Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:13 Muž Sewer [151] - Ještěři
Pro takové mládě jsou minerály a vitamíny obzvláště důležité. Udělej, jak radí Pogona. Nebo jí zkus nabídnout zophobasy, jsou sice tuční a na pravidelné krmení se nedoporučují, ale třeba si dá a pak si vezme i cvrčka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:57 Žena TerkaS [12] - Ještěři
no ob 3 dny by jich nejspis par snedla ale to by snedla tak desetinu toho co ji normalne.. sou ji 3 mesice teprv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
Nestačí, nech ji pár dní vyhladovět a pak zblajzne cvrčka bílýho od NutriMixu jako sníh :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 20:33 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Zdravím všechny, chci se zeptat, jestli stačí dávat vitamíny cvrčkům místo agamě. Ona ty povitamínované totiž nechce. Nebo jestli existují nějaké chutné vitamíny se kterými by je snědla. Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 12:02 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Mišule
Mišule napsal: Tak jsem tu žárovku dala trochu nahoru a tam 45 stupňů a v noci spí v té chladnější části, kde má těch 28 stupňů....jinak ráno zbouchal dva asi centimetrový cvrčky a teď si spokojeně lebedí na kameni. A ještě, když tam nebude mít misku s vodou, tak mu to jedno rosení, tím pádem pití jednou denně stačí? Když jsme jí pořídili, tak první kam skočila byla ta miska s vodou, je pravda že od té doby jsem z ní viděla pít jenom ty cvrčky, ale stejně...

Když ji občas porosíte čímž se napije, tak miska nutná není. Samozřejmě když tam bude tak to ničemu neublíží. Já dávám prckům misky s vodou akorát v létě aby se mohli ochladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 09:42 Mišule Re: vitticeps
Tak jsem tu žárovku dala trochu nahoru a tam 45 stupňů a v noci spí v té chladnější části, kde má těch 28 stupňů....jinak ráno zbouchal dva asi centimetrový cvrčky a teď si spokojeně lebedí na kameni. A ještě, když tam nebude mít misku s vodou, tak mu to jedno rosení, tím pádem pití jednou denně stačí? Když jsme jí pořídili, tak první kam skočila byla ta miska s vodou, je pravda že od té doby jsem z ní viděla pít jenom ty cvrčky, ale stejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 09:33 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Pogona
Pogona napsal: Já Ti teda nevim, ale u mláďat mám lokálně tak 60C a jsou všechna v pohodě. Nemyslím, že na poušti by mláďatům sluníčko svítilo méně,.....

V přírodě samozřejmě nikdo neřeší jestli jsou to mláďata nebo ne :) Prckové tu teplotu vydrží, ale nepotřebují ji. Spíš pak hrozí rychlejší dehydratace nebo spáleniny pokud ta teplota někomu ujede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 22:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitticeps
Já Ti teda nevim, ale u mláďat mám lokálně tak 60C a jsou všechna v pohodě. Nemyslím, že na poušti by mláďatům sluníčko svítilo méně,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:44 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Mišule
Pro malou agamku ta teplota na výhřevném místě až až, vyšší naprosto zbytečná. Že se při rosení olizuje je normální, stačí rosit jednou denně. Roste jenom ji, rosit terárium je zbytečné. Jinak 13cm by měsíční agamě odpovídalo. Přírůstek v průměru ty 4cm za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mišule
A má správně velké terárium?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:35 Mišule Re: Pogona
Tak teď jsem dala teploměr přímo pod žárovku a 50 stupňů, takže snad v pohodě. Kdyby jí to bylo nepříjemné, tak by si myslím asi stejně zalezla někam jinam. No normálně by jsme jí tak narychlo nepořídili, ale když jsem jí viděla, tak nešlo odolat stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mišule
Fotka k příspěvku Jojo 14dní vydrží, nicméně je lepší mít tyhle věci vždy před pořízením.
"Tam kde ji měli pod obyč. žárovkou" bych ale určo nekupoval,....
ale už se stalo, tak jí pořiď to UVB a bude to OK ;-) Cvrčci stačí, každé mládě je jinak žravé a pokud žere byť jednoho za den, je to OK ;-)
Váhové přírůstky jsou různé a to i délka to Ti nikdo neřekne. Navíc mohou být roozdíle u agam hodně, jukni na fotku, kterou jsem právě udělal, obě jsou to agamy z jedné snůšky od jedné samice z prvního týdne v prosinci - sama můžeš porovnat rozdíl je skoro dvojnásobný, ve váze i délce,.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:18 Mišule Re: Pogona
33 stupňů má mimo kámen a mimo žárovku, nad kamenem má asi 15 cm vysoko žárovku, takže tam těch 40 určitě bude. Jinak vitamíny a UVB zítra pořídíme. Tam, odkud jsme si jí brali měla jen obyč. lampičku a poradili nám, že prý týden dva bez UVB v pohodě počká, tak nevím. Jinak asi předpokládám dobře, že je lepší normální než ta tyčová nebo bodová? A ty tři cvrčci...není to málo? Snažíme se, aby tam vždy alespoň jednoho měla a ulovila si ho sama. Vyndaváme je jen na večer aby jí neublížili. Ale nepřipadá nám, že by měla hlad...a co ten přírůstek? Jak rychle rostou? Je těch 13 cm v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 14:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mišule
33C je žalostně málo, pod žárovkou musí mít cca 45 - 65C. To UVB obzlášť u mláděte mělo být pořízené PŘED pořízením agamy, mláďata jsou na nedostatek D3ky náchylná a vydrží poměrně malou dobu, pak v nejhorším případě uhynou v tom lepším budou mít křivici ( ta se léčit nedá, agamu dle stádia zdeformuje ).
Krmení se musí obden obalovat v "prášku" typu NutriMix, kvůli dostatku vápníku, ten je ukládán do kostí a svalů agamy právě pomocí vitamínu D3, který získá z UVB zářivky. Potřebuje tedy OBOJE! Jedno bez duhého je k ničemu.

To pití je OK, agamy olizují dekorace, stěny terária apod. po orošení. Miskau s vodou nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 14:09 Mišule
Ahoj...teď o víkendu jsme si pořídili asi měsíční agamku. Denně zbaští tak tři cvrčky, někdy i víc. Stačí jí to? Zelené jsme zkoušeli, ale zatím se jí nechce.Teplotu v terárku má v chladnější části 28 stupňů a v teplejší tak 33. Není to moc nebo málo?Jinak zatím má normální žárovku, ale UVB se zítra bude objednávat. Od kdy jí můžu začít dávat vitamíny? A rosím tak dvakrát denně přímo jí. Zdá se mi že se po tom jako by olizuje.Vypadá že pije. Nemůžu jí tím uškodit? Jinak paní, od které jsme si jí pořizovali říkala, že jí je měsíc určitě. V neděli jsme si jí měřili a má 13 cm i s ocáskem. Není to málo? A pokud ne, tak jaký je optimální měsíční přírůstek u mláďat?...Děkuju za reakce... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 19:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Péťa
Otvírat násilím tlamičku palec a spojit krmení se stresem potlesk výsledek bude agama, která nebude žrát a uhyne ano

Pane Bože, nech ji ať se zabydlí, bez jídla vydrží i týden a neboj - cvrčka si uloví i když vypadá, že ne - ale až bude mít hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:52 Muž halaly [25] - Ještěři
Nechte ji na pokoji, aby se aklimatizovala.
Nebo nemá třeba nějaké problémy s tlamou?
Ale nejpravděpodobnější bude ještě ten nezvyk v novém teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:42 Péťa – Agamka vousatá - mládě, nechce jíst
Ahoj, máme od neděle mládě agamky, ale nechce sama jíst, brali jsme si i cvrčky na pinzetu, nebo i z ruky, snědla jednoho, nebo nic, tak jsme ji museli otvírat tlamičku, aby vůbec měla nějakou stravu.Když ji pustíme do terárka živý cvrčky, tak si jich ani nevšimne, vleze si nahoru na větev a nic, žádná reakce, můžete mi poradit, jak udělat, aby jedla? Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 11:51 Muž Evil [15] - Ještěři
moji gekončíci mají v poslední době nějaký výkyv přestali s cvrčky a střemhlav na moučňáky ale takhle se mi to už stalo i naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 19:03 Muž halaly [25] - Ještěři
To moje felsuma by žrala nejradši jenom moučňáky. Zophobas je bohužel ještě pro moji felsumu moc velký, ale časem taky zkusím.
Jestli teda chceš mermomocí podat moučňáka, tak ho rozpul a dej mu ho k čumáku. Já jsem to takhle musel, po týdnu moučňákové dietě, dělat se cvrčkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 18:27 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: perak
Zrovna červy by se měli dávat jen jednou za čas. Když bylo mojí agamě stejně jako Vaší taky je nechtěla žrát, žrala pouze cvrčky ale postupem času si zvykala. Když si je nevezme tak se toho moc neděje. No a s tim rozsvicovánim to asi nebude to pravé ořechové. Mě by asi taky vadilo kdyby pořád někdo rozsvěcel a budil mě. Asi bych ho brzo rozzureny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 16:56 perak Re: Akeyra
Byli nám červi doporučeni pro výživu.Agama je 2.5 měsíce stará.A proč od 4h protože je jak jsem psal terárko je umístěno v obýváku který je spojený s jídelním koutem.A první kdo vstáva je ve 4h a pak mezi tím až do půl 8 to odchází poslední člen rodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 16:30 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: perak
A proč potřebujete aby snědla ty červíky? A jestli se takhle budí tak to nebude úplně ideální a to už od 4h ráno. Vždyť musí být hrozně nevyspalá. To to tam takhle máte každý den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 15:59 perak
Už jsem z té mé agamky neštastný.Pořád si moučnáky nechce přidat do svého jídelníčku!
To mě dřív ty moučnáky chcípnou než ochutná.

když jí ho dám na pinzetu a vidí že se mrská tak po chvíli se obětuje.Ale misku obchází obloukem nebo dělá že ji nevidí.
Ještě se chci pozeptat!Nevím zdali jsem zvolil dobré umístění terárka.Máme jí v obývák s jídelnou.Kdokoliv míří do místnosti projde kolem terárka.Terárko je v ůrovni ramen.Od 4h ráno do půl 8 je tam docela frmol pořád se tam svítí a agama se budí.Aby z toho všeho mumrasu nebyla ve strézu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: perak
Přesně tak, nezbývá než posypat cvrčky, ty moučňáky ale nevzdávat, prostě na ně momentálně nemá chuť, časem si je ale určitě s chutí taky dá ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 13:52 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: perak
Tak jí posyp ty cvrčky těma vitamínama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 13:17 perak
Agama od Pogona.Ahoj,k vánocům jsem dostal 2,5 měsíce starou Agamu a zatím mi o ní zjištovala informace moje přítelkyně,ale nyní už to nechala na mě!Chci se optat.Už pět dní mam misku s moučnýmy červy,ale vůbec si jich nevšímá a žere jenom cvrčky.Potřebuju aby dostal nějaký vitamíny,tak nevím jestli mu cvrčky nedat a čekat,až vyhladoví a snad se do červů pustí? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 12:12 Muž Evil [15] - Ještěři
nejlépe dej fotky a napiš váhu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 11:54 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lenka
Ahoj Lenko...jak jsi přišla na to, že je tvoje agama obézní??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 11:06 Žena Helia [0] - JeštěřiRe: Lenka
Když byla obézní moje první, tak to jaksi nepřežila.stydim Veterinář mi poradil chvíli nekrmit a potom dávat menší porce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 11:01 Lenka
ahoj co mam dělat když ma agama obezitu mam ji nechat chvili nezrat?? dekuju moc za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Ano, ano, mnohem větším strášákem a "vázačem vápníku" jsou ale rajčata a citrusy, ty by se měli objevit v jídelníčku ještěra tak 5krát do roka, ideálně však nikdy ;-)
Složky v nich obsažené totiž na sebe dokonale naváží vápník a odvedou z těla ještěra ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2011 20:36 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
To je fakt ano . Občasný malý přídavek strouhané mrkvičky do většího mixu zeleniny sice může být ještěrce i prospěšný, nutně se to ale musí vyvážit zvýšením podílu vápníku. U nevybíravých odolných všežravců jako jsou pogony to sice relativně snadno doženeš třeba větším množstvím pampelišek (bohaté na vápník) s přimýcháním trochy nejmladších výhonků kopřivy (čistící účinky), u některých potravně vyhraněnějších druhů je ale lépe vynechat ji úplně :-)
Paradoxně spousta chovatelů své plazy mrkví v dobré víře přímo láduje, dlouhodobě ale nedělají dobře (pokud strava není celkově velice bohatá a zmíněný kořen povýšili na základní komponent) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2011 12:58 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
mrkev? a já měla pocit, že mrkev zrovna ne..

To jsi měla dobrý pocit.....mrkev odvápňuje.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:13 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já mám nejlepší zkušenosti s natrhaným smetaníkem a nebo nastrouhanou okurkou :-)
A když mi v létě běhá Pikoušek po dvorku, tak okusuje všechnu trávu (obyčejnou trávu, jitrocel, sedmikrásky, jetel, ...)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:28 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Zelené dávám už od 1. dne co ju mám, ikdyž toho moc nesežere ale semtam zobne. Dával jsem i květy měsíčku lékařského, viděl jsem ho sušený v nějaké směsi pro agamy tak jsem jí ho dal taky a žere to. Roste nám toho plno na zahradě. Mrkev zkusím taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:10 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
mrkev?:-O a já měla pocit, že mrkev zrovna ne.. no nic aspoň má Čaki novou věc na jídelníčku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: honzap92
Omezit :) jsou to popelnice :-D a začni přidávat i "zelené" krmení, ideální je čínské zelí a mrkev ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:03 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Chci se zeptat jestli mám moji agamu pořád futrovat "co se do ní vleze" nebo už jí to mám omezit. Má půl roku. A přijde mi, že nikdy nemá dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:16 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: honzap92
to určitě jo :-) však se dodělává nové terko tak přibyde i příbytek pro sarančata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:15 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Verčák
Určitě budou i v lepší formě než ty z obchodu.A hlavně o polovinu levnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:05 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: honzap92
jojo já vím :-) jenže na ně zatím nemám dost velkou nádobu aby přežili delší dobu ve větším počtu :-) takže až ji pořídím budu si je brát od něj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:51 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Verčák
V Opavě se dají od chovatele sehnat sarančata za 4Kč střední a za 5 dospělé a má na výběr několik druhů cvrčků, švábů a potemníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 22:31 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Pogona
Jo dík, jednou jsem takhle koukala na jedno video na youtube kde měla vousatka nějakou malou rybku, tak jsem myslela jenom třeba na zpestření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 22:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Akeyra
vitticepsce určitě ne hmm ony na australských pouštích s nimi totiž tak nějak nepříjdou do styku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 22:03 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Akeyra
Můžu jí tu rybu dát? Třeba neonku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 20:53 Žena Akeyra [3] - Ještěři – Agama
Dobrý den, můžu dát agamě na zpestření malou rybičku? Viděla jsem už nějaký videa kde je měli, ale aby jí to nějak neublížilo nebo něco takového. Opravdu jen jednou třeba za 5 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 11:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Ředkvičky bych agamě nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 10:38 Muž ZuMi [0] - Ještěři – Ředkvičky?
Mám doma ředkvičky a napadlo mě, že bych se o ně podělila i s naší agamkou, ale z toho co jsem našla na netu si nejsem jistá, jestli může přímo ředkvičky nebo jen listy? Díky moc za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:48 Žena Verčák [112] - Ještěři
Já kupuju cvrčky i sarančata na kusy.. cvrček tu v Opavě stojí všude 1 Kč.
U sarančat je to složitější... v albertu stojí dospělý 9 a zbytek 7, ve zveráku ve městě stojí všechny velikosti 8, u kauflandu stojí 9, a v tescu 10 :-) takže tak :-)
(nejraději kupuju ty malé v Albertu protože se mi doma stejně svlečou a je z nich dospělá potvora) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5988x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/249-agama-vousata-krmeni?od=251