Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 19:16 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
no jasně prosimtě, moc ti to žeru :)
Hele nic o me nevíš, tak nesuď, nemam zadny utrapeny chameleony.
Naposledy jsem to četla tady:
terarka.net/nadrz/1011/8.jpg

- ale čtu to skoro v kazde literature o jemenacich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 11:24 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Loris
Milá Loriso, na to že o teraristice a chameleonech nic nevíš, tak nechápu dle čeho soudíš ostatní teraristy z teraporadny, je tam spousta špičkových odborníků kterým prošli stovky zvířat rukama a takovým ty říkáš KOKOTI CO SI HRAJOU NA ODBORNÍKY ??? Nechápu kde na to bereš sebevědomí ??? Samozřejmě tam je i spousta žvanilů jako jseš ty, kteří vlastní dva utrápený chameleony,díky kterým si o sobě myslí co už vlastně všechno nedokázali a za každou cenu musí všechno komentovat! Až strávíš několik dní někde v Jemenu na lokalitě s Calyptrátama a uvidíš je tam jak tam baští denno denně OVOCE tak se pak můžeš o něčem bavit!!! A hlavně ta debata se týkala hlavně OVOCE, nikdo netvrdil že pokud bude chtít že si nemůže dát třeba pampelišku nebo podle mě jim nejpřirozenější rostlinou složku v podání mladých listů stromů. Příště než něco chytrého zas napíšeš tak trochu zapřemejšlej...víš vůbec jak to vypadá v jemenu ???

Psala sem jim tam tehdy ze to píšou všude i v odborný literatuře

Napiš mi prosím všechnu odbornou literatutru o Jemeňácích kterou si četla a kde je tento jev popsán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 09:39 Žena Loris [0] - Ještěři
Ještě jsem se chtěla zeptat - na tom úúúúžasnym foru s "odborníkama" (co jsem davali tady do fora ZAJÍMAVOSTI atd.) - se kdysi řešilo že chameleoni jemenští nesměj v ŽÁDNYM PŘÍPADĚ ROSTLINOU SLOŽKU, ani ovoce nic...! Psala sem jim tam tehdy ze to píšou všude i v odborný literatuře že se jim to má dávat, ale bylo jich na mne moc a ukamenovali me :-D

- ještě se tedy ptám tady - má někdo taky takový názor že to chamíci nesměj - ale jestli ano tak ho chci podložený něčím!
- nebo je to jenom naprostej výmysl těch, pardon, kokotů co si hrajou na odborníky? :)

DĚKUJI! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:49 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: Pogona
děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2012 08:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Loris
Chamemoni můžou bez problémů vše co se u nás na loukách pohybuje a co jsou velikostně schopni sežrat.
Dokonce jim nevadí ani onen bodavý hmyz ( krom sršňů ), takže když jsou někde ve venkovním výběhu a sedne si k nim vosa, pak to má spočítaný :-D takže bez nervů.
Jinak dle mého patří mezi nejlepší hmyz klasický luční koník, motýli a různé housenky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:38 Žena Loris [0] - Ještěři
ale ona mi je žrala :) :)

je pravdou ze nesezrala uplne vsechnny, ale 6 si jich dala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 17:38 elegans1 Re: Loris
Mě žerou chrousty velké druhy felsum a chameleolisové a problém jsem s tím nikdy neměl.
Ruměnice ti nic žrát nebude,ostatně jako všechen červený hmyz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 17:07 Žena Loris [0] - Ještěři
jasně :)
a který jsou ještě né moc výživní nebo špatně stravitelní? Co třeba všudypřítomné ruměnice? :´)
- zoo.wendys.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:23 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já bych se asi vyvaroval častému krmení špatně stravitelným hmyzem. Například chrousti - kvůli jejich tvrdým krovkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 14:33 Žena Loris [0] - Ještěři
mimochodem existují u nás nějací "jedovatí" brouci atd., co by jsme chamikum davat nemeli? (krom bodavého hmyzu) - nebo mu můžem dát skoro každý hmyz, který najdem?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 17:54 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: Nikča
Tehule.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 17:21 Žena Nikča [0] - Ještěři – Hrabíní
Když chameleon vyhrabává velkou díru, znamená to že mu něco schází nebo přebývá??? nebo je to normální??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 17:26 Žena Nikča [0] - JeštěřiRe: Pogona
Děkuju, docela jsem se lekla je fajn vědět že je to normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 17:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikča
Úplně normální, chameleoni rostliny časem sežerou a kdyby ne, pak roztrhají listy svými drápky . Dobré je proto vysadit nějaké rychle rostoucí, případně je čas od času obměnit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 17:06 Žena Nikča [0] - Ještěři – žraní listů
Chtěla jsem se zeptat jestli je normální že chameleon trhá listy a jí je. Moje chameleonka to udělala poprvé a trochu jsem se lekla. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 20:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: kapelka6
Málo větví, nízká vrstva substrátu, málo živých rostlin, nevidím zdroj UVB - rozměr je pro jednoho aakorát, pro dva určitě NE no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 20:00 kapelka6 – chameleon
Fotka k příspěvku Dobry den,
Chtel bych se zeptat jestli je toto terarium zarizene pro chameleona dobre a jeste jestli by se tu dali chovat 2 par.
Vyska80,delka60 a hloubka40 dekuji za odpoved ( budu ho kupovat na burze mate stim dobre skusenosti ???) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 16:32 Žena Nikča [0] - JeštěřiRe: Verčák
No asi jo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 19:59 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nikča
tak ho asi něco šimralo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 16:52 Žena Nikča [0] - JeštěřiRe: Verčák
Ne nesvlíká ale když se svlíka tak to dělá taky. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 16:09 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nikča
a nesvlíká se zrovna? : ) mě to dělá agama když se svlíká a snaží se zbavit třeba staré kůže u ucha.. :-) a taky to dělala když jí na hlavu sedl cvrček a jí to asi lechtalo :-D

jestli to má u chameleonů nějaký zvláštní význam to ale nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 16:02 Žena Nikča [0] - Ještěři – škrabání
Je normální že se chameleon škrabe zadní nožkou na hlavě?? Nebo ji něco schází nebo má naopak něčeho hodně?
Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 08:17 Muž Bigfuckman [0] - JeštěřiRe: halaly
Zdravim. Potravu nechytnou pač jou docela líní jazyk vystrčit. Už se pomalu začínám smiřovat, že je budu krmit ručně celý život. Ani panchlory si sami nechytnou. Jako vitamíny jim dávam Roboran pro plazy a a ovoce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 09:06 Žena pája [0] - JeštěřiRe: Pogona
je hrozně maličkej ale čilej,umí se i hodně nazlobit. už se mi i vsleknul tak ještě počkam a pak mu zkusím dát jiné papkání :) děkuju :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 21:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pája
Od cca 10 cm v těle ( 2 - 3měsíce ), mu můžeš zkoušet "zelené" nabídnout. Avšak tak polovina chamíků zelené odmítá ;-) To však neznamená nic zlého ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:05 Žena pája [0] - Ještěři – jídlo
ahoj mam otázečku,mam chameleonka,sameček je maličkej ma 4 cm ..nepočítám ocásek...nevim kolik mu muže být. cvrčky chytá sám a to i ve velkym teráriu,chci se zeptat na jinou stravu,jako je ovoce a zelenina,od kdy mu to mužu dávat?????????? děkuju za odpovědi hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 17:27 Muž halaly [25] - Ještěři
Nemáš fotky těch chameleónů? Teď by jim měly být 4 měsíce. Podáváš vitamíny, jaké? Co myslíš tím, že si potravu nechytnou? Střílí, ale netrefí se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 17:04 Muž Bigfuckman [0] - Ještěři – Jak rozkrmit
Zdravim. Koupil jsem na burze cirka před 2 měsíci od jednoho tlustýho stréce parek (asi) nepříbuzných chamíku ve stáří (dle prodejce) dvou měsíců a prej jsou rozkrmený. Bohužel až do dnešní doby musím krmit chamíky ručo tj. cvrčkem až do tlamy pač si sami potravu nechytnou. Zkoušel jsem je nechat i 3-4 dny hlady v terarku jen s pobíhajicimi cvrčky a pořád nic. Koupil jsem si na ně i Panchlora Nivea, že sou prý vhodné na rozkrmení, ale taky neuspěšně. Poradí někdo jak je zkusit rozkrmit? A jěše co se týka potravy zda jsou pro ně mimo cvrčku vhodní i moučný červi a žížaly? Jednou jsem to zkoušel a velmi jim šmakovali. Dík za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 16:01 Žena pája [0] - Ještěři – chameleon co mu dávat papat a od kdy
ahoj mam otázečku,mam chameleonka,sameček je maličkej ma 4 cm ..nepočítám ocásek...nevim kolik mu muže být. cvrčky chytá sám a to i ve velkym teráriu,chci se zeptat na jinou stravu,jako je ovoce a zelenina,od kdy mu to mužu dávat?????????? děkuju za odpovědi ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2012 21:59 Muž Sewer [151] - Ještěři
No...myslím tedy, že budu rosit 1x denně, jako ostatní terária a bude vše v pořádku. Doteď jsem rosil 1x - 3x denně, podle toho, jak jsem byl nebo nebyl doma. Děkuji HammerJoeovi za vyčerpávající vysvětlení a Pogonovi za utvrzení, že není třeba "to až tak řešit" :-)

Bylo by dobré, kdyby sem teď přispěli ostatní, kteří chovají jemeny, jak to dělají oni a jestli je vše v pořádku a nebo to odteď začnou třeba dělat jinak :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2012 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Vždycky když odpovídám v diskuzích, vycházím z "aktuální situace". Jelikož u mě je to jak na houpačce, když mám více "starostí a práce", pak samozřejmě nezvládám 100%ní péči o všechna zvířata a stejně jako v přírodě - kdy se jim střídají určitá období sucha, neúrody, chladnějšího počasí atd. prostě i v mých chovech nemají mnohdy zvířata 100%ní podmínky - chovné dle učebnic, což ale mnohdy není na škodu.
Tzn. pokud toho mám "vícero" skutečně porosím právě ty jemeňáky třeba 4krát do týdne, když pak mám např. více času, nebo si je dovezu domů, rosím je třeba 10krát denně a nikdy žádný problém nebyl - tyto výkyvy ale mohou být zase brány jakožto "přírodní" jelikož po obbobí sušším i v přírodě příjde to "vlhčí".
Takže to zvířata snáší v pohodě.

Tím tedy chci říct, že ač se zvířata nechovají dle učebnic, může to být mnohdy ku prospěchu. Např. mláďata všech ještěrek co mám doma, mám na chodbě, kde v zimě teplota přes noc klesá ke 12C a taková jsou pak úplně v pohodě :-)

Takže takovýchto mých "protiřečení" by se určitě našlo víc, nicméně bych si za nimi stojím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:19 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: HammerJoe
A k minulému tématu,trochu jsem zapátral,nedalo mi to a všiml jsem si mimo jiné ,že si kolega Pogona celkem protiřečí....viz vlákno :

terarka.net/forum/648…


Cituji POgonu :

No, po pravdě jemeny rosím tak 3krát ale do týdne ( mláďata i 4krát ), taky nepoužívám tyhlety nesmysly a chamíci jsou naprosto v pohodě


Toť vše z mé strany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:14 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Sewer
Na minulé téma jsem už potom nereagoval,nemám už na ty jemeňáky sílu, to je furt dokola....když mi někdo řekne že rosí jemeňáka 2-3 denně nebo třeba viz toto :

terarka.net/forum/776…

třeba 6-8 denně a má tam ještě třeba vodopád, nebo ještě většinou tam není žádné větrání nebo takové jako by tam ani nebylo + velice "kvalitní" osvětlení,tak se mi chce brečet.... však takhle vydatně se nerosí ani zvířata s deštných pralesů.....ale to bylo naposledy co jsem to fakt řešil...

Jo a to se nebavíme ani o tom jak ten a ten rosí....ono rosení neni jako rosení...

Já jsem to psal již několikrát tady i jinde a stojim si za svým .....Jemeňáka rosit max 1 x Denně !!! Jemeňák je pouštní-polopouštní zvíře tak to je přesně ten důvod proč ho nerosit 3 ani 6 ani 8 denně a ni neni potřeba mu tam dávat vodopádek ani neni potřeba navozovat zatuchlé a vlhké prostředí....stačí si jen trošku přečíst o tom jaké podmínky panují v jemenu, pak trošičku zapřemýšlet a je to. Jsem rád že jses na to zeptal...to že se k jemeňákovi máme chovat jak k žábě je bohužel už jenom přežitek... a kdo to nedokáže pochopit tak tomu nemůžu pomoct....takže ať si každej rosí jak chce.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:19 Muž Sewer [151] - Ještěři – Chameleon Jemenský - Rošení
Rád bych tady rozjel diskusi o tom, jak často a jak moc rosit chameleona jemenského. Všude jsem se dočetl 2x - 3x (mládě) denně. A zde, v diskusi o nevydařené snůšce a následném úhynu, HammerJoe píše jednou denně a nebo obden.

Vím, že teraristika není žádná exaktní věda a tak se to těžce říká...ale přeci jen - 3x denně a nebo obden je přeci jen rozdíl.

Rád bych tedy četl názory, jak to děláte vy a proč si myslíte, že je to tak správně.

Díky za příspěvky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 20:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: nikiiitkaaa
Přesně jak psal kolega, rádi poradíme, jen mi nějak unikal smysl dotazů, jelikož jsi něco napsala, pak jsi si na to odpověděla načež jsi ze znovu tázala na tu samou věc :-D

Naopak je chválihodné a v pořádku, že nejdřív zjišťuješ a pak kupuješ, to dnes, bohužel, dělá málokdo před pořízením jakéhokoli jiného terarijního zvířete.

A ano, pokud nemáš zkušenosti, pořiď si odrostlejší mládě, úplné mimi nekupuj už kvůli problémům se sháněním mikro-cvrčků apod.,......
A na zverimexy rovnou zapomeň, zkus se poohlédnout po nějakém chovateli v okolí ;-)

A kdyby něco......určitě se ptej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 13:56 nikiiitkaaa
také jsem ted vyčetla ,že je lepší pořídit si větší odchované mládě,než úplně malinké.kamarádka právě chamíka měla takže nám hodně poradí ale mě právě napadlo,že si zkusim zjistit nějáké vychytávky ještě na forum páč čím více informací tím lípe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 13:35 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: nikiiitkaaa
Ale no tak....nikdo vám přeci nic špatného neřekl....jde jen o to že když se zeptáte takhle :
Dobrý den, chtěli bychom si pořídit chameleonka ,ale nemáme sním žádné zkušenosti. Tak jestli by nám někdo neporadil prosím?

nebo takhle:
no my už jsme právě něco nastudovali ,ale než si ho pořídíme tak bychom o něm chtěli vědět co nejvíce aby se u nás měl dobře

Tak to potom těžko radit.... Ptejte se na konkrétní věci kterým jste nerozuměli při studování chovu chamelónů.....Bohužel z toho jak se ptáte to moc nevypadá na to,že by jste něco studovali...
Ano pro začátek se zaměřte na Chamaeleo calyptratus/Chameleon Jemenský a ano kupte na burze od chovatele ne ve zverimexu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 11:39 nikiiitkaaa
Tak promiňte ,že chi poradit,myslela jsem ,že toto forum je právě o otázkkách skrz chamíky...ale jak vidím tak se tady nemůže člověk ani na nic zeptat.Každý s chameleonem začíná.Určitě i Vy jste měl někdy prvního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Stejně jako kolegovi HammerJoe mi nějak uniká smysl dotazů. Nejdřív napíšeš, že jste si vše nastudovali a pak se dokolo ptáš na základní věci, kterých je plný internet.
Pokud chamíka do začátku, pak jedicńě Chameleo calyptratus, ostatním se vyhni, to bys ale věděla, kdyby sis opravdu něco zjišťovala, navíc jsi si sama odpověděla o několik řádků níže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 09:05 nikiiitkaaa
a poradíte nám prosím jaký druh chameleona je pro začátečníky nejlepší?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 09:02 nikiiitkaaa
Určitě bude lepší pořídit chameleona od chovatele než ze zverimexu...



chceme si ho přídit na burze...vím že to nejni pes .ale tak nechceme ho mít jen na koukání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 16:19 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
no my už jsme právě něco nastudovali ,ale než si ho pořídíme tak bychom o něm chtěli vědět co nejvíce aby se u nás měl dobře.

No dobře a s čím více chcete tedy poradit ???

Určitě bude lepší pořídit chameleona od chovatele než ze zverimexu...

a je to náročné ho nějak naučit aby se nebál a byl snadno ochočitelný?

Chameleon není pes aby se ochočoval....zas záleží co vidíte pod pojmem ochočit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 15:47 Muž halaly [25] - Ještěři
Asi trošku jo :)
Já se pro něj rozhodl právě kvůli té barvě, moc se mi líbí a taky se mi líbí pralesní terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 15:23 nikiiitkaaa
ten je také moc krásný.je více barevný asi,že?a proč ste se rozhodl právě pro tento druh??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 14:59 Muž halaly [25] - Ještěři
On každý chameleon potřebuje něco jiného a když už si vyberu druh, tak co nejvěrněji přizpůsobit podmínky chovu. Podle mě je jedno, jestli se koupí drahý chameleon kobercový, pardálí nebo levný jemeňák. Chameleoni jsou stresovaní jakýmkoliv pohybem a někde jsem četl, že dokonce chameleon syčí a nafukuje se, jen když někdo projde kolem terária. Ale záleží na povaze. Spolužákův 4 - měsíční chameleon (samec) si vyžaduje volnost po baráku, když jsou doma.
Jestli s chameleony začínáte, tak berte a trvejte na samci. Za 1) jsou vybarvení a za 2) nebude problém s březostí jako u samiček.
Rozhodně kupujte na burze. Je tam dost velký výběr jemeňáků, takže se můžete poptat i vícero prodejců.
Ale s chameleony teď taky začínám, včera jsem koupil F. Pardalis :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 14:54 nikiiitkaaa
já jsem právě slyšela, že pro začátek je Chameleon jemenský nejlepší tak nevim no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 14:51 nikiiitkaaa
no my už jsme právě něco nastudovali ,ale než si ho pořídíme tak bychom o něm chtěli vědět co nejvíce aby se u nás měl dobře. prý je lepší si ho pořídit na burze než ve zverimexu? a je to náročné ho nějak naučit aby se nebál a byl snadno ochočitelný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 14:05 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: nikiiitkaaa
Oni zrovna chameleoni nejsou úplně nejvhodnější pro začátek...předpokládám že budete chtít jemeňáka (???)...ono už jich takhle pro jejich nízkou cenu a začátečnickou chuť do chovu padly spousty...ale neříkám že to nejde....

terarka.net/jesteri/atlas/chameleon_jemensky

Jinak všude po internetu je rad k chovu chameleónů spousty...je třeba nastudovat něco...
Pokud budete mít konkrétní dotaz ptejte se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 13:11 nikiiitkaaa
Dobrý den, chtěli bychom si pořídit chameleonka ,ale nemáme sním žádné zkušenosti. Tak jestli by nám někdo neporadil prosím?Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jakub
Ještě to tak za měsíc zkus, po dalším měsíci znovu. Pokud i tak bude útočit, pářit se nebodou ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5178x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706?od=501