Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:42 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
ďakujem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 18:56 Muž halaly [25] - Ještěři – Cvrčci
Dneska jsem byl v Hustopečích (jižní Morava) ve 2 zverimexech. Jeden starší, tam mají cvrčky myslím za 85Kč a vypadají..... no docela jetě. Pak je tam jeden nový, sice chameleóna za 1390Kč, Agama to samé. Dneska jim tam došli cvrčci snad všech velikostí. Já potřeboval malé pro mládě felsumy. V pohodě paní ochotná a volala mi, že jim už přišli. Cena 45Kč za Mkové cvrčky a je jich tam snad 50. Spokojen jak blecha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 18:24 Muž Sewer [151] - Ještěři
Švábi sem v obchodě viděl jen jednou - v Praze na Černém Mostě. Byli hodně veliký, krabička stála 80,- ale kolik jich tam mohlo být? Možná 10. Sarančata většinou stijí 10,- jedno. Ale jednou se mi podařilo koupit v Praze v Horních Počernicích v Pet Centru 10 sarančat za 50,- ale potom sem je tam za 50,- viděl vždycky jen po 5ti kusech. Zophobasy mají buď 3,- za kus, ale já je kupuju v Hornbachu, kde stojí asi 40,- krabička a tam jich je 50-60 kusů. A cvrčci se pohybují taky okolo 40 Kč za krybičku, ale tam jich je většinou podle velikosti = čim větší, tím míň. U nás ve městě (Stará Boleslav) mají velkou krabičku docela velikých cvrčků za 80,- a je na ní napsáno, že je tam 40 kusů.

...ale já si je kupuji na litry od p.Měšťánka. Našel jsem si ho na www.ifauna.cz , ale teď tam ten jeho inzerát nemůžu najít. Jeho mail je mailto:jarmess@centrum.cz, jeden litr středně velkých banánových cvrčků mě i s poštovným vyjde přibližně na 500,-
Prodává myslím i jiný hmyz, ale to by jsi se s ním už musel domluvit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 17:52 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
chcel som sa spýtať ako sa zhruba pohybujú v Čechách a na Slovensku ceny za cvrčkov a švábov?kolko približne za kus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2011 00:11 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: pokerovanec
Papriku (i jiné, výrazně aromatické rostliny) rozhodně vynechej a zkrmuj jen chuťově nevýrazné listí se správným obsahem živin (viz. nutriční tabulky v kdekteré chovatelské příručce). Cokoli na téma koření je ale úplně špatně. Výraznou specifickou chuť tam způsobují alkaloidy, tedy jedy, díky nimž by otázka v tom směru mohla klidně znít i: "je lepší kouřit u malých dětí fajfku, doutník, nebo cigarety?" Odpověď je jasná - ze zmíněného NIC! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 12:12 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
:) ok,ďakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2011 11:35 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jo, myslel sem savo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:32 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: pokerovanec
To měla být asi voda se savem, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:25 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Sewer
...voda se sacem?čo to je? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 10:53 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: pokerovanec
Papriku nevím, ale když jí nahrubo nastrouháš, tak by s tím nemusel být problém :-)
Jinak s tím teráriem - u agamy bych řekl, že stačí jednou za půl roku vyměnit nebo proprat písek a dobrá desinfekce bude voda se sacem, akorát to pak dobře vymej a nech vyčuchnout :-)
U gekončíků čistím písek časteji, tak jednou za 3 měsíce ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 10:14 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
...nikde som sa nedočítal,či môžem dať Agame papriku...a ešte sa chcem opýtať po akej dobe mám dezinfikovať terárium a hlavne čím?..ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 10:07 messi133
Děkuji zařídím se podle toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2011 21:37 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak tak. Dávej listy všeho druhu - pampelišku, oba druhy jitrocele, oba druhy hluchavek (listy i květ), jetel (opět oboje), jestřábník (zrovna kvete ve velkém a kvítka se podobají zmenšené pampelajdě ;-) ), sedmikrásky, řeřichu, mladé výhonky kopřiv...
Je fůra možností. Akorát se vyvaruj rostlin bohatých na kyselinu šťavelovou (rebarbora, mangold, špenát...) a bude to v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: messi133
No určitě ;-) vhodný je i jetel a jitrocel. Přes zimu pak salát, čínské zelí a okurka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:41 messi133
Když už je řeč o jídle agamy vousaté,chtěl bych se zeptat jestli můžu dát agamě vousaté teď když nejsou květy pampelišky jen listy??Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 01:31 Muž jkoll [0]
Děkuji,zkusím ho koupit, kdyžtak ho sežere gekončík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 15:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jkoll
To už můžeš zkusit jednodenní hole podat, těch cca 20cm celkové délky je takové minimum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 12:59 Muž jkoll [0]
A od jaké velikosti agam by se jim mohly už dávat holátka? té mojí jsou tři a půl měsíce a má 23 cm. Díky za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
No ty 3cm by ještě mohly být, ale víc už ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:37 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: Verčák
ono má 3cm na délku a skoro 1cm na obvodu, tak nevím
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:29 Žena Verčák [112] - Ještěři
n já nevím, 3 cm na holátko se mi zdá moc.. ale počkej si na odpověď zkušenějšího :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:24 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: Pogona
koupili jsme si ve zverimexu,ale nevíme jak je staré,dala nám to nejmenší co měli.Jak velké by mělo být? To naše má 3cm, dík za rychlou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 16:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Určitě ano, ale max. třídenní, pak už by jej nemusela pozřít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 16:24 Muž ZuMi [0] - Ještěři
Ahoj chci se zeptat zda mohu dat 5mesicni agamce(velikost 31cm) male holatko?dik za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
pokud dáš do terária na noc kousek jablka, mlíčí, zelí,......pak nechají agamu na pokoji a půjdou na toto. Jinak moc díky za pochvalu, moc potěší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:57 Muž HammerJoe [93] - Ještěři
Přesně jak psal kolega,to agamce moc do života nepřidá celodenní stres v podobě kocoura !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2011 19:53 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
Musím Ti poděkovat, za tvé články, přečetla jsem je všechny, ano byla jsem blbá, měla jsem toho prostudovat více...děkuji za Tvou pomoc a ochotu... a skoukla jsem hodně článků na internetu a dozvěděla jsem se, že cvrček může agamě ve spánku ublížit pokousáním....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:50 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
zamezím mu přístup.. kocour skáče jen když je někdo u agamy, nejspíš žárlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2011 19:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Kocor skákající na térárko, je problém,.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:30 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Jirka002
děkuji, dám ji čas... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:28 Jirka002 Re: Táňa
Sice zadne jine zvire nemam ale co jsem cetl a slysel tak jesteri vseobecne maji z ostatnich zvirat strach.Muze ji to stresovat,podle me je to individualni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:24 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Jirka
to je pravda.. jen mě napadlo máme kocoura, tak jestli ji nemůže stresovat, protože ji nemůže vystát a skákal na terárko, tak jsem mu dala před terárko křeslo, aby na ni neskákal takže na ni občas kouká, ale snažim se ho tam nepouštět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:17 Muž Jirka [45] - Ještěři
Potřebuje čas na zotavení,dodávej stále vytaminy a minerály,to že není atypická vůči okolí je dobrá známka a navíc má chuť k jídlu usuzuji podle té mouchy...Musíš jí dát čas,taky nezačneš skákat hned poté,co ti vyndají slepák ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:04 Žena Táňa [2] - Ještěři – hladovka
Ahoj, opět píši kvůli mé agamě, která nechce moc jíst(řešila jsem to tu nedávno)... řídím se dle rad Pogona a své hloupé chyby jsem napravila, ale agamka sní jen jednu kobylku denně a trochu toho zeléného.. jinak je velice aktivní a společenská... a dneska se snažila chytat mouchu, ale pokaždý ji uletěla... myslíte že mám vyhledat veterináře??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2011 20:48 Muž Dixon [1] - JeštěřiRe: Pogona
Budem musiet :-D dneska zozrala vsetky kobylky aj tie husenice co som mal nachytane , "Lovu" zdar! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 20:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dixon
A zítra můžeš na "lov" znova :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 20:36 Muž Dixon [1] - JeštěřiRe: Pogona
Tak som jej ich dal a chutili jej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 20:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dixon
Určitě jí je dej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 20:14 Muž Dixon [1] - Ještěři
Dobry den,na luke som chytil 2 husenice,mozem ich dat agame? ma napadlo ci niesu volake skodlive lebo su take cierne s pruhmy a take chlpate..díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 21:33 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 21:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
To já děkuju, že ses ( jako většina ) nenechala odradit kritikou a snažíš se napravit prvotní chyby ku prospěchu zvířete potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 21:14 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
Ještě jednou děkuji za pomoc... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 20:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
UVBéčko je v pohodě, rosit postačí ráno a večer, klidně můžeš orosit i agámku, uvidíš, jak po ní bude stékat voda, tak začne "zvláštně" pít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:14 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Sewer
koupila jsem UVB 10.0 15W, takou tu dlouhou tyč (žlutý obal, přímo pro pouštní zvířata... žárovku mám 60W (Sun go) takže si myslím, že má dostatek tepla, mám tam i teploměr... rosím ji jednu stěnu a každé zelené... rosím jí víckrát denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 18:43 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Táňa
NutriMix podávej při každém krmení. Nejjednodušší je to tak, že krmný mhyz dáš do nějaké krabičky, ve které je trochu NutriMixu a krabičkou zatřepeš. Hmyz se krásně obalí v prášku NutriMixu a tím ho do Agamy dostaneš dostatek. U dospělého jedince pak takto stačí tak 2x - 3x týdně, ale u svého mláděte to opravdu dělej při každém krmení. Pokud chytáš kobylky, tak doporučuju jednu věc. Je to trošku drastické, ale ... kobylky hodně skáčou a mladá agamka, které se nechce žrát může mít problém s jejím ulovením. Tak kobylce zkrátka utrhni ty skákavé nožičky. Řekl bych, že kobylku to ani nebolí, když nožičku zmáčkneš nějakou pinzetou za stehno, tak nožička sama upadne. A kolikrát chytneš kobylku bez nožičky (nebo i jiný hmyz) a normálně s tím žijí. Jinak jak říkal Pogona s tou teplotou je to jasné - 40W žárovka je naprosté minimum, spíš bude ale asi málo, já mám 60W. UV-B říkáš, že máš...jakou? Tu doporučovanou 26W 10.0 UVB ?
Taky nezapomeň agamu řádně rosit (obzvlášť ve vedrech), ať se ochladí a napije ;-)

Pořádně si projdi zdejší témata o agamách a zjistíš, že všechno tohle je tu dokolečka omýláno, člověk je jen líný hledat. Taky si projdi prezentace ostatních chovatelů, taky se dost přiučíš.

A to co říkal Pogona si vezmi k srdci, ono je na začínající chovatele potřeba být trochu tvrdý. Díky tomu teď víš, co ještě musíš udělat, aby se tvé agamě už jen a jen dařilo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 17:58 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
Chápu, UVB záření jsem již zakoupila, buduho přimontovávat, ještě jsem se chtěla zeptat, jak často ji mám dávat ten nutri mix... děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 17:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
Za prvé si tady tykáme, takže žádný "vy jste mi doporučoval" ;-)
A ano, mláďata se krmí, co se do nich vejde, pokud mláďata odmítají potravu není to úplně dobře, je to jako u lidí, jsou ve vývinu a jelikož oproti lidem mláďata ještěrů raketovou rychlostí rostou, potřebují logicky stavební látky ;-) + nutně potřebují právě především vápník a s ním nevyhnutelně AD3 vitamíny ( ty dostanou právě z UVB záření, které produkují speciální zářivky ).

Pokud cokoli z těchto věcí u mláďat chybí, bude zle a hrozí úhyn, příp. nezvratné poškození končetin, deformace apod.

Rachytida, která je v takto zařízeném teráriu, spolu s nedostatkem vápníku jistá se pak projevuje právě deformacemi a pokřivením končetin ještěra a především páteře. V počátečních stádiích se dá "podchytit" a zastavit nebo i vyléčit. V pokročilejších ( kdy už je pokřivená páteř viditelně, k ní se přidají deformace nožiček ), se toho už moc dělat nedá. Buďto ji zastavit a nechat ještěra žít v bolestech, nebo jej usmrtit ( druhá varianta je v těchto případech správná ).

Co se týče teploty v teráriu, pak 30C za pomocí slabého topného kamene a jedné žárovky v takovém teráriu nedosáhneš. 30C bude v okolí žárovky a kamene to ano, ale ve zbytku terária, zejména v nejvzdálenějším místě od žárovky bude teplota pokojová. To je ale dobře, zvíře potřebuje jak chladnější místo, tak i místo, kde se bude moct pořádně vyhřát, takže takto uspořádané terárium je pro agamu "chladné". Jak jsem psal, dej žárovku trochu níž, dokup UVB žárovku a bude to v pohodě.

Mě vždycky jen mrzí a řešilo se to tu asi milionkrát, že když si jde někdo koupit jakékoli zvíře, tak si o jeho chovu vůbec nic nezjistí,.....a pak zvíře mnohdy trpí. Tohle co Ti tady píšu ( UVB, vitamíny, teplota ), jsou opravdu ta nejzákladnější a velmi známá fakta, která když neznáš, pak si raději zvíře nepořizuj,.....je to velmi nezodpovědné. Není to nic osobního proti Tobě ani Tě nechci nějak urážet, je to jen holý fakt, který bych naspsal komukoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 16:02 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
a ještě k tomo nežrání před třemi dny sežrala 15 cvrčků... doporučoval jste mi, abych jí futrovala... a teď poslední dva dny sní jen jeden max. dva cvrčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:56 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
ale vždyť se píše aby agama měla v terárku kolem 30 stupňů a to dodržuji... u topného kamene a pod zářivkou má více.. tak proč chladné terárko?? tomu nerozumím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:54 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
Dobře, půjdu hned napravit... chtěla bych se ještě zeptat za jak dlouho se tento problém projevuje.. Agamku mám týden...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5988x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/249-agama-vousata-krmeni?od=301