Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 08:26 Muž jozkablack [2] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak to jsem si oddychl. Mě bylo dokonce řečeno, že mám sarančatům křídla lámat coze
No to bych asi nedal. hmm
Takže děkuji za info a opolko dostane saranče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 01:48 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: jozkablack
To bude zas nějaká fáma. Sarančaty krmí každý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:20 jozkablack – sarančata
Zítra si jedu pro sarančata. Doslechl jsem se ale, že jejich křídla mohou poranit trávicí soustavu Agam. Co s tim?
Myslel jsem že pro dospělou Agamu, není saranče problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2014 23:13 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: elegans1
Ne tak mustr na rozum, jako spíš ověření si dotyčného přispěvatele. Třeba Ty zde sice nemáš prezentaci, už v prvopočátku jsi ale dal do placu link na svoji práci zveřejněnou jinde, plus k tomu dokážeš dobře poradit. Čili máš solidní renomé.
Spamerů je bohužel hafo a (nejen) začátečníci klikající v Googlu nemívají moc možností k rozpoznání kvalitního chovatele od prudiče - krom náhledu do profilu a prohlédnutí si výše zmiňované prezenčky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 22:48 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: pavel
Pavle, Toma (Pogonu) teraristika doslova živí už ranec let - je to jeho profese. V osobních náhledech se s ním klidně hádej, buď ale přitom kapánek konkrétní a nezabíhej do impertinencí. Každý názor má něco do sebe, každá zkušenost je vítána (i kdyby protiřečila zkušenosti někoho jiného), blbě a zbytečně se rozhádat je ale kontraproduktivní :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:16 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
pavel napsal: Hlavně že ty máš rozumu a hlavně výborných rad pro začínající chovatele až,až.Všem tazatelům mohu jedině doporučit,držet se tvých rad. Do roka a do dne mají terárka prázdné.

Držel jsem se Pogonových rad a prázdno ještě nemám a nejsem jediný...hlavně, že ty jsi tu už poradil, zatím tady jen spamuješ a urážíš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   31.01.2014 16:57 pavel Re: Pogona
Hlavně že ty máš rozumu a hlavně výborných rad pro začínající chovatele až,až.Všem tazatelům mohu jedině doporučit,držet se tvých rad. Do roka a do dne mají terárka prázdné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 05:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
On spíš nemá ten rozum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:38 elegans1 Re: pavel
Jojo,nemáš prezentaci,to je tady mustr na rozum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2014 21:25 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: pavel
OT: Naopak, většinou je tu zvykem s Pogonou nesouhlasit, ale nic se nemá přehánět :-P
Určitě to tu bude chtít promazat... tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.01.2014 21:09 pavel Re: Landvir
Pokud jsou tady označování všichni ti,co nějakým způsobem oponují hloupým doporučením za "anonymy co zasírají vlákno" ,tak to je opravdu síla. Je mi tě líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2014 20:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Divím se Ti, že se tady zahazuješ s nějakým anonymem bez prezentace, akorát se "zasírá" vlákno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   30.01.2014 20:21 pavel Re: Pogona
Nemusíš se přece hned čertit. Vždyť přece s tebou všichni souhlasíme a víme ,že pravdu máš ty a všichni ostatní vědí .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jen tak na okraj, co mají dělat třeba chudáci hermanky, zimoval jsem je od září do dubna, přes léto si taky ve vedrech pospí,.... Achatiny co mám "usnuly" koncem září a doteď spí,.....

Holt zvířata se tolik necpou,...jako my. A vědí proč, nejsou pak obézní, nemají s tloušťkou spojené zdravotní problémy,...... jsou prostě chytrá,resp. příroda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavel
Souhlasit se mnou není povinnost. Ovšem co se týče jejich "aktivního" životního období, pak je vidět, že sice je chováš, ale víš o nich prd. Znovu opakuji, v létě agamy i v přírodě hibernují a přečkají tak nehostinné a velmi teplé období, kdy nemají přístup k vodě, protože vyschne ani ke krmení,.... čili dvakrát v roce ( ideálně v zimě a v létě ) vynechat na pár týdnů krmení je pro agamu v dobrém stavu ideální.

To prostě tak je, kdyby sis ušetřil ironické poznámky a něco si o agamách nastudoval, pak nemusíš připomínkovat, že souhlasit se mnou je zde povinnost...


Krmit 10ti měsíční agamu denně v uzavřeném teráriu bez možnosti pohybu a lovu ( jako má v přírodě ) ji zažene do záhuby. ´Její trávení, anatomie, stavba těla apod. je prostě stavěná na nepravidelný a občasný přísun potravy a vody,....




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:53 pavel Re: vitas
V období,kdy agamy zimují je to přirozené. To snad ví asi většina chovatelů.Něco jiného to je ale v průběhu roku,kdy jsou agamy aktivní.Jinak taky samozřejmě s POGONOU souhlasím (tady to přece ani jinak nejde než souhlasit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:38 Muž vitas [27] - Ještěři
Pavle, moje agamy letos zimovali 6 týdnů stejně jako loni. Jsou v perfektní kondici a jedna samice bude zanedlouho snášet vejce. Taky souhlasím s Pogonou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:30 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
Ahoj Pavle, musím souhlasit s kolegou Pogonou, agamka v pohodě měsíc vydrží, jinak nikdo tady nic nepsal o vodě a 1,5 roku stará agama, už není zase tak mladá. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   30.01.2014 19:27 pavel Re: Pogona
Je pravdou,že agamy chovám jen pár let a moc toho o nich nevím.Jedna z věcí,kterou jsem si do dnešního dne myslel je,že mladé agamy by měly přijímat potravu i vodu poměrně často. Teď vidím,že jsem se mýlil a pokud agama nedostane ani živou ani rostlinnou potravu a dokonce ani vodu měsíc a to několikrát do roka,tak se vůbec nic neděje a dokonce to je prospěšné.Je to pro mne novinka a určitě to vyzkouším.Jsem docela zvědavý,jak se na mě budou agamy z terária po měsíci hladovění a bez možnosti doplnění tekutin dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2014 19:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, určitě můžeš, pokud není jedovatej, já dávám agamám ricii(taky akvarikní rostlina). ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2014 19:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavel
Tak teď nevím, jaký má vliv "odbornost" chovatele. Na klidový režim agamy,.... coze

Pokud je skoro roční agama v dobré kondici, jak píše tazatel ( a dobrou kondici agamy si troufnu říct, že pozná i desetileté dítě, natož její majitel, který ji má rok ). Pak je úúúplně jedno, jaké má chovatel znalosti.
Agama to prostě vydrží, navíc je to pro ni zcela přirozené, v létě ve své domovině přečkává největší vedra hibernací, která trvá i déle než měsíc a v zimě např. zimuji chovnou skupinu přes 2 měsíce. Pro agamy je to prospěšné a žádoucí,....

Čili nechápu Tvoji ironii a spíš než podobné poznámky doporučuji si o agamách pustit nějaký ten dokument, když nic nevíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 17:45 Žena Nessy [124] - Ještěři – Akvarijní mech
Vybrala jsem teď z akvárka spoustu mechu - říkám si, že by to pro Matyldu mohla být zajímavá změna (a zdroj vody). Můžu jí to zkusit dát? A cvrčkům a švábům asi klidně můžu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 15:41 pavel Re: Pogona
Dobrá rada pro začínajícího chovatele. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 05:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jozkablack
Dvakrát za rok vydrží agama i měsíc bez potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:44 jozkablack – Agamy a dovolená?
Zdravim.
Zítra bych se měl stát šťastnym chovatelem Agamy vousaté. Přesněji 10měs. samce. Kamarád, který Agamu má už skoro 7 let mi tvrdí, že není problém pár dní nechat Agamu o hladu. Přesněji se jedná o cca 6 dní. Pani od které si samečka beru, mi to dnes po telefonu potvrdila.
Jenže dnes jsem si tady na fóru přečetl pár stránek a docela sem se začal děsit, abych jí tim neublížil. Jedná se totiž o to že cca 2x do roka jedu na celý týden mimo domov a nebude se mi mít kdo o ni starat. Jsem akvarista a rybky s tim nemaji žádný problém i mnohem delší dobu. Ale o ještěrech vim pramálo.
Proto se ptám Vás zkušených. JE MOŽNÉ ZANECHAT DOBŘE ŽIVENOU AGAMU V DOBRÉ KONDICI NA PÁR DNÍ BEZ STARVY, NEBO JE TO NESMYSL?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:04 Naďa Re: Pogona
Děkuji moc za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 18:18 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Albert
Pochopil jsem správně z tvé otázky Ironii ? Samozřejmě to může být z jiných důvodů.Špatné chovné podmínky / nemožnost se správně vyhřát špatné trávení, ochlazení - agama nechce žrát z tohoto důvodu a spoustu jiných možností. Navrhl jsem ti jednu z možností, která je ta nejjednodušeji zjistitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:39 Albert – Agama Krmení
Takže saranče vyřeší mé problémy ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 16:21 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Albert
Subadultní saranče pro ni bude akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 15:55 Albert – Agama Krmení
Fotka k příspěvku To já nechávám toho cvrčku v terárku ,, a on se k ní přibližuje a spí u ní jako u mámi :-D
Takže mám změnit stravu jo ? Ale když má jenom 21 cm tak na ní saranče bude moc velké né ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 15:35 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Albert
Zkus jí nabídnout jinou živočišnou stravu - saranče/šváb . Pokud je nejí nenechávej(cvrčky) je přes noc / dlouhodobě v teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 15:26 Albert – Agama Krmení
Zdravím moje agama vousatá asi tři dny neměla cvrčka , je to normální , jako by se jich bála a štítila --- před 2dny měla čínský salát tod vše ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 08:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Naďa
Určitě můžeš :-) ale jen na přilepšenou. Cvrček by měl zůstat jako základ ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 14:28 Naďa – Peruphasma schultei jako krmení?
Ahoj, můžu nabídnout agamě vousaté jako krmení čerstvě vylíhlé strašilky Peruphasma schultei? Trošku se nám přemnožily. Ale nejsem si jistá tím "obranným postřikem", které strašilky mají, nevím jestli nejsou pro agamy jedovaté. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Albert
Mláďata se můžou futrovat co se do nich vejde ;-) Sám musíš vydedukovat, kolik toho Tvá agámka spořádá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 16:18 Albert – Potrava
Zdavím chtěl jsem se zeptat kolik mám dávat, 2měsíční samici vousatky, larv potemníků???
Děkuji za odpověd :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 19:54 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: hrat10
Nasyp je třeba do kelímku od většího jogurtu a strč to agamám pod nos. A klidně zasyp vitamíny a mineráliemi. Je-li únik hmyzu nežádoucí, snadno si to uhlídáš, ještěři si to navíc i poměrně snadno vyzobou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 18:45 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Pinzeta je možnost.. nebo jim můžeš odstranit zadní nohy a dát je do misky. Dělají se i takové, které mají okraj zahlý dovnitř, takže se hmyz nedostane ven. Podle mě ale nejjednodušší krmit švábama blaptica dubia. To nejsou žádní rychlíci, jsou výživní, necvrkají a hlavně ti v noci nepokoušou agamy, což u cvrčků hrozí (tedy zejména pokud je jich více, převážně dospělci a u malé agamky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 14:10 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: hrat10
Podávat je pinzetou, máš kontrolu nad nimi a agamy si velice rychle zvyknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 10:49 hrat10 – Jak podávat cvrčky?
Fotka k příspěvku Ahoj. Před týdnem jsem si dovezl domu 3 agamky vousaté (od 2 do 2,5 měsíců). Jak jim mám podávat cvrčky? Terárko mám skleněné-800l viz foto. Mám ho dost členité,a i když jsem se snažil,aby se cvrčci neměli kam chovat-tak si nějaká místečka našli. četl jsem celé forum- a mám strach jim tam nasypat najednou deset cvrčků.Prosím moc o radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 20:35 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: jannaj
Vyplatí se ale větší kvítka natrhat na menší kousky. Takové, co se ještěrkám pohodlně vejdou do tlamek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jannaj
I bez míry, pokud je budou, dopřej jim jich i tunu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 07:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jannaj
Ahoj,určitě můžeš. Ale jak se říká,všeho s mírou;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 21:40 jannaj
Dobrý den chtěl bych se zeptat četl jsem že agamy milujou květy pampelišek a mohou se po nich utlouci. Mohu je dát také mladým ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: agama vousatá
Agamu stačí ráno a večer orosit, včetně terária a dekorací, olíže si kapky vody, když bude chtít....je to pouštní zvíře, vydrží s minimem vody hodně dní/týdnů,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:23 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: agama vousatá
agami si berou vodu z ovoce nebo zeleniny nakrajejte tam nadrobno treba jablko a mrkev a uvidite jak bude bastit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:46 agama vousatá – Dotaz kdo poradí
Dobrý den včera jsem si koupila na burze malynkou agamu . Nechce nám pít . Prosím porad te co mám dělat :) Děkuji za odpověd . Tady je můj e-mail mailto:akunacka@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 22:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Ramos
Pokud nebydlíš u dálnice, nabídni ji vše, co najdeš na louce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 15:31 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: Ramos
Urcite muzes, pry je maji moc radi...dokonce pry i milujou vosy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 15:18 Ramos
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli můžu dát své agamě motýla kterého chytnu na zahradě jak je třeba bělásek a podobně.Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5988x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/249-agama-vousata-krmeni?od=151