Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 22:37 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: tyna181190
Nad tím pískem jsem už taky přemýšlel, ale kdyby byla "zacpaná", tak nevyměšuje vůbec, ne? Když se svlékala, svoji starou kůži snědla a na druhý den jsem ji viděl pěkně v oválku, jako normální trus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 22:34 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: alterationx
Psal jsem, že trus byl v pohodě :-) nic nezjistili..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 15:23 Žena tyna181190 [0] Re: Davii
Je mi jí holky líto. Všimla jsem si že máš v terárku jemný písek není možné že by se "zacpala" pískem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 12:24 Muž alterationx [82] Re: Davii
Hm, tak to je škoda. Ale stále neviem, čo zistil ten veterinár? Chudý gekončík a vôbec nežere. Si dával robiť trus aj na kokcídie a kryptosporídie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 20:39 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: all
Tak Thea to nezvládla.. Trus byl v pohodě, ale nevím co a proč. Prostě odmítala jíst, hubená jak špejla a ani umělé krmení, kdy jsem jí zkoušel dávat cvrčka až do krku, nepomohlo.. Absolutně nevím proč. Možná nějaký stres, když se při koupení oddělila od velké skupiny gekončíků a přišla jenom k Laně? Že by jí chyběla velká společnost?
Lana je v pohodě, krásně se svléká i papká..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 17:09 Muž alterationx [82] Re: Kuba
Pokiaľ je to kvôli vzťahom medzi nimi, tak niekedy pomôže prerobiť komplet terárium alebo aspoň značne poprehadzovať úkryty a dať ich tam spolu naraz, oni si potom akože odznova musia vytvoriť nejaké "vzťahy" ale je to zas zmena prostredia. Len mi nie je jasné, že či ju teda vôbec kontroluješ, keď je toľko zalezená a či je teda naozaj v poriadku? Inak ja mám gekona, ktorý je tiež hodne plachý a vylezie len za potravou z pinzety alebo keď loví sám. Ale občas ho kontrolujem, že či je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 16:52 Kuba Re: alterationx
No právě tyhle 2 se kterýma sem to koupil byli cca 2 roky spolu takže byli na sebe zvyklí, ale jak sem si je přivezl domů tak ta jedna se začala furt schovávat.

Jedině mě napadlo jestli ji nezkusit nějak vylákat ven, vytáhnout a dát na nějakej čas samostatně..A pak je dát k sobě popřípadě.. Ale ta jeskyň kde je zalezlá se tam blbě dostává a nejde tam moc vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 16:42 Muž alterationx [82] Re: Benjik
Dajú sa aj posielať poštou, len sa treba predtým poradiť, že ako najlepšie poslať atď a ktoré všetky parazity sa budú robiť. Rozbory robia väčšinou štátne veterinárne ústavy, v Brne sa dajú robiť, teba pohľadať na nete. Laboklin robí, ale ten je dosť drahý, aj keď dobrý. Väčšinou treba žiadať o kokcídie a cryptosporídie zvlásť. Vždy je dobré sa poradiť, ako nazbierať trus, či za niekoľko dní atď... Kryptosporídie sa netestujú vôbec ľahko. Laboklin robí PCR test na kryptosporídie u gekonov, to je zatiaľ jediný úplne stopercentný test, ale v SK stojí jedno vzorka nejakých 40 - 50 eur, čo nie je zrovna už málo. Sú lacnejšie metódy, ale tie nie sú stopercentné. A podstatná vec, parazity sa nemusia v truse vylučovať vždy, preto sa väčšinou trus zbiera z viacerých dní po sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 16:13 Žena Benjik [0] – Veterinář
Dobrý den, chci se zeptat, kde děláte testy na endoparazity a cryptosporidium a kolik za ně cca platíte? Jdou ty vzorky nějak poslat i poštou? Bydlím celkem dost daleko od nějakého lepšího veterináře, v okolí máme jenom jednoho, který se bohužel zaměřuje jenom na psy a kočky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 15:30 Muž alterationx [82] Re: Kuba
Všetky sú dospelé? Sú všetky zdravé? Ono to schovávanie môže byť aj určitými vzťahmi medzi tými gekončíkmi aj prípadne každý jedinec má svoju povahu, ale môže to naznačovať aj nejaký zdravotný problém, ale pokiaľ žerie aj sama si niečo uloví, tak zdravotne je možno OK.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 15:26 Muž alterationx [82] Re: Davii
A čo zistil veterinár u tej oddelenej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 21:29 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: all
Gekončíky jsem měl spolu, bohužel.. Teď Mám Theu (tu "nemocnou") v odděleném tera na obrouskách a žere. Vezme si každý den jednoho cvrčka a bobky má už úplně normální. Po zhasnutí ji vidím i o moc víc aktivnější než když byla s Lanou dohromady.
Jenže po rozdělení samiček přestala Lana jíst, absolutně si cvrčků nevšímá (dřív by se mohla přežrat), jenže teď jenom leží někde v rohu a není vůbec aktivní.. Je to tím, že by jí chyběla parťačka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 12:51 Kuba – Gekončík
Zdravím, někdy v prosinci sem koupil od chovatele terárko se dvěma samičkama Gekončíka nočního.. obě byli aktivní, ale jak sem si je přivezl domů tak ta jedna je furt zalezlá v jedné z jeskyň a vyleze max na záchod kam chodí a to ještě tak, že ji stěží načapám, že vylezla jinak 90% času tráví zalezlá v jeskyni a jen když krmím tak vystrčí tlamku. jinak si z pinzety vezme nebo uloví co leze kolem ní.. ale prostě nevyleze ..

Koupil sem jim před měsícem další kamarádku ta se rychle aklimatizovala a s kámošila .. ta nová a ta nejstarší všude šmějdí jsou zvědavý ale ta 3tí prostě nevylezele ven ..

Někdo nějakou radu?

jestli to nemůže být nějaká nemoc, nebo tou změnou prostředí, ale je zase blbsot, že by byla zalezlá 4 měsíce a ani nevylezla.. Co sem si tak všiml tak jediný náznak jde na ní poznat, že se trochu jakoby bojí.

Děkuji za jakoukoliv radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 21:22 Muž alterationx [82] Re: Davii
Inak mesiac nežrať je už moc. Niekedy sa gekončík po premiestnený na iné miesto sekne aj na 10 aj 14 dní, ale mesiac je moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 21:19 Muž alterationx [82] Re: Davii
Testy na parazity si robil? Ak nie, tak čo najskôr test na parazity, aby v ňom boli aj kokcídie a kryptosporídie. Tých gekončíkov máš spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 20:29 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: All
Děkuji, vyzkouším :-) O veterináři jsem už taktéž přemýšlel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 05:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Davii
Můžu doporučit zkusit Glukopur s vodou, nic jiného mě nenapadá... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 23:20 Muž Pasyok [37] Re: Davii
V tomto prípade by som odporučil navštíviť veterinára. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 19:34 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěři – Nechce jíst
Zdravím,
cca. před měsícem jsem si kupoval od chovatele mladou samičku gekončíka (v mé prezentaci jako Thea). Myslel jsem si, že se za nějakou dobu rozjí a bude sama lovit, ale doteď se nic neděje. Za celou dobu si vzala max. tak 2 cvrčky (kteří jí přiběhli před tlamku) a pár červů (kteří lezli náhodně okolo ní). Druhá samička (Lana) žere a loví v pohodě, krásně se jí baculatí ocásek, ale Thea je strašně hubená a už se začínám bát, aby se vůbec "rozjedla". Nepřijímá potravu ani z pinzety, už nevím jak ji rozkrmit. Nemá někdo nějakou radu, jak na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 15:32 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: All
Dobře, děkuji :-) Ptal jsem se jenom protože jsem měl možnost k mému malému gekončíkovi dostat i velkého, ale tak nebudu radši riskovat :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 23:00 Muž alterationx [82] Re: Davii
Nie je dobré dávať takto vekovo rozdielne jedince do jedného terária, mali by byť podobného veku a dobre je, keď aj vzrastu alebo už dospelé jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 21:37 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
Nesmí být prý velký rozdíl velikosti. Ale nemám osobní zkušenosti takže si ještě raději počkej na odpověď někoho jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 20:59 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěři – Seznámení
Zdravím, je možné dát k sobě rok a půl starou samičku s dvouměsíčním mládětem (taky samička)? Nebudou se nijak "hašteřit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 16:40 Vaclav
Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:04 Muž alterationx [82] Re: Vaclav
Podľa toho, ako ti bude ten dospelý jedinec žrať a aké veľké sú tie cvrčky, ale väčšinou tak 2 až 3 väčšie alebo dospelé cvrčky raz za dva až tri dni, no je to iba doporučenie, to si musíš odskúšať sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 17:53 Vaclav
Ještě jedna vec kolyk mam davat dospelímu gekonovi cvrčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 21:14 Vaclav
Ok dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 15:20 Muž alterationx [82] Re: Vaclav
Pokiaľ si nechceš "užívať" kŕmenie z pinzety, tak by som ho zbytočne na to ani neučil, lebo sa ti raz môže stať, že bude chcieť iba z pinzety :-D To som teraz trochu prehnal, ale ja som kŕmil gekona z pinzety a teraz si myslím, že je lepšie, keď si chytá potravu sám, lebo kým začal znovu loviť sám, tak to chvíľu trvalo. Kŕmenie z pinzety je dobré pokiaľ máš viac jedincov a chceš mať istotu, že dostanú rovnaké množstvo potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 15:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Vaclav
Ahoj Vašku, nemusíš mu dávat z pinzety, stačí vysypat cvrky do terárka.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 15:00 Vaclav
Ne ja ho ještě nemám já se jenom ptám.Takže mu nemusim davat z pynzety.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:07 Muž alterationx [82] Re: Vaclav
Nežerie sám? alebo prečo mu ich chceš dávať z pinzety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 11:14 Vaclav
Čau chci se zeptat jestli malímu gekončíkovi mam davat cvrčky pomocí pynzety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 09:17 Muž alterationx [82]
Ešte som zabudol napísať, že príspevok kúsok nižšie v angličtine o inbreedingu som citoval z internetu, zdroj: www.reptilesmagazine.com/…/, týkal sa inbreedingu cilátov, ale je to v podstate jedno, všetko podstatné tam je napísané a platí aj pre ostatné gekony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:12 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 20:56 Muž alterationx [82] Re: khopikcopin
Tightly inbreeding lines of distinctive morphs is fairly common in herpetoculture. It seldom has negative consequences, and it is usually the fastest way to produce offspring that display or at least carry the genes for an interesting trait. However, it is never recommended that a morph be inbred for more than the minimum number of generations necessary to get enough specimens to start outbreeding the line.

The fear of harmful results from inbreeding animals is generally exaggerated, coming more from a few misunderstood problems in human genetics. Many reptile populations are tightly inbred already. These descend from just a few ancestors that either suddenly found themselves in a new location (such as many of the lizards introduced into South Florida), or were isolated as the terrain around them became uninhabitable (several forms of banded geckos in the Southwest and Central America).

The major threat of inbreeding is that genes for defects (such as kinked tails) may be carried as recessives by the breeding animals but not displayed. If parents and offspring are persistently inbred, there is a strong tendency for such deleterious recessive genes to become concentrated. Statistically there is a greater chance of a matching gene, which means that the “bad” trait appears in more and more of the offspring.

There is no way to safeguard against this, as you really can’t detect the presence of recessive bad genes in a line until it is too late.

If you are inbreeding, you must be sure that the parents have no obvious faults, and you must cull any defective offspring. Even if you get a beautifully colored crested gecko but it has a kinked tail or eyes of unequal size, you should remove it from the breeding program. When you begin to outbreed the line, you will reduce the chances of destructive genes becoming obvious. Remember that recessive genes — good and bad — are never lost from a line, but just aren’t displayed often enough to cause a problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 18:37 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – rozmnožování
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli vadí u gekončíka nočního rozmnožování mezi příbuznými ( mezi sourozenci atd) jestli to nemá nějaký vliv na pozdější generace atd...
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 18:52 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: all
Takže když dám jako podklad nějaké ploché kameny + nějaké kousky rozházet a do spár mezi ně dám písek (proti zaseknutí), mohlo by to tak být? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 08:39 Muž alterationx [82] Re: elegans1
Čo by si doporučil ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 08:02 Muž Pasyok [37] Re: all
Podľa mňa je v pohode piesok, ale treba ho z veľkej časti zahádzať kameňmi, v piesku sa lepšie zafixujú a uložia. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 07:23 elegans1 Re: Davii
Používat jemný písek pro gekončíky je nesmysl.Oni v přírodě na takovém podkladu nežijí.Obývají suchou kamenitou step.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 06:43 Muž Pasyok [37] Re: Landvir
mne leguán :/ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 06:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Davii
Ahoj na falešnou graviditu mě umřela agama pp zadržení vajíčka, ale u gekončíků jsem nikdy problém neměl.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 21:12 Muž alterationx [82] Re: Davii
No ževraj môžu mať falošnú graviditu a neoplodnené vajcia, ale čo som čital, tak sa to nedeje moc často, ale toto skôr Landvir poradí alebo ma opraví ak sa mýlim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 21:03 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěři – Samice
Děkuji Vám oběma za rady :-) Viděl jsem právě už pár obrázků gekonů, kteří byli ucpaní pískem, ale tak v přírodě mají taky takový podobný povrch, tak snad to bude v pořádku :-)

Můžu se ještě zeptat, kdybych chtěl mít pouze samice, budou mít nějaký problém s vajíčky, když nebudou mít samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2016 20:55 Muž alterationx [82] Re: Davii
V tomto ti zas tak neviem poradiť, skús trochu pohľadať zahraničné fóra. Keby som dával piesok, asi by som tiež išiel do niečoho jemnejšieho ako ty, toto rozhodnutie ma tiež ešte čaká. Ono ešte je aj taká možnosť, že ho naučíš jesť z hlbšej misky, aj cvrčky sa dajú dávať do misky, môžeš im trhať nohy, aby nemohli vyskočiť a tak zviera nie je vystavené riziku že požerie omylom substrát, len je to pracnejšie a pre niekoho aj nechutné. A do misky vápnik hlavne pre samice, aby nežrali substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2016 20:53 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Davii
Ahoj, dej obyčejný písek z řeky nebo přesytej bračák na pískoviště a nemusíš nic řešit, nikdy jsem s pískem u gekončíků ani jinde problémy neměl.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:48 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: alterationx
Děkuji za odpověď! :-)
Určitě bych chtěl mít "přírodní" terárko, ale pokud by tu bylo velké riziko, že by gekon mohl polykat písek a mít z toho problémy, tak nevím :-O Přemýšlel jsem, že bych tam dal jemný písek cca. 0.3mm, který by byl asi vhodnější než nějaký hrubší, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2016 20:42 Muž alterationx [82] Re: Davii
Neviem, či sa na toto dozvieš odpoveď, ktorú asi čakáš. Sú totiž rôzne skúsenosti, ako si už napísal. Veľa ľudí má dospelé jedince na piesku bez problémov. Lignocel je už väčšinou zatracovaný, aj keď ho na ňom niektorí chovajú a ževraj nemajú problémy. Ešte jednou dlhodobou chovateľkou bol vrelo doporučovaný nejaký Mikeš - íl pre mačky alebo niečo také. Potom sú chovatelia, ktorí vylúčili riziko a dávajú napr do terária dlaždice alebo už som videl aj niečo ako rohožku alebo koberec. Tak si vyber. Ono otázka ešte aj znie, či chceš pre neho naturálne podmienky alebo chceš úplne vylúčiť riziko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 18:24 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěři – Dno
Zdravím, jaké je nejlepší dno pro gekončíky? Někde píšou, že je nejlepší písek, někde zase že písek může ucpat gekončíkovi střeva. Jinde zase že je dobrý suchý lignocel, jinde zase že ne..
Jaké máte nejlepší zkušenosti a s čím? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 20:56 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Sú tu väčší odborníci, ja som iba ucho :-D Napr. elegans1 má toho s gekonmi prekákaného toľko, čo ja možno ani nebudem mať.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4647x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/632-gekoncik-nocni?od=51