Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 13:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: nahacek
:-D smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 18:37 Žena nahacek [0] – Re: Pogona
A to jsem měla jeden pitomý nápad a vzala je před barák "na procházku",Bertíka,Hanče a psa Lukase(na hafíkách má svůj profil).Bert šel doprava,Hanče doleva Lukin dopředu a já lítala po trávníku jako "šílená kráva" a dávala smečku dohromady!!! :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 08:47 dan999
jojo bestak ho najde u sousedu nebo na půdě.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 23:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: nahacek
A vsadím se, že ho najdeš někde hooodně nahoře ( na zácloně, fíkusu, či jiném výše umístěném předmětu ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:15 Žena nahacek [0] – Re: Pogona
Panebože,jak to děláš,že ho uhlídáš?Já se jen ohlédnu a je v trapu a pak ho půl hodiny hledám!! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 19:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 16:04 dan999
bacha at ti neuteče, ti chameleoni jsou uplní sprinteři:-) v jednu chvíli je tam a za pět minut už je o 20cm dále:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 08:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Sewer
Nám někdy běhá po bytě i 3 dny, pak jde na 1 - 2 dny do terárka a už je zasej venku smich
Pokud máš chamíky přes den venku ( alespoň 4 - 6 hodin ), pak mu UVB složka chybět nebude a teoreticky by do terária nemusel přes léto vůbec ;-) , horší to ale bude s vlhkostí.

Závěr:
Pokud na něj 2,3 dny zapomeneš, nic se neděje. Jinak je dobrý jej nechat proběhnout na cca 2 - 3 ho´dky denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 01:51 Muž Sewer [151] - Ještěři – Délka "výletů z terárka" ?
Nevím, jak přesně tu otázku formulovat, ale jak dlouho může chameleon být venku z terárka? Tedy s tím, že má pokojovou teplotu... Myslím to tak, aby mu třeba nechyběla vlhhost nebo UV-B záření.
Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:59 Muž Sewer [151] - Ještěři
A co "samičí problémy" s neoplodněnými vajíčky? :-O
Já z tohoto důvodu raději volím samce... ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 20:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Heimi
Má zkušenost je opačná, samci mají v genech agresivitu ( ta jim slouží v soubojích v období páření, k ochraně teritoria apod. ). Takže bych volil spíš samici, ty jsou menší a klidné.
Záleží na Tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 15:22 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Heimi
Samec se mi zdál přítulnější než samička, která byla protivná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 20:01 Heimi – Samec nebo samice
mohl by nekod poradit jakeho pohlavi jsi mam poridit chamika jemen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 19:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: l3nka
Někoho sehnat, poučit a zaúkolovat.
Jiná možnost není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:28 Žena l3nka [4] - Hlodavci
Poradí někdo co mám dělat? V inkubátoru mám vajíčka chameleonů (asi 15 kousků) jsou tam od 24.ledna a už se mi asi během dvou týdnů vylíhli 4. Jenže za 8 dní odjíždím na dovolenou a nevím co mám dělat. Jestli někoho sehnat, kdo by se o to mohl postarat nebo inkubaci nějak urychlit? Asi se může se stát, že se nevylíhnou vůbec...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: connic
V tomto striktní jsem a budu, ale to Ty víš, hlavně proto že v 99% případů se snaží lidé skloubit absolutně nevhodné druhy a v malých teráriích. Vyjímky, které potvrzují pravidlo existují, ale ze zásady a pro dobro zvířat jsem proti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:17 Muž connic [2] - Ještěři – Re: Pogona
Pogono nebud tak striktni. Ja napriklad bez problemu chovam Ph. klemmeri a Lepidodactylus lugubris v jednom terarku a nemam s tim problemy. Kdyz jsou aktivni klemmerky, tak lepidky spi a naopak ;-). Ale chameleona s nejakym gekonem bych kamaradit nechtel, protoze by gekon mohl zkoncit uvnitr chamika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:46 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Saša
Také občas přátelím užovky a myši. Zatím to nechtějí pochopit. potlesk smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:00 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: poklad
Náhodou společně i být určitou dobu mohou ano . Třeba takových padesát cvrků ve společném terku s dospělým chamíkem, to mi přijde jako ideální kombinace :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:32 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: poklad
palec potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:29 Žena poklad [8] - Hadi
Dík. Je neuvěřitelné, jak lidi nechtějí ve zveráčku uvěřit, že prostě některá zvířata nemohou být společně. Vyslechnou názor a vysvětlení a na odchodu je na nich vidět, jak stejně nevěří a jsou přesvědčeni o tom, že prodejce chce pouze prodat nová terárka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:24 Muž Felix [754] - Ještěři
Vím. Musím se přiznat, že mě to chvílemi i baví (královsky... MUHEHEHEHE) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:17 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Jsem totiž neuvěřitelně rechlej a neuvěřitelně chytrej :-D a z takovýchto dotazů mi naskakuje husí kůže, ale to Ty víš... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:05 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
... jsi mě předběhl, než jsem to sesmolil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:05 Muž Felix [754] - Ještěři
Mrkni do rubriky "Články", Pogona tam vytváření "společenských terek" (sesazovat zvířata za každou cenu) myslím komentoval trefně ;-)
Ano, jsou sice druhy, které lze za URČITÝCH okolností (zpravidla z prostorových důvodů v domácnosti teraristově) chovat ve stejné nádrži, v praxi je to ale jenom znouzectnost a na to by se nemělo zapomínat. Rozhodně by nemělo jít o primární záměr! Pokud máš dejme tomu plonkovou (společenskou) čukvalu, můžeš ji přidat k partičce vousatek nebo trnorepů, s nimiž má obdobné nároky, velikost i chování (a pro její psychiku to bude lepší, nežli samota). Může se pak i stát, že se ta zvířata sžijí natolik, že mezi nimi vznikne vzájemná náklonost a maximální tolerance, terárium ale není akvárko a má svoje vlastní kritéria. Nejlepší variantou v chovu plazů či obojživelníků je nádrž ryze jednodruhová ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 18:57 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: poklad
Hmmm, sepsal jsem na toto téma kdysi článek. Prostě v domácích "mini teráriích" mnohdy bez zkušeností chovatelů je nesmysl chovat více živočišných druhů. Já proti těmto kombinacím zbrojím odjakživa tone
Do žab nedělám, ale listovnice by měla mít přes den teplotu okolo 28C, předpokládám, že šplhat po větvích nebude a bude se držet u dna terária, kde by měl mít chameleon 20 - 22C aby se mohl ochladit. Pokud tam chamík bude mít 28C a v horní části tedy min 38C, pak brzy pojde - je to na něj a jeho tělo MOC. Naopak listovnice, když bude mít u dna celý den 20C, pak asi moc prospívat nebude, že???? Pokud si tedy lidé dovedou vyřešit tento problém, pak je spolu chovat mohou. Jak ale na příkladu s teplotou vidíme, pak to možné není. Nemluvě o tom, že chamík bude kálet do jezírka a listovnice z toho mohou chytit infekci, atd. atd. A u mladých chamíků nesmí být nádrž, neb by se mohli utopit. Prostě NEKOMBINOVAT DRUHY V JEDNOM TERÁRIU a pokud někdo mermo-mocí chce Listovnici a Chamíka ať si pořídí dvě terária a každé zařídí, jak má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 16:52 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Pogona
A co listovnice červenooká s Felsumou madagaskarskou ? Jsou to dotazy zákazníků v obchůdku u známé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 16:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: poklad
Spíš nee, chamíci jsou agresivní vůči jiným zvířatům v teráriích a nejen to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 16:24 Žena poklad [8] - Hadi – Felsuma madagaskarská
Lze mít v jednom terárku chameleona s Felsumou madagaskarskou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:47 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Pogona
Děkujiii :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři
2-4 snůšky do roka - záleží na stáří samice, její celkové kondici, z jakého chovu pochazí ( genetické dispozice ), jak je o ni pečováno apod.
Pokud je však samice vyloženě na chov a má ty 3-4 snůšky ročně, pak ale pojde tak o dva až tři roky dříve, než ta co nikdy vejce neměla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:21 Žena l3nka [4] - Hlodavci
Neví někdo jak často může mít chamík "miminka" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 12:11 Žena l3nka [4] - Hlodavci
já je mám přes zimu ve sklepě ve vedlejší místnosti kde je pec takže tam je celkem teplo a přes léto v garáži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři
V článcích jsem onehdá sesmolil pár informací o uchovávání krmeného hmyzu ( především pak cvrčků ).
Tak na to jukni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 20:11 Muž lukisoft [0] - Ještěři
Ahoj no já kupuju cvrčka banánovýho a ještě se mi nestalo aby zacvrkal. zato cvrček domácí řve za celou cvrččí populaci. Když je dáš do lednice tak ti pojdou. nejlepší je je mít v nějaká vysoké sklenici třeba na zavařování 4litrovka s víkem a dírama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 19:41 Ivana – kam s cvrckama?
Mam takovy pytomy dotaz. Kde skladujete cvrcky? Nesnesla bych poslouchat to jejich cvrlikani, nedejboze, zby nejaky utekl coze To bych se asi musela odstehovat. Chci si poridit chameleona, ale tohle me desi. Jak to udelat aby neutekli a necvrkali??? Napadlo me dat je do lednice. Tam by mohli v tichosti hybernovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 19:03 Muž lukisoft [0] - Ještěři
Je to normální. Klidně mu je dej ikdyž jednou tejdně nebo za 10 dní by nebyla hladovka špatná. alespoň se vyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 18:55 koubes88 – Re: lukisoft
no ale ja to udelam tak ze dam na cvrcka vitaminy a hodim mu ho tam on ho hned uvidi a hned ho sezere pak to tak udelam s dalsim a s dalsim a zere hned jednoho podruhym... Je to normalni? A muzu mu jich davat tolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 18:24 Muž lukisoft [0] - Ještěři
prosím tě kolik váží ten tvůj 5.měsíční cham? Já potřebuji zjistit kolik by mohlo bejt tomu mému když má 12g. dík moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 18:22 Muž lukisoft [0] - Ještěři
ahoj doporučuji dávat určité množství cvrčků, protože ten chamík než je spořádá tak cvrček ze sebe sklepe veškerý vitamíny což není dobrý. A 5 cvrčků je v pohodě ten můj jich spořádá klidně 10. samozřejmě že ne najednou, ale během dne dostává po 2-3 cvrčkách a vždy se na ně vrhá jako by týden nejedl. Horší by bylo kdyby nejedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:51 koubes88 – Chameleon a cvrčci
Zdravim chtel bych se zeptat kolik cvrcku muzu dat chameleonovi. Jestli mu jich muzu dat do terarka kolik chci a on si vezme kolik chce. Muj chamik ma asi 5mesicu a vcera sezral 5cvrcku muzu mu davat tolik nebo spis ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 15:25 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: lukisoft
aloe vera je nebezpečné ;) koukni zde do prezentací hodně lidí tam má napsaný seznam rostlin a inspiruj se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:28 Muž lukisoft [0] - Ještěři – rostliny do terárka
Ahoj poradí mi někdo jaké rostliny dát k chamíkovi? mohl bych tam umístit aloe vera? nebudou mu vadit takové ty ostny na okraji listů? poraďte prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 13:53 Chuck
Ahoj chtěl bych prního jemenáka, ale vubec nevim, co budu potřebovat a jak vybavit terárko, nějaký články sem četl, ale každej píše něco jínýho, takže su z toho celkem zmatenej :( Kdyžtak kdyby mi někdo chtěl poradit, tak napište na ICQ 420365986
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:22 PřemaMokroš – Jak velké terárium pro pár chameleonů Jemen
Zdravím chtěl bych si koupit pár chameleonů jemenských poraďte mi jak velké terárium udělat. A po případě jaké vybavení koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: vladabehoun09
O ceně tohoto druhu moc představu nemám :-( , ale zkusím ti ji vyzjistit. Tipnul bych to okolo 1000,- ale je to jen můj tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 10:57 vladabehoun09 – chameleon kobercový
Děkuji,myslím,že budu moci sehnat malé cvrčky a ještě bych se chtěl zeptat od kolika do Kč může
být k sehnání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 10:46 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: vladabehoun09
Zas tak náročný chov není, jen někdy, někdo může mít problém se sháněním potravy, tito chamíci nejsou zrovna velcí, krmí se převážne mouchami, rybenkami, zavíječi. Cvrčci prodávání ve zverimexech bývají velcí a pro takové chamíky nevhodní, proto je potřeba zjistit, zda budeš mít možnost shánět malé cvrčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 22:36 vladabehoun09 – chameleon kobercový
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat, jestli je chov chameleona kobercového nějak složitý za vaše
odpovědi vám děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:17 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak ji sleduj, každým dnem to příjde ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5179x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706?od=651