Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Korytnačie jazierko

 

Terárka » Hunter » Korytnačie jazierko » Nápověda 

Hlavní fotkaKorytnačie jazierko
Majitel: Hunter   Kategorie: Želvy
Zapsáno: 13. 11. 2011   Aktualizace: 13. 5. 2019 Změna v seznamu živočichů 
Počet návštěv: 675   Počet palců: 0
Založení: 13. 11. 2011   Oblíbenost: 8 uživatelů
Objem: maxi (550 l)   Rozměry: 220 cm x 40 cm x 80 cm
Fotek a videí: 133+0   Komentářů: 10
*     *     *     *


Popis: Jazierko s rozmermi v rámci možností, ale je zatiaľ dosť veľké. Je to hobby chov, takže hlavný účel nie je množenie, ale pokúsim sa ak budú zasa vajíčka :) Mám tu napísané všetky korky ktoré vlastním, aj keď nie sú všetky spolu v jazierku, ale sú vonku, menšie kúsky mám vo veľkej železnej vani, kde majú dosť priestoru aj na plávanie, aj na slnenie.

Dekorace: Korene, skaly, ďalej tam sú posadené rôzne rastliny, pod ktoré sa vedia ukryť, úkryt z dreva a koreňov

Dno: čisté, piesok, ktorý nanosia z pláže

Krmení: Mäso ( ryby, kuracie, morčacie, srdcia, pečeň,... ), sušené rybky a krevetky, múčne červy, zophobasy, mačacie granule, živý hmyz, granule pre korytnačky ... zelenina ( šalát, púpava, skorocel,...) prídavok vápniku v podobe vápnikových blokov a bielej kriedy, ktorú pekne chrúmajú.

Osvětlení: slnko

Údržba: Tak minimálne raz za mesiac je to potrebné, už len kvôli totálne zelenej vode

Poznámka: výbeh je prakticky hotový ( po niekolkých rokoch ) som spokojný, už len pridať piesok a menšie kamene, pretože psy ho dosť vyhrabali von ...

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
NahoruObyvatelé
Trachemy scripta venusta1xTrachemy scripta venusta Venuša. Samička, ktorá mi rada uteká, už som ju dva krát hľadal niekoľko dní...
Trachemys scripta scripta1xTrachemys scripta scripta Maya (pardon fajfmen za kopiráciu )Samička s amputovanými troma prstami na pravej prednej a bez chvostíka.
Trachemys scripta venusta1xTrachemys scripta venusta Lenka. Mladá samička, už je dosť veľká na to aby zimovala.
  1xTrachemys scripta venusta
Trachemys scripta venusta1xTrachemys scripta venusta S-ko. Samička, ktorá mala ako mláďatko na plaplastrone výrazné "S" ... teraz je to už bledšie ale stále ho vidno a stále má peknú kresbu na pancieri :)
Želva mississippská  (Graptemys pseudogeographica)2xŽelva mississippská (Graptemys pseudogeographica) Maly samcek a stara samicka bez niektorych prstov.
Želva nádherná  (Trachemys scripta elegans)1xŽelva nádherná (Trachemys scripta elegans) Dota. Na začiatku to bola taká nesmelá korytnačka, ale teraz je z nej najpažravejšia a jedna z tých drzých :) prišla spolu s Tučnelou :)
Želva nádherná  (Trachemys scripta elegans)1xŽelva nádherná (Trachemys scripta elegans) Tučnela. Najväčšia samička, za ten čas čo je pri mne vyrástla o nejakých 6 centimetrov :)
Želva nádherná  (Trachemys scripta elegans)1xŽelva nádherná (Trachemys scripta elegans) Izzy. Samička, javí sa nekonfliktne, celý život žila so svojou kamoškou
Želva žlutolící  (Trachemys scripta scripta)2xŽelva žlutolící (Trachemys scripta scripta) Samičky cca 16 cm a 17cm

10 druhů a celkem 12 živočichů

NahoruRostliny
  1x Jukka
  1x Magnólia
  ?x Skalničky, hosty, ...

3 druhů a celkem 2 rostlin

NahoruDeníček
26
9.2015
Pred nedávnom som prenechal dve elegansky (tú obrovskú nájdenú samicu a jednu z tých menších) jednému pánovi, ktorý si osídľoval jazierko, tak dúfam že sa budú mať dobre :)
10
7.2015
Tak dnes bolo moje druhé jazierko na dvore zničené ... vbehol mi tam pes ( nie môj ) a všetky rastliny poslal do prdele a aby toho nebolo málo, mladému samcovi Ch. picta sa podarilo zdúchnuť z výbehu a postaral sa o to aby v tom jazierku neostali ani závojnatky ... :-(
22
6.2015
Tak, teraz máme také upršané počasie, korkám sa nič nechce... Už nech je krajšie, vymením vodu a môžu sa pekne slniť...
21
5.2015
Tak, tento rok sa mi pozdáva zatiaľ najviac, korytnačky sú vo väčšom počte zrejme odvážnejšie :-D správajú sa trochu ako húf piraní... Síce tie úplne nové ešte nie sú všetky zvyknuté, ale samec elegans vstal na jar asi správnou labkou, vôbec sa nebojí, veselo sa pchá a slní s ostatnými. Niektoré chápu že moje ruky a nohy na jedenie nie sú, ale ostatným to asi len tak nevysvetlím. Dnes si pošmákli na zophobasoch :)
4
10.2014
Náhled
Tak som pospisoval nejaké približné hodnoty :)
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

fajfmen
18.10.14 19:54
Škoda :-O
spajk17
10.9.14 20:07
tak to je nádhera! ty se určite maj palec
Hunter
25.5.14 14:30
Tak, nie veľmi dobre, určite im minimálne to krupobitie vadilo :( keď je veľmi teplo tak sa nevyhrievajú priamo na slnku, ale sú len niekde v tieni, ... asi budem musieť nainštalovať nejaké to tienenie, fakt neviem, nepáči sa mi to počasie, ešte pred cca 6 rokmi to bolo také vyrovnané ale teraz je to hrôza, taktiež pre psy sú tie zmeny teplôt na prd.
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/807-korytnacie-jazierko