Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2014 20:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nadka
No a ty jsou běžně na a pod kameny, na kmenech stromů jejich kořenech,....takže jsem ploštici pod a na kameni určitě viděl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 20:21 Žena Nadka [214] Re: Pogona
Ano to je ta,o které se tady mluví.Ploštice-ruměnice pospolná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 19:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
Odkaz znovu :

www.google.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 19:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Nevím, ale bavím se o těhle Plošticích :

www.google.cz/… Q_AUoAQ&biw=1012&bih=409#facrc=_&imgdii=_&imgrc=OJd9UivUcPYf5M%253A%3Bh30FWdgJUtUJ-M%3Bhttp%253A%252F%252Ffotky.semik.com%252Ffotky%25 2Fcommon%252Fir2%252Fzvirata%252F27%252FPlo%2525C5%2525A1tice__27--480x.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Ffotky.semik.com%252Fzvirata%252Fplostice%252F%3B480%3 B359

jsou jich u nás plné kameny, kmeny stromů apod. čili u nás pod kameny jsou a je jich mooooc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 14:58 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
A pak v tom nemá být bordel :-D Já to nehledala, ale jako ploštice znám jen ty kněžice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 22:43 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Jo, ruměnice jim ohromně chutnají. Z hovínek jde ale potom pěkný smrádek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 22:02 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Tak jsem chtěla dát nějakou fotku ploštice,ale pod ploštice spadá tolik druhů hmyzáků,že až čučím.Patří tam kněžice ( to jsou ty smrdůvky ),zákeřnice,pak i ty červené,co bývají u kmenů stromů-ruměnice pospolné,pak tam patří i ty placaté potvůrky ve vodě-znakoplavka,splešťule i ta vodoměrka.To beru jen tak,protože jsem myslela,že to je ta červená u kmenů.Dokonce tam spadá i štěnice domácí.Tak a teď na kterého tvorečka se Karmen ptala?Myslím,že na tu červenou -ruměnici pospolnou,protože píše,že jich je moc pohromadě.Něco se mi vybavuje,že myslím Saša psal,že mu agama na ně chodila venku.Ale nevím to jistě,četla jsem to někdy v létě. :-) Tak jsem to našla,bylo to 18.6.2013- :) u fajfmena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 20:58 Žena karmen1976 [0] - JeštěřiRe: Pogona
Díky, jj jen občas hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:47 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Možná se mýlím, ale ploštici jsem pod kamenem ještě neviděla - nepleteš si to se sviňkama? Ploštice je ta lítavá smradlavá mrcha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 07:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: karmen1976
Pro spestření je dávám i já, na skalce pod kameny jich má hafo. Jako trvalé krmení určitě nee ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 06:59 Žena karmen1976 [0] - Ještěři – Agama a ploštice.
Ahoj.
Může mi prosím někdo říct, jestli jsou ploštice jedovaté nebo ne? Jde o to, že jich máme v okolí , teda hned okolo baráku, hrozně moc. A tak mě napadlo, že bych je nachytala Pogovi..Jenže si říkák, že už jen to, že jich je hodně je podezřelé :).Tak si říkám jestli ony nejsou třeba jedovaté ??
Neví te někdo ? Můžu je dát Agamě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 22:12 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: michailo
Jééé fůůj..já spíš ale přemýšlím jak si agamy poradí třeba s jedovatými kytkami...V terárku měla moje samička kdysi jednu pokojovku a když jsem jednou přišla tak z hladu sežrala listy...Musela jsem ji dát pryč a pak jsem čekala co se bude dít.Naštěstí nebyla jedovatá ale venku nám prý něco takového roste že to nesmí jíst ani ovce co máme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 12:20 michailo Re: Nikola90
No,listy pampelišek už jsou min. 14 dní. Jinak letos díky mírné zimě je skoro celou dobu k mání ptačinec žabinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 00:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nikola90
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 11:15 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: fajfmen
Já jim teď dávám z venku sedmikrásky jinak je pouštím ven aby si nazobali a ulovili co se jim namane.Klasikou jsou pampelišky a květy různých kytek.Ale to teď venku neroste snad za měsíc to bude lepší.Ale zárodečné listy pampelišek už jsou vidět.Hlavně na podzim loví moje samička vosy a včely.Ty jí moc chutnají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2014 22:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nikola90
Holátka jsou pro agamy něco jako kalorická bomba. Příkrm jimi je vhodný u jedinců vydávajících více energie než obvykle (samci v říji, samičky zotavující se po větší snůšce...), běžné zkrmování ale může vést snadno k obezitě ještěrů.
No a vitamíny - určitě jsou v játrech a něco málo by se snad dalo vyškrábnout z obsahu trávicího traktu, jejich mnohem spolehlivějším a bohatším zdrojem je ale nepřeberná spousta rostlin počínaje listy a květy pampelišek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2014 22:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: dushek
Larvy potemníků sice ještěrům ohromně chutnají, jsou ale příliš tučné a mají špatný poměr vápníku a fosforu. Jako občasný pamlsek jsou fajn, dobře poslouží i jako nouzovka, nehodí se ale pro trvalé zkrmování.
Pokud Tvé ještěrce nechutnají cvrčci, nabídni jí mladé stěhovavé saranče anebo ještě lépe šváby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 12:27 Žena Nikola90 [8] - Hadi – holátka?
Ahojda

četla jsem v jedné z těch brožurek pro chovatele(zrovna v té zelené), že agamy můžou holátka jako namísto těch vitamínů, kde se namáčejí do nich cvrčci. Zajímalo by mě zda teda agamy můžu holátka občas nebo vůbec?Já totiž cvrčky namáčím do směsi těch vitamínů a holátka jsem jim nikdy nedávala :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 14:28 Muž dushek [0] - agama vousatá – Krmení agamy
Moje asi půl roční agamka nechce žrát cvrčky... ( dříve je ale jedla )teď jí chutnají pouze červi. je dobré kdy žere pouze červi? Mám zkusit koupit jiné krmivo ? Předem děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:53 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Verčák
Myslel jsem to jako ironii, jinak smekám a tiše závidím, snad se mně do budoucna podaří taky něco podobného vybudovat, vypadá to hezky. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Tak ňák ve všech, díky za tip. Vypadají dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:01 elegans1 Re: Pogona
V těch velkých?Nahoře černý bez,dole hruška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Z čeho jsou ty větve v teráriích z první fotky ( ty v těch blíž fotografovi )?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:46 elegans1 Re: Verčák
Ty stránky moc aktuální nejsou,nepřidal jsem tam nic více než dva roky.Nemám na to čas a ani mě to nebaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:36 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Landvir
asi by ses měl trošku uklidnit... chceš li Elegansovu prezentaci tak taková "menší" je tady elegans.webnode.cz/

dle mého skeomného mínění tu dosti lidem poradil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Moc krásně udělaný, taky bych si něco takovýho do budoucna představoval;-) Kdoví v jaké teraristice jsi to nafotil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:14 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: elegans1
V tom případě jsme se shodli, že rýpat do někoho protože podává zvířatům vaječné skořápky je poněkud scestné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:45 elegans1 Re: elegans1
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 13:31 elegans1 Re: elegans1
Fotka k příspěvku Spokojen?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:30 elegans1 Re: elegans1
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:30 elegans1 Re: Landvir
Fotka k příspěvku Tys mi to teda dal.Nějaká hloupá prezentace neznamená nic.Že si tady někdo dá fotky gekončíka Franty je pro tebe známka kvality?Ale abys neřekl,dám ti tady pár fotek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:22 elegans1 Re: Verčák
Na skořápkách není špatného nic.Já je mám nadrcené v miskách ve všech teráriích a většina samic je z misek žere.Jde jen o to,že dávat čistý vápník není prostě možné.Respektive to možné je,ale zvířata by to rozhodně nerozchodily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:33 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: elegans1
nedávám, mám jakousi směs ve které obaluju krmný hmyz... ale ptala jsme se, co je na špatné na drcených vaječných skořápkách? :-) (myšleno jestli je na nich něco škodlivého co se týče třeba složení)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 08:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Tys tady chyběl, pane zkušený bez prezentace:-D Já jsem tady nikoho neurážel, jen jsem se zeptal, jak je to s tím salátem. Tak se do nás neser, když se baví dospělý. A nějak nevím o jakých magoriích mluvíš. Sám seš fantasmagoras. X-)
Přidal jsi sem dva komentáře a oba k ničemu, tak se přestaň navážet do lidí, začínáš tu být zbytečnej, tečka. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.02.2014 07:02 elegans1 Re: Landvir
Hlavně,že ty zkušenosti a znalosti máš.Viz tvé fantasmagorie o metabolismu vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 06:40 pavel Re: Pogona
Já jsem se zde nezmiňoval o složení hlávkového zelí ale o složení hlávkového salátu a to je trochu rozdíl.Rovněž jsem zde uváděl,že mouční červi nejsou vhodná potrava pro agamy vousaté a ne pro gekončíky (taky podstatný rozdíl) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.02.2014 02:34 elegans1 Re: Verčák
Ty dáváš zvířatům čistý vápník?Chtěl bych vidět,jak ho dáváš třeba na cvrčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 01:17 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir/jozkablack/pogona/pavel
Ledový salát a hlávkový salát obsahuje málo živin oba CA:P - 0,8:1 nedoporučuji .
Zelí Hlávkové - není vhodné obsahuje oxaláty, goitrogeny .
Čínské zelí : 2,8:1 - goitrogeny .

Doporučuji mrkvovou nať obsahuje vysoké množství vápníku : 10,2:1 vhodné podávat denně.
Jinak ke každodennímu podávání doporučuji nejlépe různé druhy pampelišek,vojtěška setá,jetel luční,jitrocel kopinatý,řeřicha zahradní-potoční,čekanka obecná....atd

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 22:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři
terarka.net/jesteri/clanek/64-moucni-cervi-a-myty-o-jejich-vyzivove-hodnote-podlozeny-pokus

terarka.net/bezobratli/clanek/84-moucni-cervi-a-myty-o-jejich-vyzivove-hodnote-podlozeny-pokus-ii


Nechápu co je na moučných červech špatné? Na občasném podání hlávkového salátu nevidím nic zlého,...

Jinak u složení hlávkového zelí jde především o poměr vápníku a fosforu, to je v tomhle případě 1:0,5

Ideál je někde kolem 1:0,3 takže je takové zelí určitě vhodnější než třeba jablko, okurka,atd. kde je poměr Ca:P kolem 1:1 a taky je agamy bez problémů žerou....
a i velmi zkušení chovatelé jim je občasně podávájí.


Čili doporučuji si milý nezkušený Pavle nastudovat něco o složení potravin nastudovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:14 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: pavel
pavel napsal: Samozřejmě,že si nestěžují (agamy neumí mluvit).
To myslíš vážně i toto nebo to měla být ironie? coze U tebe už si nejsem ničím jistá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
Neurážejte pane světem zkušený..... :-D Bych chtěl vidět co máš za zkušenosti, že tady machruješ ty pomale anonyme...Já jsem se slušně zeptal, tak nevím co Ti hrabe. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:56 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: pavel
co je špatného na moučných červech? a na skořápkách od vajíček - čistý vápník?
dej odkaz.. zatím pouze rozumuješ bez jakýchkoli důkazů či zdrojů... "kdekoliv na internetu" není věrohodný odkaz.. jak nám říkají na škole "internet snese všechno"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.02.2014 20:53 pavel Re: Landvir
Samozřejmě,že si nestěžují (agamy neumí mluvit).Stačí si vyhledat kdekoliv na internetu složení hlávkového salátu a budeš vědět,proč by ho agamky neměly dostávat. Vůbec bych se nedivil,kdyby jsi svou agamu nacpával moučnými červy a sypal na ně skořápky od vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
Jestli je to jak píšeš, pak je to pro mě novinka a nevím proč ho nesmí, ale cpu jim salát od mala a nestěžují si.... :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 19:15 pavel Re: jozkablack
Ledový salát občas,k hlávkovému salátu by se agama neměla vůbec dostat.Dej na rady chovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 14:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jozkablack
Mě by zajímalo, co čteš za stránky?? ano
Každopádně tam jsou asi samý kraviny....agama salát může ;-) a hlávkový tuplovaně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 01:12 Muž jozkablack [2] - Ještěři – Ledový salát
Fotka k příspěvku Zdravim. Může Agama Ledový salát? Na jednich stránkách jsem se dočetl, že hlávkový nesmí. O ledovém nikde nic.
Děkuji za echo ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jozkablack
Ahoj, jak píšeš, s krmením je to individuální, mně dají tak 3-4 sarančata, někdy míň někdy víc. Krmím jednou za 2 dny. Někdy si vzpomenu i každý den. :-D Neee, dělám si legraci, je to fakt individuální.
Jinak skladovat stejně jak cvrčky. Ale je lepší je mít ve větším. Mám je v plastovém boxu cca: 30x30x60 cm (20-30ks)v něm karton od vajec a krmím salátem a vločkama, vydrží v poho 14 dní. Hlavně, aby neměli vlhko. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:58 Muž jozkablack [2] - Ještěři
Tak jsem mu dal tři sarančata. Mě až zaskočil s jakou chutí se do nich pustil. Dal bych mu ještě, ale bojim se, že když je nesežere, budou někde v terárku zalezlý a bůh ví jak dlouho. Kolik vlastně dospělá Agama zbouchá sarančat? Asi to je individuální co.
Jak skladujete doma sarančata? Myslim když bych jich koupil víc, třeba na dva týdny, nebo i dýl, co s nima? Šváby a cvrčky asi uskladnit umym, ale sarančata nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 16:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jozkablack
fajfmen napsal: To bude zas nějaká fáma. Sarančaty krmí každý ;-)

Naprosto souhlasím ano
Je to ůplná blbost ;-)
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5988x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/249-agama-vousata-krmeni?od=101