Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hanah montana
Hela je určo super kámoška, pže dle IP adresy sedí hned vedle Tebe u PC :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:29 Hanah montana – Hanah
bydlim v americe je mi 17 roku vydim same chameleony znam holku jmenem Hela Konsekova JE SUPER KAMOŠKA PAR SLOV UMIM ČESKÍCH JINAK MLUVÍM ANGLICKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:24 hela konsekova – chameleon děla pirsink
dostanu chameleona je to super chameleon drsnakskače a děla pirsink
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 17:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A jen mi vrtá hlavou, že chamík i přes infekci jedl, pil a nebyl výrazně odlišně zbarvený coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 17:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: connic
Tak to je dobré, snad se dá dokupy.
S vitamíny má pan doktor pravdu, mám to i ve svých článcích zde na webu. Vitamíny se podávají cca 1 krát za 14dní. Problém je, že mnoho lidí, si plete vitamíny s minerály a myslí si, že takové ty "sypací" směsi jako NutriMix, Roboran,... jsou vitamíny to je ale omyl! Jsou to minerály´.
Vytamíny bývají tekuté a podávají se injekně, popř. do tlamičky ( AD3 combinal,... ) a ty se podávají opravdu méně. Sypat minerály naopak můžeme každé krmení palec

Jen bych si dovolil nesouhlasit s tou zeleninou, pro chamíky je lepší jednou týdně měkké ovoce a zeleninu tak jednou, dvakrát do měsíce. A hlavně nezapomenout, že z chamíka neuděláme vegetariána a rostlinná složka jeho stravy je MAX 20% !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 10:33 Muž connic [2] - Ještěři – Re: Pogona
V sobotu jsme byli s chamikem na veterine. Ma nejaky zanet v dychacim traktu. Dostali jsme antibiotika. Chamik v nedeli byl zivejsi. Uz se pohyboval vice a mel casteji otevrene oci :-) . Teplotu jsme zvysili v terarku na 32°C a pod zarovkami ma k dispozici 48°C nejnizsi teplota v dolni casti terarka je 26°C. Pan doktor mi rikal, aby jsme chamikum podavali i zeleninu aby meli chamici bohatejsi jidelnicek a hlavne s vitaminy opatrne, ze kdyz maji moc velky prisun vitaminu, tak je odbouravaji a nevstrebavaji, takze to je jak kdyby jich meli malo. Tak na to pozor. Idealne vitaminy podavat jednou tydne! Pokud ma nejaky Jihlavak jestery, tak v pripade problemu doporucuji veterinarni kliniku (www.veterina-naslunci.cz) Specialne pana doktora Premysla Novaka ( Hlavním zaměřením je chirurgie, ortopedie, dermatologie a nemoci exotických zvířat.) palec

Pogona:
Alergie to neni, viz verdikt veterinare.
Krmeni - obden cvrcci ve vapniku. V den kdy nedostavaji cvrcky, tak maji ovoce.
Koupil jsem ho na burze primo od chovatele. Chamika mame uz 3. mesic, takze nejaka "reklamace" neprichazi v uvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 20:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmm, tak co popisuješ s tím jsem se ještě nesetkal, nicméně mě ještě napdla alergie na něco v terku ( rostlina, substrát, větve,... ), nebo nějaká infekce v tlamičce...
Co vitamíny,...dáváš,...??? Nemyslím minerály typu NutriMix, ale vitamíny jako AD3combinal ?
A jak často krmíš holaty a ovocem - s tímto se nemá přehánět...
Taky napiš kdes ho koupil, pokud někde u překupníka, pak se bojím, že časem skoná ( bohužel většina zverimexů právě od takovýchto kvůli nízké ceně nakupuje taky ).....pokud u chovatele, pak se obrať na něj - zde existuje "nepsané" pravidlo, zkušební měsíční lhůty na zvíře, slušný chovatel by Ti ho v této době vyměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 09:53 Muž connic [2] - Ještěři – Vydechování
Teď jsem pozoroval samečka delší dobu a vypadá to jak kdyby při vydechování dělal občas z tlamy bublinku (Pootevře tlamku, z hluboka vydechne a při tom se ozve zvuk jak když praskne malá bublinka ze žvýkačky.) Nemůže to být příznak nějakého nachlazení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 22:21 Muž connic [2] - Ještěři – Re: jammes
Take si myslim. Koupe je to uzasna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 20:08 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: connic
pěkný terárko a za ty peníze super ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 01:02 Muž connic [2] - Ještěři
Pogona napsal: POkud žere - pak pije!!! Chameleoni když přestanou pít, pak zároveň přestanou přijímat potravu...
To jsem nevedel, dik za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 00:59 Muž connic [2] - Ještěři – Re: jammes
No snad to nebude nejaka reklama, ale odkaz Vam sem dam: www.aukro.cz/…
Je pekne, kompletne vybavene vcetne rostlin, vetvi, osvetleni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 21:43 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: connic
něco víc o terárku z aukra? třeba odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 21:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři
POkud žere - pak pije!!! Chameleoni když přestanou pít, pak zároveň přestanou přijímat potravu, takže mu z injekce NIC nepodávejte, je to pro něj další zbytečný stres. Naučí se pak vody bát a bude zle.... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 21:31 Muž connic [2] - Ještěři – Re: jammes
Tak jsem jel pro terarko, ktere jsem dnes za neuveritelnou cenu vydrazil na aukru, ale muj Peugeot 206 ho nepojmul, tak oddeleni chamiku probehne az ve ctvrtek. Teplota je jiz zvysena pouzitim vykonnejsi bodovky (75W). 50W necham pro planovane terarko pro gekony. Urcite dam vedet jestli oddeleni chamiku pomohlo. Dnes probehlo krmeni a samecek normalne sporadal svou davku cvrcku. Protoze ho nikdo nevidel, ze pije, tak dostal nucene vodu z injekcni strikacky. Pritelkyne dnes zpozorovala ridsi stolici. Snad to nakonec nebude nejaka bakterialni infekce.. :-( Uvidime. Zatim je zivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 18:08 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: connic
Zkus je oddělit a tu teplotu pod zdrojem zvyš. Oni se vyberou tu teplotu která jim bude vyhovovat, kdyby to na ně bylo moc teplý tak tam nepůjdou. Pak dej vědět jak to pokračuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 10:14 Muž connic [2] - Ještěři – Re: Pogona
Dobre teplotu zvysim. Dnes zrejme bude nove terarko, ktere je o neco vetsi nez to stavajici a zkusime je chovat oddelene. Dik za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 08:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: connic
Jak jsem psal, pokud žere a pije, pak bych hledal příčinu jinde než v nemoci, a pod tou žárovkou může mít i 50C, já´mám v teráriích pod zdrojem asi 58C a v pohodě. To že se pak chladí je úplně normální, to dělají pogony, chamíci, bazilišci, prostě všichni, ale důležité je, že jim to vyhovuje, pže sedí pod zdrojem s otevřenou papulou, kdyby se jim to nelíbili - NESEDĚLI BY TAM!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 00:42 Muž connic [2] - Ještěři – Re: jammes
Oni ale byli porad pod svetlem a meli otevrene tlamky => chladili se skrz hubu. Poridim co nejrychleji druhe terarko a zkusim je oddelit, jestli se nevzpamatuje. Nejakym stresem treba ze samice by ten jeho stav klidne mohl byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 23:55 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: connic
pokud má na výběr tak si vybere teplotu která mu momentálně vyhovuje, pokud se chce nahřát tak si vleze pod zdroj světla (tepla) a pokud se chce ochladit tak sleze někam kde je nižší teplota ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 23:48 Muž connic [2] - Ještěři
jammes napsal: S těma očima nevím, ale ta teplota v místě výhřevu by klidně mohla být vyšší
Kdyz jsme mei teplotu vyssi, tak se chamici porad chladili otevrenou hubou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 23:46 Muž connic [2] - Ještěři
Pogona napsal: A se samicí jsou v pohodě? Neperou se, nebo neobcházejí obloukem??? Jak je samice stará? A je větší než on? Pokud pije a žere pak to na nemoc nevypadá, většina se jich totiž projevuje takto...
Není v bytě něco co by ho mohlo "děsit" - kolem pobíhající kočky, psi, hlasitý poslech hudby,.....

Se samici se obcas poperou, ale neni to na ostri noze, podle me klasicka potycka o uzemi. Samice je stara zhruba jako on. On je vetsi. S lidmi se snasi dobre. To spise samice je na lidi hakliva. V miste terarka je porad stejny provoz. Hlasita hudba v byte neni. V byte je maly pejsek, ale samec s pejskem jsou uplne v pohode, kdyz jsme ho davali ven, tak zadne znamky nesnasenlivosti k pejskovi nemel a pejsek si terarka ani nevsimne, kdyz de kolem. Dnes oci skoro neotevrel. Lezi na vetvi zkrouceny a vypada jak kdyby spal. Dnes mel i tmave zabarveni. Myslite si, ze je z niceho nic nejak psychycky flustrovany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 20:29 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pavel Konir
A se samicí jsou v pohodě? Neperou se, nebo neobcházejí obloukem??? Jak je samice stará? A je větší než on? Pokud pije a žere pak to na nemoc nevypadá, většina se jich totiž projevuje takto...
Není v bytě něco co by ho mohlo "děsit" - kolem pobíhající kočky, psi, hlasitý poslech hudby,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 17:23 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pavel Konir
S těma očima nevím, ale ta teplota v místě výhřevu by klidně mohla být vyšší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:10 Pavel Konir – Chamik zavira pres den oci
Zdravim,
chamik mi zacal o vikendu pres den zavirat oci, jak kdyby ho bolely. Vzdy otevre oci na par sekund aby se zorientoval a pak je zase zavre. Byl jsem s nim na veterine a tam jsem neuspel (Pry mame zatim pozorovat jestli se nebude jeste neco jineho objevovat). Zere a pije bez problemu. Barvy ma trosku svetlejsi. Vytok z oci, nozder, huby a kloaky zadny nema. Nemate nekdo podobnou zkusenost? Chamik je 4 mesice stary samec a je v terariu se samickou. Tera ma velikost 120x60x60 (VxHxS). Sviceno 12 hod/den UVB a bodovkou. Teplota v miste vyhrevu 28stC v tera teplota minimalne 25stC pres den. Vlhkost kolem 70%. Krmivo cvrcci obalene ve vitaminech a drcene sepiove kosti, obcas si zobnou i ovoce.
Dik za kazdou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 19:46 Muž volfik [3] - Ještěři
no hlavne nezapomen ze funkcnost zareni je cca jeden rok pak je potreba teleso vymenit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 17:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři
UVA a UVB by mělo zvíře dostat současně, postup, který uvádíš, není příliš šťastný. UVB zdrojem pak sviť klidně celý den ( cca 12h ). Zapínat jej milá kolegyně na pár hodin denně, není také rozumné... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 15:35 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Lukin
mysliím ze zarovkou s UVB zarenim by se melo svitit denne.. ja svitim 2-4hodinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 14:53 Lukin – Chamelon Jemenský
Ahoj, prosím o radu, jak svítit v teráriu chameleonovi, mám jeden zdroj UVA, který ob dva dny měním za zdroj UVB. Je toto osvětlení dostatečné? Děkuji za radu. Lukáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 19:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jung
I když nejsem konstruktivní :-D zajímalo by mne pokračování s polystyrenovým teráriem. Nějaký pokrok? Či fotečka? :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 22:36 jung
Děkuji za připomínky. Včelař byl konkretnější a uvedl příklad ze své praxe, čehož si vážím a děkuji mu. Snad se ještě někdo ozve s konstruktivním návrhem. Chci si jen udělat obrázek a zvážit, abych něco neopomenul. Předně mi jde o spokojenost chamika. :-)
Zatím děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 21:02 Muž včelař [3] - Ještěři – Re: jung
No neví já mám polistýrěnový opískovaný, epxidem nařený pozadí asi tři měsíce a zatím drží žádná poškození nepozuruji a že se poněm chamík producíruje. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 19:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Polystyren coze i když to potřeš silikonem a opískuješ jak uvádíš, tak se Ti chamík párkrát "projde" po stěně a polystyren zničí. Proč si myslíš, že v době kdy se každý snaží výrobní náklady výrobku ve svém odvětví stlačit na minimum a vydělat tak maximum, se už dávno nedělají polystyrenová terária???
No protože je to holý nesmymsl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 17:56 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: jung
můj názor je ten že bych volil jinej materiál, nejraději sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 17:14 jung – Chameleon-terarium.
Prosim o radu, treba s tim mate nekdo zkusenost.Chtel bych si poridit chameleonka, jednoho. Myslite, ze by se dalo vyrobit terarko z tvrzeneho polystyrenu? Predni stena celosklenena a v bocnich by bylo vsazené sklo napevno,jako v ramu. Steny by byly potrene silikonem a sypane piskem, jak pozadi akva.Sila 2-3cm.Velikost 50x50x100.Je to lehky material a v té tlousce pevny.Je i tepelne izolační,vlhkosti odolny.Ale hlavne dobre se s nim pracuje a porizov.hodnota je OK.
Mozna jsem si na vse odpovedel,ale chtel bych slyset Vase nazory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2009 23:06 Muž včelař [3] - Ještěři – Re: fazolka
Záleží kolik mu dáš žrát chameleon má nedokonalé trávení, v čím víc sežere tak tím víc vykálí. Ale to neznamená že nemá žrát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 13:49 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: fazolka
moji chamíci taky casto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 09:26 fazolka – jak často?
Můžu se tady někoho zeptat, jak často vykonává váš chamík potřebu? Mě totiž přijde,že můj toho produkuje nějak hodně... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 22:44 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A pokud chceš miít 100% jistotu, že ve sklenici neuvízne dej do ní na dno slabou větvičku - ale pozor opravdu na dno, jinak Ti po ní vylezou cvrčci ven ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 22:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: l3nka
Ta sklenice je nízká, takže i kdyby byl chamík tak nešikovný, že by do ní zahučel, dostane se z ní. A co se týče toho, že by potravu nenašel, toho se neboj, cvrčci se budou ve sklenici pohybovat, občas zacvrkají a to chamíka přivede na 100% X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:32 Žena l3nka [4] - Hlodavci
jammes: kdyz to nepujde rovnou setrit tak ho tam necham s tim octem.. dekuju za raduu palec

Pogona: s tou sklenici sem se bala ze by tam treba uvizli nebo nenasli ji v terarku ;-) octovou vodu zitra skusim doufam ze to pomuze..dekuji za radu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:10 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: l3nka
můžeš zkusit namočit hadr do octa a položit ho na sklo a nechat působit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jojo, cvrčky si z toho bezproblémů vychytají a na vodní kámen na skle zabírá vlažná "octová voda" - pokud je ho málo ( na 1l vody 0,3dcl octa ), pokud je vrstva silnější kup si v drogerii za cca 20,- klasický žiletky ( v balení je 5ks ) a vem kámen žiletkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 14:19 Žena l3nka [4] - Hlodavci
a prosim poradte jak se mam zbavit vodniho kamene na bocnim skle akvaa :-( savo ani okena nepomahaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 10:00 Žena l3nka [4] - Hlodavci
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:57 Žena l3nka [4] - Hlodavci
Fotka k příspěvku myslite ze by si moji chamici dokazali chytit cvrky z tehle sklenicky od nutely? Mam je v malym akva ale uz pomalu rostou a ve velkem se jim libi o hodne vííc ;-) chami maji asi 14cm i s ocaskem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 15:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: včelař
Jedna z mých samic zase miluje kamínky, ohlodávala ostrý štěrk co má v cementu na pozadí. Tak jsem ji musel najít říční neostré mini oblázky, má je v misce v terku a občas si zobne a v pohodě už přes půl roku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:29 Muž včelař [3] - Ještěři – Re: l3nka
já si myslí že se mu nic nestane, ten papír by se měl v nem rozložit, je to mněký tak nehrozí počkození střev. Můj žere květy ibišku vysloveně je vyhledává :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:48 Žena l3nka [4] - Hlodavci
prve jsem myslela ze to je okousane od cvrcku ale pak sem ho chytila pri cinu :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 16:46 R Muž Pogona [762] - Ještěři
pokud nespořádala celé balení, pak určitě ne ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [16] 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5179x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706-chameleon-jemensky?od=751