Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:23 jakub Re: Pogona
aha tak to sem nevedel diky moc za radu.takze asi urcite se s nim nebude chtit sparit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 04:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jakub
Je to jednocuché, prostě jí samec nesedí. Chameleoni jsou v tomto vybíraví a pokud jim partner "nesedne" pak dost agresivní. S největší pravděpúodobností budeš muset pořídit jiného samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 20:56 jakub – chameleon jemensky
zdravim,
mam dotaz,mam rocni samičku chameleona a chtel sem ji nechat pripustit tak sem si sehnal samce.samce sem dal do terarka ale samicka to nak neunesla a porad na nej utoci. nevite prosim cim to??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 10:54 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: elegans1
Většina běžných veterinářů je,co se týká plazů,opravdu mimo.Kdyby aspoň řekli,že této problematice nerozumí a poslali člověka o dům dál.Jenže většina se tváří,že přesně ví,co dělá,ve skutečnosti ale jen střílí od boku.Pak si nechají slušně zaplatit,no a když zvíře chcípne,tak se prostě stalo.

Jo, to se mi přesně stalo s gekončíkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 00:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Hmmm, to je jak když jsem s nekrózou plastronu želvy mazal na veterinu - a okamžitě jí chtěli nasadit antibiotika. A docela silná! O tom, že jakákoli antibiotika želvy všech typů zabíjí spolehlivěji než ony choroby, tam evidentně nikdy neslyšeli ;-)
A tak jsem se s ní zas na podpatku otočil a léčil ji dle doporučení jednoho německého veterináře přes plazy a obojživelníky (jméno ani titul knihy si z hlavy bohužel nevzpomenu, recenzi k jeho příručce jsem ale před víc jak rokem na zdejší web nadatloval, takže se zde dá velice snadno dohledat) - a výsledek se dostavil: želvuša (Mája - Trachemys scripta scripta) se z chcípáčka na pokraji smrti změnila ve vitální zvíře, i když jsou patologické změny na spodu jejího krunýře stále ještě znát (odloučení postižené okostnice a následné plné vyhojení trvá i několik let)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Bohužel. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 18:08 elegans1 Re: Pogona
Samozřejmě,jsou tady opravdu odborníci na nemoci plazů.Jenže to jsou jednotlivci.Většina běžných veterinářů je,co se týká plazů,opravdu mimo.Kdyby aspoň řekli,že této problematice nerozumí a poslali člověka o dům dál.Jenže většina se tváří,že přesně ví,co dělá,ve skutečnosti ale jen střílí od boku.Pak si nechají slušně zaplatit,no a když zvíře chcípne,tak se prostě stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Nevím, jak po republice, ale u nás funguje klinika v HK, tam jsou obdorníci i na mravence. Faktem ale je, že léčba zvířete se rovná cenově asi desetinásobku ceny zvířete. To samozřejmě mnoho lidí odradí, zvíře nechají pojít a pořídí si za zlomek ceny další :-(

Jinak ve Dvoře Králové funguje pan Kočí, což je Pan Veterinář, sám má odchovy všeho možného, procestoval půl světa, a i pře jeho úctyhodný věk si vše pamatuje a dokáže zužitkovat své vědomosti ;-)
Před asi měsícem, jsem tam poslal lidičky z Trutnova, kteří u mě asi před 2ma lety koupili chamíka a měli také problém s oteklými očmi, minulý týden jsem dostal děkovný mail, že pan Kočí věděl hned co a jak, léčba nebyla nijak drahá a byla úspěšná ;-)

Ale to budou asi opravdové vyjímky,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:46 elegans1 Re: Petra123
99 procentům veterinářů nevěř ani nos mezi očima.Většina z nich nemá o plazech ani páru.Umí tak píchnout vitamíny nebo antibiotika.To všechno na slepo a zbytečně.Opravdu by mě u těchto lidí zajímala statistika úspěšných zákroků.Čest výjimkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:45 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Ty na´teklé oči mohou znamenat spoustu nemocí, určitě to chce veterináře,
mmch. o alergii chamíků na sarančata jsem ještě neslyšel :-D ( i když to neznamená, že neexistuje ) ;-)


No, on má ty nateklé oči prý speciélně, když dostane saranče, pak mu to zase splaskne. ne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Číža
Přesně tak, vlhkoměr je zbytečnost, kolega Elegans má pravdu.
Ty na´teklé oči mohou znamenat spoustu nemocí, určitě to chce veterináře,
mmch. o alergii chamíků na sarančata jsem ještě neslyšel :-D ( i když to neznamená, že neexistuje ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 16:10 elegans1 Re: Sewer
Já neznám ani jednoho člověka,který by vlhkost měřil,natož aby měl doma vlhkoměr.Prostě se to dělá tak,že zvířatům náročnějším na vlhkost se do terária dá vysoká vrstva vlhkého substrátu,třeba živé kytky a rosí se 2-3x denně.Tak to třeba dělám já u Phelsuma guttata,felsum z deštných lesů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 15:37 Muž Číža [4] - Ještěři – Sewer
To mi ani nepovidej... dyt to je (myslim si) ze dosti dulezita vec ne? Ja si na to porizoval dokonce automatickej rosic aby bylo vse jak ma byt, kdyby nekdy nekdo nahodou na neco zapomel... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 15:02 Žena Petra123 [18] - Ještěři
Ahoj. Mám dotaz. Kamarádka má chameleona jemenského a dneska dopoledne mi z práce volala, že asi za poslední 2-3 dny když mu dají saranče, zvětší se mu prý oči (má je 2× takové než normálně) a dře si je o sklo terária. Nevíte prosím někdo, čím to je?
P.S. Volali veterináři a ten jim prý řekl, že by na ty sarančata mohl mít alergii, je to možné? Už ho jimi krmí docela dlouho, přestal jim žrát cvrčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 14:07 Muž Sewer [151] - Ještěři
Obávám se, že většina chovatelů Jemenů ti řekne, že vlhkost neměří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 11:57 Muž Číža [4] - Ještěři
Zdravicko vsem mam takovou otazecku ohledne vlhkosti a ta zni: kde merite vlhkost? Nahore v terariu mam maximalne 36procent(u stropu) ve stredu momeltalne 50 a stale stoupa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 08:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: žaneta
Musí mít zdroj UVB záření, tzn. UVB žárovku, žářivku, výbojku,....atd.
Asi nepoužívanější je tato :

www.sklorex-akvarium.cz/…/


Pokud má ale větší terárium, můžeš pořídit výbojku, které jsou kvalitnější, ale ty už se cenově pohybují 1000 - 3500,-

Pokud chameleon nebude mít kvalitní UVB - zmře během pár měsíců bolestivě na rachytidu....

Samozřejmě pak potřebuje i zdroj tepla, takže musí mít i klasickou žárovku. V teráriu pak má 2 světla - podívej se zde do prezentací a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 22:09 žaneta
musí mít UV lampičku nebo jak se tomu řika :) :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 22:06 žaneta – nevim
nevim kolik by tak mohlo stat to světlo pro chameleony???a eště bych se chtěla zeptat jestli stačí normalní lampička s normalní žarovkou a prostě mala klasicka lampička???!!!!!??? :-D :-D :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 22:02 žaneta – nevim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 12:01 Treble – Prosím o radu
Zdravím. Potřeboval bych poradit. Mám cca ročního chameleona. Pravidelné krmení cvrčky, samozřejmně obalené v minerálech, ve vápníku. Každý měsíc vitamíny. UVB zářivka v teráriu, pravidelné rosení. Udržovaná teplota a vlhkost. Do teď byl v pořádku, ale začátkem kvetna jsem se přestěhoval a od té doby se už 5x svlékal a teď jsem si všiml že mu nejde pořádně střílet. Zkusil jsem mu dát cvrčka zhruba 30 - 40 cm daleko, dřív to pro něj nebyl problém střelit přesně, teď mu tam ale jazyk ani nedoletěl. Nechal jsem ho to zkusit 2x, poté jsem mu dal cvrčka blízko k tlamičce a on jen pomalu vysunul jazyk ani ne 5 cm daleko. Může někdo poradit co by to mělo být? Jo a ještě jsem provedl kontrolu na vnější parazity, nic jsem na něm nenašel. Tlamičku má taky v pořádku. Postoj normální, barvu také. Chuť k jídlu velikou. Prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 11:54 Treble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 23:31 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: viktor267
Popiš lépe svůj problém... Co to zmamená, že "nesplívá" ?
A rovnou připiš, v jakých podmínkách žije. Velikost terária, vybavení, krmení apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 22:30 viktor267 Re: Sewer
mam maleho chameleona /cca 1.5 mesiaca/ a moc nespliva a ci sa tom casom zmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:42 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Kent
Já si myslím, že líp slyší hlubší tóny (aby slyšel případné predátory, jak se k němu blíží), ale je to jen moje doměnka. Rozhodně bych nezkoušel, jak silný hluk mu vadí, zkrátka mu vadí a basta. Jinak ta vlhkost se dá celkem snadno zařídit mlhovačem. Uživatel Connic (tady na webu; doufám, že jsem ten nick napsal dobře stydim ) mi tenkrát našel mlhovač, kterej stál pod 400,- Kč a že prý ho snad on sám někde použil. Stačí ho pak jen vhodně umístnit a dolívat do něj vodu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 13:55 Kent
tak ma napadlo .. jedini problem ktory je umna z chamikom je ten hluk .. neznasa vysoke alebo nizke tony ? kto to skusi ? :-D pustit daco pisakajuce a potom dajaky drum ? :-D jedine co ma brzdi v kupe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 21:10 dan999
ano dá se neco podobného vyrobit, časovač, trysku k zavlažování travníku, nebo neco podobného a čerpadlo maličk a máš to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 21:06 Kent
dík .. a su nato aj nijake atomaticke rozprasovace ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 09:55 Muž Sewer [151] - Ještěři
Kent napsal:a ako sa vlaste ma zavlazovat ? na kolko % ? a čím ? :-D
Čím? No...nejlépe vodou ;-) ...z rozprašovače :-)
Myslím, že se říká 2x - 3x denně, vlhkost okolo 70%, ale možná nejsem úplně přesný, kdyžtak mě někdo prosím opravte, ať tady nemlžim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 14:52 Kent
je to hroza no .. a ako sa vlaste ma zavlazovat ? na kolko % ? a čím ? :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:26 veroni
Já se musím přidat :-) :-( Dnes jsem byla s kámoškou ve zverimexu, kde měli leguána zeleného, který měl v terárku plastovou přepravku s chamíkama!! Prostě dva malincí chamíci, špatně svlečení, pohyb minimální, protože jim to pořád klouzalo, lezli po sobě, no prostěě HRŮŮZAA ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 16:23 Kent
proste tesco....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 20:29 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Kent
Hobby markety a zvířata tone a ta cena, navíc bych se styděl za takovou velikost říct poloviční cenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:35 Kent
:d vcera som bol v Tescu a mali tam malych chamikou :-D to je fest brutalne dobre zviera .. akurat som videl ako sa zmenil zo zltej na slabozelenu :-D krasa ....az na tu cenu :/ 60€ za kus a to mohol byt tak 10 cm dlhy :-D inak krasa ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 17:06 veroni – Re: Pogona
Jj, jde to jen jednou z jednoho počítače :-O Ale díky, moc, teď jsem třetí, ale i to je pěkné místo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:48 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: veroni
Až se dostanu na internet někde u známých, pošlu další :)
doma mě už to nenechá hlasovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:26 veroni
Prosím, budu vděčná za všechny hlasy, také ráda oplatím hop ahoj stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 20:52 veroni – Re: Pogona
Ok palec ale je to až do konce prosince hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 20:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: veroni
Až soutěž skončí, písni, jak jste dopadli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 17:44 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: veroni
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 15:30 veroni
dík moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 14:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: veroni
55tý je ode mně, hodně štěstí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 14:34 veroni
Ahoj, vím, že to sem nepatří, ale moc moc potřebuju: Prosím o hlas k těm svíčkám na: www.ceskatelevize.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 08:32 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: poklad
Tak to se jedná o neoplozená vejce, ta se můžou vyhodit, jinak v teráriu splesniví.
Těch mívají méně cca 10 - 20. ;-)
Občas se toto u ještěrů všeobecně, stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:42 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Pogona
Ta chameleonka se nedostala do styku se samcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: veroni
cca půl roku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 17:51 veroni
Dobře, a jak dlouho v malém terárku vydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 15:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: veroni
40*30*30cm, mohou ale být i ve velkém, sice se jim bude hůř shánět potrava, ale poradí si ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 15:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: poklad
Vejce by se měla přemístit do patřičně zařízeného inkubátoru v krabičkách s vermikulitem, perlitem, rašeliníkem,.... Inkubační teplota by měla být 28C + - 1C. Krátkodobě snesou vejce i teplotu okolo 15C, naopak dlouhodobé teploty nad 32C zárodky zabijí.
Směs ve které jsou vejce by měla být přiměřeně vlhká - NIKOLI MOKRÁ !!!
Při odebírání vajec z terária se nesmí změnit jejich poloha - musí se do krabiček naskládat tak, jak byla v zemi - zárodek se při změně polohy vejce udusí.
Plodné, chovné chameleonky mohou mít i 90vajec, při takovýchto "domacích" odchovech však snáší od 10 do 40 vajec, vyjímečně víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 18:41 veroni
A ještě, nejdřív bych měla mét menší terárko že? (pro chamíka) Jak by mělo mít velký?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5179x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706-chameleon-jemensky?od=551