Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2020 09:00 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: josemiguel811
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2020 23:59 josemiguel811 Re: Landvir
Landvir napsal: Ahoj, mělo by to jít. Osobně doporučuji spíše lepidlo na obkladačky za pár Kč. ano
Dobrý den, řídil jsem se vaším doporučením a vše bylo úspěšné, děkuji vám


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 20:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal3015
Ahoj, mělo by to jít. Osobně doporučuji spíše lepidlo na obkladačky za pár Kč. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 15:42 Muž Raigo [0] Re: Michal3015
Chápu. Osobně to tedy vyzkoušené nemám ale používá se to běžně. Takže v tom nevidím problém. Možná jen že ten beton na sobě "neudrží" takovou vrstvu písku -jako lepidlo- aby to bylo pokryto celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 15:19 Michal3015 Re: Raigo
Vím. Chtěl bych ale použít to co mám doma po ruce. Chtěl bych z toho betonu udělat "kašičku" a tenkou vrstvu štětcem nanést na polystyren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 15:13 Muž Raigo [0] Re: Michal3015
Ahoj, použít by to asi šlo, ale existují přímo lepidla určená k lepení písku do terárií. Cena startuje na cca 108,- Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2020 18:31 Michal3015
Zdravím, chci se zeptat, zda můžu základní konstrukci polystyrenoveho pozadí natřít lehkou vrstvou betonu a poté posypat pískem. Šlo by to? :) Díky za jakoukoliv odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 20:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal3015
Ahoj Michale, polystyren je celkem jedno, já používal kdysi klasický na zateplování fasád, teď už dělám pozadí z prostěradla a lepidla na obkladačky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 19:01 Michal3015 Re: Landvir
A jaký je nejlepší polystyren na výrobu pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 20:53 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal3015
Ahoj Michale, určitě nebude problém, akorát se to do pouštního terária moc nehodí... :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 15:21 Michal3015
Zdravím. Šla by udělat varianta 3D pozadí pro gekončíka trochu jinak než s pískem? Chtěl bych udělat základ z polystyrenu, natřít to silikonem a na to nasypat sušený lignocel. Nebo prostě kokosovou drť. Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 18:25 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
Jo to se dělá taky prej kvůli penetraci. Já jsem to dával jako poslední vrstvu kvůli tomu písku. Ale každopádně máš pravdu no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 16:46 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj kluci, jestli vám můžu vstoupit do diskuze, tak já jsem Duvilax míchal přímo do lepidla na obkladačky s vodou. Zatím to drží napohodu, mám takto udělaný obě pozadí, akorát to nemám na polystyrenu, ale na prostěradle. Ať se daří... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 15:53 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
Jo jinak já dělal druhý terárko tímhle m.heureka.cz/…/
A voní mi to stejně jako hercules i to tak vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 15:46 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
Mám to tak tuším asi čtyři roky. Taky jsem se bál. Ale jedovaté to asi není. Jen je to podle mě málo odolný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 13:38 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: All
Takže by s tím teoreticky neměl být problém z pohledu toxicity? Lepil tím i kamínky na květináč na žárovku (a žárovka květináč celkem i rozehřeje/rozpálí), to by teda taky neměl být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 11:15 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
ja nadruhý pokus o pozadí jsem na polystyren dal nekolik vrstev lepidla na kachličky a na to jsem pak lepil písek duvilaxem ale připada mi to na podebné bázi jako herkules ale zatim drží tak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 11:07 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
bacha na ten herkules ve vlhkosti se mi začal asi po roce a pul loupat a to docela dost mam to tak dělané u felzumy a mám to posypané lignocelem a asi to budu brzo předělávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 10:25 Muž spajk17 [3] - gekončík nočníRe: Davii
zvláštní :) ale třeba to tak taky pujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 09:12 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěřiRe: spajk17
Ano, jenom herkulesem :/ Potře tím polystyren, nasype písek a to je vše...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:53 Muž spajk17 [3] - gekončík nočníRe: Davii
jen herkulesem ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:12 Muž Davii [2] - Bezobratlí, ještěři – Herkules?
Zdravím, kamarád dělá 3D pozadí, které lepí herkulesem.. má s tím někdo zkušenosti? Jestli to drží/nedrží, jestli to je/není toxické... děkuji za odpovědi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 22:08 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: Landvir
Vďaka za dobrú správu. Ono na tom Duvilaxe píšu, že znižuje nasiakavosť a zvyšuje paro priepustnosť, z čoho usudzujem, že to bude dýchať, ale nebude zadržiavať vodu. No, uvidíme, povedal slepý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 18:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: slavko
Ahoj, když jsi přidal Duvilax, tak to vydrží;-) Maximálně se to někde odloupne, tak to zaplácneš....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 15:30 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: Flutter
Tak sme s dcérou zasadli k bojovej porade a výsledok som potvrdil MARSkou mieru. Lakovať nebudeme, lebo piesok nechceme. Sú dva možné výsledky, s ktorými rátame:

a) v lepšom prípade to vydrží aspoň 2-3 roky, to stačí, potom i tak bude(me) chcieť pozadie vylepšiť/vynoviť
b) v horšom prípade to vydrží pár mesiacov, tak to zoberieme ako vzdelávanie a nový pokus zalakujeme

Každopádne, vďaka za komentáre!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 09:35 Muž Flutter [27] Re: slavko
Na šplhání by ti pomohlo to opískování ;-)
Každopádně při tak vysoké vlhkosti bych to raději něčím voděodolným zalakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:14 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: Landvir
No, ešte môžem skúsiť matný lak. Ja sa však bojím o iné, to pozadie má slúžiť na šplhanie (G. hainanensis) a neviem, či to pre neho potom nebude príliš hladké. Ak sa po tom pozadí nebude vedieť šplhať, tak ho ani nemusím dávať... Teda moje obavy/starosti nepochádzajú z lenivosti ;-)

Koľko , teda ako dlho, také pozadie vydrží, myslím Vám - ja vôbec nemám predstavu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 21:09 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: slavko
Ahoj, s tím lakem Ti moc neporadím...nemám s tím zkušenosti, kvůli té vysoké vlhkosti bych ho aji použil, ale bude se to lesknout. Nevím co by dělo to pozadí jen z lepidla, když to bude pořád vlhký...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 18:43 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: Landvir
Nakoniec som ten Duvilax primiešal, dávkovanie je v jeho popise: 5 % hmoty, takže na 100 g lepidla 5 g Duvilaxu. Zložitá matematika :-P

Len stále neviem ako s tým lakom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 17:41 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: Landvir
Dík, takže, ak správne chápem, pieskovanie je estetická záležitosť, piesok mi tam vôbec nepasuje, takže ho (a rád) vynechám.

Hmm, Duvilax priamo do lepidla – to ma nenapadlo, hoci to je jeho primárny účel –> zjavne nie som murár ;-). Lesklé pozadie nechcem. Spevňovanie, jašterička má (i bude mať) pár desiatok gramov, pozadie má rozmery cca 60×40 cm. Neviem do akej miery je pre mňa dodatočná pevnosť náteru lepidla dôležitá. Alebo uvažujem celkom zle? Eh, ani netuším, koľko ho primiešať...

Premyslenie toho laku nie je ľahká úloha. Neviem, čo všetko brať do úvahy. Jediné, čo ma napadá je, že aby to pomohlo proti vlhkosti, muselo by to byť nalakované celkom celé. Nalakovať to len z prednej strany asi ochranu neposkytne. Leda tak, aby ostal povrch orosený a kvapky sa nevpíjali dovnútra, ale to nie je až také dôležité, teda aspoň dúfam.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 17:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: slavko
Ahoj slavko, když to shrnu, tak Duvilax se používá na zpevnění a kvůli pružnosti. Já ho přidával pouze prímo do nátěrů lepidla a opravdu to dost pomohlo, pokud ho dáš jako poslední nátěr, bude se Ti pozadí lesknout, což je naprd;-) Pískování můžeš a nemusíš, mně se to líbí i bez písku....a ten lak musíš promyslet sám, kvůli té vlhkosti...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 16:40 Muž slavko [10] - Ještěři – Povrchová úprava
Vyrábam s dcérou 3D pozadie z polystyrénu. Vcelku sa nám darí, skrotili sme spájkovačku i termopištoľ a pozadie vyzerá podľa dcériných predstáv. Otestovali sme úspešne hustotu lepidla na kachličky i natieranie na pokusnom kuse, a tak nastal čas konečnej úpravy, kde mi niektoré veci nie sú jasné:

1, Väčšina návodov hovorí o pieskovaní. Na čo to je dobré? Najprv som myslel, že kvôli zdrsneniu, ale nám sa zdá už samotné kachličkové lepidlo dostatočne drsné/zrnité.

2, Väčšina návodov tiež spomína vrstvu(y) z Duvilaxu, ale kdesi som zachytil, že to nie je vhodné do vlhkého terária (v našom prípade udržiavame 70 – 90 %). Je vhodné/nutné použiť ten Duvilax? Ak áno, tak vlastne načo?

3, Kdesi som čítal aj o lakovaní povrchu. Tu by som to chápal ako ochranu proti vlhkosti, je lakovanie nutné?

vopred vďaka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:30 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
Super, díky.

Flutter: No něco už jsem četla a právě mi bylo divné, že to na tom může držet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:06 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, taky mám pozadí z pěny a lepidla na obklady a v poho, kdyžtak piš osobní zprávu kdyby něco ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 16:44 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Lepidlo by na tom mělo držet bez problému. Určitě bych pěnu nebrousil, protože to jsou v podstatě jen bubliny plné vzduchu a broušením by sis jen vytvořila spoustu děr, které by bylo třeba vyplnit. Po internetech se válí spousta návodů na pozadí z pěny, tak pohledej a určitě něco okoukáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 07:25 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pěna
Chci zkusit udělat pozadí z pěny - musí se to pak nějak obrousit? Nechce se mi věřit, že by na tom drželo kachličkové lepidlo, když je to po zaschnutí tak kluzké... Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 14:58 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
dobře děkuji vše budu dělat než to dám do terárka děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2014 14:50 Muž Flutter [27] Re: spajk17
S horkovzdušnou pistolí bych se v akvárku moc nerozvášňoval, spíš si stěny vytvaruj před zalepením do akvária. Polystyren navzájem k sobě můžeš lepit i lepidlem na dřevo, ale lepší by bylo použít lepidlo přímo na polystyren. Google je tvůj kamarád.

Lepidlo na obklady je kapitola sama pro sebe. Osobně jsem používal lepidla už připravená ve formě pasty, ne prášková, takže další text se týká jen jich.
Rozhodně nedoporučuji značku Knauf, protože toto lepidlo se velmi špatně propojuje s vodou a tím je ředění velmi náročné. Pokud ti ale nevadí čekat do druhého dne, než se lepidlo s vodou propojí v homogenní směs, tak tuto nevýhodu můžeš ignorovat.
Velmi dobře se vodou ředí lepidlo od Den Braven. Doporučuji lehce naředit i finální vrstvu, do které přijde písek, protože jinak je lepidlo pro nanášení na nerovné povrchy pořád dost husté. Neosvědčilo se mi přitlačování písku. Hodně se pak zvyšuje šance, že výsledek bude nevzhledný. Pokud je lepidlo naředěné, písek se do něj dostane sám dostatečně. Důležité je nenaředit lepidlo moc, aby nestékalo ze šikmých povrchů a zároveň si položit/otočit terárium tak, abys pokud možno stále pískoval vodorovné plochy. Pokud budeš jednotlivé stěny připravovat ještě před montáží do terária, není to problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 12:48 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
Dobre dekuji steny prilepim silikonem a potom horkovzdusnou pistolo udelm tvary ruzny a opiskuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 09:49 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: spajk17
Tak třeba tady www.denbraven.cz/…
Můžeš si stáhnout i technický a bezpečnostní list. Značka ale nerozhoduje, jen kup čisté, bez příměsí...
První dvě vrstvy udělej hodně řídké a do třetí, tužší si pak namačkáš písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 07:26 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
Dekujiba chci se zeotat na to lepidlo na to opiskovani cetl jsme nejake lepidlo na kachlicky co to presne je a od jake znacky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 22:21 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: spajk17
Polystyren ke stěnám terária jsem lepil sanitárním silikonem a poté natíral lepidlem na dlaždičky - viz. můj deník v prezentaci Boidae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 19:05 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
ahoj chci se zeptat jestli je na 3D pozadí vhodne lepidlo na dlaždičky? bude na tom držet dostatečně písek? nebo kdyžtak nejake lepidlo doporučte ale ne pryskyřici. dále se chci zeptat jak lepit ruzne steny na polystyren myslím tím jake lepidlo. dekuji za odpovedi pozadí z pryskyřicí pořád smrdí a moc se mi nepovedlo tak chci udelat neco lepšího děkuji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:42 Muž karkra72 [2] - Agama vousatá – Můj první pokus.
Fotka k příspěvku Zapojím se taky do vlákna o výrobě 3D pozadí do terárka.Pustil jsem se do něčeho s čím jsem neměl žádnou zkušenot a nechtěl jsem nic podcenit, proto jsem několik týdnů prouzadal po netu a fotkách na různých stránkách. Zjišťoval jsem použité materíály a i techniku při tvoření 3D. A hodnocení, to nechám na vás. ahoj

P.S.: více na profilu - terarka.net/terarka/1614
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 21:58 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: elegans1
Tak je to môj prvy pokus... Dalsie bude lepsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 20:10 elegans1 Re: Hunter
Upřímně,vypadá to strašně.Nebylo by lepší udělat to tak nějak přírodně?Tohle vypadá spíše jako bordel pro gekončíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 20:06 Muž ivanhejl [3] - Ještěři – Zdravim
Poradte nafoukal jsem penu jak jsem chtel ale tet jsem zjistil ze nevim jak ji prichytit na osb desku poradte aby unesla uzovky thajske
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2014 23:13 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Hunter
Fotka k příspěvku Výsledný efekt, no nevyzerá to na zahodenie, ale to bolo len provizórne zariadené, inak tak idú aj iné sukulenty, len som to chcel odfotiť, inak terarko je 30x30x40, tak myslím že to gekončíkom chvíľu vydrží.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 23:09 Muž Hunter [100] - Želvy
Fotka k příspěvku takto som to porobil, je to môj prvý pokus o 3D pozadie do terárka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:11 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: spajk17
no nejaké tri idú, jedna základná a dve s pieskom

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 3637x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/353-3d-pozadi