Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jervis
Ale prdlajs, umřít může i když nešikovně pozře větší berušku, než by měla - čili při souhře nešťastných náhod. Jinak zbodne vosu jako malinu, aniž by jí jakkoli ohrozila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jervis
Někde níže jsme to tu už jednou probírali. Vosy vousatkám prostě ohromně chutnají a dokážou je lovit šikovně. V Abecedě teraristy, takovém tom žlutém sešitě od vydavatelství Robimaus, to i velmi pěkně popsal pan Klátil - jak banda vousatek doslova rozcupovala vosí hnízdo a přímo s fanatickou rozkoší sežrala vše co se tam pohlo :-D . Jenom ze sršní mají strach, těm se vyhýbají širokým obloukem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:39 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: fajfmen
fajfmen napsal: I kdybys dala vousatce sežrat živou vosu, nebude to pro ni nebezpečné ;-)

to je pro mne novinka, na netu jsem cetl ze muze bodnout, a pogona na to muze umrit..(otece ji jazyk atd..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 11:40 Muž Sewer [151] - Ještěři
S tou vosou (nebo včelou) to pořád nechápu. Jakto že je nebodne? Vždyť to žihadlo jim pracuje i po smrti. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 21:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Simona
I kdybys dala vousatce sežrat živou vosu, nebude to pro ni nebezpečné ;-)
Jakýkoli hmyz zabarvený do běla je krátce po svleku, pro ještěřího konzumenta je tím pádem měkčí, chutnější a lépe stravitelný. Toť vše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2012 12:17 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Simona
Zrovna ty bílé mají zvířata nejraději....je to čerstvě svlečený cvrček....dělaj to i červy,šváby,sarančata....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 10:12 Simona
ahoj chtela jsem se zeptat davam agame obycejne cvrcky ale jeden znich je bili neni pro ni nejak nebezpecny nema nejakou nemoc nebo ne ? bileho cvrcka vidim totiz poprve dik za odpoved :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 04:49 Muž Sewer [151] - Ještěři
Přesně tak, Agama je lovec...to je jako učit rybu plavat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 20:51 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: Micifuza
Stačí cvrka volně pustit do Terra a ona si poradí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 20:40 Micifuza – Agama krmeni
Zdravim chci si koupit agamu ktera ma 6 mesicu a zatim umí jist jen z pinzety..chci se zeptat jak ji naucit aby chytala cvrcky sama?dekuju predem
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 19:21 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: Sewer
ono to vypadá, že se mi tam asi někde vylíhly :-D měla sem masový červy.. zakuklili se.. a mladší brácha si s nima taky trochu hrál :) takže byly čistý.. ale tak.. jaký brouci nejsou špinavý smich

jinak už mi to moje malý vousátko žere zelený :-) po měsíci.. úspěch.. začala sem nakonec krmit švábama, cvrčci mě prostě štvali.. a roste jako z vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 12:20 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: khopikcopin
a nebo to prostě nestihnou bodnout.. :-) těžko říct, třeba jsou agamy šikovnější než třeba náš pes... ten věčně chytal vosy a taky věčně dostával žihadla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:50 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – hmm
:-O no já bych řekl že jsou něak přizpůsobený
a nebo je to pro ně čest být sežrán agamou smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:35 Muž Sewer [151] - Ještěři
No...až na to, že moucha sedne na každý houno :-D
Hele a jak je možný, že včela ani vosa jim žihadlem neublíží? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 18:57 janetka7 Re: khopikcopin
jak se ochladilo tak mi do pokoje nalítalo dost much tak sem je nachytala.. dneska jich měl nějakých 5.. a tim, že sme malinký.. 15cm.. tak se toho moc do něj nevejde.. a už cvrčka nechce jak je naprásknutej mouchama.. tak přemýšlim jestli je to horší než ty cvrčci nebo ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 18:51 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – souhlas
jj souhlas kdyď se chodí třeba jít smýkat hmyz protože je to pro ně hodně výživný a to neplatí nejen pro agamy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 18:47 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: janetka7
Ahoj janetko...mouchy, masařky, včely, vosy, komáry, červy, šváby, housenky, motýly, berušky...... prostě všechno:-D Je to pro ně pochoutka;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 18:42 janetka7 – mouchy
a co normální mouchy a masařky? moc výživný asi nebudou co.. ale malej se po nich může utlouct smich pohled na to jak je chytá v letu je úžasnej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 16:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Včely a vosy fakt považují za pochoutku (pan Klátil v jedné své příručce dokonce popisuje, jak jeho vousatky doslova rozcupovaly spadlé vosí hnízdo přímo s fanatickou náruživostí :-D ), naopak ze sršní mají až panickou hrůzu a okamžitě se pokouší zalisovat do podkladu, jakmile jen jednu uvidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 17:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sonystar
Jelikož to není Tvůj první dotaz, bylo by dobré založit si tu prezentaci, ať si můžeme udělat obrázek a lépe poradit ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 17:16 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Myslím, že se jí ti cvrčci zkrátka přejedli.. Zkusil bych šváby nebo sarančata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:47 Sonystar
Dobrý den, moje 4 měsíční agama vousatá, která dřív sežrala tak 10-12 cvrčků denně, už pár dní sežere tak jednoho, dva cvrčky denně a trus není tak pevný. Na to, že má bodovku i UVB pod kterými se pravidelně rozvaluje, zlenivěla poslední dobou. jediné, po čem jde velmi divoce, jsou masový červy ( moučňáky jí nedávám).myslím, že by asi bylo nejlepší změnit dodavatele cvrčků. Co myslíte vy? Prosím o radu a moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 21:19 Žena Verčák [112] - Ještěři
Dobrá tedy, příště nebudu stresovat a počkám jestli se mu povede tu lítající potvoru chytnout.. :-) taky jsem na internetu četla že něčí agama chytá včely běžně.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:18 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Sewer
Z vlastní zkušenosti nevím ale v jedné publikaci se o tom píše jako o pochoutce pro vousatky(o včelách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 19:37 Muž Sewer [151] - Ještěři
Taky bych se bál píchnutí do jazyka nebo kamkoliv v tlamce, ale vím, že jsem tu vloni nebo předloni četl (tuším od fajfmena?) větu (která mi utkvěla v hlavě :-) ) "občas si sezobne nějakou včelku".
Je to tedy opravdu 100%ně bezpečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 15:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Téma "Agama vousatá" je už v pořádku, odemčené ( díky za upozornění ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 13:50 Muž Dante [2] - Ještěři
Nemusíš se ničeho bát. Vosy i včely agamy vousaté běžně loví. Jejich jed pro ně není nijak nebezpečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 09:25 Žena Verčák [112] - Ještěři
Z nějakého důvodu je téma "agama vousatá" uzavřeno tak teda semhle:
právě mi do pokoje vletěla vosa/včela (nestačila jsem si všimnout) a jelikož mi Čaki zrovna běhá volně po pokoji mohla se zbláznit aby ji chytla. Létající zvíře naštěstí odletělo oknem dřív bež se Čaki naučila lítat taky ale pro příště, je to pro agamu hodně nebezpečné? Přece jenom takové píchnutí od vosy/včely přímo do tlamy by nemuselo dopadnout dobře ne? Tak co mám jí příště nechat lovit, nebo odhánět létající zvíře? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 23:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Tuf
Nedorůstá ani ocásek, ani utržené trny, ani vypadlé zuby. Regenerace agam je narozdíl od leguánů silně omezená a spočívá jen v zajizvení poškozených částí těla. Důsledky jakéhokoli většího poranění jsou u nich bohužel trvalé :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tuf
Agamě skutečně ocas nedoroste. Co se týče krmení, pokud mládě budeš krmit 6ti cvrčky denně, budou časem problémy. Mladé agamy se rychle vyvíjí a rostou - a musí mít z čeho se vyvíjet, takže musí mít přístup k jídlu de-facto stále. Pokud za den sežere 30 cvrčků, pak jí prostě dávej 30 cvrčků.
Na tu podvýživu ale opravdu pozor 3-6 cvrčků je krmná dovka dospělé agamy, nikoli mláděte.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 18:44 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Tuf
Ocásek agamám nedorůstá.. :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 17:06 Tuf – Ještěři
Zdravim,, už mám od včerejška agamku jsou jí cca 3 měsíce a chci se zeptat. Když je ted ve vyvoji kolik by měla cca snist cvrčků?,ja jí ted krmil a 6 menších cvrčků domacích snědla jak nic a rano jsem jí hodil do terárka 3 a ty už to mají taky za sebou. Někde jsem četl že když ted roste tak jí mám dát kolik chce sama ale 9 za den mi příde celkem dost. Ještě se chci zeptat jestli když má ukouslý ocásek od sourozenců,, tak jí doroste za nějakej čas nebo už bude takhle krátká navždy :) , díky za odpovědi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:20 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj Tufe, je dobře že si prvně něco o agamách zjistíš, než si ji budeš pořizovat. Na tvoje otázky je tu spousta vláken a odpovědí, takže stačí jen hledat. Ale když už Ti píšu, tak ti i odpovím. UVB svítí během dne, tak jako slunko, takže já třeba v 9 ráno rozsvěcuji a ve 21:00 zhasínám. Agamky si rychle zvyknou a už o půl deváté večer se chystají spát :) Jinak, když tady něco nenajdeš na fóru, tak se klidně ptej;-) A v klidu zařiď terárium, se vším co má mít a potom jdi pro agamku. Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 16:59 Tuf
Zdravim, chci si pořídit agamku, tak schaním informace....a chtěl jsem se zeptat zda lampa s UVB zářením by měla svítit neustále, nebo se má na noc vypínat(zapnutá jen ve dne). Díky za možnou odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 23:31 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: vitticeps
diky budu nad tim uvazovat, planuju stejne koupit poradne terarko takze pak si pohraju poradne i s osvetlenim.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 22:47 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Jervis
Tak to pak jo.. Ovšem i tak přidáním plnospektrální zářivky nic nezkazíš, v drtivý většině případů tím jenom zlepšíš podmínky. Aktivita, žravost a zbarvení jsou totiž přímo úměrný s intenzitou světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 22:35 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: vitticeps
aa nemyslal jsem ze svitim jen tim UVBckem.. maji tam i bodovky. ty staci ne ? svitim tim uz rok na Pogonu a je zdrava jako rybicka(snad) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:25 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Jervis
No jestli svítíš jenom tím ReptiGlem tak tam máš málo světla. Ideálně dosvětlit plnospektrální zářivkou - např. BIOVITAL 958. To je asi nejčastější příčina nežravosti..

Velká agama ho samozřejmě považuje za potravu, dát k sobě až budou srovnatelně velcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:09 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: vitticeps
vitti : dekuji za snahu mi pomoct, ale nahravat fotky je zbytecne, teplota v terarku je stabilne bodove kolem 40°C - 50°C. Zdroj UBV je 26W REPTIGLO sviti na ni z cca 15cm + ma moznost se schovat.. strava uz je lepsi zacal bastit microcrcky a nejradsi pije z kapek na ruce ale taky ho rosim...

PS: nedalo mi to a tak jsem vyzkousel jak ten muj rocni samec (doufam ze to je samec) reaguje na pritomnost skoro 2 mesicniho agamatka a musim rict, ze po nem jde jak po cvrckovy a je schopnej mi ho sezrat. a to jsem je planoval dat do jednoho terarka az malej vyroste do prijatelny velikosti.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:25 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Jervis
Mikrocvrčci to jsou opravdu prťata, na ty se mi příliš netváří ani úplná mláďata :-) Na měsíci zvládnou v pohodě cvrčky do 1cm. Jinak řešíš klasickou nežravost, navíc u příliš mladé agamky, které hůře snáší změnu prostředí a ne úplně vyhovující podmínky v teráriu. Vůbec bych ji nevyndával ať je v klidu. Cvrčků neházet moc najednou ať z nich nemá strach. Jak jí dáváš vodu? Pokud rosíš, nepřeháněj to, jinak by klesala příliš teplota. Co osvětlení? Nejčastější kámen úrazu.. Ideálně kdybys sem nahrál fotku rozsvíceného terárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 20:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitticeps
Já dávám zelený tak od 2,3ch měsíců. Dřív to moc nechtějí a navyknou si na něj i takhle v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:29 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: vitticeps
problem ale je, ze mi vubec nechce zobat ani ty microcvrcky nasypal jsem mu je tam a on si jich nevsima stale spi a vubec neji.. svetlu se nevyhyba a kdyz ho vyndam tak lita jak pominutej....
jinak vodu prijima taky v pohode..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 11:10 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Jervis
Jervis napsal: Ahojte lidičky, mam takovej problem, mam doma měsíc starou agamku vousatou a chtel jsem se zeptat jestli je stále nutné ji ručně krmit nějakou směsí, nebo jestli je už schopná sama si zobnout salátku nebo červíka. Když by bylo nutné ji stále krmit tak bych poprosil o stručnej navod jak a čím jí krmit.. díky moc..

Krmit zeleným hned od vylíhnutí. Čím dříve se na něj naučí tím lépe. Suprově přijímají prcci především klíčenou slunečnici (rostlinky, ne klíčky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 08:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jervis
Přesně tak, nasyp jim mikráče a hlavně néééé ždáné nesmysly typu směsí, násilného krmení apod. Dobré je, dát jim i do misky menší moučné červy
"prosolené" vápníkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:52 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: Pogona
dobře dobře díky moc, za pomoc.. ;-)
hned zítra ho začnu krmit micro-cvrčkama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jervis
Jakou směsí coze mláďata od vylíhnutí baští mikro-cvrčky,....
Zelené krmení začni podávat tak po 3. měsíci - "mimina" jej nepřijímají vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:39 Muž Jervis [1] - Ještěři – DOTAZ!!!
Ahojte lidičky, mam takovej problem, mam doma měsíc starou agamku vousatou a chtel jsem se zeptat jestli je stále nutné ji ručně krmit nějakou směsí, nebo jestli je už schopná sama si zobnout salátku nebo červíka. Když by bylo nutné ji stále krmit tak bych poprosil o stručnej navod jak a čím jí krmit.. díky moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: rouzi
Poměr zdá se v pořádku, pokud žere zelené, jen jí je dopřej.
Jen nezapomenout, že hlavní složkou je pořád hmyz ;-)
Jen na zeleném nevydrží dlouho.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:38 rouzi
Ahoj potřebovala bych radu. Mám agamku která se narodila 6.6.2011 a já ji mám zhruba od začátku prosince.Koupila jsem ji už naučenou na pinzetu,a žila v teráriu s o něco starší samicí,která jí dávala docela pokouřit.Takže jí nepouštěla k misce se zeleninou.Postupně mi začíná jíst i to zelené,ale chtěla bych poradit v jakem poměru jí to namíchat.Dokud vůbec nechtěla zeleninu,dávala jsem jí 10 cvrčků za den.Teď už jí dávám 6-8 cvrčků a čínské zelí s okurkou.Je to správně vzhledem k jejímu věku? Vypadá zdravě a je velice čilá :) tak doufám že je jí u mě dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Přesně jak píše kolega Sewer, minerály do ní nacpat musíš ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5988x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/249-agama-vousata-krmeni?od=201