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Bulvic
Naprosto nejlepší je kombinace stropního větrání s bočním na jedné straně terka. Prahové větrání patří oproti tomu k jedněm z nejhorších (komínový efekt = průvan, plus riziko zatržení drápků...), masově se to chytlo jenom proto, že se to u celoskleněných nádrží dá vyrobit daleko snáz a levněji než u starožitných rámových ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 10:01 Bulvic Re: gaster
Díky, nebudu se toho tedy bát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:32 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: Bulvic
u prvního terárka mam větrání pod dvířky a ve stropě a není s tím žádný problém. U druhého jsem zvolil větrání v bocích, tak uvidim jak se to osvědčí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:13 Bulvic – větrání
Ahoj, mohl bych se zeptat, jaké preferujete větrání v teráriu pro gekončíka? Zda jen ve stropě, nebo i v boční stěně? Předpokládám, že při větrání pod dvířky i ve stropě by vznikl nežádoucí komínový efekt. Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 10:57 Muž krysikmouse [32]
Tak ještě nekdo kdo má podobné zkušenosti s Oxyuris ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:12 Žena Mango [9] - JeštěřiRe: štuprt
štuprt napsal: prosím poradte
memu sameckovi gekoncika nocniho zacla zniceho nic tect krev z kloaky nevite nekdo cim to muze byt?



Nevím, jak ostatní, ale já si tvého příspěvku všimla pokaždé, co se zde objevil. Neznám ale adekvátní odpověď. Doporučuji zajít se zvířetem k veterináři.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:08 Muž štuprt [0] - Ještěři
prosím poradte
memu sameckovi gekoncika nocniho zacla zniceho nic tect krev z kloaky nevite nekdo cim to muze byt?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:02 Žena Mango [9] - JeštěřiRe: krysikmouse
krysikmouse napsal: A víte co je sranda ? že je dost problém dneska na burze sehnat klasika :-)

Pokud bude zájem o klasika, stačí napsat, vzhledem k obsazení terária počítám, že většina mladých bude u nás klasik... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:41 Muž štuprt [0] - Ještěři
prosím poradte
memu sameckovi gekoncika nocniho zacla zniceho nic tect krev z kloaky nevite nekdo cim to muze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:27 Muž krysikmouse [32] Re: halaly
Jojo zjistil jsem . takže příznaky by mohly odpovídat... hubnutí nechutenství . No byl jsem u Veta a dal mi Banminth katze pasta ... používaj to i na plazíky je to pasta na odčervení tak jsem podal. POužíváte někdo neco jiného ? nebo co doporučujete ? Mělo by se to zopáknout zase za 14 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2013 16:38 Muž halaly [25] - Ještěři
roupy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:21 Muž krysikmouse [32]
Tak přišly výsledky a cryptosporidium je negativní a je tam slabá infekce oxyuris copak to je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 09:39 Muž krysikmouse [32]
A víte co je sranda ? že je dost problém dneska na burze sehnat klasika :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 00:29 Muž gaster [15] - Ještěři
Na to lze říct jen to, že pokud by chtěl někdo mít mláďata, tak rozhodně složit chovnou skupinu ze vzájemně nepříbuzných zvířat.
Inbreeding je sviňa a po několika generacích dochází ke genetickým deformacím, ztrátě adaptability, horší imunitní systém a můžou vznikat další nový nemoci.

Osobně si myslím, že za vznik enigmy může právě inbreeding a že enigma neni přímo kodovaná genem, ale může to být jen geneticky zmutovaná čast vázaná na dominantní alelu, proto by se mohla jevit jako dominantní.....ale o tom by se dalo psát donekonečna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 23:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Určitě informuj ;-)
Jinak ale - pfúúúf, začínám (pod tou přehršlí názvů) pochybovat o tom, že vůbec chovám Eublepharis macilarius! Doposud jsem považoval jejich odlišnosti ve zbarvení spíš za osobní rozlišovací znaky, jak tak ale projíždím fotky, získávám pocit že máme jen jakási domestikovaná zvířata podobná těm původním asi jako králík z králíkárny králíku divokému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 19:17 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
Jojo máš pravdu je to tak ... den 24-27 prostor pod zdrojema víc.. najdou si kde se jim to líbí noc pokles cca 17-19 ,, Asi tak... Dneska na burze jsem se bavil s chovatelem a ty samý problémy ... Prostě odmítá žrát a nechut .. hubne ... Poslal jsem trus na rozbor do Prahy čekám ted na výsledky , crypto ti asi nebude to by už leželo všechno . Jinak samička klasiku co mám od listopadu a je s nima tak poho loví a žere a přibejvá zatím vše OK tyhle holky budou zřejmě brzo v nebíčku ... nevím .. uvidíme jak výsledky a co dál... Každopádne jsem plánoval připustit tu klasik samičku ale bojím se protože sameče Blizard giant je v klídku a nechci aby se k němu případně něco zavleklo .. takže taková depresivní situace ... Uvidíme. písnu Vám jak dopadly výsledky ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 18:12 Muž štuprt [0] - Ještěři
prosím poradte
memu sameckovi gekoncika nocniho zacla zniceho nic tect krev z kloaky nevite nekdo cim to muze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 15:16 Muž halaly [25] - Ještěři
Ono už je teď jedno, jestli je to SHTCT nebo obyč. puntíkovaná forma.
Každopádně ty dvě holky to už mají asi za sebou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2013 20:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Protože je Tvá "Čeňkovo prezentace" excelentní, bude zádrhel jinde nežli v dle fotek viditelných podmínkách. Nějaké detaily. Snad teplotní kolísání (den/noc)? Těžko říct hmm
Já např. kdysi vymazlil dvěma prckům od kámoše báječné podmínky a výsledek - jeden prvotřídně prospíval a rostl, druhý byl pomalu na umření! Zavedl jsem tvrdší podmínky a "chcípáček se chytil". Dnes je to fakt silná ještěrka ;-). Zkusmo jsem k nim přidal mimina - a ta rostou jako z vody. Svalíky na nich jen hrají, o rok starší ještěráky dohánějí délkou nezvykle brzy, a velice záhy jistě budou v terku dominantní.
Nevyznám se sice ve šlechtěných formách, ty nejblíže přírodní ale nejspíš budou nejzdatnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 18:25 Muž krysikmouse [32]
Fotka k příspěvku a druhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 18:25 Muž krysikmouse [32] – úbytek
Fotka k příspěvku Ahoj tak sjem nafotil samičku. Nějak poslední dobou nechce lovit a žrát. ani z pinzety o to nemají zájem . Mám dvě super hypa a je to uplně to samé u nich ... Samička klasik je v pohodě ta všechny sarančata vychytá ale tyhle dvě nic... nevítě kde by mohla být chyba ? přikládám fotku abyste měli představu. V terku je ještě sameček 2 roky cca, kterej je teda hodne zalezlej na svém místě za kamenem a scháí dolů jenom večer. Nemůže tam být tímhle nějaký rozko ? nemá někdo zkušenosti ? Krmím většinou sarančatama malejma. červy mi neberou vubec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: štuprt
Tady bohužel asi ne, určitě ale zkus Google. Ani ne tak textovky, jako spíš vyhledávání dle fotek. Bude to sice na dlouho, trpělivost se ale vyplatí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 15:20 Muž štuprt [0] - Ještěři
nemá nekdo skusenosti s chovem Stenodactylus petrii (gekonem saharským) nebo s Stenodactylus sthenodactylus


predem dekuji za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 00:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Samozřejmě. Na chov gekončíka nočního se ale proto vztahují jiná pravidla, než pro chov agamy sluneční (ještěr toho názvu skutečně existuje ;-) )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 22:54 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No jo, tak jsem prostě zvědavá... A netopýr není plaz :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 22:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Jak to mají například netopýři? Jsou to prostě adaptace staré miliony let, které si každá dotčená skupina vyřeší (nebo naopak nevyřeší) po svém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:52 Žena Nessy [124] - Ještěři – Noční živočichové a metabolismus vápníku
Ahoj, když nemají noční živočichové UVB, jak potom metabolizují vápník? To se jim musí dodávat víc vitamínu D nebo to mají nějak jinak vyřešené? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 18:23 Muž štuprt [0] - Ještěři
nemá nekdo skusenosti s chovem Stenodactylus petrii (gekonem saharským) nebo s Stenodactylus sthenodactylus


predem dekuji za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 22:14 Žena jihou [0] - JeštěřiRe: Mango
Děkuju Mango.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 22:05 Žena Mango [9] - JeštěřiRe: jihou
jihou napsala:
...


1. S pískem bohužel neporadím, s tak malými mláďaty nemám zkušenost.

2. Holčičku určitě oddělit, s příjmutím zpět nebude problém. Já oddělovala dospělé gekončíky a zvládali to úplně v pohodě. Já bych zvolila spíše topný kámen, ať jí v teráriu můžete topit i přes noc - ať má pořád teplo, dle mého názoru jí to jen prospěje.

3. Modré okolí očí je jen zbarvení, barevná forma. To, že mžourá bude spíš spojené s tím, že je taková špatná. Myslím, že vyzvracené cvrčky může mít taky "na triku" ona. Proto co nejdřív oddělit, může být nemocná a nakazí ostatní. Pokud by se nelepšila ani v karanténě, řešila bych to s veterinářem, případně poslala vzorek trusu na rozbor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 19:33 Žena jihou [0] - Ještěři
Ahoj všem, nevím, jak dalece tohle forum žije, ale zkusím se zeptat. Nějak jsem ten chov vzala za špatný konec, sice s dobrými úmysly, ale s blbým startem. Nikdy jsem nechtěla začínat s mláďátky, ale stalo se, viz galerka. Pokyny od chovatele zněly: chovat na ubrouscích, aby se pískem neudusili, krmit z pinzety, ať máte přehled, kolik sežerou. A jak tak tady čtu, je to celý blbě :( Vím, uznávám, prosím o radu, ne kopanec. Na pinzetě už nekrmím, mají v terárku bandu více či méně ovitaminovaných cvrčků, tak snad aspoň to je krok správným směrem... Četla jsem dvě knížky o gekončících, ale prostě nevim nebo nemam cit, nebo si nejsem jistá nebo jsem se prostě na tyhle věci nesoustředila. Čili moje dotazy:

1. Gekončicím jsou cca dva a půl měsíce, neměřila jsem je (cca 9-12cm), ani nevážila. Jsou pořád na těch doporučovaných ubrouscích. Jenže jednak to blbě vypadá, jednak jim to občas klouzne a jednak pod to zalejzají cvrčci, takže je chci dát pryč, jenže co když se mi tim pískem fakt udusí? Máme tady připravený normální stavební, nevim, jak to popsat, červený, prosývaný, v troubě sušený, převařený písek, půl napůl s terarijním, zrníčka jako ten terarijní v piksle. Můžu už je "podsypat"? S lignocelem jsem se rozhodla, že ho dávat nebudu, aspoň zatím.

2. Jednu holčičku jsem se rozhodla oddělit a vykrmit extra, je už podstatně menší než ty ostatní, ještě dopiluju dočasný terárko a půjde. Dotaz- až se mi podaří jí vypiplat, přijme jí skupina zpátky? Počítám, že tak za týden, dva by je mohla dohnat? Aby jí pak nezavrhly. Do toho dočásku jí nemůžu dát žárovku a topný kámen zároveň, nemůžu realizovat další velké terárko, co z toho mám spíš zvolit? Žárovku nebo kámen? Nebo je to celý blbost a mám je nechat pohromadě a doufat, že se s tím poperou?

3. Ta samá samička. Má okolí očí modré, mnohem hůř snáší světlo, mžourá a víc jakoby "mrká". Chápu, že je to tvor noční, ale ostatní holky jsou úplně v pohodě a nemžourají, může mít nějaký veterinářem řešitelný problém? (Chápejte, než se rozhodnu stresovat jí převozem k vetovi, zeptám se tady stydim )

4. Znamená každý vyzvrácený cvrček zásadní problém nebo se to občas stane? Nejsem schopná zjistit, která to má na triku :-(

Děkuji případným ochotným zkušeným, moc mi pomůžete (a hlavně holkám...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:20 Žena Nessy [124] - Ještěři – Blbá otázka, vím
Ale přesto - mladí gekončíci jsou všichni pruhovaní (krom albínů) a postupně se pak pruhy změní ve fleky? Není nějaká barevná forma, která by pruhovaná zůstala? Dík ;-)
(koukala jsem na tuhle stránku www.gekoncik-nocni.cz/… a tam jsou pruhovaní jen ti albíni. A nevím, jestli už jsou to úplní dospělci...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 23:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: gaster
gaster napsal: Fajfmen nevim jestli je nejlepší udržovat je teď v nižších teplotách, zvlášť když tam má takhle hubenýho gekončíka, s nížší teplotou budou i míň žrát a to je opak toho co by bylo vhodný, ne?

To bude nedorozumnění - nepsal jsem o nízkých teplotách, obzvlášť ne u podvyživeného jedince (toho je naopak nutno doslova hýčkat), ale o podmínkách, kde se dá metabolismus zvířátka dohromady (lidem z koncentráku taky nemohli hned vrazit do ruky buřta s cibulí, to by jim spolehlivě uškodilo).
Má poznámka se týkala (vzhledem k prostředí v jejich přirozených výskytištích) zavedení spartánských / drsnějších podmínek - výrazné teplotní rozdíly mezi denní a noční teplotou apod. Chov v přetopených stabilních podmínkách křehkých květinek jim spíš škodí, zatímco nastavení podobné podmínkám kazašských stepí, z nichž vyšli, je perfektně otuží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:21 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: dblazeks
je lepší nakupovat přímo od chovatele.Pokud to je osvědčený a zkušený chovatel,tak dostaneš zvířátko v daleko lepším stavu a kondici a ještě levněji.Rozhodně se ti nestane to co ve zverimexu,že ti moc ochotný prodavač prodá napůl mrtvýho Gekončíka s tím, že možná přežije.Ale to přepisuju to co už se tady řešilo asi 100krát.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 15:40 elegans1 Re: dblazeks
To nic nemění na tom,že to zvíře bys měl minimálně oddělit od toho druhého.Odebrat vzorek trusu a nechat ho vyšetřit na ty cryptosporidie.Pokud by to bylo pozitivní,budeš je muset oba utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 13:31 Muž dblazek [5] - Ještěři
a ten druhej je uplně bez problemu žera,kadí,pije je čilej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 13:31 Muž dblazek [5] - Ještěři
ne on ho vykadí díval jsem se na něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:30 elegans1 Re: dblazeks
To zvíře toho cvrčka vyzvrací.Tohle zvíře a rozhodně ani to druhé,jsi neměl v žádném případě kupovat.Podle toho jak vypadá a jak se chová,může mít cryptosporidie.To je pro něho konečná,pro druhé zvíře taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 10:49 Muž dblazek [5] - Ještěři
Tak je to na nic jakyhokoli cvrka sežere a za pár hodin ho vysere vcelku jen obalenyho ve slyzu a trochu štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 11:15 Muž dblazek [5] - Ještěři
tak je to paráda hubenej sežral dva cvrky(obalil jsem je v drcených skořápkách)
tak doufám že už to bude vpohodě.Sice mu to trvalo dýl prvně se zakousl pustil a pak po něm šel znovu ale nakonec sežral dva:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 10:31 Muž dblazek [5] - Ještěři
Byl jsem pro ně v teraristice ochotný pán říkal mi že ten jeden je strašně hubenej kdyby bylo sním problémy nebo nedej bože umřel mám mu ho dovézt a on mi dá buď novýho nebo peníze.Teď jim dám nažrat a ozvu se jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 07:46 Muž gaster [15] - Ještěři
Souhlasim, taky je mnohem lepší, když si budoucí majitel o svých svěřencích hodně přečte, a pak teprve půjde kupovat. Nestalo by se pak, že by koupil vyhublého (možná ze soucitu)téměř mrtvého gekončíka.
Ale jedno se musí uznat, alespoň se od ostatních, kteří nejsou vůbec zodpovědní zeptal a teď jen aby je zachránil no.

Fajfmen nevim jestli je nejlepší udržovat je teď v nižších teplotách, zvlášť když tam má takhle hubenýho gekončíka, s nížší teplotou budou i míň žrát a to je opak toho co by bylo vhodný, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 06:25 Muž halaly [25] - Ještěři
Tady někdo nemá nastudované podmínky chovu gekončíků!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 23:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: dblazeks
Cvrky dávej furt, akorát takové, co sežerou ještěráci (a ne cvrčci je - u vzrostlých jedinců cvrků by se to mohlo stát) ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 23:53 Muž dblazek [5] - Ještěři
Dobře takže odkdy jim tam mam davat cvrcky protoze dneska me nezrali ale byl v terariu od nich vykal ho tak to by melo byt v pohode.Doufam ze se z toho hubenour dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 23:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: dblazeks
Drcené skořápky a pod. je jedině správně. Dále ale gekončíkům zaveď spartánské podmínky. V poušti kde žijí, jdou z extrému do extrému pomalu každý den...
Vymazlené mazlíčkovské podmínky jsou jim proto spíše na škodu... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4647x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/632?od=201