Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:07 elegans1 Re: Petr
Dostatek vápníku je ti k ničemu,pokud zároveň nedodáváš vitamín D3.Jedno bez druhého nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:05 elegans1 Re: Edit
A není to jedno?Když dávám biomin,proč dávat vápenec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:56 Edit Re: Petr
A ještě něco, pokud se mu nekřiví páteř je vše v pořádku, většinou se měknutí a různé tyto problémy nějakého nedostatku projeví na křivém hřbetě!Myslím, že je vše v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:53 Petr Re: Edit
Asi jo, normalne zere je aktivni, jen jsme vsude cetl, ze je to nedostatkem vapniku. Na tu prezentaci jsem si jeste nenasel cas. Snad v budoucnu dam neco do kupy. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:43 Edit Re: Petr
Škoda, že nemáš prezentaci a nejaké fotky. S těmi vitamíny se to také nemá přehánět. Já jsem je několik měsíců nedávala a nic se mu nestalo. A není to náhodou teď těsně po svlékání?Jestli žere tak je vše v pořádku. Schválně jsem mému chamíkovi omakala helmu a má ji kupodivu trochu měkkou. Tak jestli to není třeba úplně normální :-) a zbytečně se bojíš.I když je venku sluníčko dávat teď chamíka ven je nesmysl! Je moc zima a studený průvan. Počkej s tím na léto až bude úplný pařák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:31 Petr Re: Edit
Sam jsme z toho, tak trochu zmateny, protoze biomin dostava uz od zacatku a stejne ma zdeformovanou helmu. Myslel jsem si ze je to vitaminy ale ty dostava posledni mesic jen 1x tydne. Prekrmovany neni, poslednich par tydny sni tak 3-4 cvrcky denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:29 Edit Re: elegans1
Ano jasně! ale dá se přidat čistý mletý vápenec, přidává se třeba do šrotu pro slípky, aby měly pořádně tvrdý vajca ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 14:05 elegans1 Re: Edit
Biomin a mletý vápenec je jedno a totéž.Pořád stejný uhličitan vápenatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 12:23 Edit Re: Petr
Já bych mu přidala ještě mletý vápenec a moc ho nepřekrmovala, aby se trochu zpomalil jeho růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 07:24 Petr Re: Sewer
Pardon, chybka se vloudila je to 10. 26W
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 00:33 Muž Sewer [151] - Ještěři
UVB 5.0 je mááálo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 15:02 Petr – Měkká helma
Zdravím všechny, tak při dnešním venčení jsem zjistil, že násš chamík má měkké okraje helmy viz foto. Každou stravu má obalenou v biominu H (Calcium Carbonicum) a 1x týdně dostavá obalenou v roboranu/biominu/reptivitu (1:1:1). UVB mám reptiglow 5.0 26W a poměrně často je u něj nalepený. Teď, když venku bylo pěkně, tak jsem ho nechaval i chvíli na sluníčku. Nějaké nápady, co by to mohlo způsobovat? Díky všem.
img854.imageshack.us/…
img5.imageshack.us/…
img7.imageshack.us/…
img689.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.05.2013 15:14 Edit Re: djdvd
Pokus se mu přidat více zeleně do terárka, pokud tam má hodně hnědé tak je jeho barva nevýrazná. Důležité je, že žere a je aktivní.Nebo vyzkoušej nechat ho chodit po modrém, žlutém, oranžovém prostě po nějaké syté barvě a určitě se pěkně probarví. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 14:25 djdvd Re: Edit
Tak všem díky moc za vaše postřehy, teplo má dostatečné, střed kolem 28 stupňů a loví jako šílenec když uvidí cvrčka. Já mám spíš obavy, jestli nemá tak často sytě zelenou z nedostatku pestrosti stravy... Zkusím ještě zjistit, jestli ho něco nestresuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 20:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
žádný flek nevidím, vše v pohodě,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 08:14 Muž Střelec [74] - Ještěři – podezřelý flek
Fotka k příspěvku Když se mi Strašík včera vydal na procházku, zaregistroval jsem v třísle(?) levé zadní nohy podezřelý flek. Vypadalo to jako hryzanec od bodavého hmyzu, ale to místo není běžně vidět. Taky mohlo jít jen o pigmentovou skvrnu (viz foto). Tohle místo bývá většinou laděno spíše do šeda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 08:09 Muž Střelec [74] - Ještěři – stromové zbarvení
Fotka k příspěvku Když vyleze na kytku, přeformátuje si pruhy. Fotka je sice mázlá, ale účinnost maskování je o to evidentnější.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 17:09 Edit Re: djdvd
Podle mě čím je chamík barevnější hlavně hodně syté žluté pruhy tak to znamená že se necítí bezpečně a je ve stresu. Pokud má chamík jen odstíny zelené s nevýraznou barvou je vše v pořádku. Ten můj když leze po ubrusu který je modro oranžový změní se mu odstín také do modra i lehce do oranžova.Pokud mi sedí déle na hlavě na hnědých vlasech je také hnědý. Odstín do šeda až vybledlé vojenské zelené může znamenat, že mu je třeba zima a bojí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 08:41 Muž Střelec [74] - Ještěři – Petr
Drápání na sklo a občasné výlety asi budou normální, ale taky má tvůj chamík problémy s návraty? Strašík se mi usalaší na kytce a dostat ho před zhasnutím zpátky do terárka bejvá problém. Většinou se zuřivě brání a na ruku víceméně dobrovolně vleze jen zhruba ve dvou z deseti případů. Ven to jde někdy snadno - stačí dát spojku mezi kytku a terárko a buď vykoukne a vrátí se, nebo se vydá na výlet. Už se ale naučil na mě syčet "na půl huby", jen s lehce pootevřenou (na škvíru) tlamou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 08:30 Muž Střelec [74] - Ještěři – barvičky - djdvd
Můj Strašík byl šedohnědý jen jednou - když prohučel z větve a uvázl hřbetem dolů nezi sklem a květináčem bez možnosti samovyproštění, což se po úpravách (doufám, květináče jsou pod substrátem) už stát nemůže. Skoro černý s drobnými skvrnami žluté a zelené barvy byl půl hodiny po koupení po zhruba tříkilometrovém úprku zimní krajinou na vlak - musel si připadat jak v šejkru. Většinou tmavý s převahou hnědé je v situaci, kdy hrabe jámu podél skla (barevně ladí s podložím), nejveselejší zbarvení má při strašení (útoku) a předvádění (když vidí obrázek chamíka - mizerná fotka, podle množství oranžových skvrn asi samice), přitom je ale nafouknutý na maximum. Standard jsou dva odstíny zelené v pruzích, s náznakem kontrastních teček + odlišně zbarvené skvrny na bocích. Opravdu čistě šedého chamíka jsem viděl jen jednou - v PetCentru v Globusu, kde měl minimum úkrytů a většinu pozadí šedou. Jinak jsem zaregistroval, že zvířata z konkrétních "stájí" mají vždy charakteristické schéma zbarvení.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:41 Petr Re: Pogona
Ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2013 20:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
To dělá snad každý "domácí" chamík :-D kterému se člověk dobře věnuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:34 Petr Re: Pogona
Ok, to zodpovědělo mé další otázky :-) Jinak ze zkušeností, ten náš pořád mává a chce chodit ven, máte to někdo taky tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Tak, tak, pokud by bylo něco špatně a zvíře bylo nemocné, přestane vždycky žrát, ztmavne a schová se někam do rohu,.... Chamík na fotkách je v pohodě ( soudě dle umístění a zbarvení ), tukové váčky se navíc poměrně často u chamíků objevují a sami od sebe i mizí, bez dalších příznaků,.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:30 Petr Re: Pogona
Chová se normálně :-) Díky za informaci, procházel jsem spousty vláken, ale na tohle jsme nenarazil.
Nechám tomu čas a uvidíme. Nevíte čím to muže být způsobeno? Tučná strava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: djdvd
Pokud je přes den většinou šedý je ve stresu, důležité je najít příčinu, pak se "vybarví",.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Spálené to není, soudil bych, že se jedná o tukový váček, ten sám běhěm několika týdnů zmizí, není třeba to nějak řešit. Pokud zvíře normálně žere a pohybuje se, je vše OK. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 16:03 Petr – Petr
Dobrý den,
nemáte tušení, co může způsobit takový puchýř na helmě? Na omak je to měkké a vztvořilo se to behem noci. Muže to být třeba od výhřevné lampy?
Díky všem za postřehy.
img24.imageshack.us/…
img90.imageshack.us/…
Pridavam detail:
img541.imageshack.us/…
img849.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 16:03 djdvd – Barvičky
Kdy začne chamík házet více barviček? Momentálně je většinou šedý, sem tam zelený světlé a tmavé pruhy. V noci je celý světle zeleňoučký. A samozřejmě bíle body po stranách. Ale až v posledních dnech má náznaky zelenomodré.

Jak zařídit častější zelenou barvu? Rostlin tam má dost, jí zásadně živou potravu. O zeleninu nejeví zájem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 11:21 Muž Střelec [74] - Ještěři – zelenina
Fotka k příspěvku Obvykle mi žere čínský zelí, jednou za tři dny si dá i mrkev. Salát zkusil, ale nenadchnul ho. Nejde o nijak závratné množství, tak třetinu obsahu krmítka, zbytek jde následujícího dne cvrčkům. Žere mi jenom čersvou zeleninu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 17:22 Edit Re: Střelec
Krmení je v normě do 10ks středních v pohodě. Co žere za lupení? Můj je roční a má tak 3-5 velkých cvrčků denně. Nějaká zelenina ani mrkev ho vůbec nezajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 12:18 Muž Střelec [74] - Ještěři – věk/krmení
Můj chamík teď bude zhruba půlroční a není moc velký (cca 15 cm v těle). Jak ho mám krmit? Pořád jako mládě stylem "co stihne sežrat", nebo už mu mám potravu začít dávkovat? V zásadě stejně žere jen tolik, kolik uzná za vhodné (v průměru kolem tří - čtyř středních cvrčků nebo jedno saranče za den). Samozřejmě dostává ke cvrčkům lupení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 23:51 jemenský – Problém snůška
dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat jako začínající chovatel, když mám v terárku dvě samice chameleona jemenského. Jedna z nich začala hrabat a občas tam chodí dále hrabat, už je to 2 týdny a do této jámy nenakladla vajíčka. A tak bych se chtěl zeptat, jestli je to špatně a má se to řešit, nebo jestli se má počkat co bude dál... případně jestli mám vytvořit nějaké specifické podmínky a jaké. Samice normálně žere a chování se zdá také normální.terárium je veliké a hloubka rašeliny je min. 25cm. Moc prosím o pomoc jelikož mi na ní opravdu záleží. Děkuji moc :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 10:37 Muž Střelec [74] - Ještěři – uvidíme
Pokud výrazněji neporoste, nebudu muset pořizovat větší terárko. Do konce týdne uvidím, jestli dojde ke svleku a v jaké intenzitě - předpokládám, že svlek ovlivňují dva faktory - růst ještěra a stav opotřebení kůže. Stav opotřebení bude u mladýho kusu asi méně důležitý faktor.

Už mu chutnají sarančata - ač mi připadaly kvůli velikosti jako poněkud problematické krmivo. Jsou sice výrazně větší, než cvrčci, ale zdá se, že je konzumuje daleko snáz. Jenom je otázkou, kolik denně mu jic můžu dávat. Zatím budu trvat na cvrčcích a sarančata budou přilepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:16 Petr Re: Střelec
U nas je to podobne, chamikuv posledni svlek je neuplny. Je priblizne stejne stary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 11:04 Edit Re: Střelec
Mám chamíka asi stejně starého a jeho růst už nijak neřeším, považuji jeho růst za skoro ukončený. Můj chamík si přilbu podřel o horní věrtání a za několik dnů mu horní špice ztmavla a odumřela, odlomila se. Má teď přilbu o tu špici kratší, krásně zahojenou a vypadá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 10:46 Muž Střelec [74] - Ještěři – neroste
Od překopávky terária (výměna substrátu po třech měsících, s tím spojený odchyt a úprava interiéru) - tedy poslední měsíc a kousek - mi chamík neroste. Předtím měl přírůstky kolem 6cm za měsíc. Předposlední svlek se táhnul celý týden (končil v době generálky) a poslední svlek byl jen částečný (jen zadní nohy - to už viditelně nerostl), další by měl být příští týden. Může to být reakce na změny, přirozené zpomalení růstu (je mu něco přes pět měsíců), nebo mám očekávat vážnější problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:59 JaninaB
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:58 JaninaB – chameleon- špatná přilba??
Fotka k příspěvku pravá stran v pořádku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:57 JaninaB – Chameleon- špatná přilba???
Fotka k příspěvku Dobrý den, posílám pár foteček k zhodnocení přilby mého chamíka (8-9 měsíců). Z pravé části je v pořádku, ale z levé se mu u špičky odloupali šupinky, tak nevím co to znamená. Prosím o radu. Děkuji Jana
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:31 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: djdvd
jjj já si nevšiml té další fotky . :) Já taky nemám s masožravkama moc dobré zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 17:18 djdvd Re: honzap92
Jo, to bývala láčkovka (masožravka), které jinak mám u okna. Ony mají rády vlhkost a teplo, ale evidentně už ne UVB záření... Ale když byla k světu, tak se za ní moc rád schovával. Teď tam přijde popínavka, nejspíš břečťan se zlatými listy nebo něco tomu podobné.

Prostředek už je převětven, ale do té horní části teda ještě něco přidám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:50 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Vypadá pěkně akorát bych vyhodil tu kytku ta už to má asi za sebou dal tam nějakou popínavku a přidal víc větví ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:49 djdvd – Foto 2
Fotka k příspěvku Na výletě ;) Konečně po měsíci už přestává být vyděšen z lidské přítomnosti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:44 djdvd – Foto
Fotka k příspěvku Takhle vypadá můj fešák? Je v dobrém stavu na první pohled? Kdy začne házet i žluté tečky ve svém zbarvení? Teď mu tipuju věk něco pod 4 měsíce, je to možné?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:40 Jj
Fotka k příspěvku

Je vhodne tato podestylka ?

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:34 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: djdvd
je normální, že se můj ňouma "vyhřívá" víc pod UVB žárovkou a to ve vzdálenosti max 1 cm od svého hřbetu

Normální to je,chameleoni to dělaj...

To se nespálí? Měl bych předělat větve, aby se nedostal tak blízko?

Předpokládám že používáš reptiglo 26w ? O to se nespálí ani v takové blízkosti,ale je problém s tím pokud jim dovolíš k tomu jít tak na blízko,že mívají problémy s očima,takže bych to rozhodně předělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:22 djdvd – Zem a žárovka
Taky mám podklad rašelinu s hrubším pískem v poměru zhruba 1,5:1 hrsti, takže rašelina převládá a vypadá to bezvadně. Výjimečně si chamík sleze až na zem a nic se na něj nelepí, i když tam doráží přeživší cvrčky. Vtipní jsou cvrčci, co běží po zadní stěně a chamík je schovaný chytá.

Chci se zeptat, je normální, že se můj ňouma "vyhřívá" víc pod UVB žárovkou a to ve vzdálenosti max 1 cm od svého hřbetu... To se nespálí? Měl bych předělat větve, aby se nedostal tak blízko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:21 Jj
Fotka k příspěvku Je vhodne tato podestylka ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 09:27 Muž Střelec [74] - Ještěři – substrát
Osobně používám rašelinu s pískem v silnější vrstvě. Můj Strašík si rád hraje na rypadlo a není tím nijak výjimečný.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5179x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706-chameleon-jemensky?od=301