Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2015 00:14 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Ta jemná rostlinka je žabinec.Jitrocel tam byl taky,ale drobnější.Ta hromádka byla,jak jsem psala,nasbíraná pod borovicemi.Na místě 4x5metrů.Kdyby ses podíval na mé stránky u leguána mám tam nafocené v deníčku rostliny,co sbírám pravidelně teď na krmení.Některé jsem začala dávat v zimě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 20:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Supr nález, ne nepodobný tomu co prakticky obden nosím svým obludkám z lety ověřených lokalit, zima nezima. Co se ale týče jitrocelu - na fotce máš ve většině právě mnou zmíněné a jako celoroční zdroj vypíchnuté hluchavky, k nim pár droboučkých lístků pampelišky a pak ještě jemnou rostlinku co nepoznám. Jitrocel už ne ;-) (pod sněhem se sice najde taky, ve vymrzlém stavu ale stojí akorát za starou belu a nevyplatí se jej sbírat - jde hlavně o výživové hodnoty poplatné u mnohých bylin klidně i v rozdílu mezi slunečným či deštivým dnem uprostřed léta ;-) ). Každopádně třeba sedmikrásky mají letos výjimečně pěkné zimní lístky, v teplejších lokalitách se pokouší i kvést a ve velkém jsou k nalezení snad na každém trávníku (pro zajímavost - zrovna dnes jsem náhodou na trávníku u domu objevil a Alici dal potom sníst dvě docela velká poupata pampelišek! Jak ta si na nich pochutnala... :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 20:00 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Jak mluvíš o salátech,jednou jsem taky koupila nějakou směs salátů ( něco jako polabská zelenina tak nějak se to jmenovalo).Vypadalo to čerstvě a Dyno baštilo celou misku.Jenže půl sáčku jsem druhý den vyhodila,protože už to bylo fujtajblíkový.Tak jsem začala hledat zase na zahradě a v okolí.A zjistila jsem,jak ta příroda je úžasná.Sleze sníh,vykoukne sluníčko a pampelišky hned mají i poupátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 18:40 Muž dushek [0] - agama vousatáRe: Nadka
Moc pěknej úlovek palec Taky lezu po zemi a hrabu, máte pravdu dá se něco najít, je to jenom trochu náročnější nežli v létě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2015 11:16 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Fotka k příspěvku Toto jsem nasbírala včera.Našla jsem místo pod borovicemi,kde je jen poprašek sněhu.Je tam ten základ,co dávám.Byla jsem z toho nadšená.Jinak taky chodím a hrabu.Když víš,kde ten jitrocel roste,najdeš slušný i pod sněhem.Ty borovice jsou u hřiště pro děti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 21:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: dushek
Hele, sice chápu jak to myslíš, mám to zrovna tak, aby Tě ale někdo nenařknul z blamáže (jitrocel a pampelajdy v zimě hmm :-D ) piš adresněji stávajícím poměrům.
V pohodě se dají i pod sněhem sbírat hluchavky. Teď jsou jenom mrňavé, tak 5 cm od země s malinkými lístky, ovšem pro vobludky stále chutné (zrovna předevčírem jsem vyrazil na lokalitu hluchavek nachových vyhrabávat kytičky ze sněhu - a narazil tam na jednu bělokvětou... a fakt nekecám - ve květu (tři prťavé kvítečky), Týnka s Rumcajsem se o ně doslova servali :)

Pokud ještěrendy nezimují, předkládej jim obyč salát, čínské zelí (výživově výborné, prdí a smrdí po něm ale jako tchoř Šuperka ;-) ) anebo tak něco. Nedoporučoval bych ale v (patrně čínském x krát reciklovaném) igelitu balené polníčky, rukolu apod. Pokud tedy nemají pálit na jazyku s aromatem spálených pneumatik, což se mi už opakovaně stalo... Jsem se divil, proč to ještěři nežerou - než jsem koštnul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 21:27 Muž dushek [0] - agama vousatá
Zdravím všechny, dejte mi někdo inspiraci na krmení agamy rostlinou potravou takhle v zimě. Dávám klasicky co nasbírám venku - listy pampelišky a jitrocel.Poraďte ještě něco abych to holkám spestřil. Děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:54 pan007 – teraburza
Zdravím, koho z vás sem mohl vidět na terarijní burze Brno-Pisárky ? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:50 pepa Re: malenka5331
Děkuji moc :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 02:03 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: pepa
Můžou vajíčka, ale jenom bílek a ne moc často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 20:47 pepa – Ahoj...
Ahoj, mám Agamku, známý ji mají také a dávají ji slepičí vejce jako zpestření stravy a rád bych se zeptal jestli to Agamě neuškodí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 11:47 Pavel Re: Nessy
Ne, krmím jí šváby, občas cvrčky, jednou za čas larvu potemníka moučného nebo hmyz co najdu venku, a zelenou stravu střídám, nemáme o zeleninu nouzi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 21:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavel
Cvrčci jsou z nich nejlepší, tu a tam zpestři agamě jídelníček i něčím jiným ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:47 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pavel
To jako, že chceš krmit jen jedním? Nejlepší je pestrá strava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:20 Pavel – Dobrý den.....
Dobrý den, pořídil jsem si agamu a chtěl bych se zeptat co z těchto variant je pro agamu nejlepší: larva potemníka brazilského, cvrček nebo šváb, prohlížel jsem spoustu stránek ale nejlepší je rada od chovatelů ;-) .........

Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 17:15 katka Re: Flutter
Mockrát děkuju :) ja že se tady psalo krmit co to jde, tak jsem se lekla. Terezka zelené jí, dávám ji čínské zelí, protože je na něj zvyklá. Rosení teda omezím, svléká se tak jsem si myslela, aby jí to šlo líp, v nějaké diskusi jsem četla že se to má. Budu se krotit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 16:23 Muž Flutter [27] Re: katka
Až to bude trvat týden, tak má cenu se nad tím pozastavit. Jednodenní "půst" opravdu řešit nemusíš. Navíc ses nezmínila, jestli si bere zelené. Mimochodem rosit 5x denně taky nemusíš, není to zvíře z deštného pralesa :-) Bohatě stačí 2x denně během svleku, jinak jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 14:03 katka – agamka nepapá
Ahoj, jsem úplný začátečník :-( V pátek jsem si domu přivezla asi čtyřměsíční agamku Terezku. V sobotu spořádala 9cvrčků a v neděli 10cvrčků. Jenže dnes 2 a to jsem ji musela pomalu přemlouvat. je to normální? Jinak vodu v mystičce má a má také čínské zel. Kaká a jinak má zájem denně ji rosím (3-5) Asi jsem plašan ale lepší se zeptat než litovat. Děkuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2014 16:14 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pajman
zkus hledat.. tohle už tu bylo napsáno milionkrát dokola ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 10:20 Pajman – Dobrý den
Dobrý den, budu si pořizovat agamu vousatou a byl bych vděčný za rady od chovatelů, např: jaké rozměry bych měl jedné agamě dopřát (za předpokladu že bych jí asi jednou do týdne nechal proběhnout po bytě),jaký hmyz je nejlepší atd...
Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 18:13 Muž dushek [0] - agama vousatá
Zdravím, je běžné při probouzení agamy po zimování malá chuť žrát? Moje agama odpočívala cca 2 měsíce a teď se začala probouzet, první den dala 3 malé cvrčky a teď třetí den nechce nic. Nechce ani zelené. Děkuji za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 11:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jozkablack
Ahoj, neviděl bych v tom problém.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 10:16 Muž jozkablack [2] - Ještěři – Pakobylky a Agama
Zdravim. Mohu dát Agamě Pakobylky jako zpestření stravy? Sehnal jsem stálej odběr, ale nikdy jsem to nezkoušel. Nevidim důvod, proč ne, ale chci se zeptat zkušených. Jedinej problém jak znám pakobylky je v tom, že se pomalu pohybujou a Agamy asi tolik nelákají, jako např. sarančata, nebo šváby, ale myslim že zas tak velká překážka by v tom bejt neměla.
Děkuji za postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 17:41 Nikola D
Děkuji za rady.Kdybych něco potřebovala,což je asi pravděpodobný,protože sem agamu dostala asi před 2 týdny,ozvu se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2014 04:50 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nikola D
Ahoj, přesně jak píše kolega, krom toho jsou červy hodně tuční. Jako hlavní složka jídelníčku by měli být cvrčci, sarančata, šváby apod., červíci určo ne! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2014 22:17 Muž Flutter [27] Re: Nikola D
Krm, dokud si bere. Až bude mít dost, sám přestane. Jen bych nedával zophobase jako hlavní živočišnou složku kvůli vysokému obsahu chitinu. Šance je asi relativně malá, ale může se stát, že to agamě způsobí trávicí potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 18:14 Nikola D – kolik larev denně
Mám doma třiceti pěti centimetrovou agamu,kluka.Chtěla bych se zeptat kolik mu mam dávat denně larev potemníka brazilskýho. Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 21:17 Monika S.
kolik larev potemníka tří a
půl letá agama za den sní?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 00:21 Muž Flutter [27] Re: Monika S.
Když jí jedou cvrčci, tak to nelámej přes koleno a krm cvrčky. Až agama vyroste, dubie si ráda dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2014 13:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Monika S.
Asi budou velcí, zkus jí dát malé cvrčky a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 08:37 Monika S. – svaby
Dobry den, mame 2 mesicni agamku a nechce nam moc zrat svaby. Snedla dva ale pak uz zadneho. Mame dubie, maj cca 4 cm, je mozne ze by byli na ni moc velci? Maj cca 4 cm a na sirku se ji do tlamy vesli,jen je jedla pomalu jak jsou vetsi nez treba cvrcci. Tak premyslim proc je nechce, ma je u sebe v hlubsi misce,aby neutikali..zkusila jsem ji jednoho pustit na volno,tak na nej jen koukala, ale po cvrckach se vrha hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 18:50 Muž maty [15] - Ještěři
živý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 17:16 anonym
dobrý den, chci si pořídit agamu vousatou a rád bych věděl, jestli jí musím podávat živý hmyz nebo se to dá nějak obejít např. tepelně upravený, zmražený atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 00:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marypley
Jenže je chovatel a CHOVATEL..... určitě by fotky pomohly,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:10 Marypley Re: vitas
jako ona roste ale nepřibírá no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:07 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Marypley
Aha. Špatně jsem pochopil... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:00 Marypley Re: pavel
to občas bylo jen k té mouše jinak cvrčky má k dispozici 24 hodin denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.04.2014 19:58 Marypley Re: vitas
no fotka terária tomu nepomůže má ho dosti velké a zařízené chovatelem. Saranče je na ní ještě veliké ,Střední cvrčky má k dispozici pořád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:55 pavel Re: Marypley
Pokud budete i nadále krmit svou čtyř měsíční a 15 gramů vážící agamku červy a mouchami (občas cvrček),nepočítejte s tím,že Vám někdy agamka povyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2014 15:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marypley
To je relativní, zatímco jedno mládě Tvého stáří může mít hravě přes 35cm a trojnásobnou váhu, jiné bude jak popisuješ. Je to jako u jiných zvířat či u lidí, každá roste jinak rychle a jinak rychle se vyvíjí. Podle toho, co popisuješ, je agama v pořádku, zdravá, tak to moc neřeš, ona dříve či později do "dospělácké" délky doroste. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2014 15:04 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Marypley
Chtělo by to fotku terária, ale s tím krmením by to mělo být naopak. K dispozici by měla mít hlavně cvrčky, sarančata, šváby... a občas nějaké červy. Moučňáci moc velikou výživnou hodnotu nemají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 12:13 Marypley
Dobrý den , mám již 4 měsíc koupené mládě a přijde mi že moc neroste a nepřibírá, výhřevné místo má ,žárovku s uvA a uvB má , k dispozici má červy,občas nějaká ta moucha a cvrčci které obalujeme ve vitamínech a vápníku,vodu má také k dispozici. k dnešnímu dni měří i s ocasem 20,5 cm a váží 15g což mi přijde málo. Vyměšuje taktéž normálně, odčervena je a AD3 jednou za měsíc... Chci se zeptat zda je to normální tak váha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2014 13:44 kisa01 Re: fajfmen
dekuju uz se vyprazdnila ja sem se jen bal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: kisa01
Ono je taky těžké odhadnout, kdy kde a pokud vůbec se ještěrka vytentila, pokud ji přitom nevidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: kisa01
Ahoj Ondro, těžko radit když neznáme podminky chovu,, nic o teráriu ani o agamě, ale 2 dny ještě nic není;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 11:10 kisa01 – kk
je v pořádku to když se agama již dva dny nevyprazdnovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2014 21:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: karmen1976
Není to až taková hrůza. I když ještěrky samozřejmě obranným sekretem ploštic načichnou, stačí je nějakou dobu po takové svačince vykoupat ve vlažné vodě. Ony se při tom obvykle vyprázdní, svinčík vyleješ do záchodu a je vyřešeno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 18:42 Žena karmen1976 [0] - JeštěřiRe: fajfmen
no tak jestli po plošticích bude ještě větší smrad, tak to teda coze smich

už takle si občas říká ,že to je jako mít doma další mimino :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 18:38 Žena karmen1976 [0] - JeštěřiRe: Nessy
Díky moc ;-)
JJ yslela jsem ty červené potvory..Máme jich před barákem hafo :)
Tak já jich pár pochytám a dám mu je ke sváče a uvidíme... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 20:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Já právě měla za ploštici jen tu první, pátou, sedmou, ... co jsou na obrázcích. Ty jsou tady u nás známé jako „jediné“ ploštice ;-) Tak jsem ráda, že jste mi to vysvětlili a už vím, že půlka brouků, co potkám, jsou ploštice :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5988x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/249-agama-vousata-krmeni?od=51