Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:08 Muž psycho841 [0] - JeštěřiRe: Střelec
JOJO, děkuji za radu, použil jsem "silu" a šlo to...s kraje byl neprijemný ale dal si říct a pak v pohodě... ještě jednou moc děkuji.. Vlasta potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 11:04 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Vlasta
Měl jsem to stejně. Ruku mu každý den nabízej - pomalu a opatrně, občas mu při lezení nabídni prst jako oporu, nebo mu na ruku nastraž jeho oblíbené žrádlo tak, aby pro něj musel jít. Aktivní odchyt ale občas (možná jednou týdně) udělej - musí si zvyknout. Využij toho ke změření a případně ke zvážení - ze začátku dost poroste.
Já jsem dal na teorii, že není radno stresovat zvíře odchytem a když jsem ho potřeboval po třech měsících vyndat z terárka kvůli údržbě, byl z toho boj, nepříjemný pro obě strany. Opačná teorie (chytat a brát na ruku co nejčastěji) ale taky může skončit problémy (pokud nemáš extrémně mazlivého chamíka), takže je nutné zvolit nějaký kompromis. Bezprostředně po odchytu asi nikdy nadšený nebude, ale je šance, že si zvykne a nebude se zuřivě bránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:48 Vlasta – První chamik
Zdravím všechny, mám dva měsíce starého chameleona tři dny doma, žere, pije, kadí vše v pohodě, jen nechce jít do ruky, tak se chci zeptat zda ho mám vzít násilím nebo počkat až bude chtít jít sám.. Je to můj první takže zkušenosti žádné.. předem dík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 07:13 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Díky! Substrát většinou za chvíli opadá, tohle drželo přes tejden. Nakonec jsem to nevydržel, udělal heřmánkovej odvar, vzal jemnej štětec a čumák mu opucoval, když seděl na větvi u dvířek. Šlo z toho dost svinstva (kromě částeček substrátu i nějaký chlupy a prach), ale ztmavlé místo nad nozdrou zůstalo, navíc je citlivé (na dotyk v tom místě reagoval). Asi mu ten svinčík taky vadil - držel, dokud to neslezlo. Zřejmě to byl důsledek šťavnatější rostlinné stravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 18:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Stašík tam nic nemá,... coze možná trochu zbytků ze substrátu,.... nidke nevidím žádný otok, rýpanec, spáleninu či jiné poranění. Vše je v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 08:15 Muž Střelec [74] - Ještěři – odřený(?) čumák
Fotka k příspěvku Strašík už má od minulého čtvrtka na čumáku flek. Nejdřív jsem si myslel, že je to substrát, ve kterém se z nadšením hrabe. Když to neopadalo, usoudil jsem na stopy po odřenině, ale po tejdnu nevím. Můžou to být nalepené (ale důkladně) zbytky substrátu, nebo se mu tam něco dělá. Mrkněte se na to, doufám že je to jen nějaký svinčík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 06:44 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: elegans1
Jak už jsem několikrát zopakoval - jako začátečník se raději nejdřív zeptam, než abych začal tím, že něco podělam. No - vyčkam první dodávky breber, a uvidím, jak to půjde. Takže je možný, že chamík, co má zhruba 15-18 cm v těle, zvládne sežvejkat i malý šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 10:53 elegans1 Re: Střelec
Zkus to a uvidíš,ne?JInak mě slimáky a šneky běžně žerou chamaeleolisové,anolisové,Rhacodactylus leachianus a uroplati.Nasbírám je na zahradě a hned s nimi krmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 07:43 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Landvir
Na slimáky se ptám, protože jsou občas uváděni jako součást stravy v přírodě žijících chamíků. Samozřejmě nemám ny mysli ty velké, ale malé potvory, so se často vyskytují na houbách, salátu a tak podobně. Prostě slimejši, co mají asi dva centimetry na dýlku, nic většího.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 15:01 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Střelec
Ahoj, nejsem v tomto odborník, ale slimáky bych v žádném případě nedával, stonožky a housenky bych neviděl jako problém, pokud nebudou jak píšeš "kontaminované" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 14:33 Muž Střelec [74] - Ještěři – "zahradní" krmivo
Dostal jsem nabídku od zahradničících kolegů v práci na dodávky různé havěti jako krmení pro chamíka. Polapená "strava" by neměla být chemicky ošetřena, nabídka se skládá převážně z housenek, drobných slimáků a údajně i nějaké stonožky. Podle různých publikací chamíci tohle v přírodě žerou. Můžu tím svého chamíka krmit, nebo to nese nějaká rizika? Housenky se mi nejeví jako problém, pochybnosti mám u stonožky a u slimáků. Máte s tím někdo zkušenosti? Je třeba nechávat zahradní žoužel nějakou dobu v "karanténě", aby se zbavila případné kontaminace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 10:56 Edit Re: Sewer
Výška terárka je 85cm, on kolem těch květináču pořád leze a dost často si krátí cestu přímo přes ně, někdy se kolem květináče přichytí smotá si ocásek a klikně usne. Tím, že dám květináče nad akvárko zvýším prostor na lezení a zamezím případnímu popálení. Beru to jako kosmetickou vadu, když nevím příčinu.Místo má suché, nijak to nemokvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 10:08 Muž Střelec [74] - Ještěři – rosicí aparáty
Požádal jsem jenoho známého, zdatného v pátrání po netu, o zjištění praktických referencí na Habba Mist. Dopadlo to neslavně, většina uživatelů prý v obdobné cenové kategorii doporučuje "Exo Terra Monsoon RS400". Máte tu někdo s tímhle zařízením nějaké praktické zkušenosti? Je to sice poněkud dražší, ale jsou k tomu k sehnání náhradní díly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 06:44 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nedovedu si představit, že by se chamík takhle spálil o žárovku. A jak má prosímtě veliké terárko, že mu v něm překáží květináč?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 20:21 Edit – flek na ocase
Fotka k příspěvku Poraďte prosím, kdo má zkušenost s něčím takovým na ocase. Myslím, že je to nejspíš stará spálenina od žárovky. Doufám, že se to po několika dalších svlecích spraví.Žárovky chci přesunout nad terárko. Chamík je už velký a květináče mu pořádně zavazí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 16:16 Edit Re: Střelec
Troufnu si tvrdit, že tvůj Strašík je naprosto dokonalý, tedy krom té malé ťučky pod okem. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 11:32 Muž Střelec [74] - Ještěři – šupina - druhá strana
Fotka k příspěvku A podezřelá šupina z druhé strany hlavy. Obě jsou vzhledově stejné, jasně viditelné a působí dost divně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 11:30 Muž Střelec [74] - Ještěři – zvětšená šupuna?
Fotka k příspěvku Pod očima mýho Strašíka se postupně objevily podivné flíčky - patrně přerostlé šupiny. Jsou umístěné víceméně symetricky (pod každým okem jedna). Mají šedobílou barvu, černý střed a při barvoměně se nepřebarvují. Doufám, že je to jen projev přirozeného vývoje a ne nějaký problém (parazit, plíseň). Pro sichr přikládám fotku - jedna strana .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 10:48 Muž Střelec [74] - Ještěři – Zoo med Habba Mist
Máte někdo praktickou zkušenost s rosicím aparátem Habba Mist od ZooMed? Vypadá to jako cenově dostupný, má to fungovat na baterky, případně ze sítě. Potřebuju to jenom na rosení v době delší nepřítomnosti, takže o kravál při sepnutí se nemusím starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 10:43 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Verčák
Díky! Aspoň jedna pozitivní informace, tady se mi pokoušejí vnutit záležitosti, který se bez předřadníku neobejdou. Počítam, že až mi chamík povyroste, dam do kupy docela nový terárko, s kvalitnějším osvětlením a možná i s automatickým rosením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:38 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Střelec
právě že tyhle záležitosti se bez předřadníku obejdou, mají jej zabudovaný ;-) prostě to zašroubuješ do normální objímky (kramické né plastové) ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 06:26 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Verčák
Předpokládám, že tyhle záležitosti se neobejdou bez předřadníku. Jinak mi obchodník tvrdí, že podle hodin životnosti Reptiglo 10.0 "vydrží" v režimu UVB jen tři měsíce, z keců na krabičce jsem usoudil, že tady proklamovaných půl roku je tak akorát.
Ale k tématu - jak to vypadá cenově s nabízenými rosícími aparáty? Na vlastní stavbu nejsem zařízenej a poslední nabídka byla za 2300,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:01 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Střelec
solar glo 120 nebo 160 W z dražších (asi o 500) potom Arcadia D3 UV Basking Lampa 100 nebo 160 W. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:20 Muž Střelec [74] - Ještěři – je na osvětlení nějakej univerzál?
Je na osvětlení terárka nějakej univerzál - tedy aby to topilo a zároveň dávalo UVB aspoň rok? Až mi chamík povyroste, budu muset pořídit větší terárko a rovnou bych do něj chtěl dát něco solidnějšího. Reptiglo 10.0 stačí v dosavadním malým, ale to budoucí bude o kus delší. Vzhledem k tomu, že bydlím s terárkem, mě ale vize zářivkovejch trubic zrovna neláká a upřednostnil bych něco žárovkovýho stylu a srovnatelnýho viditelnýho spektra. K tomu bych rád přidal i nějaké jednoduché rosicí zařízení, pokud něco takovýho existuje. Zatim používam nouzový kapací zařízení (viz obecný vlákno o chamíkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 08:01 Muž Střelec [74] - Ještěři – jak dlouho "bez údržby"?
Jak dlouho vydrží jemeňák bez krmení a rosení? Budu pravděpodobně muset začátkem července na tejden odjet a ještěra mi nemá kdo opečovávat. Mám vyzkoušeno, že kolem 12 - 15 cvrčků v terárku postupně zmizí do čtyř dnů a obecně se tvrdí, že bez žrádla chamík vydrží přes týden. prý je také dobré ještěra "zazimovat" - vypnout vyhřívání i osvětlení, potažmo nekrmit. Jak je to ale s vodou? Rosicí zařízení memám, pouze primitivní kapač, složený z misky s vodou a knotu, ze kterého voda pomalu odkapává do terárka na kytky přes stropní mříž rychlostí asi půl litru (miska od kupovaného pudinku) za tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 09:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petr
U některých zvířat používám právě ReptiGla 10.0 ( bez rozdílu druhu zvířete ), u jiných UVB výbojky jako Ostram Vitalux, Solar Glo, kdysi jsem používal i UVBéčka Bricht Sun desert apod.

Jde o to, že i ReptiGlo 10.0 je asi milionkrát slabší než slunce a stotisíkrát slabší než ta nejhorší UVB výbojka, nicméně právě ona 10.0 je znouze cností,....

Jinak pokud je vše jak píšeš, pak neměj strach, chamík se rozežere, prostě nejspíš "nemá náladu". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 01:36 petr Re: Pogona
Psal jsi, jestli má na omak měkkou přilbu, tak mě napadlo ohmatat mu i nožky. Promiň, já asi na rozdíl od tebe nikdy chameleona nepitval, tak nevím. Chtěl jsem se zeptat jen někoho zkušenějšího. A když je podle tebe Repti-glo 10.0 málo, tak co potom používáš ty? A zajímalo by mě, jak jsi z té fotky poznal, kolik je tam rašeliny? Má tam tak cca 10-15 cm, kolik mu tam mám dát? půl metra?... Rostliny tam měl ještě dvě další, ale pořád po nich lezl, tak nepřežily. Odvětrávání má vepředu, ale bohužel na fotce nejde také vidět, ale je to mřížka 15 cm široká po celé přední délce terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 21:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: michailo
V teráriu toho chybí víc, nepodstatné věci jako pozadí lze pominout, ale chybí tu i rostliny ( ty chameleon okusuje, pomáhají držet vlhko ), chybí tu dostatečná vrstva substrátu ( kde chameleon může hrabat a která opět zvlhčuje terárium ), nedostatečné větrání je víc než zřejmé,.....atd., atd.,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 21:08 michailo Re: petr
Jestli to nebude tim,že se dostane na čerstvý vzduch.V teráriu není vidět žádné větrání ve stropě a ta škvíra mezi čelními skly je žalostně málo,navíc naprosto souhlasím s Pogonou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 20:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petr
Málo pro chameleona je i ReptiGlo 10.0 takže 5.0 je úplně na nic,....
Jinak ta přilba se mi nezdá, sodě dle "otoku" nad okem a tvaru není chamík ve 100ní kondici,...

Mmch by mě zajímalo, jak poznáš že má kosti v nohách tvrdé,....?
To se totiž pozná až při pitvě,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:46 petr Re: Pogona
Prilbu ma na omak tvrdou,a ani kosti v nozkach ma tvrde,a vapník dostava od mala a mam i zarivku repti-glo 5 s uvb tak nevím s tou rachytidou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 15:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petr
Dle tvaru přilby ( která nemýlím-li se je na omak měkká ) a začínajícího "hrbu" na zádech soudím, že se bude jednat o rachytidu,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 12:33 petr – zbarvení
Fotka k příspěvku a tak vypada kdyz ho vytahnu ven z terarka:-DD bud mi to pripadne nebo se mu venku libi víc:-DD
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 12:31 petr – zbarvení
Fotka k příspěvku foto v terarku.(zrovna se nahriva ale tak hnedy je porad)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 12:28 petr – zbarvení
Fotka k příspěvku zdravím tak jsem chamcovi upravil terarko ale je stale vetsinu casu hnedy,nevim jesli nejak nestrada po 7 mesicich prestal zrat sni tak 1-2 cvrcky denne, hnedy je ikdyz se nenahriva,kdyz ho vytahnu tak je za chvilku hned zeleny,svetlo 50w bodovka a 26w repti glo uvb 5, muze to byt nedostatkem vitaminu?,daval jsem mu jen vapnik+plus sem tam nejake ovoce,ted jsem koupil Nutrimix-smes vitaminu a jeste nejake kapky-turtle Vit(multivitam).nebo nemuze to byt tou bodovkou??je strarsi uz jsem ji pouzival ma cca 2roky,nevím jestli je to jeho zbarvení normalní mel jsem pre tím jednoho chamika a ten byl krasne zeleno-zluty a tomu jsem daval prave i ten nutrimix.dekuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 09:05 Muž Střelec [74] - Ještěři – zbarvení "pod tlakem"
Je zbarvení jemeňáků v situaci "pod tlakem" nějak jednotně definovatelné, nebo je to kus od kusu? jako projev těžkého stresu nebo zdravotních problémů se obecně uvádí ztmavnutí - zhnědnutí/zčernání či zešednutí. Podráždění naopak mají provázet výrazné barvy, ale tam se na výkladu významu může podílet i "hra tělem". Pozoroval jsem výrazné kropenatění při strašení a útoku (obranné reakce spojené se změnou formátu), ale i při pouhém zvýšení ostražitosti (při opouštění terárka). Klíč v Nečasově knize je bez rozkreslení v barvách značně nepřehledný a podle mého soudu dost obecný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.05.2013 12:20 Edit Re: Banjo
No když je žárovka celá vsunutá do květináče musí mít ze zadu průřez, aby jím šlo světlo do terárka a plnila tak svoji funkci. Když není žárovka v květináči a je jen volně zavěšená zbytečně oslňuje okolí a narušuje pohled do terárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 08:59 Muž Střelec [74] - Ještěři – banjo
Prodávají se stínítka, co vypadají jako květináč, ale jsou užší a z 1/3 obvodu mají výřez. Ten by měl po instalaci směřovat do terárka. Většinou ale UVB zůstává nezakryté. Terárko mi tak osvětluje místnost. Pro výhřev se často používají bodovky, nasměrované na oblíbené vyhřívací místo, stačí ale i obyčejná žárovka. Chamíci potřebují mít rozdíly teplot...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 20:39 Banjo Re: Edit
Super, takže do takto velkého terárka mi postačí 2 žírovky? Třeba ty uvedené Vámi 50W Exo terra Day glo a UVB Repti Glo 10.0 26 W ? Jen jsem nějak nepochopil to s tou dírou v květináči? :)
Děkuji za vysvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 16:39 Edit Re: Banjo
Výhřevná je podstatná hodně.I UVB. Na výšce terárka co se týká světel až tak nezáleží jde hlavně o to, aby měl chamík pod ní větev, aby se každé ráno prohřál a nespálil! Já mám výhřevnou v květináči, svítí mi více do prostoru 50W Exo terra Day glo.= Výhřevná bodová UVA. A UVB je dobré mít Repti Glo 10. 5.0 je málo.Ale může také být. Také je dobré ji mít v květináči se zadní dírou, aby nešlo světlo do místnosti ale do terárka. :-) :-) jako výhřevná může postačit i 40W žárovka. Já ji dávám třeba když potřebuji koupit novou než ji vyměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 16:30 Banjo – Síla UVB
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak silnou UVB žárovku mám použít do terária o rozměrech 100x60x60cm (VxŠxH)? A co se týče osvětlení a výhřevu tak předpokládám, že stačí jedna která plní obě tyto funkce, že? Případně poraďte prosím kolik W pro dostatečný výhřev...
Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 16:23 Edit Re: Střelec
Čím větší plocha tím to trvá déle a bude i interval svlékání méně častý. Závisí to na množství stravy= růst. Já když vidím, že se začíná svlékat akorát trochu více rosím. Místo jednou třeba 3x a více. Když je kůže ještě vlhká tak si na ní chamík rád pochutná. :-)
Mě cvrčci po akvárku neběhají, denně jich pár vysypu do plastové nádobky protřepnu je v Reptivitaminu a on si je postupně vyzobe. Mám tak kontrolu nad množstvím, které denně sežere. Kolik mu dám tolik sní. :-P a nic mi nekde neběhá a nelíhne se :-D navíc cvrčkové volně běhající v terárku se rádi prokusují polystyrenovou stěnou a dokážou tak úplně zničit krásné pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 14:21 Muž Střelec [74] - Ještěři – dlouhý svlek
Tak se mi Strašík svlíkal mimo pořadí. Šlo to na etapy a svlek trval přes týden, což se mi zdá dost dlouho. Dříve se svlékal rychle a komplexně. Není někde chyba? Žere normálně (cokoliv jiného raději, než cvrčky), z lupení upřednostňuje čínské zelí před salátem a čerstvou pampeliškou. Hmyz "dochucuji" na střídačku Nutrimixem a biominem.

V terárku se mi začli líhnout cvrčci a prchat ven skrz ventilaci, musel jsem instalovat lapače. Jinak tu droboť likviduji mechanicky - Strašík tyhle malé brebery žere dost málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:49 Edit Re: Sewer
Já mám také jemeňáka už třetího a tak souhlasím s redaktory- není třeba to až tak řešit a zbytečně se třeba bát. Každý chameleon tak jako člověk nemá úplně stejnou povahu. Některý si pochutná na něčem co jiného vůbec nezaujme.Důležitá je ovšem velikost = výška terárka a osvětlení= teplota to se nesmí podcenit.Já když denně nesu do terárka v kelímku protřepané cvrčky ve vitamínech(nebo jinou potravu) vždy u toho porosím i rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:31 Edit Re: Petr
Škoda- nemáš prezentaci, kde by bylo vidět tvé terárko. Pokud tam přidáš více zeleně bude i chamík barevnější. Já mám pozadí hnědé a tak je můj chamík v terárku laděný také k pozadí. :-) jak ho vytáhnu a mám třeba žluté tričko zbarví se okamžitě do žluto modra :-)
V osvětlení problém nebude, někdy se stane, že chamík občas žere méně jindy více. Pokud tam máš vodopád stačí porosit rostliny 1x za den. Můj chamík třeba rosení nesnáší. Ten co jsem ho měla dříve ten to zase zbožňoval. Minulý mě žral jen rajčata a cvrčky a tento zelenina vůbec nehozí jen cvrčky,masařky,kobylky, červy, žížalka.Švába nesežere i když má hlad a nic jiného není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 15:58 Petr – zbarvení??
Fotka k příspěvku dobry den chtel jsem se zeptat mam 7 mesicniho chameleona a pripadne mi ze vetsinu casu v terarku je hnedy a ma takove nevyrazne barvy ani kdyz se nenahriva ale kdyz ho vytahnu je zeleny,svitim repti glo 26w s uvb a na ohrivaní mam sunglo 50w,muze to byt treba tmavym pozadím,nebo nedostatkem vitaminu??vapnik mu davam.protoze mi nezere vubec ovoce ani zeleniny a posledni 14 dnu prestal jist vezme si treba 1-2cvrcky za den nekdy ani to ne,pritom byl tak zravy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:58 Ria542 Re: Sewer
Ďakujem, blbá otázka... Mohlo mi byť jasné, že podľa podmienok a samotného jedinca... Nič to, ešte raz ďakujem! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:51 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ano, 35cm mít klidně může... a jak rychle roste? Asi tak rychle, jak rychle jezdí auto = záleží na stravě, prostředí a na náhodě (každý zkrátka roste jinak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:44 Ria542 – Malý/Veľký chamík
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či chameleón jemenský (konkrétne myslím samička) môže mať aj cca 35 cm (podľa môjho odhadu ;-) )... Je to chamík manžela (nastávajúceho) mojej tety, má ho už dlho takže to nebude mláďa (jedine že by chamíci rástli veľmi pomaly), myslím že viac ako 3 roky, možno aj 4. A keď už sa pýtam, tak ako rýchlo rastú chamíci? :-) Ďakujem!!! ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:14 Petr Re: elegans1
Pro jistotu jeste vymenim UVB za nove. Diky za upozorneni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5179x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706?od=251