Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
A ještě jedna věc. Kost zahoď, ta je dobrá pro andulky a kup NutriMix pro nosnice, kilo stojí asi 40Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
Sprdnutí je namístě a nejsi zdaleka jediná, koho jsem kdy takhle zkritizoval. Jenže, tohle je opravdu hrůza, zvíře moc dobře cítí a to i bolest a tohle hraničí s týráním ( pogona bez minerálů AD3ky, v chladném terárku,... ). Takže za tohle rozhodně pochválit nemůžu.
Jinak ano, je potřeba dokoupit žárovku UVB ReptiGlo 10.0 26W a začít mládě cpát vápníkem, pokud nežere, namíchej vápník s vodou, zaku v lékárně diabetickou stříkačku a vstříkní jí ho do tlamky ( samozřejmě injekce nebude mít jehlu ), obden jí vápník takhle aspoň měsíc podávej.
Tu žárovku kup ihned, jinak jí ten vápník bude k ničemu, z ní totiž získává vitamíny AD3, které jí pomáhají ukládat mj. vápník do kostí, svalů, kůže,.......

A tu žárovku dej níž, já mám 500W výhřevnou žárovku asi 15cm od agam - ony se nespálí neboj, nalezou si do takové vzdálenosti, kde jim bude dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:31 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
jo a ještě ji přidávám sepiovou kost ( nadrolenou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:30 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
Pod žárovkou má samozřejmě více... Ta teplota je v terárku, ne pod žárovkou!!... děkuji za sprdnutí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:29 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Pogona
Děkuji za odpověď, ta žárovka se jmenuje Repti Glo?? a kolik by měla mít watů?? našla jsem, že má až 26W...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
Ještě k té teplotě, 28 - 30C pod žárovkou je pro agamu žalostně málo ( to už jsme ale zase u toho něco si před pořízením nastudovat ), agama musí mít pod žárovkou minimálně 45C ideálně mezi 50 - 60C ( nebo myslíš, že na australské poušti je přes den na slunci 28C,.... hmm ).
Takhle agamu opravdu postupně a pomalu zabíjíš a ještě se divíš, že nežere.
Na terarijní zvířata by asi mělo být před prodejem nějaké školení na jehož základě by se vydávalo povolení k jejich chovu, mě z takovýchto případů úpně mrazí,..... A výmluvy tipu - "vždyť jsme si všechno načetli" či "poradili nám to ve zverimexu" v době internetu, knih´a jiných komunikačních kanálů neberu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
Odpověděla sis v podstatě sama:

"minerály nedávám, chodíme chytat kobylky.. mám minerály v granulkách, ale ty nežere..."

Navíc v teráriu chybí pro agamau životně důležitá kvalitní UVB žárovka..... chce si to před pořízením takového zvířátka nejprve alespoň minimum základních informací přečíst,..... Jinak by měla jak UVB a tím pádem vitamíny AD3 a jednak bys nikdy nenapsala, že nedáváš minerály.
Vápník a AD3ka je nejdůležitější v prvním roce života - agama, pokud honem vše nenapravíš, přestane časem žrát úplně, rozjede se rachytidy a za pár týdnů, možná měsíců, díky Tvé neznalosti bude po ní ,....chudák zvíře ( pokud zemře na rachytidu, bude to pro ni navíc nesmírně bolestivé ) no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 13:45 Žena Táňa [2] - JeštěřiRe: Sewer
Fotka k příspěvku Stará je 3-4 měsíce, nežere tak den.. dneska zobla jednu kobylku, ale víc nechce... v terárku je žárovka Sun-go, vyhřívací kámen, kmen, tandsie - prý vhodná pro agamy, udržujem teplotu mezi 28-30 stupni..foto je přiloženo... jinak jí dávám zeleninu(mrkev, okurku, ledový salát, mlíčí...)minerály nedávám, chodíme chytat kobylky.. mám minerály v granulkách, ale ty nežere...jinak se teď začla slíkat... možná plaším zbytečně, ale je to moje první agamka....předem děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 16:50 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Táňa
Ne Táňo, to skutečně nevíme...může to mít několik příčin. Já nejsem žádný odborník, ale na takovýhle dotaz ti nikdo neodpoví.
Aby ti lidi tady mohli poradit, potřebují znát několik věcí.

1) stáří agamy
2) jak dlouho nežere (2dny / 14 dní ... )
3) vybavení terária (hodila by se fotka) (použité UV-B osvětlení)
4) podáváš minerály i vitamíny? (minerály např. nutrimix; vitamíny AD3)
5) krom cvrčků, co ještě baští? (jiné breberky, zeleninu, ...)

Odpověz na tyto otázky a připiš, co tě ještě napadne. Čím více nám o své agamě povíš, tím spíš ti tu někdo poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 14:44 Žena Táňa [2] - Ještěři – Problém se žraním
Ahoj,
moje agama přestala žrát cvčky... nevíte čím by to mohlo bejt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 21:01 Muž Dixon [1] - JeštěřiRe: Pogona
díky ,tak to vyskusam ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 15:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dixon
Pokud jim to chutná, není v tom problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 14:02 Muž Dixon [1] - Ještěři
Zdravim,niekde som cital ze sa agamy mozu jest aj listy a kvety vsetkych ovocnych stromov a listy lipy a brezy,je to pravda? :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:16 Táňa Re: Pogona
Děkuji za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Anebo tak :-) (byl jsi rychlejší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:15 Muž Felix [754] - Ještěři
Ahoj Táňo, Tvá agamka jednoduše vidí prostor kolem terka, chce jej prozkoumat a roh nádrže je jaksi přirozeným místem, kde by se o prohrabání pokusil naprosto každý živočich ;-) . Navíc v terku nemá přílišné výdeje energie kterou potřebuje nějak odventilovat, takže se zaměstnává takhle (asi jako když křeček běhá v drátěném kolotoči). Hrabání je jednou z jejích nejpřirozenějších činností :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
To dělá hodně pogon, večer si pak do vyhloubené jamky lehne a usne v ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:00 Táňa Re: Pogona
Ještě bych se chtěla zeptat proč agama pořád hrabe v písku(hlavně v rohu terárka), dočetla jsem se,že by jí mohlo bejt terárko malé, ale usnesla jsem,že terárium o délce 78, výšce 69 a hloubce 54cm + - nějakej ten cm... nemůže bejt pro mládě malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 18:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
Ono se to tu řešilo asi 1000krát, stejné je to se speciálními UVA žárovkami - které mají naprosto stejný obsah UVA záření jako ty obyč za 9Kč, s různýmmi "speciálními" rašelinami, pouštními písky, NutriMixem a spoustou dalších. Výrobce vždy veme "obyčejnou věc" , zabalí do krásné krabičky, na kterou napíše jak mooooc je to potřeba a prospěšné a prodá ji s 1000%ním ziskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 18:08 Táňa Re: Pogona
Hlavně, že to doporučujou, že je to hrozně důležitý... :-D teď přes léto chodim chytat kobylky...až v zimě dostane cvrčky a moučňáky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 18:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táň
Nic nedokupovat, jako hlavní složku potravy používat živé cvrčky, občas spestřit sarančetem, červíky či holátkem + přidávat zelené krmení. Tyhlety sušené nesmysle žere 1 agama z 50ti, je to nepřirozené a jedná se jen o poměrně dobrý komerční prodej nesmyslů ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:57 Táň Re: Pogona
Mohla bych se ještě zeptat na nějaké vitamíny či nějaké doplňky stravy?? ve zverimexu toho nabízí hrozně moc, ale nemaj s tim žádnou zkušenost... koupila jsem ji granule Herbivor, ale vůbec je nežere...je to složení bylin a bílkovin + vápník, minerály a řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 13:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
Do půl roku života a délky i s ocasem cca 30 - 35cm ji 2 cvrčci denně + zelené stačit nebude, mláďata do této délky a stáří je potřeba futrovat a futrovat co se do nich vejde. Od těch 30 -35cm se pak potrava redukuje na cca 4 - 8 cvrčků denně ( záleží jak jsou cvrčci velcí ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 13:49 Táňa – Pomoc při krmení
Ahoj,
potřebovala bych pomoc s krmením agamy, měří 25cm a staří je 3 až 4 měsíce... v různých dotazech se píše něco jiného.. já bych chtěla krmit agamu každý den tak dvěma cvrčky a samozřejmě zeleninou... je to správný?? byla schopná sníst i 15 cvřků za tři dny.. zdá se mi to moc... děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
5 - 6 cvrčků ( zophobasů,... ) denně postačí, jeden den v týdnu vynechat, obalovat v minerálech stačí 2 - 3krát do týdne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:40 Muž ZuMi [0] - Ještěři
Chci se zeptat, jak často máme krmit naši agamu. Má 3 a půl měsíce a má asi 23,5 cm. Nevím, jestli ji ještě krmit několikrát denně, nebo už mám ubrat? stydim A jak je to s vitamíny? Obaluji každého cvrčka v Roboranu H smíchaném se sépiovkou. Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 18:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Nejsou, co mu chutná, to mu dopřej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 17:53 Žena Verčák [112] - Ještěři – meruňky
Jak to mají agamy s ovcem jako jsou meruňky? Čakinec po nich docela jede (asi to má po mě) kdykoliv jsem ji nabídla kousíček merunky tak ho s nadšením zblajzla... Jenom nevím, jestli je můžou nebo jsou pro ně nějak nebezpečné:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 22:31 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já beztak krmím "od oka". Krmím většinou ob den, naberu pár cvrčků a hodím je Pikouškovi do terárka. A vždycky, když ho vemu ven, tak se nabaští zelenýho (strašně mu jede jetel :-D ).

Máma mi od někud přivezla "pražený cvrčky". Nejdřív sem jí zprdnul, že to koupila zbytečně a že to beztak žrát nebude, ale světe div se - oni mu jednou. No...sice to nebude moc výživný, ale protože mu jedou, tak mu s nima sem tam na chuť přilepšim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 21:59 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Dobré taky je přilepšit čímkoli smýkaným ( motýli, berušky, chrobáci, housenky, pavouci,.... ) prostě cokoli co neleze někde v zaprášeném městě či sídlišti, prostě na louce u lesa nasmýkané ) to můžeš agámce kdykoli hodit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 21:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jaja
Ok pokud jsou takhle malí, pak jich dej cca 8, ale rozhodně víc neee ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 21:54 Jaja
OK já jen tak jak tam, jeden kolega píše ž cvrčci z teraristiky mají centimetr v lepéším případě centimetr a půl tak mi jen připadalo 6 málo. Ale dám na vaše rady a omezím.( sarančata jsou na moji agamu ještě velká)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Jojo, 1 - 2 dny v týdnu klidně vynech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:55 Žena Verčák [112] - Ještěři
takže krmení (agamky 38 cm) typu jeden den 3 sarančata druhý den 1 a takhle střídat s tím že občas je prostě zapomenu koupit a má jenom zelené a žluté(pampelišky) je v pořádku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Jasan, ale i tak je 30 středních domácích cvrčků jako krmná dávka strááááášně moc. V poušti je pogona ráda, když sežere nějakýho manšího brouka jednou za týden,....a podle toho jí funguje tělo ;-) Kbybych popravdě sečet četnost a periodu krmení všech ještěrů, asi bych se sám divil,.... ( např. gekončíci u dcery dostali za posledních 14 dní asi 15 cvrčků ) a všechna zvířata jsou zdravá, čilá, dobře stavěná a perfektně se množí - což jsou známky toho, že se jim daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:46 Muž Sewer [151] - Ještěři
Tome taky ale nesmíme zapomínat, že je "cvrček a cvrček" ;-) .
Cvrčci, které jsem měl od tebe jsou skoro jak sarančata, ale naopak když koupím cvrčky domácí u nás v akvaristice jako nouzovku (když mi dojdou banánoví, co objednávám), tak ty maj 0,5 - 2 cm. Když bych jich Pikouškovi dal 5, tak by mě asi proklínal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2011 19:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jaja
Tak to bych chtěl vidět tu knížku či web, kde doporučují pro dospělé agamy 30cvrčků jako krmnou dávku,..... Já tu svoji chovnou skupinu 1.5 krmím někdy i v dávce cca 5cvrčků na jednoho na týden.
Většinou pak krmím jednou za 2 - 3dny, nasypu jim tam cca 30 cvrčků a kdo si co chytne to má ( stejně jako v přírodě ) a že by pogony byly malé či nějak poškozené si rozhodně nemyslím ( kdy byl u mě v MiniZoo určitě potvrdí ). Zato jsem ale viděl několik "obézních" agam i chamíků, které byly právě takto krmení, nejenže vydží o polovinu života méně, ale navíc obézní jedinci jsou velmi líní a není s nimi žádná "sranda". Tihle pouštní ještěři jsou stavění na extrémní podmínky co se jídla a vody týče a jejich metabolismus je uzpůsoben na poměrně malý příjem potravy, mají proto velmi velmi velkou tendenci tloustnout. S obezitou jsou pak spojeny i nemoci jater, selhávání ledvin, infekce střev,...... Krm svoji agamu jak myslíš, každopádně, pokud ji budeš krmit dávkami jak píšeš, 100% jí ublížíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 14:17 Jaja Re: Pogona
ale asi 6 cvrtčků u ní neobhájím. chutná ji a roste jako divá. není 6 cvrčků až moc drastické? Nechtěl bych uškodit jejímu růstu. Aby se ji nezačla šidit kostra. Ves poustě publikací píšou že dospelí jedí 30 dospělích cvrčků obden. Dospělá sice není ale nějáké tělo už živit musí :) (pohybu má dost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 06:59 Jaja Re: Pogona
To mně sežere :) ale jo chápu to rá bych ji dopřál ale taky mi to připadá moc tak ji začnu pomalinku omezovat. víc salátu méně crčků. chuděrka malá :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2011 06:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jervis
Tak tady je problém opačný - takové mládě jako máš futruj, futruj, futruj, co se do něj vejde. Nedostatek potravy u mláďat nejen, že může vést až k úhynu, ale může sebou přinést špatný vývoj zvířete ( deformace končetin,apod.... ), dále různé zdravotní komplikace,.....
Takže jej začni pořádně krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 22:14 Muž Jervis [1] - Ještěři
ten můj cvrček, se konečně rozbaštil i na červy... ale roste hrozně pomalu(3 měsíce).. nemůže to být tím, že mu dávám jen kolem 3 cvrčků denně + zelení + mouční červy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jaja
Pokud má ( i s ocasem ) 30cm, pak už ji kroť ( 5 - 6 velkých cvrčků je akorát ), dva dny v týdnu krmení vynech, může se ti to zdát drastické, ale neboj, ublížíš jí právě překrmováním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:14 Jaja – Kdy začít omezovat agamu v potravě ?
Dobrý den
Máme doma 5ti měsíční mládě agamy.
Mám otázku kdy ji začít omezovat v kremní spořádá deně klidně i 30 zvířat ( cvrčci, šváby čoko a občas červy) krom toho má zeleninu co chce.
Mám ji dopřávat víc nebo už ji radši krotit? baštila by stále dál.
Roste cca centimetr týdně ( nyní má 30 cm)
Předem děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:14 Jaja – Kdy začít omezovat agamu v potravě ?
Dobrý den
Máme toma 5ti mněsíční kládě agamy.
Mám otázku kdyj i začít omezovat v kremní spořádá deně klidně i 30 zvířat ( svrčci, šváby čoko a občas červy) krom toho má zeleninu co chce.
Mám ji dopřáv at víc nebo už ji radši krotit? baštila by stále dál.
Roste cca centimetr týdně ( nyní má 30 cm)
Předem děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 15:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pepa
Drcené skořápky bych mláďatům nedával, pokud v nich zůstane ( a to zůstane ) pár mini skořápek, pak mohou napáchat v žaludku paseku. Kup raději NutriMix ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 07:43 Pepa Re: Pogona
Me na to upozornila jedna chovatelka, ktere prave pres noc taky cvrcci zabili malou agamku a pry jich bylo max. 5, tak nevim. Ale mluvila jen o mladatech, u dospelych netusim jak to je, ale pro jistotu se snazim, aby vsechny vyzral, kdyz je tam dam, proto jich ani moc nedavam, max. tak 10 najednou, radeji vickrat, nez se potom stresovat :-)

Jeste se cci zeptat, jak casto davat drcene skorapky, jestli je to opravdu jen obcas, nebo muzu klidne casteji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 20:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Musím se zde zastat těch dobrých chovatelů, nikoho z nich by nenapadlo nechat střeďáky cvrčky v terárku s dvoudenním mládětem agamy,.... to co popisuješ jsem teda ještě neslyšel.
Pokud však je zdravým, žravým mláďatům naházena hromada mikráčů ( kteří jim nijak neublíží - ani nemohu )je vše OK. Agama se bez problémů nažere,........ Takže nevím, jak by jim cvrci ublížili. Ano, pokud hodím hromadu velkých cvrků na malou agamu, pak bude problém, ale jen a jen mojí blbostí,....pokud vím co a jak, nebezpečí s cvrčky nehrozí. Nedělejte z nich zbytečně krvelačné bestie, kterými nesjou ( schválně jich hoďte dospělé agamě klidně 20,.... ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 20:24 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pepa
Určitě je pravda to že cvrčci jsou hovada....když nemaj co,sežerou všechno ostatní i to co k jídlu absolutně není(kabely apod....),já jsem jimi přestal absolutně krmit,sarančata(všežravá) jsou proti nim po všech stránkách absolutně bezproblémový hmyz ....no jestli jsem se dočetl správně tak ty máš už dospělou agamu a té by nemělo hrozit žádné nebezpečí.Ale viděl jsem mladé agamky ožrané cvrčky(a nebyl to moc hezký pohled),kteří neměli přes noc co žrát a slyšel jsem i od jednoho chovatele případ kdy zůstalo v teráriu několik cvrčků a mladá agamka....kterou přes noc zabili. Když už nechávat cvrčky v teráriu,tak málo a vždy do misky nějakou potravu kterou můžou přes noc žrát....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 08:11 Pepa Re: fajfmen
Aha :-) Takze mu je muzu v klidu nechat v terarku i pres noc? A co je pravdy na tom, ze agamam cvrcci v noci oukusujou kuzi, je to pravda? Pry je v noci kdyz ma zhasnuto nechyti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 23:27 Muž Felix [754] - Ještěři
Se cvrčky si hlavu nedělej, ty sice ještěr napoprvé bude lovit víc než potřebuje, časem si to ale srovná a uloví si potom vždy jen to, co potřebuje ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5988x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/249-agama-vousata-krmeni?od=351