Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 18:59 Lenalen – Spor o kokos
Dobrý večer přeji, přivezla jsem si z burzy novou samičku gekončíka, dala jsem ji do terária společně s gekončicí, kterou jsem už měla a která je dospělá. Nejdřív jsem se bála, že ji ta velká bude utlačovat, ale nakonec si ta malá zabrala skoro celý teráro a hlavně nechce pustit tu starou do jejího oblíbenýho kokosu. Mám tudíž strach, že nastane spor o kokos. Zatím jsem to vyřešila tak, že jsem místo kokosu udělala dvoupatrovej domeček. Nevím, zda je to dobře a proto prosím o radu, jak vyřešit tuto situaci. Předem velice děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2012 19:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Huul
Anebo tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2012 19:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sewer
Jo, normální bílý (on pomalu jiný nebyl :-D ) a dle svého výběru či možností přimýchnout to ovoce.
Net tenkrát nebyl, knížek pomálu, moderní krmiva a výživné preparáty hudbou budoucnosti, a tak jsme experimentovali - tak 20-30% načteno, zbytek byla intuice...
Např. nás tehdy vůbec nenapadlo, jak se metabolismus plazů "popere" s laktózou. Naštěstí ji valná část z nich tráví evidentně velmi dobře - např. v Zychovi je přepis receptu na zamražený želví (!) potravní (nutričně kompletní) mix od jednoho renomovaného rakouského chovatele, kde je mléko zmíněno jako docela podstatný komponent... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2012 17:12 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nahraj fotku, takhle si to těžko představit... Gekončíkům se jejich zbarvení svlékáním lehce mění, hlavně u mláďat. U dospělých to už znát není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 13:10 Muž Huul [5] - Ještěři – zelena
ahoj,, mam takovou otazecku. Jedna jesterka se mi pred dvema dny svlekla a ted je na nekolika mistech zelena a okolo oci ji prosvita kuze... je to zpusobeno svlekem? Puvodne je cerno bila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:39 Muž Crash [4] - Ještěři
Já občas jako pamlsek dávám jen ovoce samotné. Vždycky ovoce rozmačkám na kašičku, kterou chodí olizovat ;) Nejvíc se mi osvědčil banán ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 09:10 Muž Huul [5] - Ještěři
nebo presnidavka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 04:48 Muž Sewer [151] - Ještěři
Normální bílý jogurt a do něj dát ovoce? A jaký třeba? Chci to zkusit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 23:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: ajija
Jako puberťáci jsme se děsně s kamarádem na teraristickém kroužku (přelom 80. a 90. let) bavili tím, že mají gekončíci noční obrovsku zálibu ve sladkostech. Jogurt s přimýchaným sladkým ovocem olizovali přímo náruživě. Takovým těm slaboučkým hladovkářům, co se nevyhnutelně v tehdejších incestních chovech vyskytli, jsme do toho začli přimýchávat červíky a cvrčky... a dost z nich se po čase "rozežralo" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 00:17 ajija
Fotka k příspěvku A tohle je ta naše hladovkářka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 22:30 ajija
Fotka k příspěvku Terárium:(DxŠxV) 85x50x47,teplota přes den 30°C,přes noc 20°C.Je možný aby ji ta druhá slečna nějak utlačovala?Protože se Aňuša drží v horní části a Agáta v dolní části terária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 09:43 Muž Sewer [151] - Ještěři
Gekončíka vegetariána určitě nemáš, gekončík je lovec. Připiš sem veškeré informace o teráriu a o gekončíkovi, hoď i fotku terária a pak může někdo radit.

Nebo jinak (cituji Pogonu :-) ) - mám škodovku 120 a už dva týdny nejede. Nevíte proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 23:03 ajija
Zdravím ve spolek,lidičky může mi někdo poradit?Jedna ze slečen mi přibližně dvě neděle nežere,cvrčkům a sarančatům se vyhejbá obloukem a k červům jenom čuchne a odejde.Ale když byla dneska na procházce na stole,našla víčko od bílýho jogurtu a olízala ho do čista jako kočka.Mám gekončíka vegetariána nebo co se s ní děje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 14:04 Žena Mango [9] - Ještěři
Já jsem je brala od jejich původního majitele, který se jich chtěl narychlo zbavit. Oba měl narvané v terárku 40x20x20, samička vyhublá, nechtěla žrát, slaboučká. Sameček na tom byl sice líp ale asi jen proto, že byl větší. Tak byli oba odděleni a za dva měsíce se krásně spravili, samočka porostla a přibrala, sameček je živý, krásně zbarvený. Hlavně ta samička mě těší, když jsem ji donesla, 14 dnů ani nechtěla vylézt ven z domečku. Ale teď vypadají prostě skvěle. :) No a když už se podařilo sehnat větší terárko, chci jim pořídit ještě další kamarádku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 13:38 Muž Crash [4] - JeštěřiRe: Mango
Dají na několika burzách jsem je viděl. Nebo projdi inzeráty. Někdo může rušit chov a prodávat dospělá zvířata. A co tě to napadlo mít jen jednu samičku k samečkovi??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 13:31 Žena Mango [9] - Ještěři
Dají se na burzách sehnat i dospělí gekončíci? Musím pořídit ještě jednu samici, ať mi sameček neuhoní tu, co už mám. Oba mají 20 cm, tak by to chtělo už samičku starší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 18:23 Kubajz – Gekončík a potrava
Ahoj. Mám už skoro ročního gekončíka, který má cca 16 cm. Vůbec není pohublý ani nic podobnýho (ani ocásek). Ale moc nežere (už dlouhodobějc). Sní tak 6 cvrčků týdně. Je to v pohodě? Díky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2012 19:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
Bohužel i tohle je stránka teraristiky,.... :-( holt chováme živé tvory, nemodelujeme lodě,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 18:46 Muž krysikmouse [32] Re: gaster
Néé určitě ne, mám další 4. Akorát že byla první no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 18:08 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: krysikmouse
To mě moc mrzí, že to takhle skončilo :-( ale občas se to stane, snad kvůli tomu na tyhle krásný zvířátka nezanevřeš a nevzdáš to s nima.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 15:15 Muž Crash [4] - JeštěřiRe: krysikmouse
sad tak to je mi moc líto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 15:12 Muž krysikmouse [32] Re: Crash
Crash napsal: Jen doufej, aby ti nezadržela snůšku :(

No asi se tak stalo .. Nechtěl jsem to pak už moc pitvat a je zakopaná pod lípou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Pokud už začíná zobat, je tak napůl vyhráno. Dej jí na to čas a klid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Fakt nejsou :-O . On ovšem už nějakou dobu tvrdil, že "jedno vejce je takový divný a nevim co si o něm myslet, ale neplesniví a tak mu dám šanci..." Dvojčata budou asi právě z téhle "brambory" :-D
Líhnutí bohužel prošvihl - byl v tu dobu v práci. Když ovšem přemisťoval novorozeňata do terárka, jednoduše po zvyku počítal... a pak ještě přepočítal... a pak ještě nejmíň dvakrát třikrát - a potom mi zavolal. Na hranici příčetnosti :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 17:18 Žena Mango [9] - Ještěři
No tak kameny a větve sbírám v průběhu celého tohoto roku, zatím je suším a sháním zbytek všeho potřebného. A stejně nakonec většina kamenů půjde na zahradu na skalku, už jsem jich domů natahala tolik, že bych jimi to terárium naplnila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 17:57 Muž gaster [15] - Ještěři
Ahoj, já budu mít rozměrově 60x30x40 DxSxV a bylo mi řečeno, že se tam 3-4 v pohodě vejdou a nebudou trpět na nedostatek prostoru, takže odpověď na tvojí otázku, ano vejdou se tam :-)

A když prostor ještě zvětšíš třeba nějakou větví, tak tim líp...já byl dneska na lovu větví v lese :-D proč dávat za nějakou umělotinu 400-500 někde ve zveráči že =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 15:21 Žena Mango [9] - Ještěři
Mohu do terária 60x30x30 umístit tři gekončíky? Doporučená velikost terária je 60x40x30, proto bych se přiklonila k tomu, udělat jim pozadí (a jednu boční stěnu) tak, aby se po ní mohli procházet. Zatím mám samce i samici odděleně, později by k nim tedy přibyla samice, ať se všichni tři v pohodě snesou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 20:01 Muž Crash [4] - JeštěřiRe: krysikmouse
Jen doufej, aby ti nezadržela snůšku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 15:05 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
No já jsem práě na něj koukal jako trubka když mi řekl, že mohla být začervená a nikdy jsem se s tím nesetkal .. Ale je fakt že mi jeden chovatel říkal že odčervují ... No nevím ... přijde mi že druhá samička nemá taky nějak moc chuť na potravu .. dneska teda milostivě a opatrně sežrala jednoho cvrčka .. zatím nehubne ani se nenafukuje takže uvidíme, každopádně pořád nevím co bylo s čenicí a je to takové zvláštní ... viz fotky dole ve foru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 08:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Já tedy nsetkal coze a je veliká škoda, že ( nejspíš a logicky ), nejsou fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2012 21:45 Muž Felix [754] - Ještěři
Přátelé, tak to je pecka! Právě mi volal velice překvapený kamarád (od něhož má naše malá gekončíky) s neuvěřitelnou zprávou - z 18-ti vajec která dal inkubovat se vylíhlo 19 (!) životaschopných mláďat coze
Obě jednovaječná dvojčata jsou normálně vyvinutá (s drobným rozdílem vzrůstu), aktivní, žravá a náležitě vůči jeho prstům kousavá (a vsteklý gekon = zdravý gekon, co si budem povídat :-D ). Navíc mají i vzájemně odlišné zbarvení!
Siamská dvojčata, dvouhlavé zrůdičky či jedno mládě normální a druhé jen náhodně nalezené jako nevyvinutý zákrsek co zůstal ve vylíhlém vajíčku, to byly pro mě dodnes jediné známé možnosti na téma oplození jednoho ještěřího vejce dvěma spermiemi. Tohleto je ale NÁŘEZ coze
Setkali jste se už také s něčím takovým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.07.2012 20:55 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Pokud nemáš alespoň základní veterinární znalosti a trus ještěrek vypadá normálně, jakýchkoli amatérských pokusů o preventivní odčervení se vyvaruj! Jinak napácháš víc škody než užitku tone
Při jakémkoli důvodném podezření navštiv na plazy specializovaného odborníka - adresy na takové kliniky se dají přes GOOGLE poměrně snadno dohledat. I kdybys měla jet přes půl republiky, vyplatí se to. Nejvíc úmrtí plazů je totiž obecně způsobeno hokuspokusy o domácí léčbu a la rady po netu... Některé choroby sice zkušený chovatel dokáže určit a úspěšně vyléčit sám, jiné už ale mají symptomy společné s několika dalšími (laické veřejnosti neznámými) chorobami a tam už musí nutně nastoupit serologické testy atp. Např. měknutí krunýře želv se všemi typickými příznaky Hypovitaminozy A může (a nejspíš i je) způsobeno akutním nedostatkem zníněného vitamínu, občas má ale úplně stejné průvodní znaky i napadení hlísticemi! Zatímco tedy "léčíš" zvířátko z choroby která okolo něj ani neproběhla (a tím je vlastně zabíjíš), přítomný parazit si libuje... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 17:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
Nikdy jsem žádnou ještěrku nijak neodčervoval,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:43 Muž halaly [25] - Ještěři
Místo ani ne. Ale tak při každém krmení je dobré přidávat vápník (buď ty namleté skořápky nebo mletý vápenec - robimaus) a při každém 2. krmení podávat nutrimix.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 10:49 Muž Huul [5] - Ještěři
diky za predesle odpovedi.
Jeste jsem se chtel zeptat, je mozne doplnovat vapnik skorapkama misto nutrimixu? Drcenyma samozrejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 18:49 Muž krysikmouse [32]
Tak mě napadlo , Odčervovali jste někdy ?
nějak se mi zdá že druhá samička nechce žrát taky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 21:35 Mato Re: fajfmen
Jasne s tym ratam...coskoro dostane aj partnera aj ked mam dost problem najst rozmerovo jej podobneho preto je po pravde este sama...ale dakujem za radu a uvidim teda ako bude na vsetko reagovat:)este raz dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 21:21 Muž Felix [754] - Ještěři
Z pinzety se bude krmit až zvířátko které k Tobě získá plnou důvěru a to zabere čas. U volně vpuštěného hmyzu sice chovatel nemá přehled o tom, zda a kolik toho zvíře snědlo (já ho tedy u gekoňat nemám vůbec :-D ), v nádrži rozměrů co uvádíš by ale dohledání kořisti neměl být problém ani pro drobka. Navíc musíš počítat s jeho přirozenou aktivitou - přes den chce spát a tak samozřejmě ani nebude mít chuť jíst, lovit začíná až po setmění kdy ho pochopitelně nevidíš ;-).
S tím stěhováním bych raději chvíli počkal, alespoň než se pořádně rozkrmí. Častá změna prostředí přináší stres... a rozhodně přikup ještě alespoň jednoho gekončíka podobných rozměrů. Jsou to společenští tvorové a přítomnost dalšího jedince navíc může být dobrým stymulem právě pro ten příjem potravy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 21:10 Mato Re: fajfmen
No dostava ich volne...skusal som aj pinzetou ale to este ignoruje...popripade ich trosku imibolizujem aby neboli az taky pohyblivy...a terko ma 40x40x35...aj ked teraz som jej zakupil nove vacsie na ktorom este robim pozadie...nebude jej vadit ked za cca 2 tyzdne znova znemi prostredie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 20:54 Muž Felix [754] - Ještěři
Ahoj, jak mu je podáváš a v jak velikém terku bydlí? Taky je důležité jeho stáří - u prťouska by to bylo hodně na pováženou, vzrostlému jedinci ale několikadenní hladovka neublíží a jakmile si zvykne v novém prostředí, měl by začít zase jíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 20:53 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Mato
Ahoj,neboj on se rozežere. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 19:36 Mato
Zdravim...mam gekoncika prvy krat...mam ho doma v terariu uz 6 dni a stale neprima potravu(cvrcky)je to normalne? popripade nejaku radu...dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 15:09 Muž Sewer [151] - Ještěři
A písek v terárku měním po půl roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2012 12:54 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Huul
hmyz jsem chytala sítkou co se s ní loví bordel z bazénu, nebo takovou tou na rybičky, pak jsem ji jednou zapoměla a lovím rukama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 12:02 Muž Huul [5] - Ještěři
Ola ahoj vsichni. Uz se tu nejakou dobu pohybuji, ale pisu poprve a nejspis ne naposledy.

Mel byh zatim dva dotazy:
Jak casto menite pisek v terarku? A jakym zpusobem chytate venku hmyz. coze

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 00:15 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
A taky se tak stalo ... zřejmě po tom všem už došly síly....
Zejtra ráno vykopú hrobeček ... Byl to první gekončík, bohužel ... Nevím co se kde stalo ... jestli zauzlení střev... veterinář říkal že by mohla být začervená .. ale ještě nikdy sjem neslyšel že byste odčervovali ? ... nevím čeho .. Bohužel .. ale aspo%n má trápení u konce, bylo to fakt smutný jí vidět tak apatyckou na tom stole pro psy ... až jsem zatlačil kroupu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 22:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
Hmmm, na vajíčka to vážně nevypadalo, jak jsem psal,... Bohužel se musíš připravit na nejhorší,.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 21:52 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
Taxem dneska byl u veterináře.. No je to těžké v době koček a psů .. Já jsem čenici zrentgenoval pod silnou baterkou a neviděl jsem žádný vajíčka .. To bříško má více méně nafouklé . Už mele z posledního je to děs .. dostala injekci se spasmolytiky a uvidíme jak se to vyvine .. myslím, že to zřejmě moc nepomůže .. je hrozně apatická a je to moc smutné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 21:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: štuprt
říční, betoňák,.....nic extra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 20:26 Muž štuprt [0] - Ještěři
jaký pouzívate písek do terarii????

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4647x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/632-gekoncik-nocni?od=301