Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 12:00 Damion
Ahoj,vcera zniceho nic spadl chamik z vetve .lezi na zemi.cvrcky jsme mu museli nacpat do tlamy. Je vysilen. Poradite mi jak ho zachranit?diky moc. Mame ho od mrnete dva mesice a bastil normalne. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 16:35 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Landvir
A mimochodom, nejde mi nahrat hlavna fotka do prezentacie :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 08:14 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Indy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevadi, a co sa tyka brania na ruku, vcera vecer mi tam sam naliezol ked som otvarala terarko aby som mu dala cvrcky, mal uplne jasnozelenu farbu a vobec sa ma nebal, to ho este nemame ani tyzden. potlesk
1. Foto: lozi mi po ruke
2. a 3. Foto: oddychuje na Fikuse
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 18:16 Žena Indy [3]
omlouvám se za chyby v textu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 18:11 Žena Indy [3] Re: Horse001
Ahoj já svího chamíka vozím na chatu taky jak na víkend tak i na celý prázdniny mám tam jenom voliéru (50*190*50) je z latí a pletiva(díry v pletivu jsou 0,5*0,5 vše v cm)na něho pokaždé do ní dám stromek šeříku a pár další větví, pak ho tam šoupnu a krmím a rosím (minimálně 3 x deně)a když semi zdá velká zima tak ho šoupnu na noc na větev, která je v plastové krabici občas si to potvora střihne po zácloně na garnýž a ráno jde zas ven, ale ještě mu musím přemísťovat prkýnko na voliéře aby měl někde stín. Vypadá to, že pojedem o víkendu na chatu tak nafotím (zatím bez chamči) a hodím do své prezentace. Přeju hodně štěstí a neboj, kdybys viděla moje začátky s ochočováním tak bys nevěřila že semito povede. :-D stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 17:18 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Landvir
No prave sa obavam ze tam pojdeme aj na dva sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 16:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Horse001
Ahoj. Nikam ho nedávej, nechej ho normálně nakrmeného ve svém teráriu, však na chatu nejedete na měsíc, ne?
Bylo by fajn, kdyby sis tady vytvořila prezentaci s fotkama. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 15:06 Žena Horse001 [2] - Ještěři – Prenos
A este sa chcem spytat dalsiu otazku:
Kam ho mam dat, ked ideme cela rodina na chatu a nemaho kto strazit, ked na chatu nechceme kupovat dalsie terarium? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 14:26 Žena Horse001 [2] - JeštěřiUz nic
Prepacte, zistila som ze sa teplomer pokazil... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 14:15 Žena Horse001 [2] - Ještěři – Teplo
Dakujem a mam dalsiu otazku:
Moj chameleon bol cely cas co som bola v skole s mamou a bratom a teraz vidim na teplomeri teplotu 48 uz som mu vypla obidve lampy ale neviem co mam robit rozmyslala som ci nieje teplomer pokazeny ale teplota po desiatich minutach klesla asi o dva stupne chcem ho nachvilu vybrat kym sa ochladi trochu terarko ale neviem ako ho mam vybrat este nikdy som to neskusala myslim ze nieje v strese tak neviem. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2016 20:52 Muž cadaverous [22] Re: Horse001
1. Nešahat na něj a nechat ho v klidu. Zbytečně nestresovat.
2. Třeba taky nikdy. Záleží na něm. Je to terarijní zvíře, které na člověka není zvědavé.
3. Jako že by lezl s nima po trávě? Určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 19:02 Žena Horse001 [2] - Ještěři – Pascal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den!
Chcela by som sa opytat par veci ohladne mojho cca. 4-5 mesacneho chameleona jemenskeho:
•co mam robit, ked je v strese-ma tmavu farbu a syci na mna ked otvorim terarko?
•po akom case ho mozem brat na ruku?
•moze byt v zahrade s korytnackou zelenkastou-testudo hermanni?
Za vsetky rady pekne dakujem ahoj
Posielam foto ako na mna sici a ako je na ruke chovatela
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 22:36 Žena Indy [3] Re: Landvir
Dík za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 17:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Indy
Ahoj Indy, podle mě by měla jít do jakéhokoliv tělesa, které je pro délku těchto zářivek T8, ať mě kdyžtak zkušenější opraví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 14:29 Žena Indy [3] – zářivka
Ahoj potřebuji radu jaké těleso potřebuji pro zářivku Exo Terra Repti Glo 5.0 - 61 cm 20W. Dík za rady. Hodně štěstí a zdravý do nového roku. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 20:10 Chabra – Chameleon_samice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vespolek. Máme doma chamíka, má asi 6 měsíců a celou dobu vylučuje po cca 5-7 dnech. Sní toho jak tank, není problém spást 20banánových minicvrčku, nebo v současnosti už obyčejných velikých kolem 15ks. Klidně by jedla dál, vyloženě jí rveme od huby, protože by snad praskla. Sem tam se dočtu, že má vylučovat každý den, tak se ptám na názor zkušenějších, jestli tohle nemůže být nějaký problém. Cvrčky balíme jak ve vápníku, tak ve vitamínech. Nevypadá nijak špatně, spíše spokojeně. Co si o tom myslíte?
Díky předem za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:28 Muž Střelec [74] - Ještěři – chamík a světlo
Fotka k příspěvku Včera jsem svýho Strašíka přistihl, jak se snaží vecpat do "chobotu" k UVB/topné univerzálce. Dřív to nedělal, navíc je výrazně tepleji, než v minulých týdnech. Je mu zima, nebo je příčina jinde?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 16:50 Žena Indy [3] – Brokesie krátkoocasá
ahoj ,hrozně mě fascinují chamíci a chtěla bych skusit chovat ten to druh na netu jsem našla hrozně odlišné názory napište prosím o min. vel. terária a takové ty základy .Promiňte že píšu do fora o jemeňákovi,ale nenašla jsem forum o brokesiích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 16:38 Kika
poradíte prosím někdo co dat do terárka s osb desek aby tam mohla bít vlhká rašelina a rosit atd.aby ty desky nezačly boptnat atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 19:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ?mimi?
Ve výjimečných případech to funguje, lepší je však mít minimálně samce odděleně, samice by se v takovém rozměru nejspíš snesly...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2015 08:48 Muž cadaverous [22] Re: ?mimi?
Určitě ne. Každému chameleonovy udělat zvlášť terárium. V drtivé většině se v jednom teráriu nesnesou a dřív či později by jeden z kusů začal umírat vlivem utlačování druhého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2015 08:36 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: ?mimi?
Někde dřív to tady odborníci vřele nedoporučili. Každý chamík by měl mít vlastní terárko, případně bych doporučil udělat terárko větší s nějakou oddělovací přepážkou (možná ve formě jakési rolety v pevných vodících drážkách), aby na sebe po většinu roku (mimo období říje) neviděli. Kromě problémů s teritorialitou nebo s prostou skutečností, že si prostě ti dva "nesednou" ani v případě občasného kontaktu, hrozí nebezpečí, že samec samici prakticky uštve. Proto se také v literatuře doporučují větší chovné skupiny, tedy dvě a více samic na jednoho samce - ale to je dost prostorově náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 20:02 ?mimi? – dva v chamíci
chtěla jsem se zeptat jestli může byt v terárku o rozměrech 170*70*70 cm samec chamíka cca 3 roky a samici oklo 4 měsíců samice by byla dána do terária jako první aby samec neměl pocit že mu narušuje uzemí anebo je lepší 2 samice a jestli de ta prví možnost můžou být spolu furt nebo se po zabřeznutí oddělit?díky za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 14:52 Muž Pasyok [37] Re: cadaverous
Je to komplikované a zle sa to vysvetľuje a videl som také terárium len raz. Škoda, že som nesfotil, fotka by to ukázala lepšie. Bolo uhlopriečne rozdelené na 2 samostatné terária. Tým, že je to uhlopriečne, tak sa prostredia prelínali a vyzeralo to ozaj zaujímavo. 1/3 deliaceho skla bola maskovaná 3D pozadím a zvyšok bolo sklo, cez ktoré šiel kmeň (sklo malo naň presne vyrezaný otvor, ale s rozrezaním kmeňu na polovicu to je jednoduchšie, ale vidieť potom kvôli sklu trochu medzeru). Len ozaj je problém, aby sa zvieratá nevideli. V tom, čo som videl ja, boli takto rozdelené 2 chovné skupiny gekónov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 13:20 Muž cadaverous [22] Re: Pasyok
Sice jsem to asi moc nepochopil, protože úhlopříčka je šikmá, ale asi vím co bylo myšleno. Rozdělit terárium napů pozadím. Teda asi... :) Sice by to byla možnost a asi by to i fungovalo, ale dle mého názoru je to zbytečně komplikované a problém s vlhkostí to nevyřeší. Udělat dvě samostatná terária mi prostě příjde nejjednodušší. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 12:37 Kika
ta želva je zatím 6 cm velká a nalezenec vím že může myt až 30 cm tak swe chci ještě zeptat jak velký bazének. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2015 12:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pasyok
To by pak samozřejmě šlo, jen pozor, aby na sebe zvířata ani neviděla!...ono to mnohdy stačí k velkému průšvihu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2015 10:19 Muž Pasyok [37] Re: Kika
K sebe nie. Ale dajú sa vymyslieť terárka, kde bude rozdelené terárko pôsobiť dojmom jedného. Napr. rozdelenie uhlopriečne a spraviť 3D pozadie nadväzujúce vo vedľajšom terárku. Aj iné súčasti terária (napr. kmeň) rozrezať na 2 časti a umiestniť ich, tak aby ich delilo len sklo. Časť deliaceho skla tiež môžeš zamaskovať ako skalu atď. Vizuálne to bude pôsobiť ako jedno terárium, v skutočnosti bude rozdelené. :-) Dá sa to spraviť mnohými spôsobmi, stačí fantázia. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2015 08:46 Muž cadaverous [22] Re: Kika
Urcite nedavat k sobe do jednoho teraria. O nesnasenlivosti chameleona s jinymi tvory i sveho druhu je toho po internetu napsaneho mraky, ale o ruznych bakterii ktere treba nevadi zelve ale chameleonovy ano radeji nemluvim. A take nemluve o tom ze vodni nadrz by zbytecne zvysovala vlhkost teraria chameleonovy, coz je pro jemenaka nezadouci. Proste slusnej navod na likvidaci zvirat.
Doporucuji udelat dve teraria zvlast...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 17:53 Kika – chameleon a želva
Dobrý den, Chtěla bych si dělat nové terárium a pro chamíka (jemeňák) o rozměrech 2x1x1m a mám vodní želvičku žlutolící myslíte že je dobré pro ni dát na dno terária bazének cca 1x0,5m.Tento nápad mám s mé knihy o chamícich :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 11:29 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Jeden ča se uváděl pro samce minimální půdorys 45x45 a minimální vejška 85, ale opravdu platí, že čím větší, tím lepší. Osobně mám pro jednoho samce cca 45x45x95, ale malou plochu doháním vypouštěním na vycházky. Problém je, že většina výrobců dělá terárka na prodej s relativně malou hloubkou právě kolem těch 40-45 cm (asi je to odvozené od běžné hloubky nábytku). Hlubší se musí objednat na zakázku. Osobně mě "dostal" jeden prodejce terárek, který se kasal, že měl kdysi na rozměrech 40x40x80 celou chovnou skupinu jemeňáků (tedy minimálně tři kusy). Buď kecal, nebo měl chamíky křížený se sardinkama. Nacpat víc silně teritoriálních zvířat do tak malýho prostoru je na ránu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 05:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: steep
Samice min. 40*60*40cm samec 50*90*50cm. Samozrejme cim vetsi, tim lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:17 steep
Jakej velikosti se může chovat chameleon? Mam rozmery 89.42.70 cm širka.hloubka.výška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2015 22:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
Předloni jsem se asi na půl hodiny zasekl v pražské ZOO u jednoho vícedruhového terka (bylo větší než náš obývák ;-) ), kde spolu žily asi tři (?) druhy ještěrek, želvy (takové ty africké placaté s pružnými krunýři, co dobře šplhají po skalách, název mi ale vypadl z hlavy), damani a jako bonus nějací malí ptáčci. Že to takhle bez problémů jde je jasné, jinak by je odborníci dohromady nedali, po chvíli jsem si ale všiml jedné dost podstatné věci - ačkoli se jednotlivci při pobíhání či poletování kolem potkávali v přirozeném mixu, jeden každý druh (coby skupina) obsazoval určitou konkrétní část ubykace jako své "výsostné území". Damani na skalce úplně vpravo, vedle ve štěrbinách želvy (všechny na stejném místě), na šutrech přibližně uprostřed ještěráci (největší na vyvýšených místech) a pipiny ve třetině nalevo.
Protože je to už dlouho, paměť selektivní a o půlce těch druhů ani nevím jak se jmenují, nějaký kolega z Prahy by možná mohl údaje o nich doplnit rychleji, než se já vůbec dostanu k dohledání při té příležitosti pořízených fotek.

Co zde bylo ale jasně patrné - Ta zvířata sice žila v naprosté pohodě VEDLE SEBE, rozhodně ale ne POSPOLU. A v tom je sakramentský rozdíl. Ačkoli se najde několik málo druhů, co se navzájem mohou navzájem kamarádit až tak, že se jejich klany prolnou a fungují jako jednolitá skupina, je to spíš výjimka z pravidla. Dobře píšeš, že je s podivem, že se to nepožere. Leckdy je průšvih a stresor už jen dlouhodobý oční kontakt nějakého jemnějšího tvora s jinak naprosto mírným živočichem, který je jen robustnější a tvarem či barvami čímsi (pro jeho instinkty) strašidelný... Kolikrát stačí, když např. želva kouká na svého přirozeného predátora z terka do terka přes místnost, aby za čas uhynula "bez zjevných patologických příčin". Myslím, žes to trefil výstižně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 11:01 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: HammerJoe
Vícedruhový terária jsou v Plzeňský ZOO dost běžný, pohromadě v nich mají druhy ze stejné lokality a biotopu, většinou jsou ale o rozloze panelákový garsonky. Pár je jich ale malých - zejména ty ve skleníku. Dost často jsou pohromadě různí ještěři a želvy. Pobočka Aquaterra na Pětatřicátníků má v jednom terárku-výběhu želvy, párek chameleo oustaleti, houf felsum a ještě nějaký ještěrky - všechno z madagaskaru. Taky se divim, že se jim to nepožere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 10:50 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec - ZOO
V Plzeňské ZOO jsem viděl terárko s dvojicí jemeňáků(podle všeho pár) a několika dalšími ještěry jiných druhů, které rozměry zrovna nevynikalo, byť bych ho do garsonky umisťoval dost blbě. Vzhledem k živému obsahu mi připadalo relativně malé ani ne do plochy, jako do výšky.

K té ZOO ... nevím asi tam ty ještěrky měli jako potravu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2015 10:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Když chce někdo dva chamíky tak si musí pořídit dvě terária tečka. Nikdy to nebude fungovat ať už z krátkodobého nebo dlouhodobého hlediska. Dříve nebo později vždy nastanou problémy. Částečně spolu dokážou fungovat jen samičky, ale vždycky je tam mezi nimi nějaká alfa a ostatní jsou více či méně omezováni, ale zas problémy začnou vznikat při graviditě samice/samic...
Vždy tam bude docházet k vizuálnímu kontaktu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 08:37 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: HammerJoe
Jak se stavíš k variantě jedno velké terárko s možností přepažení?
Jak velké by mělo být terárko pro chovnou skupinu chamíků, aby nedošlo k problémům?
V Plzeňské ZOO jsem viděl terárko s dvojicí jemeňáků(podle všeho pár) a několika dalšími ještěry jiných druhů, které rozměry zrovna nevynikalo, byť bych ho do garsonky umisťoval dost blbě. Vzhledem k živému obsahu mi připadalo relativně malé ani ne do plochy, jako do výšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2015 17:44 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: henrich03
Dvě terária ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 17:17 henrich03 Re: henrich03
Dobry den chci se zeptat jake je vhodne terarium pro dva chameleony.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 17:16 henrich03 – terarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 22:07 Anna Bílková – mládata chameleona jemenského
Dobrý den, mám problém. Mám 6 mládat 1,5 mesíce. Po prvním měsíci se mi zacal prát první pár, tak jsem je rozdelila, jenze ted se mi zacal prát dalsí chameleon a utocit , ale již ho nemám kam dát. Přijde mi to nenormální, jak to dělají chovatelé s 30 malými chameleony. Prosím nevíte v čem by mohl být problém ? Kdyztak, pokud je to možné, napište na email : annabilkova@email.cz Budu Vám moc vděčná za jakoukoliv radu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 22:58 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ivanhejl
Hele já vím sice o spoustě zvířat prd, napadají mě pro někoho divné otázky, třeba udělám nějakou botu a o většině věcí tu nemůžu radit, ale tvé příspěvky jsou opravdu perly, tak se nemůžeš Pogonovi divit.
To je jednou máš tohle, podruhé tamto, honem honem si tadyhle pořídíš jemeňáka aniž bys vůbec měl vybavené terárko nebo koupenou UVB... Já měla na pořízení jemeňáka asi 7-10 dní kvůli oslavě kolegyně - sehnala jsem krásné odpovídající terárko, osázela květinami, zjistila po čem se mu bude dobře šplhat = dala jsem tam kroucenou vrbu odpovídající velikosti, sehnala jsem UVB, všechny vitamíny, minerály, cvrčky do začátku, atd. A i když zvíře není moje a chamíka ani nechci, možná jsem o něm měla i víc informací než ty, který už máš to zvířátko doma.
Myslím, že na to, jak Tom někdy reaguje, tak měl s tebou ohromnou trpělivost, než ho přestala ta tvoje schizofrenie bavit. To by nebavilo nikoho ti pořád něco vysvětlovat, když se tvoje informace z hodiny na hodinu mění. Přestaň být tak zbrklý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:35 Muž ivanhejl [3] - JeštěřiRe: ivanhejl
Mě taky nebaví jak se do mně obouvate, pri kazde me otazce nebo pri kazdem mem popisku.staci to normalne vysvětlit!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:32 Muž ivanhejl [3] - JeštěřiRe: Pogona
Tak podle tebe tam mam dat zhruba 40W no tu stovku jsem mu tam dal dnes.jinak co misto toho bambusu dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2014 19:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanhejl
Hele, mě už to nebaví, v popisu máš uvedeno 75W žárovku, pak napíšeš že je tam 100W žárovka tady v diskuzi, přičemž ta žárovka v květináči má tak 25, možná 40W, protože ty Tebou uvedené by terárium přehřály a chamík by už nebyl,....

Navíc bambusové větve jsou pro chudáka chamíka to nejhorší
co mu můžeš dát,....chudák zvíře.

Nicméně je to pořád dokola, pominu-li Tvé rozpory, pak si stačí něco načíst a dozvíš se mj. že v Jemenu bambus neroste,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:22 Muž ivanhejl [3] - JeštěřiRe: Pogona
Mam tam 100w žárovku. Jinak dneska jsem mu tam dal nejaky ten bambus.koukni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanhejl
Asi mu bude zima? Jaké má osvětlení/výhřev? Ideálně fotku terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:12 Muž ivanhejl [3] - Ještěři – zahada
Dobry den.Mam otazku mam asi od pondeli chamika a porad mi leze po dratu od svetla nad svetlo.poradte proc to muze byt a co s tim. Je tam pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 17:49 lumat Re: Střelec
jj, taky jsem zelí druhý den hodila cvrčkům a Fandovi jsem dala čerstvé. Včera jsem do misky k zelí přihodila i cvrčky v naději, že s masem slupne i zeleninku a nic. No, však já vytrvám ;-)
A jak je to s tou teplotou v terárku? Poslední dva dny si všímám, že luftuje s otevřenou tlamičkou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5179x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706-chameleon-jemensky?od=51